Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Latex R2000 w drukarni Print Hero

Drukarnia wielkoformatowa Print Hero z Krakowa działa w branży reklamowej od ponad 10 lat. W maju bieżącego roku zaczął tam pracę najnowszy model serii lateksowej – HP Latex R2000, wzbogacając możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa między innymi o ekologiczny druk na podłożach płaskich. Jest to druga w Polsce zainstalowana maszyna z serii R2000.

Finowie inwestują w maszyny sztancujące Iberica

Fińska firma Orapac, specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych, w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro. W parku maszynowym tego przedsiębiorstwa pracuje m.in. pięć maszyn sztancujących marki Iberica, z czego najnowsze jest urządzenie Ipress 106 K PRO firmy Koenig & Bauer Iberica, zainstalowane na początku 2019 r.

Avargraf rozszerzył ofertę o sztance rotacyjne Rollem Insignia

Firma Avargraf – dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – rozszerzyła portfolio rozwiązań dla drukarń. W ostatnim czasie w jej ofercie pojawiły się sztance rotacyjne Insignia, produkowane przez Rollem International. Urządzenia te są przystosowane do potrzeb introligatorni i drukarń każdej wielkości, zarówno offsetowych, jak i cyfrowych.

Sharp odświeża serie A3 Advanced i Essentials

Firma Sharp ogłosiła dodanie czterech nowych, szybkich modeli do oferty kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych do druku wysokonakładowego serii Advanced i Essentials. Po uzupełnieniu rodzina produktów zawiera 14 modeli o szybkości drukowania od 26 do 60 str./min. Nowe modele (MX-5051, MX-6051, MX-5071, MX-6071), stworzone z myślą o dynamicznych firmach i grupach roboczych, zostały wyposażone w łatwe w użyciu ekrany dotykowe Sharp, wspólne dla wszystkich urządzeń serii MX, a także w nowe funkcje ochrony danych oraz integracji z chmurą.

Heidelberg rozszerza portfolio aplikacji w chmurze

W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) nabył start-up programistyczny Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę „HEI.OS” Heidelberga jako nową platformę dla przemysłu poligraficznego. Dzięki temu drukarnie m.in. będą miały dostęp do dużej liczby aplikacji poprzez App Store.

Konica Minolta wprowadza bizhub i-Series

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek nową serię kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych bizhub i-Series. Oferta przeznaczona jest zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych biur. Nowa seria obejmuje drukarki bizhub C4000i i C3300i, a także urządzenia wielofunkcyjne A4: modele bizhub C3350i i C4050i oraz A3: modele C250i, C300i i C360i.

Landa S10 w niemieckim zakładzie Edelmann

Na początku czerwca w drukarni należącej do grupy Edelmann w Heidenheim odbył się dzień otwarty dla przedstawicieli przemysłu opakowaniowego, podczas którego prezentowano pracującą tam od roku, pierwszą w Europie arkuszową maszynę Landa S10 Nanographic Printing.

Ulepszona drukarka fotograficzna od Epsona

Firma Epson wprowadziła na rynek nowy model komercyjnej drukarki fotograficznej – SureLab SL-D800. Została ona opracowana z myślą o zakładach fotograficznych i firmach, które chcą rozszerzyć swoją działalność związaną z drukowaniem o nowe usługi, jak minilaby, punkty ksero czy firmy, które chcą drukować wysokiej jakości materiały w szerokiej gamie nośników i w różnych formatach.

Rozwiązania Konica Minolta w firmie Druk24h

Druk24h – warszawska firma posiadająca sieć lokalnych drukarń cyfrowych, specjalizujących się w realizacji zamówień „na żądanie”, to jedno z przedsiębiorstw, które korzysta z rozwiązań marki Konica Minolta. Dotychczas dostarczono tu kilkanaście arkuszowych rozwiązań tego producenta, umożliwiających druk czarno-biały i kolorowy, z czego pięć nowych maszyn wdrożono na przestrzeni ubiegłego roku.

Nowe folie do uszlachetniania od API

Firma API Group oficjalnie wprowadziła do swojej oferty dwie nowe serie folii do uszlachetniania opakowań. Pierwsza z nich – CBH – to metalizowana folia do hot stampingu (z możliwością zadrukowywania). Druga to folia metalizowana do tłoczenia na gorąco, dostępna w wariancie do zastosowań ogólnych (UB) oraz specjalistycznych, uwzględniających duże obszary krycia i trudne w obróbce, niepowlekane podłoża (UBH).

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu