Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Cyfrowy system pozycjonowania dla postpressu

Firma KAMA GmbH, dostawca maszyn do postpressu, wprowadza na rynek cyfrowy system pozycjonowania CPX 106, przeznaczony dla płaskich maszyn do wytłaczania pracujących w formacie B1. Wspierające go oprogramowanie zapewnia przyspieszenie nawet o 90% czynności pozycjonowania klisz (oraz precyzyjną regulację w maszynie tłoczącej) w procesach wytłaczania i wykańczania folią na gorąco. Rozwiązanie może być stosowane we wszystkich popularnych płaskich maszynach do wykańczania formatu B1, niezależnie od marki.

Czesi stawiają na automatyzację

Jeden z największych producentów etykiet w Czechach – firma Colognia press a.s., mająca siedzibę w Kolinie (ok. 70 km na wschód od Pragi) ponownie zainwestowała w technologię Martin Automatic, by jeszcze bardziej zautomatyzować produkcję. Do rozwiązań producenta, zamontowanych w 2010 i 2015 r. na maszynach Gallus RCS 330, teraz dołączyły kolejne – automatyczny stół MBSF do sklejania wstęgi (obsługujący różne materiały, w tym folie) oraz przewijarka typu LRD z możliwością cięcia wzdłużnego. Obydwa doposażyły nową maszynę drukującą Gallus Labelmaster 440.

Hurtownia dekoracji poszerza zasoby sprzętowe

Firma Happenings.pl we własnym zakresie realizuje produkcję poligraficzną dzięki inwestycji w odpowiednie maszyny. Na dostawcę urządzeń pozwalających na taką działalność kilka lat temu wybrała Amagraf. Obecnie, w wyniku intensywnego rozwoju, firma podjęła decyzję o kolejnych zakupach i ponownie z prośbą o pomoc zwróciła się do tego dostawcy. Do maszyny drukującej Konica Minolta, multifinishera Duplo Docucutter 646iPro oraz lasera dołączyły zatem ploter Mutoh 1641SR, ploter tnący Summa D140R, trymer Neolt Easy Cut 210 do cięcia oraz prasa termotransferowa.

Colours Factory zwiększa potencjał produkcyjny

Drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane – jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która – jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji – zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych.

Wiking Graf poszerza park maszynowy

Drukarnia Wiking Graf, specjalizująca się w produkcji etykiet dla sektora farmaceutycznego, wkrótce uruchomi w swoim niedawno otwartym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym maszynę fleksograficzną Evolution Series E5 z oferty Mark Andy. Będzie to już czwarte rozwiązanie drukujące tej marki, które zakupiła łódzka firma – pierwsze (pracujące do dzisiaj) zostało tu dostarczone w 2008 r.

Nowa technologia w drukarkach cyfrowych PicoJet

Niedługo po premierze zaawansowanego modelu PicoJet 1200 na Labelexpo Americas we wrześniu 2022 r., producent rozwiązania – Dantex Group – dodał do niego nową funkcję druku drobnego tekstu. SuperText, w połączeniu z autorskimi technologiami SuperWhite i DecoTactile, oferuje możliwość tworzenia efektownych realizacji przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej jakości i wydajności nawet przy dużych prędkościach.

Papier barierowy dla rynku fast foodów

Koehler Paper – dostawca papierów opakowaniowych z funkcją barierową, poszerzył portfolio o kolejne zrównoważone rozwiązanie przeznaczone dla rynku fast foodów. Olejo- i tłuszczoodporny papier NexPure OGR znajdzie zastosowanie do pakowania żywności typu frytki, kanapki, wrapy i burrito.

Będzie więcej kompostowalnych folii

Futamura Ltd, globalny dostawca folii celulozowych, osłonek i włóknin, dokonuje znacznej inwestycji w nową linię produkcyjną w swoim europejskim zakładzie, aby zaspokoić rosnący popyt na kompostowalne folie z serii NatureFlex, wytwarzane z surowców odnawialnych. Nowa maszyna odlewnicza zwiększy wydajność fabryki o ok. 25%.

Zwojowy druk offsetowy w produkcji opakowań

Niemiecka drukarnia opakowaniowa GPD Foodpackaging, wchodząca w skład grupy medialnej Giesdorf, jest pierwszym użytkownikiem zwojowej maszyny offsetowej Varioman c:line firmy manroland Goss. Dostarczone w 1. połowie br. rozwiązanie zakontraktowano z myślą o nisko- i średnionakładowej produkcji opakowań kartonowych na produkty spożywcze, np. pizzę mrożoną.

Wdrożenie technologii hot-stampingu w drukarni Eticod

W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. poł. 2022 r. uruchomione zostało pracujące w trybie offline urządzenie do hot-stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób zaangażowanych nie tylko w działania produkcyjne, ale też reprezentujących pozostałe działy drukarni. Partnerem technologicznym w całym procesie wdrożeniowym była firma API Folie Polska.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.