Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

HP prezentuje nową głowicę

Amerykańska firma w marcu uczestniczyła w chińskich targach opakowaniowych Sino-Pack, gdzie zaprezentowała nową 22-milimetrową głowicę drukującą do drukarek termicznych używanych do drukowania kodów kreskowych i oznakowań na opakowania. Jest to produkt rekomendowany przez HP do znakowania i kodowania opakowań wtórnych, etykiet i pudełek.

Moduł zarządzania barwą od Koniki Minolty

Japońska firma zaprezentowała w ostatnim czasie inteligentny moduł zarządzania kolorem IQ-501, służący przede wszystkim do automatycznej kalibracji obrazu, dopasowywania stron front to back, pomiarów przejść tonalnych oraz dostosowywania poziomu gradacji i skali szarości. Rozwiązanie to funkcjonuje m.in. w maszynie AccurioPress C6100.

Nowa wersja e-sklepu Agfy

Na rynku pojawiła się nowa wersja sklepu internetowego firmy Agfa, bazującego na technologiach cloud computing i Web2Print – StoreFront 4.5. Wśród udoskonaleń w nowej wersji producent wymienia m.in. poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie realizacji zamówień. Oprogramowanie StoreFront udostępniane jest drukarniom akcydensowym, firmom z segmentu sign & display, przedsiębiorstwom świadczącym kompleksową obsługę poligraficzną oraz agencjom reklamowym i kreatywnym jako usługa SaaS.

Oprogramowanie Eizo obsłuży więcej papierów

Autorskie oprogramowanie do zarządzania barwą firmy Eizo – Quick Color Match – będzie współpracować z trzynastoma nowymi typami papieru od Ilford i Pictorico. Opracowane we współpracy z Adobe, Canon i Epsonem oprogramowanie Qucik Color Match to rozwiązanie dla fotografów ułatwiające zapewnienie zgodności kolorystycznej między obrazem wyświetlanym na ekranie a wydrukiem.

Nowa generacja systemów Ricoh

Zaprezentowana w marcu seria Pro C7200 to następca serii kolorowych systemów na papier Ricoh Pro C7100. Nowe urządzenia dostępne będą w wersji cztero- lub pięciokolorowej (odpowiednio Pro C7200x lub C7200), z serwerami druku EFI Fiery, kontrolerem Ricoh GWNX i oprogramowaniem Ricoh TotalFlow Print Server.

Ekologiczna produkcja form w drukarni Agory

W drukarni Agora Poligrafia w Tychach od niedawna wykorzystywane jest proekologiczne rozwiązanie do produkcji form drukowych, składające się z naświetlarki Advantage N-DL XXT oraz urządzenia czyszcząco-gumującego Attiro VHS. Ich dostawcą, podobnie jak wykorzystywanych do produkcji bezchemicznych fotopolimerowych płyt N95VCF, jest firma Agfa.

Nowy nabytek Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca

Pod koniec lutego prezes zarządu Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca podpisał kontrakt na dostawę czterozespołowej offsetowej maszyny drukującej RMGT 920 ST-4-CD. Do krakowskiej drukarni maszyna ma trafić we wrześniu.

Nowa seria maszyn arkuszowych Kodak NexFinity

Wiosną w ofercie firmy Kodak pojawi się nowa seria tonerowych maszyn arkuszowych Kodak NexFinity. Protoplastą nowych urządzeń jest znana cyfrowa platforma Kodak NexPress. W maszynach z serii NexFinity zastosowano opatentowaną przez Kodak technologię tzw. obrazowania dynamicznego (Dynamic Imaging Technology), bazującą na stosowaniu algorytmicznych korekt w specyficznych obszarach drukowanego obrazu.

Shrink sleevy od Sun Chemical i Eastman

W połowie lutego w ofercie Sun Chemical pojawił się klej SunLam De-seaming w wersji do etykiet termokurczliwych nakładanych na plastikowe butelki i pojemniki. Jego receptura została opracowana z myślą o recyklingu i odzyskiwaniu politereftalanu etylenu z materiałów pokrytych klejem. Jest on efektem ścisłej współpracy firm Sun Chemical i Eastman, które poddały SunLam badaniom w kontekście zastosowania go do produkcji etykiet wykorzystujących kopoliester Embrace LV.

Cieńsze folie Treofan do etykietowania w formie

Nowa wersja folii EWR do etykiet typu In-Mould opracowana przez niemiecką firmę Treofan ma grubość zaledwie 50 mikrometrów. W porównaniu do poprzedniczki – EWR57 o grubości 57 mikrometrów – nowa folia EWR50 ma o ponad 13% wyższą wydajność powierzchniową wynoszącą 20,8 m2/kg (w porównaniu do 18,3 m2/kg dla EWR57).

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu