Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Laserowa drukarka ze zbiornikiem na toner dla MŚP

Firma HP wprowadza na polski rynek drukarkę HP LaserJet Tank MFP 2600s, przeznaczoną dla przedsiębiorców i właścicieli małych firm. Urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego druku dwustronnego, automatyczny podajnik dokumentów na 40 arkuszy oraz bęben o długiej żywotności (na 50 tys. str.) co zapewnia nieprzerwane, wysokiej jakości wydruki nawet przy codziennym użytkowaniu.

Tablet ekranowy dla profesjonalistów

Wacom zaprezentował nowy tablet ekranowy Cintiq Pro o przekątnej 27” z dotykowym ekranem 4K, który odwzorowuje 99% przestrzeni AdobeRGB. Urządzenie oferowane jest w komplecie wraz z nową, ergonomiczną podstawą. Najwyższą jakość pracy mają zapewnić duży ekran i personalizowane piórko nowej generacji – Pro Pen 3. Rozwiązanie jest przeznaczone dla specjalistów zajmujących się projektowaniem, modelowaniem 3D czy ilustracją cyfrową.

Będzie nowe rozwiązanie do cyfrowego druku opakowań

Firma Screen podczas targów FachPack 2022 zaprezentowała prototyp maszyny Truepress PAC 520P. Jak czytamy w komunikacie, prace nad tym modelem są bardzo zaawansowane. Będzie to szybki system inkjetowy do zadruku ekologicznych opakowań giętkich z papieru, wykorzystujący atramenty wodne, przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Automatyczny system optymalizujący produkcję książek

Tecnau – dostawca urządzeń poligraficznych, w tym rozwiązań do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego, zaprezentował rozwiązanie BookReady. To instalowany w linii, w pełni zautomatyzowany system do niskonakładowej produkcji książek, przeznaczony do cyfrowych, arkuszowych maszyn drukujących.

Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Firma HP Inc zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia drukującego z serii HP PageWide Advantage – modelu 2200. Maszyna została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości. Jak podaje producent, oferuje wysoką produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym.

Wszechstronne podłoże do druku

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Alternatywa dla plastiku w wielopakach

Firmy DS Smith – dostawca opakowań z tektury falistej i Krones – dostawca maszyn i systemów pakujących nawiązały współpracę w celu opracowania opartej na surowcach odnawialnych alternatywy dla plastiku. Rozwiązanie ECO Carrier ma zastąpić folię termokurczliwą w opakowaniach zbiorczych napojów butelkowanych.

Saudowie stawiają na zrównoważone drukowanie

Oasis Flower Plant for Plastic – saudyjski producent preform PET i zakrętek na butelki, podpisał umowę nabycia maszyny fleksograficznej Comexi F2 MB. Jest to pierwsza wspólna transakcja obu firm. Inwestycja ma pomóc arabskiej firmie w zapewnieniu bardziej zrównoważonego druku w wysokiej jakości.

Łatwiejsze zarządzanie barwą

Firmy Esko i GMG nawiązały współpracę, w wyniku której powstało połączenie między rozwiązaniem GMG OpenColor, służącym do profilowania kolorów, a oprogramowaniem Esko ArtPro+, przeznaczonym do edycji prepress. Nowe, wysoce zautomatyzowane złącze wspomagające proces zarządzania barwą ma być dostępne w listopadzie 2022 r.

Nowe atramenty dla sektora oznakowań i ekspozycji

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.