Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowy model 4K w ofercie Eizo

Firma EIZO wprowadza do sprzedaży nowy monitor FlexScan EV3285, będący następcą modelu EV3237. Wyposażono go w ekran LCD o przekątnej 31,5 cala i rozdzielczości 4K, wyjątkowo cienkie ramki oraz złącze USB, co predysponuje go do zastosowań biurowych i kontrolnych.

Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Spółdzielnia socjalna Razem Mocni (www.pavone.pl), tworząc punkt poligraficzny w centrum Szczecina, zaprosiła do współpracy przy tym projekcie firmę Amagraf – ogólnopolskiego dostawcę maszyn i materiałów poligraficznych. Z jej oferty wybrała maszyny drukujące OKI, a także szereg innych urządzeń.

Kolejni użytkownicy Duplo DC-616 Pro

Producent zaproszeń ślubnych i innych druków okolicznościowych, różnego rodzaju dodatków związanych z tego rodzaju imprezami, a także grawerowanych skrzynek drewnianych na zaproszenia i prezenty – firma Nasza Pracownia – zakupił w ostatnim czasie system Duplo DC-616 Pro. Identyczne urządzenie tnie i biguje także w drukarni cyfrowej D3 Studio.

Workflow HP dla opakowań tekturowych

Wprowadzony przez amerykańską firmę pakiet workflow HP One Package dla maszyn z serii PageWide Industrial to pierwszy taki ekosystem w segmencie cyfrowego druku na tekturze falistej.

UPM usprawnia proces recyklingu

Kolejnym krokiem wykonanym przez UPM Raflatac w kierunku gospodarki cyrkularnej jest wprowadzenie rozwiązań cyfrowych do procesu recyklingu odpadów. Opakowania zbiorcze z odpadami odbierane od klientów UPM w ramach programu RafCycle będzie można od tej pory oznaczać „inteligentną” etykietą RafMore. Poprzez zeskanowanie jej za pomocą smartfonu klienci będą mogli zgłaszać odpady gotowe do odbioru i ponownego przetworzenia.

Nowa platforma Durst po raz pierwszy na Wyspach Brytyjskich

Drukarnia VGL z angielskiego Reading, specjalizująca się w druku cyfrowym i sitodruku, to pierwsza firma z Wielkiej Brytanii i Irlandii, która zamówiła najnowszej generacji maszynę Durst. Platforma P5 Series miała swoją rynkową premierę na początku roku. Latem do drukarni VGL trafi maszyna Durst P5 250 HS skonfigurowana z białym jako jednym z kolorów procesowych.

Kodak aktualizuje portal i workflow

Firma Kodak poinformowała o wprowadzeniu na rynek kolejnej wersji portalu Kodak InSite Prepress 9.0. i jednoczesnej aktualizacji w systemie workflow Prinergy 8.2, m.in. poprawiając jego kompatybilność z nowymi serwerami Kodak Creo.

Fujifilm rozszerza możliwości Jet Press 720S

Dzięki nowym atramentom wprowadzonym przez firmę Fujifilm, jej Jet Press 720S to pierwsza cyfrowa maszyna drukująca w formacie B2 do tektury litej, na której można bezpiecznie drukować opakowania przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Nowość od C.P. Bourg

Belgijski producent rozwiązań do zszywania broszur i klejenia opraw miękkich EVA/PUR podczas czterodniowego wydarzenia w połowie maja zaprezentował najnowsze rozwiązanie ze swojej oferty – moduł BPM. Rozwiązanie to pozwala na złożenie wpół, obrót oraz rozcięcie wpół arkusza, który jest podany bezpośrednio z maszyny drukującej lub podajnika. Można go łatwo skonfigurować, uwzględniając rodzaj produkcji w drukarni.

Druga AccurioJet KM-1 w Polsce

Po 13 latach od pierwszej inwestycji drukarni Totem w technologię druku cyfrowego – monochromatycznej Koniki Minolty bizhub Pro 1050 – firma z Inowroclawia zdecydowała się na zakup kolejnego rozwiązania od tego dostawcy. Wybór arkuszowej maszyny AccurioJet KM-1 podyktowany był chęcią wprowadzenia technologii cyfrowego druku atramentowego umożliwiającej szybką realizację nisko- i średnionakładowych zleceń w formacie B2+ na nośnikach o grubości od 0,06 do 0,6 mm.

Z ostatniej chwili

17 października 2018 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D, połączona z otwartymi targami druku 3D oraz Strefą Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Jak zapewniają organizatorzy, ma być to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 11–13 września br. odbyło się Forum Technologiczne, jakie firma Mark Andy, producent wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych, zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym. W wydarzeniu pod nazwą „The Power of Hybrid Forum” (Siła rozwiązań hybrydowych) wzięło udział prawie 300 klientów z całej Europy, grupa dziennikarzy branżowych z różnych krajów, przedstawiciele Mark Andy Europe oraz CEO firmy, a także goście specjalni: studentki-laureatki tegorocznego konkursu designerskiego „Mark Andy Student Awards” na najlepszy projekt opakowania giętkiego i etykiety.

Firma Meblik, producent mebli dla dzieci i młodzieży, jako pierwsza w Polsce jest użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanych mebli o dodatkowe elementy kolorystyczne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu