Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ekologiczna, jednoprzebiegowa produkcja

MGI Digital Technology we współpracy z Konica Minolta wprowadziło na rynek rozwiązanie AlphaJET. Jak podano, jest to pierwszy na świecie cyfrowy system drukujący w formacie B1+, który oferuje w jednym przebiegu proces druku i uszlachetnienia, łącząc w sobie wodne atramenty CYMK i cyfrowe lakierowanie za pomocą przyjaznych środowisku technologii Eco-SpotUV Coating (wybiórcze lakierowanie UV) i Green-Foil (alternatywa dla hot-stampingu).

System atramentowy zwiększający wydajność drukarki

Firma Mimaki przedstawiła nowy 3-litrowy zewnętrzny system podawania atramentu dostępny jako opcja do wielkoformatowej płaskiej drukarki atramentowej UV Mimaki JFX600-2513. Został on zaprojektowany po to, aby umożliwić klientom korzystającym z maszyny maksymalne zwiększenie efektywności produkcji i poprawę automatyzacji.

Nowe modele urządzeń z serii imagePRESS

Dwa nowe modele – V1350 oraz V900 – wzbogacą rodzinę urządzeń do cyfrowego druku produkcyjnego Canon imagePRESS. Jak podaje producent, seria imagePRESS V umożliwia zarówno drukarniom komercyjnym, jak i działom druku w większych firmach, znaczne zwiększenie swojej wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości wydruku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii maszyny są jeszcze prostsze w obsłudze od swoich poprzedników i umożliwiają realizację nawet najkrótszych terminów.

Drukarka Eddie ozdobi także pączki

Firma DTM Print doposażyła drukarkę Eddie, wykorzystującą jadalne atramenty i drukującą bezpośrednio na ciastkach i innych produktach spożywczych, w zestaw pozwalający na obsługę słodkich produktów o wysokości aż 50,8 mm i szerokości do 114 mm. Tym samym Eddie oferuje możliwość nanoszenia pełnokolorowych grafik, logotypów i tekstów bezpośrednio na powierzchni takich wyrobów cukierniczych jak pączki czy batony.

Premiera kompaktowego systemu do cięcia

Firma Elitron podczas targów Viscom w Mediolanie (13–15.10.2022 r.) zaprezentowała premierowo nową wersję wielofunkcyjnego rozwiązania z rodziny Spark o kompaktowej powierzchni roboczej 1600 × 800 mm. Podczas wystawy producent promował także narzędzie do cięcia DL 45, które niedawno zdobyło nagrodę Printing United Alliance Pinnacle Award.

Etykietowa drukarnia Zemar poszerza ofertę

Drukarnia etykietowa Zemar Kody Kreskowe z Gdyni zainwestowała ostatnio we własny dział arkuszowej produkcji cyfrowej. Firma działa na rynku etykiet od końca lat 90. ub. w. Teraz – dzięki uzupełnieniu parku maszynowego o cyfrową maszynę arkuszową oraz wielofunkcyjny system Duplo, zastępujący tu pracę trzech urządzeń do wykańczania (gilotyny, falcerki i bigówki) – Zemar może obsługiwać swoich klientów kompleksowo, przyjmując prace, które wcześniej klienci zlecali innym drukarniom.

Produkcja części metalowych 3D po nowemu

HP ogłosiło dostępność nowej cyfrowej drukarki HP Metal Jet S100 umożliwiającej masową produkcję wysokiej jakości części metalowych drukowanych w 3D. Rozwiązanie wspiera klientów z różnych sektorów przemysłu – m.in. z branży medycznej, przemysłowej, dóbr konsumpcyjnych i motoryzacyjnej – w skalowaniu opracowywanych technologii.

Drukarnia Poligrafia J. Nowak zwiększa moce produkcyjne

Drukarnia Poligrafia Janusz Nowak, mająca siedzibę w podpoznańskim Wysogotowie, dokonała w ostatnim czasie kolejnych znaczących inwestycji. Do parku maszynowego, w znacznej mierze bazującego na rozwiązaniach firmy Heidelberg, w połowie tego roku dołączono maszynę drukującą Speedmaster XL 106-8-P (jest to zarazem czwarty system drukujący tej marki pracujący w zakładzie) oraz falcerkę Stahlfolder TH 82-P z robotem P-Stacker (o tym rozwiązaniu piszemy więcej w wydaniu październikowym „Świata DRUKU”).

Maszyna inkjetowa dla sektora opakowań z tektury

Firma HP podczas amerykańskiego wydarzenia Corrugated Week 2022 zaprezentowała nową maszynę atramentową do produkcji opakowań z tektury falistej, obsługującą zwoje o szerokości 1,7 m – model PageWide T700i. Rozwiązanie to, opracowane we współpracy z Koenig & Bauer, ma być dostępne pod koniec 2023 r., i będzie kolejnym formatem rozwiązania opakowaniowego HP po wprowadzonym w 2015 r. modelu PageWide T1100S (oraz jego późniejszych wersji – T1170, T1190 i najnowszej T1195i).

Biurowe drukarki hybrydowe

Firma Fujifilm zaprezentowała drukarki serii ApeosPro C, przeznaczone do ogólnego użytku biurowego, korporacyjnych działów reprograficznych, firm kreatywnych i marketingowych lub zwykłych punktów usług kserograficznych. Seria obejmuje trzy modele: standardowy – ApeosPro C750, model premium ApeosPro C810 i model ApeosPro C650, skierowany do firm o niższych wymaganiach produkcyjnych.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.