Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie
Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.
Firma Graph!cD'SIGN jako pierwsza zainwestowała na początku 2024 r. w stołową drukarkę gadżetowo-wielkoformatową LED UV Mutoh XpertJet 1462UF. Przedsiębiorstwo istniejące od 2012 r. od samego początku korzysta z technologii druku cyfrowego japońskiego producenta – najpierw w zakładzie pracowały modele ValueJet 1614 i ValueJet 1624X; w 2019 r., aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości plakaty i banery, firma zainstalowała nową generację drukarek eko-żywicznych XpertJet 1641SR (1.6 m) oraz XpertJet 1341SR (1.3 m). Najnowszy zakup pozwolił Belgom zaistnieć na rynku druku Direct-to-Object (DTO).
Firma Zeller+Gmelin wprowadziła na rynek MetalCure U30 – nową serię farb przeznaczoną do druku na metalu. Nowo opracowany produkt, będący następną generacją znanej na rynku serii Uvalux U3, powstał z myślą o dostosowaniu go do nowoczesnych technologii aplikacji i zmieniających się przepisów z zakresu stosowania farb (także w opakowaniach spożywczych).
W salonie wystawowym i centrum demonstracyjnym Fujifilm w Ruggell w Liechtensteinie w jednym z urządzeń drukujących – modelu TransJet RS 300-520 – zainstalowano w ostatnim czasie stację obróbki koronowej Vetaphone VE1A-M 620 z czterema elektrodami ceramicznymi i generatorem iCorona o mocy 2 kW. Celem inwestycji jest pokazanie klientom pełni możliwości technologii druku atramentowego japońskiej marki.
Firma Highcon Systems Ltd. poinformowała, że pierwszym użytkownikiem zaprezentowanego premierowo podczas targów drupa cyfrowego systemu sztancowania Beam 3 stała się firma DS Smith – jeden z największych globalnych producentów opakowań kartonowych.
Epson wprowadza na rynek płaską drukarkę UV SC-V1000 A4, otwierając nowe możliwości dla małych firm z branży gadżetów reklamowych. Jak podkreśla producent, dzięki temu kompaktowemu urządzeniu wysokiej jakości nadruki na różnorodnych podłożach stają się dostępne nawet przy ograniczonych budżetach.
Firma Ikonos/Atrium wprowadza na rynek nowe atramenty Ultra Vision Superb ECO TECH. Jak podkreśla dystrybutor z Opola, zostały one opracowane ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na środowisko oraz bezpieczeństwo i zdrowie ludzi. Produkt nadaje się do druku na wszelkich podłożach elastycznych: foliach, banerach, baclitach, papierze. Atramenty te są kompatybilne z głowicami Seiko, Ricoh oraz Konica Minolta.
Brytyjska drukarnia Prima zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał wytwórczy. Wdrożenie zbiegło się w czasie z uzyskaniem przez drukarnię Prima certyfikatu BRCGS Grade A.
Firma Roland DG wprowadziła na rynek płaskie plotery atramentowe VersaOBJECT CO-i, zaprojektowane do wysokojakościowego i wydajnego druku bezpośredniego na trójwymiarowych przedmiotach. Te wszechstronne urządzenia pozwalają nanosić skomplikowane grafiki na różne rodzaje podłoża (m.in. tworzywa sztuczne, skórę, drewno i metale), na przedmioty o wysokości do 242 mm i wadze do 100 kg, także o powierzchniach delikatnie zakrzywionych lub nierównych.
Drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli, specjalizująca się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych, również klasy premium, niedawno zakontraktowała dziewiątą z rzędu arkuszową maszynę offsetową Koenig & Bauer z serii Rapida. Maszyna została dostarczona w listopadzie 2023 r. i od chwili wdrożenia pracuje na trzy zmiany, podobnie jak cała drukarnia. Współpraca firm trwa nieprzerwanie blisko 30 lat.
Drukarnia Grafotisak, mająca siedzibę w mieście Grude w Bośni i Hercegowinie, w marcu 2024 r. dokonała inwestycji wartej ponad 20 mln euro, polegającej na wymianie pięciu arkuszowych maszyn offsetowych Speedmaster XL 106 firmy Heidelberg na sześć maszyn z tej samej serii najnowszej generacji Peak Performance. Proces wdrożenia wszystkich 44 nowych zespołów drukujących przebiegł bez przerywania produkcji i zajął jedynie dziewięć tygodni (od przybycia pierwszych ciężarówek do rozpoczęcia produkcji; w projekcie uczestniczyły trzy zespoły instalacyjne).
W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.
6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.
Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.