Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Xerox poszerza ofertę dla druku monochromatycznego

Xerox wzbogacił swoją ofertę rozwiązań w zakresie druku monochromatycznego o rozwiązanie Ultra Lightweight Stock Printing Kit. Dzięki tej technologii możliwy jest druk na mediach o gramaturze od 44 do 300 g/m2 również na arkuszach w dużym formacie (poprzednio oferowane minimum wynosiło 52 g/m2).

Firma Fujifilm pokazała nowy, ulepszony model serii Acuity Ultra

Firma Fujifilm zaprezentowała najnowsze osiągnięcie serii Acuity Ultra, obejmującej plotery formatu superszerokiego, przeznaczone do produkcji wysokojakościowych grafik wewnętrznych i oznakowania zewnętrznego. Model 5044 oferuje nowe funkcje.

Głowice drukujące Epson PrecisionCore trafią do sprzedaży

Epson zwiększa zewnętrzną sprzedaż głowic drukujących, dodając do oferty model PrecisionCore. Jest to odpowiedź na szybki rozwój cyfrowego druku w sektorach komercyjnym oraz przemysłowym.

Słowacy dążą do wzrostu dzięki subskrypcji Heidelberga

Słowacki producent opakowań i etykiet Aluprint, chcąc zwiększyć produktywność, uruchomił w kwietniu br. maszynę Speedmaster XL 75 jako pierwszy użytkownik tego modelu w ramach subskrypcji firmy Heidelberg. Zintegrowana oferta składa się z instalacji systemu drukującego, materiałów eksploatacyjnych, obiegu pracy Prinect Production i wszystkich usług wymaganych do sprawnego działania, w tym doradztwa.

Płaska drukarka Inkcups X5 dostępna także w Europie

Amerykański producent rozwiązań do druku atramentowego i tampondruku, firma Inkcups, ogłosił dostępność na zamówienie na rynku europejskim płaskiej drukarki UV – Inkcups X5.

Kolorowe etykiety RFID z drukarką RX500e

Firma DTM Print poinformowała o dostępności w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) najnowszej drukarki Primera RX500e – w pełni kolorowej drukarki etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje ona najnowszą technologię druku atramentowego o ultrawysokiej rozdzielczości, drukując etykiety z prędkością do 63,5 mm na sekundę i do 108 mm szerokości.

Brytyjczycy kupili EFI Nozomi C18000

Brytyjski producent opakowań z tektury falistej, firma Durham Box, zdecydował się na zakup superszybkiej maszyny inkjet LED do zadruku tektury falistej w jednym przebiegu – EFI Nozomi C18000. Inwestycja ma na celu zoptymalizowanie procesów produkcyjnych oraz zapewnienie klientom najwyższej jakości druku.

Nowa seria HP OfficeJet Pro dla małych firm

Firma HP przedstawiła nową linię inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych zaprojektowanych z myślą o małych przedsiębiorstwach. Najnowsza odsłona serii HP OfficeJet Pro – seria 9000 – oferuje funkcję Smart Tasks, pozwalającą na oszczędność czasu podczas wykonywania podstawowych zadań, ulepszone zabezpieczenia oraz kompaktowy rozmiar.

Nowe folie Mactac do car wrappingu

ColourWrap to seria nowych folii wylewanych do car wrappingu, które firma Mactac wprowadziła na rynek. Zawiera paletę 50 różnych kolorów, w tym połyskujące, z połyskiem metalicznym, matowe i matowe metaliczne.

Truepress Jet L350UV+ może drukować na niebiesko

Firma Screen Graphic Solutions wprowadza na rynek nowy niebieski atrament, opracowany specjalnie do użytku przez przeznaczony do druku etykiet system Truepress Jet L350UV+. Pozwoli on wiernie odtwarzać niebieskie kolory korporacyjne, które wcześniej były trudne do uzyskania przy użyciu samych kolorów procesowych, i uzyskać szeroką gamę niebieskich odcieni często używanych na etykietach takich produktów jak kosmetyki, przybory toaletowe i produkty do pielęgnacji ciała.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu