Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Avery Dennison i Mactac na wspólnym stoisku na Fespie

Podczas tegorocznych targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.) firmy Avery Dennison i Mactac na wspólnej ekspozycji zaprezentują nowoczesne, zrównoważone, podatne na formowanie folie do oklejania przeznaczone do zadruku cyfrowego, laminaty, innowacyjne folie ochronne; folie okienne; teksturowane folie ścienne i inne materiały do dekoracji wnętrz.

Wydrukujmy nową, lepszą wersję domu

Robimy, co w naszej mocy, aby najważniejsze dla nas miejsce – własny dom – było przytulnym schronieniem. Zwłaszcza gdy przychodzi nam spędzać w nim więcej czasu, odkrywamy dom na nowo, nierzadko chcąc coś w nim zmienić. Innowacyjna technologia bezpośredniego druku na tekstyliach MAX firmy Kornit, którą wykorzystuje system Presto MAX, pozwala na dokonanie prostej i bezstresowej metamorfozy wnętrza na żądanie.

Informacja reklamowa

Superwytrzymały stop do druku 3D

GRX-810 to nowy stop metalowy opracowany przez NASA, który ma być wykorzystywany w druku 3D. Jest on w stanie wytrzymać temperaturę powyżej 1090°C i wykazuje się dużą plastycznością. Jak czytamy na portalu komputerswiat.pl, celem prac badawczych było wynalezienie materiału o wysokiej odporności, który byłby przystosowany do trudnych warunków panujących w kosmosie. W efekcie powstał stop, który będzie używany w przemyśle lotniczym. Jakie ma właściwości?

Nowe folie metaliczne do etykiet IML

Firma Taghleef Industries poszerzyła rodzinę produktów Titanium o dwie dodatkowe folie metaliczne przeznaczone do etykietowania w formie (in-mould). Producent podkreśla takie ich zalety jak atrakcyjne dla oka jasne wykończenie, szeroki wybór możliwych wykończeń (od wyglądu „bez etykiety” po skórkę pomarańczową, satynowy lub błyszczący efekt i metaliczny połysk).

Innowacyjna w skali świata inwestycja uruchomiona w Płocku

W zakładzie Innovia Films w Płocku w dn. 4 maja 2022 r. została uruchomiona pierwsza na świecie linia produkcyjna o szerokości 6 m, w pełni zaprojektowana i przygotowana specjalnie do produkcji folii termokurczliwej na bazie poliolefin o niskiej gęstości, przeznaczonej do wytwarzania etykiet termokurczliwych. Celem inwestycji wartej 23 mln euro jest zwiększenie w Polsce dostępności pływającej folii poliolefinowej, której – jak podkreśla producent – wydajność i proekologiczne właściwości mają pomóc firmom w realizacji celów środowiskowych związanych z recyklingiem opakowań i gospodarką o obiegu zamkniętym.

Geostick zwiększa potencjał produkcyjny

Niderlandzka grupa Geostick, specjalizująca się w cyfrowym druku etykiet, podpisała umowę z BOBST na zakup jednej z najnowszych przemysłowych maszyn szwajcarskiego producenta – Digital Master 340 (o premierze tego rozwiązania pisaliśmy TUTAJ). Decyzja o inwestycji w tę w pełni zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną wynika z polityki Geostick, mającej na celu znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Farba sublimacyjna do zadruku tekstyliów

ElvaJet Onyx SB to nazwa nowej farby sublimacyjnej, jaką firma Sun Chemical wprowadziła na rynek z myślą o zadrukowywaniu podłoży tekstylnych w ploterach wielkoformatowych. Producent podkreśla, że łączy ona w sobie wysoką jakość i łatwość użytkowania, a także uwzględnia zapotrzebowanie rynkowe na realizację długich nakładów realizowanych pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia maszyny. Prosty proces konwersji farby umożliwia niemal natychmiastowy druk i szybkie przezbrojenie plotera.

Kolorowe urządzenie produkcyjne do druku cyfrowego

Canon wprowadza na rynek imagePRESS V1000 – nowe kolorowe urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty, przeznaczony do codziennego druku produkcyjnego. Jak podaje producent, łączy ono w sobie technologiczne innowacje z rozwiązaniami znanymi z poprzednich generacji urządzeń tej serii. Nowy model, który będzie dostępny już w czerwcu br., oferuje wysoką jakość druku oraz maksymalną wydajność, dzięki czemu zwiększa możliwości produkcji na różnorodnych podłożach.

Nowe profesjonalne wielofunkcyjne urządzenia A3

Brother poszerzył swoją ofertę produktową o trzy nowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne z serii InkBenefit Professional. Zostały one zaprojektowane z myślą o potrzebach małych biur oraz zespołów, umożliwiają jednocześnie drukowanie, skanowanie i kopiowanie zarówno w formacie A3, jak i A4. Wszystkie modele z serii InkBenefit Professional są wyposażone w układ drukujący MaxiDrive, który zapewnia – jak podaje producent – wysoką jakość, dużą szybkość drukowania oraz niskie koszty eksploatacji.

Oprogramowanie zwiększające wydajność produkcji

Firma Miraclon wprowadziła na rynek oprogramowanie nowej generacji – Kodak Flexcel NX Central. Rozwiązanie to – jak zapewnia producent – oferuje klientom znaczące zwiększenie wydajności wytwarzania płyt fleksograficznych: pozwala zaoszczędzić nawet 90% czasu potrzebnego na ręczne przygotowanie układu płyty i zwiększa jej wykorzystanie nawet o 10%.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.