Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompostowalne farby w ofercie firmy Doneck

Grupa Doneck Network, producent farb do flekso i rotograwiury, rozszerzyła swoją ofertę o biodegradowalne farby rozpuszczalnikowe, przeznaczone do zadruku opakowań żywności i serwetek wykonanych z folii i papieru. Zostały one przetestowane i certyfikowane pod kątem kompostowalności.

Nowe drukarki Xerox

Xerox wprowadził na rynek dwie nowe kolorowe drukarki A3, należące do rodziny VersaLink – modele C8000 i C9000. Przeznaczone są one dla średnich i dużych grup roboczych, zapewniają profesjonalną jakość barw, personalizują wydruki, ponadto drukarka C9000 jest wyposażona w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność.

Cyfrowy druk offsetowy w Colours Factory

Colours Factory to zakład poligraficzny z Piły, który stawia na rozwój technologiczny. Spółka swoje usługi kieruje do odbiorców z Polski ale też całej Europy, są to między innymi druk wielkoformatowy, offsetowy oraz cyfrowy druk o jakości offsetu. To ostatnie możliwe jest dzięki urządzeniom HP Indigo oraz oferowanym przez nie rozwiązaniom end-to-end – oprogramowaniu PrintOS.

Nowa generacja produkcyjnych skanerów Canona

Canon zaprezentował najnowsze modele skanerów produkcyjnych z serii imageFORMULA. Modele DR-G2090, DR-G2110 i DR-G2140 zaprojektowano z myślą o firmach, w których skanuje się dużo i często – urządzenia bowiem łączą trzy najważniejsze cechy nowoczesnych urządzeń biurowych: szybkość i wydajność pracy, ciche działanie i dodatkowy interfejs LAN do skanowania materiałów A3.

OKI zwiększa wydajność ploterów eko-solwentowych

OKI Europe uruchomiło bazę danych (Media Profiles) dla użytkowników ploterów z serii ColorPainter z ponad 14 tysiącami profilami nośników, zapewniając zarejestrowanym użytkownikom szybki i bezpłatny dostęp do dokładnych ustawień zarządzania mediami i kolorem, otwierając w ten sposób nowe możliwości uzyskania przychodu dla firm z branży graphic arts i kreatywnych organizacji.

Fujifilm Jet Press 720S w drukarni CEWE

Europejska drukarnia internetowa CEWE, specjalizująca się w usługach typu web-to-print, w jednym ze swoich zakładów produkcyjnych w niemieckim Oldenburgu od pewnego czasu użytkuje arkuszową maszynę inkjetową Fujifilm Jet Press 720S.

Inteligentne opakowania bardziej ekologiczne

Firma Stora Enso zaprezentowała w ostatnim czasie nową metodę znakowania opakowań wykorzystującą technologię RFID, gdzie nadajnik umieszczony jest w pozbawionej tworzyw sztucznych, nadającej się do recyklingu papierowej etykiecie. Wprowadzona na rynek pod nazwą ECO metoda została opracowana z myślą o dodaniu do inteligentnych opakowań dodatkowych funkcjonalności, które będzie można wykorzystać w ich łańcuchu dostaw oraz w sklepach stacjonarnych i handlu wysyłkowym.

Pomysł Tresu na automatyzację produkcji

Firma Tresu wprowadziła na rynek cyfrowy, zautomatyzowany system pomp farbowych F10 iCon. Jest to rozwiązanie opracowane z myślą o skróceniu czasu przestojów maszyny drukującej i minimalizacji ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego. Dostawcą systemu jest niemiecka firma Bürkert specjalizująca się w produkcji urządzeń technologii pomiarowej oraz sterującej dla cieczy i gazów.

Nowa generacja maszyn EFI Reggiani do druku na tekstyliach

Firma EFI na początku listopada zaprezentowała nową, jednoprzebiegową maszynę do druku tekstyliów – Reggiani BOLT. To cyfrowe urządzenie zostało opracowane z myślą o nieprzerwanej produkcji w trybie 24/7. Jako jej potencjalne zastosowania EFI wymienia m.in. drukowanie odzieży i tekstylnych dekoracji.

System Koch Pac do druku pojedynczych blistrów

Firma Koch Pac-Systeme wprowadza na rynek system do produkcji blistrów umożliwiający pełną personalizację ich zadruku. System KBS-PL można bowiem doposażyć w atramentową drukarkę Omega Pro UV firmy Atlantic Zeiser.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu