Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Etiflex rozszerza możliwości dzięki technologii atramentowej

Drukarnia Etiflex z Poznania w ostatnim czasie zainwestowała w drukarkę atramentową UV marki Xeikon, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność zakładu, odpowiedzieć na silny wzrost popytu na wysokiej jakości etykiety cyfrowe oraz wejść na nowe rynki. Wśród głównych powodów, dla których wybrano model PX3000, kierownictwo firmy podało doskonałe wyniki testów i możliwość drukowania bieli o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

Recykling kartonów po napojach

Dzięki wspólnej, wynoszącej ok. 29 mln euro inwestycji firm Tetra Pak i Stora Enso, w Ostrołęce rozpoczyna działanie nowoczesna linia do recyklingu kartonów po napojach. Pozwoli ona potroić moce przerobowe recyklingu wspomnianych opakowań w kraju z 25 tys. do 75 tys. ton w skali roku. Zapewni możliwość przyjęcia całego wolumenu kartonów po napojach sprzedawanych w Polsce, a także dodatkowych wolumenów z sąsiednich krajów, w tym Czech, Węgier, Słowacji, Łotwy, Estonii i Litwy.

Drukexpress.pl doposaża introligatornię

Drukexpress.pl – drukarnia cyfrowa obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy, w ostatnim czasie dokonała kilku znaczących dla jej działalności inwestycji. Kierownictwo firmy, chcąc wdrożyć kolejne nowe usługi, na które jest zapotrzebowanie rynku, zdecydowała o zakupie maszyny do cięcia. Wybór padł na urządzenie Duplo DC 618, które oprócz cięcia biguje i perforuje w jednym przebiegu. Jest to kolejne urządzenie z oferty tego producenta, które pracuje obecnie we wrocławskim zakładzie.

Instalacja czterech ploterów Jeti Tauro

The Bernard Group (TBG) – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej – zakupił w ostatnim czasie cztery wysokowydajne plotery hybrydowe Jeti Tauro H3300 UHS LED firmy Agfa. Kierownictwo TBG poszukiwało systemu zapewniającego wysoką jakość druku, a przy tym proekologicznego i elastycznego oraz oferującego niskie koszty związane z eksploatacją; istotna była także kompleksowa opieka ze strony dostawcy m.in. w zakresie serwisu i bieżącego utrzymania urządzeń. By umożliwić jeszcze większe wykorzystanie możliwości maszyn, Agfa zintegrowała system workflow Asanti z oprogramowaniem firmy PrintFactory.

Łatwiejsza produkcja gadżetów sportowych z ploterem DTF

Firma BD-ART, specjalizująca się w produkowaniu gadżetów sportowych, w ostatnim czasie zainwestowała w zestaw urządzeń wykorzystujący technologię DTF (Direct To Film) – Xenons X3-602. To już drugie rozwiązanie tej marki dostarczone i zainstalowane przez firmę Polkos: w bydgoskim zakładzie pracuje już ploter UV Xenons X6090.

Nowy materiał do zdobienia szkła

Jak informuje Ikonos – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego, w ofercie firmy pojawił się nowy produkt: folia do zdobienia szkła o nazwie Rainbow Glass. Materiał ten odznacza się specjalną strukturą, dzięki czemu – w zależności od kąta padania światła – odbija światło w różnych kolorach, umożliwiając osiągnięcie unikalnego efektu „kolorów tęczy”. Oprócz walorów estetycznych i wizualnych folia bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię aplikacji, chroniąc ją przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Nielimitowane wrażenia dzięki rozwiązaniom od Canon

Sztuka podejmowania dobrych decyzji jest cechą zwycięzców, o czym najlepiej świadczy historia współpracy liderów: globalnego dostawcy technologii – firmy Canon oraz cyfrowych drukarń dziełowych Sowa i Mazowieckie Centrum Poligrafii. Przedsiębiorstwa te dzięki rozsądnej, a zarazem odważnej strategii biznesowej stawiają na rozwój w oparciu o nowoczesne rozwiązania cyfrowe i dzięki temu odnotowują stały wzrost. MCP z Marek jakiś czas temu zainstalowało arkuszową drukarkę atramentową Canon varioPRINT i300, z kolei najnowsza inwestycja firmy z Piaseczna to pierwszy w Polsce system varioPRINT iX 3200. Obok tych wdrożeń nie sposób przejść obojętnie – ich efekty odczuwają nie tylko pracownicy, którzy zyskali niezawodne narzędzie codziennej pracy, zarządy firm, które zagwarantowały im w ten sposób znaczący wzrost przychodów, ale widzą je także klienci drukarń, otrzymujący produkty zrealizowane na najwyższym poziomie.
Więcej informacji na temat obydwu wdrożeń znajdą Państwo w artykule dostępnym w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Informacja reklamowa

SimpliCity pierwszym użytkownikiem plotera Barracuda 5+

W wielkoformatowej drukarni SimpliCity rozpoczął pracę najnowszy ploter superwielkoformatowy marki Teckwin – Barracuda 5+. To już druga 5-metrowa maszyna tej marki dostarczona przez firmę Magenta Vision do podpoznańskiego zakładu; transakcję sprzedaży sfinalizowano podczas majowych targów Fespa. Najnowsza inwestycja razem z ploterem TS5000HF będzie dalej zwiększać możliwości produkcyjne drukarni.

Będzie więcej opakowań z rozwiązaniami barierowymi

Grupa Akomex, producent opakowań kartonowych, poinformowała o zwiększeniu wolumenu produkcji monomateriałowych ekologicznych opakowań barierowych, które ograniczają stosowanie tworzyw sztucznych. To rozwiązania przeznaczone m.in. dla producentów żywności, poszukujących opakowania bezpiecznego, w pełni recyklingowego, wygodnego dla konsumenta i przyjaznego dla środowiska. Decyzja jest efektem oczekiwań klientów i nasilającego się trendu poszukiwania przez świadomych odbiorców produktów w opakowaniach nie zawierających plastiku.

Drukarka klasy Direct-to-Garment

Epson poszerzył portfolio o kolejne rozwiązanie dla rynku nadruków bezpośrednio na odzieży, profesjonalnej klasy DTG. Nowy model SC-F2200 rozwija do maksimum zalety swego poprzednika (modelu SC-F2100) i jest przeznaczony dla małych i średnich firm szukających elastyczności i dokładności produkcji oraz krótkich czasów realizacji.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.