Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pierwszy nabywca nowej maszyny Kodak

Kodak poinformował, że pierwszym nabywcą maszyny Prosper 7000 Turbo Press został wieloletni klient firmy – Mercury Print Productions z Rochester w stanie Nowy Jork. Inwestycja w najszybszą, jak podaje producent, atramentową maszynę drukującą dostępną obecnie na rynku, ma znacznie zwiększyć możliwości przedsiębiorstwa w zakresie komercyjnego i wydawniczego wysokonakładowego druku cyfrowego. Według szacunków mowa o nawet 40–50%.

Nowa maszyna dla branży opakowań giętkich

Comexi, dostawca rozwiązań do produkcji opakowań giętkich, wprowadza na rynek zaawansowaną maszynę do druku fleksograficznego – F2 Origin. Jak podaje producent, została ona zaprojektowana, aby „na nowo zdefiniować standardy doskonałości druku”. Światowa premiera urządzenia będzie miała miejsce podczas wydarzenia „Proste przygotowywanie płyt drukowych i produkcja na czas” (Effortless Plate Making and Timeless Production), które zaplanowano 8 listopada br. w Centrum Technologicznym Comexi w Gironie. Współorganizatorem spotkania pokazującego cały proces produkcyjny jest Asahi, specjalista w dziedzinie wodnowymywalnych płyt neutralnych dla środowiska.

Grupa Saica inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej

Zarząd firmy Saica – jednego z największych producentów tektury falistej w Europie – zdecydował o zakupie sześciu nowych maszyn do obróbki tektury falistej firmy Koenig & Bauer Celmacch. Począwszy od lata 2024 r. cztery maszyny o najwyższej klasie wydajności ChromaCUT X Pro zostaną stopniowo zainstalowane w Anglii, Portugalii, Francji i Włoszech, a dwie kolejne maszyny o wysokiej wydajności typu Chroma HighTech zostaną dostarczone do hiszpańskich zakładów firmy.

Grupa Saica zainstalowała nowy model maszyny drukującej

Saica Group, firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainstalowała w jednym ze swoich zakładów w hiszpańskim mieście Viana maszynę HP PageWide C550 – zaawansowane urządzenie do druku cyfrowego bezpośrednio na tekturze falistej. Inwestycja ma zapewnić sprawną realizację coraz liczniejszych zamówień na mniejsze nakłady i niestandardowe projekty opakowań z tektury falistej.

Polski start-up rozwija się z hybrydową drukarką DTG/DTF

Firma Tulcia, od roku zajmująca się zdobieniem odzieży haftem komputerowym, zdecydowała się na zakup najnowszej hybrydowej drukarki DTG/DTF marki Epson – SC-F2200. To pierwsza w Polsce instalacja tego modelu. Jak podkreśla Emilia Bzdręga, założycielka firmy, o zakupie zdecydowały możliwości rozwoju działalności oferowane przez urządzenie – przede wszystkim znaczące skrócenie czasu na wdrożenie produkcji nawet skomplikowanych projektów, a także jakość i bezpieczeństwo wytwarzanej odzieży, gwarantowane przez certyfikowane atramenty.

Rozwiązania Agfa z certyfikatem jakości 3M

Agfa poinformowała, że oferowane przez nią: hybrydowy ploter inkjetowy Tauro i przeznaczone do niego atramenty Anuvia otrzymały prestiżowy certyfikat jakości (3M Performance Guarantee), przyznawany przez firmę 3M. Oba nagrodzone rozwiązania zostały zaprezentowane na stoisku firmy Agfa podczas Printing United (Atlanta, 18–20 października br.).

Cyfrowa maszyna arkuszowa w formacie B2 z suchym tonerem

Firma Fujifilm zapowiedziała pierwszą europejską prezentację laserowej maszyny drukującej w formacie B2 – Revoria Press GC12500 – na targach Peak Performance Print, które odbędą się pod koniec stycznia 2024 r. w nowym Print Experience Centre Fujifilm w Ratingen w Niemczech. Podczas wydarzenia zostaną pokazane również aktualizacje technologiczne producenta w zakresie urządzeń laserowych i inkjetowych dla sektora druku opakowań. Jest to pierwsza na rynku cyfrowa maszyna arkuszowa drukująca w formacie B2, która wykorzystuje technologię suchego tonera.

Biurkowy skaner dla nowoczesnych miejsc pracy

Canon Europe wprowadził na rynek imageFORMULA DR-S250N – niezawodny, bezpieczny, wydajny i kompaktowy skaner na biurko. Model ten umożliwia szybkie i łatwe skanowanie oraz udostępnianie dokumentów za pomocą z szerokiej gamy urządzeń, co odpowiada na potrzebę wielu firm sprawnej współpracy w rozproszonych zespołach.

Arti-Bau modernizuje park maszynowy

Mieszcząca się pod Wrocławiem firma Arti-Bau zainwestowała w maszynę HP Indigo 6K. Ta pierwsza na Dolnym Śląsku cyfrowa drukarnia etykiet na roli niedawno przeniosła się do nowej hali z dwiema cyfrowymi maszynami drukującymi: jedną hybrydową, drugą inkjetową, która właśnie została wymieniona na urządzenie Indigo. Sprawny demontaż starej maszyny, a także dostarczenie i instalację nowej zapewniła firma Digiprint. Dodatkowo, do końca roku planowana jest kolejna instalacja, tym razem maszyny do uszlachetniania etykiet od GM. Decyzja była spowodowana chęcią rozszerzenia oferty o nową technologię druku – elektrofotografię.

Atramenty eko-żywiczne w konfiguracji CMYK

Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutor ploterów marki Mutoh, wprowadza na rynek nowe atramenty UMS21 w konfiguracji CMYK. Są to opłacalne w eksploatacji, innowacyjne, szybkoschnące atramenty umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.