Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o produkcji etykiet premium – LCU (Label Converting Units). Jednostki te mają modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Dostępne są dwa modele: Xeikon LCU350 (wersja rozbudowana) oraz Xeikon LCU33 (wersja podstawowa). Obydwa można zobaczyć w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Beta-Point usprawnia proces czyszczenia wałków

Firma Beta-Point z Bydgoszczy, specjalizująca się w druku etykiet samoprzylepnych, zainwestowała w ostatnim czasie w urządzenie do ultradźwiękowego mycia wałków rastrowych – NextWave 2 francuskiej marki Recyl. Zakup ten wpisuje się w strategię drukarni, która stawia na ekologię, wysoką jakość wydruków i terminowość dostaw. Instalację przeprowadziła firma Graw.

Szersza oferta drukarek HP na polskim rynku

Firma HP wprowadza na polski rynek nowe drukarki. Kompaktowe drukarki LaserJet M100 przeznaczone są dla osób pracujących z domu lub hybrydowo, zaś LaserJet M200 skierowane są do właścicieli małych firm. Jak podaje producent, obie serie urządzeń są bardzo intuicyjne w konfiguracji i zapewniają najwyższą jakość druku laserowego, dodatkowo wybrane modele z obu linii wyposażono w inteligentny system druku HP+.

Nowe możliwości dekorowania i personalizacji notesów książkowych

Od pewnego czasu w zakładzie firmy PromoNotes z Suchego Lasu k. Poznania pracuje hybrydowy ploter Agfa Anapurna H2500i LED. Urządzenie zostało zakupione z myślą o zadrukowywaniu zarówno oklein introligatorskich, stosowanych przy produkcji notesów książkowych (w jakich to przedsiębiorstwo się specjalizuje), jak też innych produktów. O zakupie maszyny pracującej w technice inkjet UV zdecydowała wszechstronność urządzenia w kontekście obsługiwanych podłoży i możliwości produkcyjnych, stosowanych w niej elastycznych atramentów, a także zdolność do personalizacji gotowych produktów.

Skuteczne czyszczenie suchym lodem

Firma Kärcher poszerzyła swoją ofertę o w pełni autonomiczne urządzenie do czyszczenia suchym lodem. Ice Blaster IB 10/8 L2P to urządzenie, które z powodzeniem usuwa zabrudzenia typu zaschnięty olej, tłuszcz, kleje, silikon, nie powodując przestojów w pracy. Jego zastosowanie jest szerokie i obejmuje różne gałęzie przemysłu, sprawdzi się m.in. w drukarniach, gdzie wyczyści maszyny drukarskie, cylindry i narzędzia, oraz w przemyśle papierniczym, gdzie skutecznie poradzi sobie z usuwaniem kleju, wapna, pyłu i celulozy z urządzeń produkcyjnych.

Unowocześniony dotykowy system czyszczenia wstęgi

Meech International wprowadza na rynek system do kontaktowego czyszczenia (dwustronnego i jednostronnego) wstęg o szerokości od 650 do 1450 mm – TakClean Ultra. To unowocześnione rozwiązanie, opracowane na podstawie systemu TakClean, znajdzie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu.

Akomex Group stawia na automatyzację

Firma Akomex Group zdecydowała się na wdrożenie sterującego produkcją prepress workflow Kodak Prinergy, wraz z modułami Spotless, ColorFlow i Rules-Based Automation (RBA) oraz portalu InSite. Zakup i wdrożenie nowego systemu workflow stały się jedną z kluczowych potrzeb firmy w ostatnich miesiącach. Szukała ona rozwiązania, które rozwiązałoby codzienne problemy, a jednocześnie zwiększyło wydajność i jakość obsługi klienta, pracowałoby w oparciu o bazę danych i zapewniło większą automatyzację procesów. Jak podkreśla firma, inwestycja zaspokoiła wszystkie te potrzeby, a także znacząco poprawiła komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.

Nowy wielozadaniowy multifinisher w ofercie Duplo

Firma Duplo poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-648. Jak podaje producent – to maszyna jeszcze szybsza niż znany i cieniony na całym świecie, również w Polsce model DC-646.

Opakowania nowej generacji wspierane przez ploter tnący

Kraft-Box – producent opakowań, POS-ów i standów z tektury falistej dla wielu branż – wzbogacił park maszynowy swojego zakładu w Kowalewie niedaleko Pleszewa o rozwiązanie marki Elitron – Kombo TH. Zakup nowego plotera tnącego ma pomóc firmie w realizacji planu rozwoju opartego na zdobyciu przewagi konkurencyjnej i poszerzeniu oferty o produkty wykraczające poza obszar tektury.

Pierwsza instalacja maszyny Digital Series HD na Dalekim Wschodzie

W ubiegłym roku park sprzętowy drukarni etykietowej Ji Sung z Suwonu (Korea Południowa) wzbogacił się o nową maszynę hybrydową Mark Andy – Digital Series HD. Tym samym firma stała się jej pierwszym użytkownikiem w regionie Dalekiego Wschodu. Maszyna zwiększyła potencjał produkcyjny tej dynamicznie rozwijającej się drukarni i jest trzecim już rozwiązaniem tej marki zakupionym przez nią na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.