Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Papiery fotograficzne FomeiJet w dużych formatach

Papier perłowy FomeiJet Pro Pearl 300 o gramaturze 300g/m2 i powlekany artystyczny papier matowy o wysokiej rozdzielczości i szerokim gamucie FomeiJet Portrait Matt 230 od niedawna są dostępne w jeszcze większych formatach – A2 (42 × 59,4 cm) i A2+ (43,2 × 63,5 cm).

Nowe drukarki atramentowe PIXMA oraz skanery CanoScan od Canona

Producent przedstawia informacje o nowych modelach drukarek atramentowych z serii PIXMA (TS9550, TS8250, TS6250, MG3650S, TR4550) oraz płaskich skanerach CanoScan – LiDE 400 i LiDE 300. Wszystkie wymienione urządzenia (z wyjątkiem modelu TS9550, na który trzeba będzie poczekać do listopada) w sprzedaży pojawią się już we wrześniu tego roku.

Płynne laminaty do wydruków cyfrowych

Od niedawna w ofercie firmy Polkos znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne. Do laminatora StarLam zalecane są płynne laminaty ClearShield na bazie mieszaniny polietylenów o małej gęstości. Mają one zapewniać stabilizację UV, której trwałość zależna jest od cienkości powłoki, rodzaju użytego tuszu i substratu powłoki. Wśród laminatów z serii ClearShield znajduje się m.in. formuła ClearShield Wall Armor do pokrywania ścian.

Graffiti ART zainwestowało w Nyalę

Pierwszy w Polsce ploter Nyala LED szwajcarskiego producenta swissQprint w kwietniu br. wzbogacił park maszynowy firmy Graffiti Art z Zawady koło Tarnowa. Zakupiony model to wersja z płaskim stołem o wymiarach 3,2 x 2 metry, który może pomieścić każdy standardowy format podłoża. Konfiguracja maszyny obejmuje także opcję druku z roli na rolę, pozwalając na zadruk wszelkich materiałów elastycznych, tj. tapet, canvasu, folii, siatki mech czy tkanin. Drukowanie może odbywać się na całej szerokości maszyny – 3,2 m, a osadzenie i wymiana roli z podłożem są bardzo proste.

Troika AniCam 3D w Sun Chemical

Firma Sun Chemical zainwestowała w kompletny zestaw Troika AniCam 3D do zarządzania oraz kontroli aniloksów i cylindrów rotograwiurowych. „Dzięki wykorzystaniu kamery AniCam mamy możliwość weryfikacji narzędzi drukujących w drukarni, sprawdzając ich stan techniczny, stopień zabrudzenia, zweryfikować specyfikację aniloksów oraz dokonać właściwego skatalogowania narzędzi drukujących” – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Liquid Inks, Sun Chemical Polska. System pomiarowy dostarczyła firma Print Systems.

Kieszonkowa drukarka do zdjęć od Canona

Canon zaprezentował kieszonkową drukarkę fotograficzną Canon Zoemini – lekkie, wyposażone w technologię ZINK urządzenie, które nie wykorzystuje atramentu. Zoemini za pośrednictwem Bluetooth łączy się z aplikacją Canon Mini Print, pozwalając na błyskawiczne drukowanie zdjęć z urządzeń mobilnych oraz szybkie udostępnianie w mediach społecznościowych i na dyskach chmurowych. Drukarka pozwala drukować zdjęcia o wymiarach 2 x 3 cala (5 x 7,6 cm).

Oprawianie na żądanie

Zmieniające się potrzeby rynku w zakresie produkcji książek (coraz wyraźniejszy udział w rynku technologii Print-on-Demand) sprawiają, iż klienci (wydawnictwa lub dystrybutorzy) coraz częściej oczekują, aby książki były drukowane są w nakładach jednostkowych. Dotyczy to także oprawiania tak małych nakładów. Rozwiązania z tego zakresu proponuje firma C.P. Bourg.

Graficolor inwestuje w technologię Agfy

W czerwcu firma Graficolor z Ostrowa Wielkopolskiego stała się jednym z pierwszych w Polsce użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED. Jest to kolejne – po instalacji plotera Jeti Mira – rozwiązanie marki Agfa wdrożone w tej drukarni wielkoformatowej. W dużej mierze za sprawą tych inwestycji większość zleceń otrzymywanych przez Graficolor jest obecnie realizowanych w technologii cyfrowej.

Cztery maszyny BOBST w CPC Packaging

Francuska firma CPC Packaging zainwestowała w cztery flagowe rozwiązania Bobst – trzy płaskie sztance i maszynę rotograwiurową. Zostaną one zainstalowane w kilku różnych zakładach CPC Packaging w drugiej połowie tego roku.

Drugi Kornit Vulcan w brytyjskiej drukarni

Kilka tygodni po instalacji pierwszej maszyny Kornit Vulcan w T-Shirt & Sons, drukarnia z brytyjskiego Westbury złożyła zamówienie na kolejną. Firma T-Shirt & Sons zajmuje się drukowaniem na odzieży i akcesoriach, świadczy też w tym zakresie usługi dropshippingu dla sprzedawców ubrań. W jej dwóch zakładach w Wielkiej Brytanii i Holandii zainstalowano wcześniej 16 systemów Kornit Avalanche 1000.

Z ostatniej chwili

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

W dniach 12–14 marca 2019 r. na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędzie się czwarta edycja targów CCE International – jedynej w Europie wystawy handlowej z dziedziny produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu. Równocześnie odbędą się już po raz jedenasty targi poświęcone obróbce papieru, foli i taśm – ICE Europe.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu