Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Inwestycja z myślą o pasażerach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej

Inwestycje firm spoza branży poligraficznej w sprzęt do drukowania mają na celu swobodną i szybką reakcję na zmiany, jakie zachodzą w danym przedsiębiorstwie. Amagraf, dostawca maszyn drukujących i materiałów dla drukarń, realizuje również tego typu wdrożenia. Przykładem jest instalacja zrealizowana w Przedsiębiorstwie Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu. Firma Contrakt, dostarczająca do przedsiębiorstwa systemy integrujące biuro, nawiązała współpracę z Amagrafem w zakresie dostarczenia tu dwugłowicowych ploterów Mutoh 1682SR.

Nowe atramenty do drukarek etykietowych

Firma DTM Print poszerzyła portfolio o nowe atramenty przeznaczone do druku etykiet na urządzeniach z serii LX-Series LX600e, LX610e Pro i LX910e marki Primera. Pojedyncze trójkolorowe wkłady atramentowe CMY+ Ultra Black są już dostępne w regionie EMEA.

Oprogramowanie dla offsetowej techniki druku

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SolidTune – oprogramowania przeznaczonego do wytwarzaniu różnych produktów (m.in. opakowań) w technice offsetowej. Jego zastosowanie ma pozwolić na redukcję zużycia farby oraz zwiększyć wydajność działań na etapie prepress, poprawić jakość reprodukcji, a także zredukować ilość odpadów generowanych podczas drukowania.

Avery Dennison i Mactac na wspólnym stoisku na Fespie

Podczas tegorocznych targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) firmy Avery Dennison i Mactac na wspólnej ekspozycji zaprezentują nowoczesne, zrównoważone, podatne na formowanie folie do oklejania przeznaczone do zadruku cyfrowego, laminaty, innowacyjne folie ochronne; folie okienne; teksturowane folie ścienne i inne materiały do dekoracji wnętrz.

Wydrukujmy nową, lepszą wersję domu

Robimy, co w naszej mocy, aby najważniejsze dla nas miejsce – własny dom – było przytulnym schronieniem. Zwłaszcza gdy przychodzi nam spędzać w nim więcej czasu, odkrywamy dom na nowo, nierzadko chcąc coś w nim zmienić. Innowacyjna technologia bezpośredniego druku na tekstyliach MAX firmy Kornit, którą wykorzystuje system Presto MAX, pozwala na dokonanie prostej i bezstresowej metamorfozy wnętrza na żądanie.

Informacja reklamowa

Superwytrzymały stop do druku 3D

GRX-810 to nowy stop metalowy opracowany przez NASA, który ma być wykorzystywany w druku 3D. Jest on w stanie wytrzymać temperaturę powyżej 1090°C i wykazuje się dużą plastycznością. Jak czytamy na portalu komputerswiat.pl, celem prac badawczych było wynalezienie materiału o wysokiej odporności, który byłby przystosowany do trudnych warunków panujących w kosmosie. W efekcie powstał stop, który będzie używany w przemyśle lotniczym. Jakie ma właściwości?

Nowe folie metaliczne do etykiet IML

Firma Taghleef Industries poszerzyła rodzinę produktów Titanium o dwie dodatkowe folie metaliczne przeznaczone do etykietowania w formie (in-mould). Producent podkreśla takie ich zalety jak atrakcyjne dla oka jasne wykończenie, szeroki wybór możliwych wykończeń (od wyglądu „bez etykiety” po skórkę pomarańczową, satynowy lub błyszczący efekt i metaliczny połysk).

Innowacyjna w skali świata inwestycja uruchomiona w Płocku

W zakładzie Innovia Films w Płocku w dn. 4 maja 2022 r. została uruchomiona pierwsza na świecie linia produkcyjna o szerokości 6 m, w pełni zaprojektowana i przygotowana specjalnie do produkcji folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości, przeznaczonej do wytwarzania etykiet termokurczliwych. Celem inwestycji wartej 23 mln euro jest zwiększenie w Polsce dostępności pływającej folii poliolefinowej, której – jak podkreśla producent – wydajność i proekologiczne właściwości mają pomóc firmom w realizacji celów środowiskowych związanych z recyklingiem opakowań i gospodarką o obiegu zamkniętym.

Geostick zwiększa potencjał produkcyjny

Niderlandzka grupa Geostick, specjalizująca się w cyfrowym druku etykiet, podpisała umowę z BOBST na zakup jednej z najnowszych przemysłowych maszyn szwajcarskiego producenta – Digital Master 340 (o premierze tego rozwiązania pisaliśmy TUTAJ). Decyzja o inwestycji w tę w pełni zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną wynika z polityki Geostick, mającej na celu znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Farba sublimacyjna do zadruku tekstyliów

ElvaJet Onyx SB to nazwa nowej farby sublimacyjnej, jaką firma Sun Chemical wprowadziła na rynek z myślą o zadrukowywaniu podłoży tekstylnych w ploterach wielkoformatowych. Producent podkreśla, że łączy ona w sobie wysoką jakość i łatwość użytkowania, a także uwzględnia zapotrzebowanie rynkowe na realizację długich nakładów realizowanych pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia maszyny. Prosty proces konwersji farby umożliwia niemal natychmiastowy druk i szybkie przezbrojenie plotera.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.