Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Trwałe etykiety od Michelman

Firma Michelman zaprezentowała DigiGuard 901 – dodatek wzmacniający do nadruków UV OPV, zwiększający ich wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, chemikalia i temperatura. Przeznaczony jest do produkcji etykiet dla produktów podlegających rygorystycznym specyfikacjom, np. z segmentu higieny osobistej.

SoftPlast na targach RemaDays 2019

Podczas właśnie zakończonych targów RemaDays 2019, które odbyły się w Nadarzynie w dniach 13–15 lutego, firma SoftPlast dostarczająca urządzenia i akcesoria do produkcji plandek, namiotów, banerów i rolet okiennych, na swoim stoisku pokazała m.in. kilka rodzajów zgrzewarek oraz system domingowy UV Flexadome do produkcji etykiet i naklejek z efektem 3D.

Światowa premiera nowych urządzeń APR Solutions

APR Solutions, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Avargraf, oficjalnie zaanonsował wprowadzenie na rynek nowych modeli swoich urządzeń – MAXI. Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 na stoisku firmy Avargraf po raz pierwszy zaprezentowane zostaną dwie maszyny: MAXI Athos 160 z podajnikiem ręcznym i pełną gamą aplikatorów taśm oraz MAXI Box 160 z ręcznym podajnikiem do produkcji pudeł klejonych liniowo.

Artimeltsurface – klej do etykiet odporny na manipulacje

Szwajcarski producent klejów topliwych – firma artimelt – podczas zbliżających się targów ICE (Monachium, 12–14 marca 2019 r.) zaprezentuje nowy klej do etykiet o nazwie Artimeltsurface. Nowo opracowana formuła zapewnia wyjątkowo mocną przyczepność etykiety do podłoża, zwiększającą się w miarę upływu czasu, co pozwala na ochronę opakowania i produktu przed manipulacjami. Klej ten przylega również do powierzchni zawierających silikony.

Derya dostarczy pierwszą w Polsce maszynę drukującą w formacie B1

Firma Derya, autoryzowany polski przedstawiciel firm Horizon International, RMGT oraz Foliant, podpisała umowę sprzedaży pierwszej w kraju maszyny z nowej serii arkuszowych maszyn drukujących w formacie B1 produkcji połączonych japońskich firm Ryobi-Mitsubishi: RMGT 1050LX-6+CC+LD. Maszyna została zakupiona przez warszawską drukarnię offsetową MuruGumbel. Instalacja jest planowana na wrzesień 2019 r.

Canon imageRUNNER Advance 3. generacji

Canon zaprezentował kolejną edycję swoich flagowych rozwiązań wielofunkcyjnych imageRUNNER Advance 3. generacji do bezpiecznego przetwarzania dokumentów. Nowe urządzenia (łącznie 26 nowych produktów, 7 serii) działają w oparciu o najnowszą wersję oprogramowania 3.8, która oferuje usprawnione funkcje bezpieczeństwa i intuicyjny interfejs użytkownika. Nowe modele oparte są na uznanej platformie, znanej z poprzednich serii urządzeń imageRUNNER Advance.

Technologia CtP w Duni Poland od Print Systems

Firma Duni przeszła na technologię CtP wytwarzania matryc fotopolimerowych. Głównym celem inwestycji we własną przygotowalnię wodną było zwiększenie efektywności i niezależności działu prepress oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu wytwarzania płyt fleksograficznych na środowisko. Przygotowalnia Duni pracuje obecnie na płytach Toyobo wymywanych wodą.

Fujifilm inauguruje nową serię Acuity

Firma Fujifilm po raz pierwszy zaprezentowała nową serię ploterów płaskich – Acuity LED 40. Japoński producent przeznaczył te urządzenia zarówno dla drukarń realizujących zlecenia średnionakładowe, jak i dotychczasowych użytkowników ploterów z rodziny Acuity, którzy chcieliby zamienić swoje urządzenie na nowszy model wyposażony w lampy LED.

EFI prezentuje Fiery FS350 Pro

Firma EFI zaprezentowała najnowszą odsłonę interfejsu DFE, przeznaczoną dla zaawansowanych technologicznie cyfrowych środowisk produkcyjnych. W oprogramowaniu Fiery FS350 Pro wprowadzono nowe funkcje w kilku najważniejszych dziedzinach: zarządzaniu barwą i obrazowaniu, produktywności, narzędziach do zarządzania oraz łączności.

Nowa maszyna firmy Kornit do druku na tekstyliach

Firma Kornit Digital zaprezentowała swoją nową maszynę Atlas do bezpośredniego druku na tekstyliach. Jest to rozwiązanie klasy przemysłowej, przeznaczone do druku wysokich nakładów sięgających 350 tys. egzemplarzy rocznie.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu