Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Papier, maszyna, nożyce. Każda konfiguracja wygrywa

Konica Minolta przygotowała wzornik „Wanderlust”, prezentujący pełen wachlarz efektownych możliwości duetu urządzeń z oferty producenta – maszyny drukującej AccurioJet KM-1e i laserowego plotera tnącego, który oferuje także funkcje perforacji, bigowania i grawerowania – MotionCutter. Sampler został przygotowany na różnorodnych rodzajach papieru – wciąż najpopularniejszym w druku podłożu – ale to zaledwie ułamek możliwości zestawu.

Druk kolorowych etykiet na żądanie

Już wiosną br. firma Epson wprowadzi do sprzedaży nową serię urządzeń – ColorWorks C4000e, która uzupełni ofertę kolorowych drukarek do etykiet producenta. Będzie ona zawierać wysokiej jakości, kompaktowe modele CW-C4000e(Bk) i CW-C4000e(Mk), umożliwiające elastyczne, szybkie i ekonomiczne drukowanie etykiet wysokiej jakości w małych i średnich nakładach.

Rosjanie zmodernizowali park maszynowy

Jedna z największych rosyjskich drukarni cyfrowych oferujących druk książek na życzenie - firma T 8 – zainwestowała w ostatnim czasie w atramentowe systemy produkcyjne na papier ciągły marki Ricoh. Park maszynowy zakładu zlokalizowanego w Moskwie wzbogacił się o urządzenia: Pro VC20000, Pro V20000, dwie maszyny Ricoh Pro V20100 oraz dwa systemy Ricoh Pro C9200 (wykorzystywane głównie do druku okładek książek).

Z-Milosci.pl – rozwój i nowe rynki z maszynami Duplo

Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, po raz czwarty już zdecydowała się na zakup maszyny z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. To kolejne urządzenie, dzięki któremu firma nie tylko w znacznym stopniu automatyzuje swoją produkcję, ale także osiąga coraz większe wydajności w zakresie realizowanego tu asortymentu, docierającego do wielu krajów.

Brytyjczycy z drugą cyfrową maszyną etykietową Mark Andy

Drukarnia etykietowa Craig & Parsons z Folkestown podjęła niedawno decyzję o zakupie drugiej cyfrowej maszyny drukującej z oferty Mark Andy – Digital Pro 3. To m.in. efekt dynamicznego wzrostu i rekordowych wyników, jakie firma odnotowała w ubiegłym roku (40-proc. wzrost rok do roku).

Przemysłowy ploter EFI Pro 30f dostępny w Polsce

Firma Atrium Centrum Ploterowe niedawno poszerzyła swoją ofertę o przemysłową drukarkę stołową LED-UV marki EFI – model Pro 30f. To unowocześnione rozwiązanie o obszarze roboczym 3.05 × 2.05 m jest pierwszym ploterem amerykańskiego producenta, który umożliwia drukowanie na nośnikach o grubości do 10 cm.

Firma TFP poszerza park maszynowy

Ploter tnący nowej generacji Kombo TAV-R włoskiej marki Elitron już w pierwszym kwartale 2022 r. zostanie zainstalowany w podpoznańskim zakładzie firmy TFP, która specjalizuje się w produkcji tektury falistej i opakowań. Jak podkreśla dostawca rozwiązania – firma LFP Industrial Solutions – będzie to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce.

Mutoh zapowiada nowości w portfolio

Japoński producent w najbliższym czasie zamierza wprowadzić na rynek dwa nowe plotery wykorzystujące ekoatramenty żywiczne. Zapowiadane modele XpertJet 1341SR Pro i XpertJet 1641SR Pro zostaną wyposażone w nowe, ultraszerokie głowice drukujące Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli piezo, które oferują – jak zapewnia producent – najwyższą w swojej klasie dokładność druku.

EFI koncentruje się na przemysłowym druku inkjetowym

Firma EFI poinformowała o zakończeniu z końcem roku 2021 procesu sprzedaży swojego działu oprogramowania eProductivity Software (EPS) spółce private equity Symphony Technology Group, która działa w obszarze oprogramowania i analityki danych. Cena i warunki akwizycji nie zostały ujawnione. Dzięki transakcji EPS stanie się samodzielną firmą, EFI zaś skupi się na rozwoju swoich jednostek biznesowych: Fiery (kontrolery Digital Front End) i Inkjet, dostarczającej rozwiązania napędzające cyfrową transformację w branży. Teraz dodatkowo producent planuje skupić się na zdobywaniu nowych rynków związanych z inkjetowym obrazowaniem przemysłowym, które dopiero zaczynają przygodę z digitalizacją.

Nowy materiał do sublimacji

Firma Ikonos, polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych do druku wielkoformatowego, poszerzyła swoje portfolio o tkaninę Microfiber Clean Glass Ikonos, przeznaczoną do zadruku metodą sublimacji pośredniej. Materiał ten znajdzie zastosowanie w produkcji takich wyrobów jak np. poszewki na poduszki, ręczniki sportowe, zabawki czy ściereczki do czyszczenia powierzchni szklanych/ekranów LCD (okularów, optyki aparatów cyfrowych, smartfonów/tabletów), itp.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.