Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Samodzielne urządzenie do cyfrowej metalizacji etykiet

Portfolio firmy Leonhard Kurz powiększyło się o samodzielną maszynę do cyfrowej metalizacji etykiet – DM-Uniliner. Rozwiązanie to stanowi uzupełnienie oferty producenta z zakresu uszlachetniania, i nawiązuje do modułu inkjetowego DM-Jetliner (który został zaprojektowany do pracy w linii, głównie z maszyną HP Indigo), jednak w odróżnieniu od niego jest całkowicie samodzielną maszyną z własnym systemem transportu wstęgi, odwijakiem i przewijakiem.

Wdrożenia proekologicznych rozwiązań CtP

W ostatnich miesiącach Agfa poszerzyła swoją ofertę z zakresu cyfrowej przygotowalni CtP o kilka nowych rozwiązań. Wśród nich były płyta bezchemiczna Adamas i bezprocesowa płyta offsetowa – Eclipse. Na jej wdrożenie decydują się kolejne drukarnie z całego świata, także z Polski, działające w różnych segmentach rynkowych: komercyjnym, dziełowym czy opakowaniowym. Wszystkie ww. produkty składają się na pakiet mający, według producenta, zapewnić najwyższą wydajność i wygodę użytkowania oraz minimalny wpływ na środowisko naturalne – ECO3.

Systemy laserowe ze zwiększoną wydajnością

Firma Trotec poinformowała o wprowadzeniu zmian w grawerkach laserowych Speedy 100 oraz Speedy 300. Udoskonalenia mają wyznaczyć nowe standardy w obszarze grawerowania i poprawić komfort użytkowników przez przyspieszenie pracy urządzeń, zwiększenie łatwości obsługi i rentowności przedsiębiorstw.

Samosterylizująca się powłoka przeciw patogenom

Firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej –poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio specjalistycznej powłoki Dyphox, wykorzystującej technologię tzw. samosterylizacji. Jak podkreśla jej producent, firma TriOptoTec z Niemiec, ma ona działanie antybakteryjne i antywirusowe, zabezpieczając pokrytą nią powierzchnię (np. szkło, tworzywa sztuczne, stal, aluminium czy nikiel) i pozostając aktywną nawet do jednego roku.

Hybrydowa wersja cyfrowej maszyny etykietowej

Konica Minolta wprowadziła niedawno do oferty nowy moduł fleksograficzny, przeznaczony dla maszyn z serii AccurioLabel, który ma umożliwić realizowanie prac inline z kolorem białym lub innymi barwami dodatkowymi. To opcja znacząco zwiększająca możliwości cyfrowych maszyn etykietowych producenta. Może ona posłużyć np. do produkcji materiałów reklamowych czy marketingowych, uwzględniających np. zimowe i świąteczne akcenty.

Ploter i sztanctygiel w drukarni Polistar z Łodzi

Drukarnia Polistar z Łodzi rozbudowała swój park maszynowy o dwa urządzenia zakupione w firmie Grafmasz. Są to maszyny ściśle powiązane z działalnością firmy, które pozwolą na przyspieszenie realizacji zlecanych prac oraz zwiększenie możliwości przyjmowania jeszcze bardzie różnorodnych prac. Mowa o sztanctyglu ML750 i automatycznym ploterze I-Mark.

Nowe rozwiązanie do druku zmiennych danych

Firma Domino Printing zaprezentowała nowe rozwiązanie do druku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości danych zmiennych (Variable Data Printing) – rolowy system K600G. Maszyna opracowana we współpracy z firmą Gallarus i dostawcą systemów wizyjnych SeaVision jest przeznaczona do serializacji opakowań dla sektora farmaceutycznego.

Powiększa się rodzina maszyn fleksograficznych Mark Andy

Firma Mark Andy wprowadziła do swojego portfolio dwa nowe modele maszyn fleksograficznych z serii Evolution, bazujących na napędach serwo – E3 i E5 i czerpiących z doświadczeń Performance Series. Oferowane w szerokościach wstęgi 330 bądź 430 mm, skierowane są do drukarń i przetwórców działających w różnych segmentach produkcji etykietowej. Evolution E3, anonsowana przez Mark Andy jako najbardziej wartościowe rozwiązanie w swojej klasie produktów, pracuje z prędkością 150 m/min. Evolution E5 zaś to oferujący prędkość maksymalną 230 m/min. skalowalny model, który można rozbudowywać wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.

Drukowane cyfrowo tablice Braille’a

Islandzka firma SB Skiltagerd zagospodarowała niszę na rodzimym rynku i zwiększyła liczbę zamówień dzięki inwestycji w drukarkę Mutoh XpertJet 661UF LED UV z oprogramowaniem CADlink DF Designer Pro i Mutoh Digital Factory RIP.

Najlepsza drukarka typu roll-to-roll według EDP

Firma Mimaki Europe, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała, że organizacja European Digital Press Association (EDP) wyróżniła model UV LED UJV100-160 nagrodą dla najlepszej drukarki typu roll-to-roll o szerokości do 170 cm.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.