Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe drukarki Epson EcoTank

Firma Epson rozszerzyła swoją ofertę drukarek bez kartridży: w dwóch modelach wykorzystano nowy 5-kolorowy system zasilania w atrament (L7160 i L7180), dodatkowo funkcjonalny design urządzeń EcoTank nowej generacji dostępny jest także w podstawowych drukarkach domowych (tylko L3110/1 i L3150/1).

Pierwsza instalacja plotera Artemis Pulsar 2

W firmie Podkowiński Sp. z o.o. z podkrakowskich Balic zainstalowano pierwszy w kraju ploter LED-UV marki Artemis – Pulsar 2. Przedsiębiorstwo od 1997 roku zajmuje się sprzedażą i serwisem pojazdów i naczep, a ploter jest w nim wykorzystywany do produkcji wielkoformatowych plandek i reklam na pojazdach.

Sharp poszerza ofertę produktów A4

Sharp wprowadził na rynek cztery nowe modele monochromatyczne, które zasilają ofertę produktów A4 tej firmy. Urządzenia wielofunkcyjne MX-B450W i MX-B350W o wysokiej wydajności oraz drukarki MX-B450P i MX-B350P pozwalają na drukowanie z prędkością odpowiednio 45 lub 35 str./min. oraz wyposażone są w funkcję łączności bezprzewodowej.

Aplikacja AR Showroom od OKI Europe

OKI Augmented Reality (AR) Showroom jest pierwszą aplikacją z rozszerzoną rzeczywistością, dzięki której klienci detaliczni mogą wizualizować, w jaki sposób asortyment OKI, obejmujący drukarki kolorowe oraz urządzenia wielofunkcyjne, wpisze się w ich środowisko pracy. Wystarczy, że skierują kamerę swojego telefonu z uruchomioną aplikacją OKI AR Showroom na biurko lub powierzchnię pracy i wybiorą urządzenie OKI z ekranu.

Nisza pomysłem na biznes drukarni I-Bis

I-Bis to niewielka wrocławska firma rodzinna, gdzie niedawno wdrożono system zbierająco-broszurujący Duplo z podajnikiem cyfrowym. Drukarnia rozpoczęła działalność w latach 90. ubiegłego wieku. Początkowo zajmowała się składem książek i czasopism, z czasem zainwestowała w naświetlarkę do filmów, a następnie w system CtP, obsługując drukarnie usługowo, i taki model biznesowy stosuje do dziś.

Drukarnia Opinion z nowym Mutohem

W ostatnim czasie park maszynowy gliwickiej drukarni Opinion wzbogacił się o wielkoformatowy ploter żywiczny Mutoh ValueJet 1638X. Działające od 25 lat przedsiębiorstwo Opinion oferuje kompleksową usługę w zakresie komunikacji wizualnej – od projektu, przez produkcję, po instalację i serwis billboardów, witryn, dekoracji i brandingu wnętrz sklepów, hoteli, biur czy restauracji. Firma dysponuje nie tylko drukarnią wielkoformatową, ma również własną szwalnię i magazyn.

Speedmaster XL 106-8-P w Colours Factory

W drukarni Colours Factory z główną siedzibą w Pile rozpoczęła pracę nowa maszyna Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV, drukująca w formacie B1, wyposażona w większość dostępnych opcji podnoszących wydajność i bezpieczeństwo produkcji. Colours Factory to jedna z większych i nowocześniejszych drukarń w Polsce, której głównymi odbiorcami są klienci korporacyjni.

Studio Grafico rozszerzyło park maszynowy

Przedsiębiorstwo z Krosna kupiło nowy zestaw drukująco-tnąco-laminujący, w skład którego wchodzą: drukarka wielkoformatowa Mutoh ValueJet 1324X, ploter tnący Summa D120 oraz laminator RSC 1401h. Studio Grafico oferuje usługi w bardzo szerokim zakresie. Wykonuje projekty graficzne i przeprowadza kompleksowe kampanie reklamowe, oferuje też usługi druku cyfrowego i offsetowego, w tym wydawnicze, ponadto wykonuje elementy reklamy zewnętrznej oraz gadżety reklamowe różnego typu.

AccurioPress C6085 w drukarni Vipro

Po instalacji kolorowej maszyny AccurioPress C6085 firmy Konica Minolta w gdańskiej drukarni Vipro możliwe stało się wprowadzenie w życie jej hasła reklamowego: „Zamów rano, odbierz po południu”. Jak podkreślają właściciele firmy, urządzenie znacząco zwiększyło jej wydajność w zakresie realizacji wydruków cyfrowych. Podniosło też ich jakość usług do poziomu offsetu, będącego w tym zakładzie dominującą techniką.

Drukarnia Jas-Pol inwestuje w kolejną Rapidę

W ostatnim czasie w drukarni Jas-Pol z Tylicza rozpoczęła pracę nowa, sześciokolorowa maszyna półformatowa z wieżą lakierującą – Rapida 75 PRO-6+L ALV2. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten zakład poligraficzny, stawiający na nowoczesny, rozbudowany park sprzętowy.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu