Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

System do druku arkuszowego B2 z atramentami wodnymi

Firma Ricoh ogłosiła premierę Pro Z75 – pierwszego na świecie cyfrowego urządzenia do druku arkuszowego w formacie B2 wykorzystującego atrament wodny. Jak podaje producent, pozwala ono uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora, co wykazały wielomiesięczne testy beta przeprowadzone w amerykańskiej drukarni Heeter Printing. Premierowy model będzie dostępny w sprzedaży w regionie EMEA od listopada 2023 r.

Będzie więcej odnawialnych i kompostowalnych folii

Firma Futamura – światowy dostawca folii celulozowych, osłonek i włóknin, niedawno uruchomiła supernowoczesną linię produkcyjną folii celulozowych w swoim europejskim zakładzie w brytyjskim Wigton. Jak podkreśla firma, ta strategiczna inwestycja, zwiększająca moce produkcyjne zakładu o około 25%, ma pozwolić na zaspokajanie rosnącego popytu na przyjazne dla środowiska materiały opakowaniowe, w tym odnawialne i kompostowalne folie NatureFlex.

Nowości w portfolio Canon

Producent zapowiedział prezentację dwóch nowych rozwiązań. Jedna to maszyna LabelStream LS2000, przeznaczona do druku etykiet na skalę przemysłową. Jest to pierwsze urządzenie producenta drukujące w kolorze białym i CMYK na różnych podłożach samoprzylepnych, w tym na papierze i folii z wykorzystaniem atramentów wodnych. Z kolei maszyna varioPRINT iX1700, przeznaczona do druku komercyjnego i przemysłowego, pozwala na wysokojakościowy druk z prędkością do 170 obr. A4/min. Obydwa urządzenia zostaną pokazane premierowo na targach Canon Expo w Jokohamie (19–20.10 br.). Na rynkach EMEA będą dostępne w 2025 r.

Wydajniejsza automatyzacja przepływu pracy

Kodak udostępnił globalnie najnowszą aktualizację oprogramowania Prinergy Workflow Solutions – wersję 10.0, by zapewnić użytkownikom jeszcze wyższy poziom wydajności, funkcjonalności i bezpieczeństwa przepływu pracy. Rozwiązania z tej rodziny oferują inteligentną automatyzację i obsługę procesów druku analogowego i cyfrowego. Są dostępne lokalnie, w chmurze, lub jako rozwiązanie hybrydowe z pakietami subskrypcji, oraz są kompatybilne z praktycznie każdym oprogramowaniem innych firm oraz z szeroką gamą maszyn cyfrowych.

Szwajcarzy inwestują w wydajność

Firma Model AG, producent opakowań i rozwiązań ekspozycyjnych z tektury falistej, złożyła w firmie Koenig & Bauer Celmacch zamówienie na wysoko zautomatyzowaną maszynę Chroma X Pro o szerokości roboczej 2,1 m, wyposażoną w siedem zespołów drukujących. Nowa linia, mająca pracować z prędkością 14 tys. ark./ godz., zostanie dostarczona latem 2024 r. do jednego z trzech zakładów produkcyjnych firmy – w szwajcarskim Weinfelden.

Niemcy z siódmą maszyną Mark Andy

Rodzinna drukarnia etykiet Herzog Etiketten z Rohrbach w Bawarii, obsługująca przede wszystkim lokalną branżę winiarską (ale też inne sektory, m.in. motoryzacyjny czy spożywczego), zdecydowała się na zakup siódmej już maszyny z portfolio Mark Andy – tym razem jest to model Performance Series P7. Inwestycja ma wspierać firmę w rozszerzaniu grupy zleceniodawców, zapewniając tym samym większe możliwości rozwoju dla całego biznesu.

Nowoczesna, zautomatyzowana oprawa książek

Müller Martini zaprezentowała premierowo kolejne rozwiązania wieńczące koncepcję w pełni automatycznej linii do produkcji książek w oprawie prostej, wydrukowanych na roli w technice cyfrowej. Binder Antaro, bo o nim mowa, dostępny jest w dwóch wersjach: digital i offset.

Maszyna fleksograficzna dla rynku opakowań

Firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację maszyn fleksograficznych XD Pro CI, które zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach rynku just-in-time w zakresie produkcji opakowań giętkich. Jak podaje producent, nowe rozwiązanie oferuje ekonomiczny druk w jakości premium na podłożach o szerokości 1000–1400 mm przy zastosowaniu atramentów rozpuszczalnikowych i wodnych, z prędkością do 500 m/min.

Cztery pytania, które należy zadać przed zakupem kolejnego systemu druku na tekstyliach

Zakup nowego systemu druku na tekstyliach jest dla każdej firmy niezwykle ważnym wydarzeniem. Może oznaczać początek nowego przedsięwzięcia biznesowego, rozbudowę lub dojrzałość prowadzonej działalności oraz zrozumienie, że nasi docelowi odbiorcy wymagają więcej niż obecnie oferujemy.
Jednak wybór maszyny, która najlepiej spełni nasze wymagania (jeśli mamy dokładną listę wymagań), może być stresujący. Aby ułatwić przejście przez ten proces, ograniczyć niepokój i zwiększyć szanse odniesienia sukcesu, podsuwamy cztery proste, bezpośrednie pytania, które należy zadać sobie i ekspertom, z którymi współpracujesz, przed podjęciem decyzji.

Informacja reklamowa

Nowa seria rolowych ploterów tnących na polskim rynku

Jak podaje Atrium Centrum Ploterowe, jedną z nowości wprowadzonych w ostatnim czasie do oferty firmy są rolowe plotery tnące Summa S Class 3. Prezentację premierowego modelu urządzenia tej serii – TC160 – przy współudziale przedstawiciela z firmy Summa będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 19 października br. w siedzibie firmy Atrium i Ikonos w Opolu.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.