Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pierwszy użytkownik technologii Screen SAI

Pierwszym użytkownikiem niedawno wprowadzonej na rynek cyfrowej maszyny drukującej do produkcji etykiet – Truepress Jet L350UV SAI marki Screen – została włoska drukarnia Grafiche Pradella. Firma, która swoją siedzibę ma w północnych Włoszech, tuż przy granicy ze Szwajcarią, obsługuje klientów zarówno z rynku włoskiego, jak i duże firmy międzynarodowe. Niedawno zainstalowana maszyna jest tam używana przede wszystkim do produkcji etykiet przemysłowych, kosmetycznych i spożywczych.

Holendrzy zwiększają wydajność i obniżają koszty operacyjne

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Nowe rolowe plotery drukująco-tnące i płaskie od Rolanda

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek niepowlekany materiał papierowy do produkcji etykiet, przeznaczony do termicznego zadruku bezpośredniego i zawierający przetworzone odpady pokonsumenckie pochodzące z recyklingu – rDT. Jak podaje producent, jest on wolny od BPA i ma certyfikat FSC, ma także identyczne właściwości jak standardowy papier DT, zarówno pod względem jego wyglądu, przetwarzania, drukowalności, jak i czytelności kodów kreskowych. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny produkt tego typu.

Portugalczycy rozwijają ofertę opakowań z nową maszyną EFI

Portugalski dostawca rozwiązań opakowaniowych, DS Smith Iberia, w ostatnim czasie zainstalował w swoim zakładzie w Lizbonie sześciokolorową, jednoprzebiegową maszynę EFI Nozomi C18000 Plus do inkjetowego druku na tekturze falistej. Dzięki tej inwestycji firma zamierza nadal rozwijać swoją ofertę i zwiększyć możliwości produkcyjne.

Duńczycy redukują czas narządzania, ilość makulatury i koszty czyszczenia maszyny

Duńska drukarnia Kandrup z Kopenhagi była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt na zadrapania.

Mobilna drukarka etykietująca o wysokiej wydajności

Firma Sato rozbudowała swoją gamę rozwiązań do etykietowania o mobilną drukarkę PV4. Urządzenie jest przeznaczone do pracy na wszystkich etapach łańcucha dostaw, w szerokim zakresie środowisk, gdzie kluczowe znaczenie mają niezawodność, wysoka wydajność i precyzja, jak np. centra logistyczne i dystrybucyjne. Te oraz inne sektory są podatne na słabą jakość i niedokładność systemów etykietowania, które mogą doprowadzić do mniejszego zadowolenia klientów.

Cyberochrona firm i instytucji przed złośliwym oprogramowaniem

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Linia do produkcji termicznych materiałów etykietowych bez podkładu

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Zdalne monitorowanie urządzeń kontroli ładunku elektrostatycznego

Brytyjski producent producent urządzeń do kontroli elektrostatyki, czyszczenia wstęgi i technologii sprężonego powietrza – Meech International – zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie do zdalnego kontrolowania poziomu ładunku elektrostatycznego – SmartControl Touch. To nowoczesne urządzenie umożliwia zdalne monitorowanie, sterowanie i ustawianie wydajności belek jonizujących Hyperion. SmartControul Touch, mogący obsłużyć kilka belek jednocześnie, wyposażony jest w zintegrowany ekran dotykowy; współpracuje również z telefonem komórkowym, tabletem lub inną klawiaturą.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.