Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Print Extra poszerza możliwości produkcyjne

Drukarnia offsetowa Print Extra z Łodzi zainwestowała w ostatnim czasie w maszynę z portfolio marki Komori – Lithrone GL 640A H-UVC e-UV Advanced. Ta 6-kolorowa maszyna drukująca w formacie B1, wyposażona w zaawansowany system kontroli druku PQA, została dostarczona przez firmę Reprograf-Grafikus po przeprowadzce drukarni do nowej lokalizacji o większej powierzchni.

Drukarnia Sowa z kolejną inwestycją

Drukarnia Sowa z Piaseczna, mająca wieloletnie doświadczenie w obszarze druku dziełowego, zwiększa potencjał maszynowy dzięki inwestycjom w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najnowszy zakup to inkjetowa kolorowa maszyna arkuszowa marki Canon – varioPRINT iX3200.

Ploter tnący do produkcji opakowań, naklejek i etykiet

Firma Riset Polska poszerzyła portfolio o nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 z automatycznym podajnikiem. Ta powiększona wersja uznanego na rynku cyfrowego systemu do wycinania – SC5000 – została doposażona w wiele nowych funkcji.

Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Mimaki rozszerza swój asortyment urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej o drukarkę atramentową, przeznaczoną do druku w technologii Direct-to-Film. Maszyna TxF150-75, oparta na uznanym modelu 150, to pierwsze urządzenie w portfolio producenta do druku DTF.

Brytyjczycy inwestują w sztancę rotacyjną typu High-Board-Line

Przedsiębiorstwo Cepac, specjalizujące się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainwestowało w maszynę ChromaCUT X Pro z portfolio Koenig & Bauer. Ma ona zostać uruchomiona latem br. w jednej z czterech lokalizacji firmy – w Rotherham koło Sheffield (północna Anglia).

Urządzenie nowej generacji do komercyjnego druku rolowego

Canon poszerzył rodzinę urządzeń do szybkiego druku rolowego ProStream o najnowszy model – 3000. Jak podaje producent, maszyna oferuje bardzo wysoką prędkość druku, jakość porównywalną z drukiem offsetowym, i możliwość wykorzystania jeszcze szerszej gamy podłoży, wliczając w to papier o wyższej niż dotychczas gramaturze.

Farby offsetowe o niskim stopniu migracji do druku zwojowego

Producent farb drukarskich, firma hubergroup Print Solutions, wprowadza na rynek offsetowe farby nie zawierające olejów mineralnych, przeznaczone do zwojowego zadruku papierowych opakowań na żywność. Niski stopień migracji farb serii MGA Food News i MGA Evolution potwierdziły testy przeprowadzone z udziałem znanych właścicieli marek, drukarń i producentów papieru.

Plotery termiczne do cięcia długich listew

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nową gamę urządzeń – plotery termiczne Artemis serii HC. Maszyny te zostały zaprojektowane do cięcia długich elementów ze styropianu i styroduru przy pomocy rozgrzanego tytanowego drutu oporowego.

Dubliński zakład z nową maszyną fleksograficzną

Austriacka firma MM Packaging zakupiła do swojego zakładu w Dublinie nową, 8-kolorową fleksograficzną maszynę drukującą FA-17, która może pracować z różnymi rodzajami podłoży. Nowy nabytek to pierwsze urządzenie firmy Nilpeter w tej lokalizacji.

Grupa KK powiększyła park technologiczny

Drukarnia Grupa KK z Radomia, która w ubiegłym roku świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku poligraficznym, zainstalowała maszynę drukującą Durst Tau 330 RSC E. Urządzenie dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.