Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Innovia prezentuje nowe folie

Firma Innovia Films rozszerzyła ofertę swoich polipropylenowych folii dla branży poligraficznej, prezentując cienką folię Rayoart niezawierającą polichlorku winylu (PVC). Nowy produkt będzie dostępny w dwóch wariantach: przezroczystym i białym.

Ekologiczna folia od UPM Raflatac

Fiński producent wprowadza na rynki EMEIA linię Vanish PCR, czyli nowy rodzaj foliowych materiałów przeznaczonych do produkcji tzw. „niewidocznych” etykiet (ang. no label look). Skrót PCR w nazwie pochodzi od angielskich słów „post-consumer recycled”, oznaczających po polsku odzyskiwane odpady pokonsumpcyjne. Bowiem zarówno wierzchnia warstwa, jak i podkład, czyli tzw. liner materiałów z linii Vanish PCR produkowane będą w 90% z surowców pochodzących z recyklingu, odzyskanych głównie z pojemników i butelek PET.

Nowa głowica drukująca Seiko

Firma Seiko Instruments GmbH wprowadza na rynek nową głowicę drukującą 1024HG-L, przeznaczoną głównie do zastosowań związanych z kodowaniem i znakowaniem. Według zapewnień producenta, jednoczesne drukowanie dwóch kolorów przy jej użyciu istotnie zwiększa wydajność druku.

Colours Factory z kolejnym ploterem Agfa

We wrześniu br. w drukarni Colours Factory z Piły uruchomiony został nowy ploter wielkoformatowy Jeti Tauro H2500 LED. To już trzecie rozwiązanie marki Agfa, w jakie zainwestował ten zakład poligraficzny.

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Firma HP ogłosiła nowe i rozbudowane instalacje swoich rozwiązań drukujących Jet Fusion 3D, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na produkowane seryjnie części wytwarzane w technologii druku 3D.

Nowe usługi HP dla druku biurowego

Firma HP Inc. przedstawiła nowe usługi i rozwiązania w dziedzinie inteligentnej łączności sieciowej oraz rozwiązań zabezpieczających, które pomogą przedsiębiorstwom działać elastyczniej i na większą skalę. Są to: aktualizacja firmware’u HP FutureSmart, usługa Immersive Analytics Service oraz integracja z platformami McAfee Security Information and Event Management (SIEM) i Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM) – dostępna po raz pierwszy dla urządzeń drukujących.

Coraz szybsze i większe plotery Summa F

Użytkownicy stołowych ploterów tnąco-frezujących serii F otrzymali upgrade F-Performance. Nowy tryb pracy zwiększa wydajność urządzenia tego belgijskiego producenta nawet o 40 proc. Producent zapowiada także premierę nowego modelu F3232, wyróżniającego się rozmiarem.

Foliant Mercury 530 NG w zabrzańskiej fundacji

Do Zakładu Aktywności Zawodowej w Zabrzu, prowadzonym przez Fundację Nadzieja Dzieci, trafił foliant Mercury 530 NG. Zakład prowadzi działalność w zakresie usług poligraficznych, introligatorskich oraz krawieckich. Bogato wyposażony park maszynowy pozwala na szeroki wachlarz zamówień.

Kompostowalne farby w ofercie firmy Doneck

Grupa Doneck Network, producent farb do flekso i rotograwiury, rozszerzyła swoją ofertę o biodegradowalne farby rozpuszczalnikowe, przeznaczone do zadruku opakowań żywności i serwetek wykonanych z folii i papieru. Zostały one przetestowane i certyfikowane pod kątem kompostowalności.

Z ostatniej chwili

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw organizowana jest loteria dla zwiedzających. Z okazji jubileuszowej 15. edycji tego wydarzenia goście mają szansę wygrać każdego dnia telewizor Samsung 55” UHD. Wystarczy odwiedzić targi, wrzucić swoją wizytówką do specjalnej urny i pojawić się w dniach od 13 do 15 lutego na stoisku A2 w hali E o godz. 14.00, gdzie odbędą się losowania. Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie www.remadays.com.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu