Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Zrównoważona produkcja opakowań

Xeikon wprowadza na rynek nową formułę tonera o nazwie Titon, bazującą na technologii suchego tonera i oferującą, jak podkreśla producent, wszystkie zalety atramentów UV z pominięciem ich wad. Została ona opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na rozwiązania zapewniające zrównoważoną produkcję opakowań giętkich i etykiet.

Mikrobiologiczny materiał do druku 3D

Technologia druku 3D ze względu na liczne zastosowania jest coraz bardziej obecna w naszej codzienności. W ostatnim czasie naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zaprezentowali swoje odkrycie – tusz mikrobiologiczny o galaretowatej konsystencji, który może być z powodzeniem stosowany w druku addytywnym. Co sprawia, że ten odnawialny materiał jest wyjątkowy i zasługuje na uwagę?

Atrament sublimacyjny do cyfrowego zadruku tkanin

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ElvaJet Topaz SC – nowego tuszu sublimacyjnego i towarzyszącego mu systemu zarządzania barwą. Są one przeznaczone do produkcji z udziałem tekstyliów. Firma podkreśla, że rozwiązanie to bazuje na jej wieloletnich doświadczeniach w tym segmencie (zwłaszcza w kontekście zastosowania tu technologii sublimacyjnej), jak też na szeroko rozumianym rynku druku cyfrowego.

Beta-Point z nową maszyną drukującą

Dzięki ośmiokolorowej maszynie Mark Andy Evolution E3, jaka rozpoczęła niedawno pracę w drukarni Beta-Point z Bydgoszczy, to intensywnie rozwijające się przedsiębiorstwo może zaoferować swoim klientom nowe, wysokiej jakości produkty. Co więcej – wpisują się one w ekologiczny trend, który stał się ważnym nie tylko dla samej drukarni, ale o który coraz częściej dopytują również jej klienci. Inwestycja otworzyła nowe rynki, a także umożliwiła firmie jeszcze większą ekspansję poza granice Polski.

Magia kolorów i tkanin: innowacje od Kornit

Każdy profesjonalista zajmujący się drukiem wie, że atrament jest równie ważny jak systemy i urządzenia drukujące, może bowiem zapewnić albo doskonałe rezultaty, albo przysporzyć frustracji. Szczególnie trudne jest stosowanie białego tuszu na kolorowych i ciemnych tkaninach – nowa technologia MAX od Kornit Digital w łatwy i ekonomiczny sposób pozwala osiągnąć nieograniczone możliwości w tym względzie.
Kreatywnym, a zarazem strategicznym dodatkiem z pewnością okażą się także nowe neonowe atramenty od Kornit o najwyższej jakości i szerokiej palecie barw, które wyróżnią stroje sportowe i kąpielowe, a także kolejna nowość w ofercie – ekologiczne, certyfikowane atramenty Robusto. Korzyści te, a także wierne odwzorowanie barw i dokładne powielenie tego efektu na prawie każdej, nawet najdelikatniejszej tkaninie, oferuje najnowszy system Kornit – Presto MAX.
A czy Ty jesteś gotowy wynieść swoje projekty na zupełnie nowy poziom?

Informacja reklamowa

Nowy materiał do produkcji roll-upów

Ikonos – polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poszerzył ofertę o wysokiej jakości materiał kompozytowy (polipropylen/poliester) o matowosrebrnej jednej z warstw – Blockout Sihl Silver Back Satin 205. Materiał ten, o szerokości 1,08 m, przeznaczony jest do produkcji wysokiej jakości roll-upów i grafik display’owych przy użyciu atramentów solwentowych, lateksowych i UV.

Barierowe bezwonne opakowania na żywność na bazie papieru

Archroma, dostawca specjalistycznych chemikaliów, wprowadziła na rynek Cartaseal VWAF – nową powłokę barierową przeznaczoną do produkcji bezzapachowych opakowań na żywność na bazie papieru. Rozwiązanie to nie zawiera szkodliwych polifluorokarbonów (PFC) ani amoniaku.

Rozwiązania zmieniające sposób organizacji produkcji etykiet

Firma BOBST poszerzyła swoje portfolio urządzeń typu All-in-One, All-Inline o nową serię Digital Master. Urządzenia Digital Master 340 i Digital Master 510 są oparte na w pełni modułowej architekturze z możliwością rozbudowy, i stanowią całkowicie zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną – od drukowania po uszlachetnianie i wycinanie.

Lepsze narzędzia do wykańczania

Firma Grafotronic, dostawca cyfrowych urządzeń do wykańczania, zaprezentowała nowości, których premiera miała mieć miejsce podczas odwołanych targów Labelexpo Europe 2022. Jedna z nich to IQ – kompletny pakiet do automatyzacji procesów workflow. Drugi produkt to The One – semirotacyjny moduł do wycinania z pojedynczym cylindrem dociskowym, oferujący pracę z prędkością 150 m/min.

Bardziej zrównoważone opakowania na żywność

Opakowania nadające się do recyklingu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednak ze względu na złożony profil wymagań, miękkie opakowania na żywność często składają się z kombinacji różnych folii i dlatego trudno je poddać recyklingowi. Firma hubergroup Print Solutions, specjalizująca się w farbach drukarskich, w odpowiedzi na ten problem, wprowadziła na rynek lakier barierowy nie przepuszczający tlenu – Hydro-Lac GA Oxygen Barrier Coating.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.