Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowy laser CO2 do cięcia tekstyliów

Artemis – dostawca drukarek wielkoformatowych, który w Polsce zrealizował już ponad 300 instalacji, poszerzył portfolio o kolejne rozwiązanie, tym razem służące do laserowego cięcia wielu rodzajów zadrukowanych tekstyliów (tkanin i dzianin). Maszyna Artemis 1630 o polu roboczym 1600 × 3000 mm znajduje zastosowanie w produkcji np. odzieży sportowej, rowerowej, strojów wyścigowych, kostiumów kąpielowych, drukowanych zabawek, dywanów, dekoracyjnych elementów wyposażenia domu, banerów, flag, itd.

Niemcy, Brytyjczycy i Czesi stawiają na nanografię

Landa Digital Printing poinformowała o najnowszych instalacjach swoich rozwiązań oferujących druk nanograficzny. Arkuszową maszynę w formacie B1 – Landa S10 Nanographic Printing – zamówiła niemiecka firma WIRTZ Druck GmbH & Co. KG i jej marka MailingLiebe, specjalizująca się w korespondencji bezpośredniej. Z kolei model Landa S10P, czyli z perfektorem, zakontraktował: opakowaniowa Model Group (maszyna stanie w czeskim zakładzie) oraz największa internetowa firma poligraficzna w Wielkiej Brytanii – Bluetree Group (będzie to jej już drugie rozwiązanie izraelskiej marki).

Nowy ploter stołowy LED UV marki Artemis

Artemis to sprawdzony dostawca drukarek wielkoformatowych w Polsce. W ponad 300 instalacjach ploterów tej marki żadna nie skończyła się awarią. Niedawno producent dołączył do swojego portfolio nowy ploter – Flatbed LED UV 2513/3225. Urządzenie to jest dostępne w dwóch wariantach: model 2513 o polu roboczym 2,5 × 1,3 m oraz model 3225 o polu roboczym 3,2 × 2,5 m. Dzięki nowej stabilnej konstrukcji ploter zapewnia jeszcze większą wydajność i dokładność druku; maksymalna prędkość urządzenia wynosi aż 1050 m2/h (UV 3225).

Drukarka do zdjęć i reprodukcji dzieł sztuki

Firma Epson wprowadziła na rynek 17-calową drukarkę do produkcji zdjęć i dzieł sztuki, zaprojektowaną z myślą o potrzebach profesjonalnych fotografów, którzy chcą zwiększyć swoją produktywność bez obniżania jakości. Nowy model SC-P5300, łączący zaawansowaną technologię urządzenia SC-P700/P900 z wszechstronnością i możliwościami oferowanymi przez model SC-P5000, jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, artystów, agencji projektowych i sklepów fotograficznych.

Atramentowa maszyna do zadruku opakowań

Agfa zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie do druku atramentami wodnymi, przeznaczone dla rynku opakowań – to arkuszowa maszyna SpeedSet 1060. Jak poinformowano podczas spotkania w zakładzie producenta w Cambridge, powstała ona z myślą o produkcji niskonakładowej i „ustanawia nowe standardy w zakresie wydajności i jakości druku” oraz stanowi ważny element transformacji dynamicznej branży opakowań.

Kornit Digital przekształca branżę mody i tekstyliów za sprawą zrównoważonej, cyfrowej realizacji zamówień na żądanie

Ponieważ przemysł tekstylny jest drugim co do wielkości trucicielem na świecie, wezwanie do odpowiedzialnych, przyjaznych dla środowiska praktyk produkcyjnych stało się motorem nie tylko zachowań konsumentów, ale także działań regulacyjnych. Cyfrowe zdobienie na żądanie odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, akcesoriów i całych tkanin zapewnia lepszy, sprawny sposób dostosowania realizacji zamówień do popytu, a firma Kornit Digital pozostaje liderem w dostarczaniu najbardziej wydajnych rozwiązań do druku cyfrowego na tekstyliach dla tych firm.
Sprawdź, jakie możliwości oferują systemy Kornit MAX najnowszej generacji: Kornit Presto MAX – pierwszy cyfrowy system produkcji bezpośrednio na tkaninach, który oferuje możliwość dekoracji XDi z białym nadrukiem na ciemnym tle; Kornit Atlas MAX Plus, Kornit Atlas MAX Poly, a także Kornit Apollo.

Informacja reklamowa

Przemysłowa drukarka UV typu Direct-to-Bag

Firma Inkcups wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę UV do przemysłowej produkcji toreb wielokrotnego użytku z różnego rodzaju materiałów o grubości do 240 mm (radzi sobie także z wymagającymi podłożami, jak przezroczyste i cienkie torby). XJET Switch drukuje bezpośrednio zarówno na giętkich, jak i sztywnych podłożach; elastyczność urządzenia dotyczy też ręcznego lub automatycznego załadunku oraz indeksowania o 180 lub 90 stopni, jeśli wymagana jest obróbka wstępna. Maszyna drukuje w konfiguracji CMYKWW (wysoce nieprzezroczysta biel).

Grupa 3 Druk rozwija produkcję tub kosmetycznych

Pierwsza na świecie linia do produkcji tub kosmetycznych w technologii QFlex rozpoczęła niedawno pracę w Qtubes – nowej marce, należącej do krakowskiego producenta opakowań premium, Grupy 3 Druk sp. z o.o. Jednym z elementów tego innowacyjnego na skalę świata rozwiązania jest maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5. Technologia QFlex to – według założeń kierownictwa firmy – jej odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów, umożliwiająca produkcję tub kosmetycznych w krótkich terminach, a także w niskich nakładach.

Szerszy gamut kolorystyczny w druku opakowań

Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością – do portfolio firmy dołączono „zielony” odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu kolorystycznego, bez kompromisu i naruszenia zgodności z przepisami i normami bezpieczeństwa żywności. Jednocześnie firma wprowadziła do pakietu rozwiązań SunColorBox nową funkcjonalność dla oprogramowania GamutViewer.

Nowy kalander olejowy marki Artemis

Atrium Centrum Ploterowe z Opola, dystrybutor maszyn i urządzeń wielkoformatowych do druku, poszerzył swoje portfolio produktów o kolejne urządzenie – kalander olejowy Artemis, dostępny w dwóch wariantach: HT-1220p o szerokości rolki 1200 mm i 1720p – 1700 mm. Maszyna ta służy do transferu zadrukowanej grafiki metodą termosublimacji lub do termicznego utrwalania wydruków na tkaninach podczas druku bezpośredniego. Kalander znajduje zastosowanie w branży modowej, odzieżowej, a także dekoracjach wnętrz, grafikach targowych i sklepowych; jest polecany zarówno dla mniejszych firm, jak i tych nastawionych na produkcję przemysłową.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.