Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Progroup uruchomił nową fabrykę formatów tektury falistej

Niemiecki producent papierów na tekturę falistą i tektury falistej uruchomił nowy, supernowoczesny zakład produkcyjny formatów tektury falistej w Strykowie k. Łodzi. Fabryka PW14 o powierzchni 28 tys. m2 będzie produkować rocznie do 200 tys. ton tektury falistej. Razem z sąsiadującą fabryką PW07 roczna zdolność produkcyjna osiągnie 825 mln m2/rok. Inwestycja o wartości 72 mln euro, dająca 50 nowych miejsc pracy, jest jednym z największych zakładów produkcyjnych tektury falistej na świecie.

Linia do uszlachetniania etykiet klasy premium

Firma Grafisk Maskinfabrik – dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu przetwarzania i finishingu etykiet samoprzylepnych oraz opakowań giętkich – wprowadza na rynek linię do uszlachetniania luksusowych etykiet. Jednoprzebiegowa maszyna DC350Flex+ Wine & Spirits o szerokości wstęgi 350 mm jest przeznaczona do wykańczania etykiet na wina i inne alkohole oraz kosmetyki. Jak podkreśla duński producent, jest to udoskonalona, prosta w obsłudze i jeszcze bardziej wszechstronna wersja topowej maszyny DC350Flex, odznaczająca się możliwością pełnej konfiguracji do potrzeb użytkownika.

Bluejet pierwszym w Polsce użytkownikiem nowej maszyny Revoria

Firma Bluejet, prowadzona przez braci Piotra i Pawła Kaczorowskich, stała się właścicielem pierwszego wdrożonego w Polsce urządzenia Fujifilm Revoria Press PC 1120. Jest to zarazem piąte (po maszynach Inca Onset X3 HS, Inca Onset S20, Uvistar 5024 i Acuity LED 32R) rozwiązanie tego producenta, zaimplementowane na przestrzeni ostatnich 12 lat w gdańskim zakładzie. Ponadto firma planuje już wkrótce zainstalować następne urządzenie marki – wielkoformatową maszynę Acuity Ultra R2 5044. Najnowszy model Revorii także jest kontraktowany przez kolejne krajowe drukarnie.

Nowa drukarka biurkowa w formacie A1+

Canon zaprezentował najnowszą drukarkę z rodziny imagePROGRAF. Model TC-20 został stworzony z myślą o odbiorcach, którzy drukują niedużo, ale wymagają wysokiej jakości wydruku (to m.in. branża architektoniczna, inżynieryjna, budowlana, placówki edukacyjne czy hotele). Urządzenie wyróżnia wysoka jakość i zachowanie szczegółowości rysunków w formacie od A4 do A1+.

Poliestrowa folia do druku wielkoformatowego

Firma Ikonos – polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych – poszerzyła portfolio o nowy materiał przeznaczony dla rynku dekoracji wnętrz. Poliestrowa folia Easy Stick jest przeznaczona do zadruku atramentami eko/żywicznymi, lateksowymi i UV, odznacza się delikatną strukturą przypominającą jedwab, dzięki czemu pozwala uzyskać wysokojakościowy efekt. Dodatkowo specjalny, łatwo usuwalny klej umożliwia nawet kilkukrotne repozycjonowanie.

Ulepszony model Jet Press 750S HS

Dodanie nowego trybu „wysokiej wartości” oraz zwiększenie wysokości stosu podawania i odbierania to kolejny etap ewolucji modelu Jet Press 750S. Fujifilm podkreśla, że od chwili wprowadzenia na rynek w 2011 r. pierwszej maszyny Jet Press 720, firma nieustannie modernizuje kolejne modele z tej rodziny.

Cyfrowy system pozycjonowania dla postpressu

Firma KAMA GmbH, dostawca maszyn do postpressu, wprowadza na rynek cyfrowy system pozycjonowania CPX 106, przeznaczony dla płaskich maszyn do wytłaczania pracujących w formacie B1. Wspierające go oprogramowanie zapewnia przyspieszenie nawet o 90% czynności pozycjonowania klisz (oraz precyzyjną regulację w maszynie tłoczącej) w procesach wytłaczania i wykańczania folią na gorąco. Rozwiązanie może być stosowane we wszystkich popularnych płaskich maszynach do wykańczania formatu B1, niezależnie od marki.

Czesi stawiają na automatyzację

Jeden z największych producentów etykiet w Czechach – firma Colognia press a.s., mająca siedzibę w Kolinie (ok. 70 km na wschód od Pragi) ponownie zainwestowała w technologię Martin Automatic, by jeszcze bardziej zautomatyzować produkcję. Do rozwiązań producenta, zamontowanych w 2010 i 2015 r. na maszynach Gallus RCS 330, teraz dołączyły kolejne – automatyczny stół MBSF do sklejania wstęgi (obsługujący różne materiały, w tym folie) oraz przewijarka typu LRD z możliwością cięcia wzdłużnego. Obydwa doposażyły nową maszynę drukującą Gallus Labelmaster 440.

Hurtownia dekoracji poszerza zasoby sprzętowe

Firma Happenings.pl we własnym zakresie realizuje produkcję poligraficzną dzięki inwestycji w odpowiednie maszyny. Na dostawcę urządzeń pozwalających na taką działalność kilka lat temu wybrała Amagraf. Obecnie, w wyniku intensywnego rozwoju, firma podjęła decyzję o kolejnych zakupach i ponownie z prośbą o pomoc zwróciła się do tego dostawcy. Do maszyny drukującej Konica Minolta, multifinishera Duplo Docucutter 646iPro oraz lasera dołączyły zatem ploter Mutoh 1641SR, ploter tnący Summa D140R, trymer Neolt Easy Cut 210 do cięcia oraz prasa termotransferowa.

Colours Factory zwiększa potencjał produkcyjny

Drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane – jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która – jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji – zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.