Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pantera Müller Martini w berlińskiej drukarni

Berlińska drukarnia PieReg Druckcenter Berlin GmbH uzupełniła swój park maszynowy o maszynę zbierającą 3692 firmy Müller Martini, aby zlikwidować lukę w procesie produkcji książek i broszur w miękkiej oprawie. Działająca od 15 lat firma dotąd obróbkę małych i średnich zleceń na oprawę bezszyciową musiała zlecać podwykonawcom.

Nowa linia urządzeń Sharp do druku kolorowego

Firma Sharp ogłasza wprowadzenie na rynek nowej serii wielofunkcyjnych urządzeń do druku kolorowego w formacie A3 z serii Advanced i Essentials, oferujących udoskonalone zabezpieczenia i lepszą integrację z usługami opartymi na chmurze. W skład serii wchodzi 14 modeli drukujących w kolorze z prędkością od 30 do 60 str./min, wyposażonych w łatwy w obsłudze ekran dotykowy, wspólny dla całej serii Sharp MX.

Icon Graphics jako pierwsi w Wlk. Brytanii kupili Durst Rho 512R LED

Brytyjska drukarnia Icon Graphics zainwestowała w technologię Durst po raz drugi w ciągu ostatniego roku. Pierwszy zakup dotyczył drukarki atramentowej Rho P10 250HS Plus 6C+W. Obecnie firma jako pierwsza w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na instalację urządzenia tego producenta – Rho 512R LED.

Xerox na targach RemaDays Warsaw

Podczas 15. Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 13–15 lutego br.) Xerox Polska zaprezentuje swoje najnowsze systemy drukujące – Xerox Iridesse oraz Versant 3100.

Kompletne technologie Heidelberga w Foldruk Media

W ostatnich miesiącach firma Foldruk Media z Siedlec zakupiła m.in. kompletny pakiet maszyn pozwalający na istotne rozszerzenie oferty swojej firmy w segmencie produkcji opakowań. W ramach kontraktu podpisanego z firmą Heidelberg Polska firma zakupiła 5-kolorową arkuszową offsetową maszynę drukującą Speedmaster XL 75-5+L z zespołem do lakierowania, składarko-sklejarkę do produkcji opakowań kartonowych MK Diana Easy 85, automat sztancujący MK Easymatrix 106 CS, linię do krojenia Polar N 115 Plus wraz z podnośnikiem, utrząsarką i urządzeniem do odwracania stosu papieru oraz system naświetlania płyt drukowych CtP Suprasetter A75.

Truepress Jet520HD+ zadebiutuje w Lucernie

Podczas tegorocznej edycji Hunkeler Innvationdays, odbywających się w Lucernie w dniach 25–28 lutego, firma Screen po raz pierwszy zaprezentuje udoskonaloną wersję jednej ze swoich maszyn drukujących – model Truepress Jet520HD+. Hasłem przewodnim prezentacji japońskiego producenta będzie „Digital everywhere!” („Druk cyfrowy jest wszędzie”).

Nowa cyfrowa płyta flekso od Asahi Photoproducts

Firma Asahi Photoproducts poinformowała o wprowadzeniu na rynek w 1. połowie 2019 r. nowej cyfrowej płyty fleksodrukowej AFP-BFTH. Ma to być jedyna płyta gotowa do natychmiastowego użytku („out-of-the-box”) z płaskim punktem FlatTop, która wykorzystuje technologię czystego transferu farby (Clean Transfer) i drukuje z mniejszym naciskiem (kiss touch). Nowa płyta ma być kompatybilna z każdym systemem organizacji zadań (workflow) i nie wymagać specjalistycznego oprzyrządowania.

Drukarka Primera LX910e do etykiet już dostępna w Polsce

Na polskim rynku od października ub.r. jest już dostępna najszybsza kolorowa drukarka do etykiet opracowana do tej pory przez firmę Primera – LX910e. Została opracowana z myślą o drukowaniu etykiet do produktów spożywczych czy kosmetycznych. Może być stosowana w fabrykach, laboratoriach czy przez sprzedawców detalicznych.

HP wesprze marki w zakresie personalizacji druku

Firma HP uruchomiła platformę Personalization Pinwheel, która ma pomagać właścicielom marek w wykorzystywaniu stale ewoluującego potencjału personalizacji. Funkcjonuje ona w oparciu o dane pozyskane z ponad 45 mln sondaży przeprowadzonych online na całym świecie. Właściciele marek mogą dzięki temu dowiedzieć się o preferencjach klientów decydujących się na personalizację fotoalbumów, okładek czy opakowań.

Drukarka etykiet OKI Pro1050 na RemaDays 2019

Etykieta to nie tylko marka. Nadaje ona tożsamość produktowi. Drukarka etykiet OKI Pro1050 oferuje wyjątkowy poziom wszechstronności w zakresie profesjonalnego druku wąskoformatowego dzięki unikatowej możliwości wykorzystania piątego koloru – białego, co znacząco zwiększa swobodę projektowania etykiet. Nałożenie nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK umożliwia łatwy druk na nośnikach zarówno przezroczystych, jak i kolorowych. Dzięki temu produkcja etykiet, zwłaszcza w niskich nakładach, jest dużo prostsza i bardziej opłacalna niż do tej pory.

Informacja reklamowa

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu