Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Tresu na targach ICE i CCE

Podczas targów ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca br.) poświęconych obróbce papieru, taśm i folii, swoją ofertę zaprezentuje m.in. grupa Tresu. Na stoisku producenta promowane będą zespoły fleksograficzne do zintegrowanego powlekania, drukowania i klejenia na liniach produkcyjnych i przetwórczych, które można doposażyć w dowolną maszynę. Mogą one nakładać m.in. środki powlekające, farby, silikon lub klej na szeroką gamę papierów, tworzyw sztucznych i włóknin. Optymalizują w ten sposób procesy produkcyjne na bardzo zróżnicowanych rynkach. Jednostki składają się z jednej do sześciu stacji fleksograficznych i są dostępne w różnych szerokościach.

Ricoh na targach Fespa 2019

Podczas tegorocznych targów Fespa, odbywających się w Monachium w dniach 14–17 maja, Ricoh zaprezentuje m.in. nowy ploter lateksowy Pro L5160, system do druku na tekstyliach Ri 6000 oraz system produkcyjny z piątą stacją na toner specjalny Pro C7200x.

Recyl na targach ICE Europe 2019

Podczas tegorocznych targów przemysłu przetwórczego ICE Europe (Monachium, 12–14 marca br.) francuski producent środków i maszyn do mycia oraz materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych dla drukarń fleksograficznych i offsetowych zaprezentuje nowe, kompleksowe rozwiązanie do bieżącego mycia klisz fotopolimerowych – płyn myjący Quick Wash Cliché oraz myjkę Cliché Cleaner.

Oferta Meech na targi ICE Europe 2019

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Nowe kolorowe drukarki A3 od Xeroxa

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Nowy klej topliwy na rynku od UPM Raflatac

UPM Raflatac poszerza ofertę rozwiązań do etykietowania win, wyrobów spirytusowych i napojów i wprowadza nowy wysokowydajny klej topliwy RH30. Jak zapewnia producent, odznacza się on szybszą i płynniejszą konwersją oraz wysoką przyczepnością i odpornością na wilgoć, co umożliwia utrzymanie etykiety na miejscu i jej dobry wygląd przez cały okres użytkowania produktu, nawet gdy butelka jest zanurzona w lodzie.

System VIVO dla drukarń etykietowych

Z internetowego systemu VIVO Colour Solutions do opracowywania receptur farbowych od teraz korzystać mogą klienci oddziału Flint Group Narrow Web z regionu EMEA. System ten, opracowany z myślą o drukarniach etykiet i opakowań, składa się z wyszukiwarki receptur farbowych i narzędzi, które mają umożliwiać ich precyzyjny dobór z uwzględnieniem rodzaju stosowanych farb, podłoży i wałków rastrowych.

Böwe Systec na Hunkeler Innovationdays 2019

Podczas zbliżającej się tegorocznej edycji Hunkeler Innovationdays (Lucerna, 25–28 lutego br.) na stoisku niemieckiej producenta kopertownic, gilotyn, systemów pre- i postpress, zaaranżowanym pod hasłem „Sukces poprzez automatyzację”, eksponowane będą maszyny do kopertowania Fusion Cross i Direct Mailer. Böwe Systec prowadzić będzie prezentacje ich pracy „na żywo”. Planowane są pokazy kopertowania nietypowych materiałów i przezbrajania maszyn z małych indywidualnych prac na zautomatyzowaną, wysokowydajną produkcję.

Estończycy przyspieszają z maszyną KM 610A

Nowa linia do oprawy bezszyciowej Kolbus KM610A pracuje od kilku miesięcy w firmie AS Printon z Tallina. Inwestycja umożliwiła znacznie bardziej efektywne oprawianie bloków książkowych wyprodukowanych w druku cyfrowym.

Durst Tau 330 RSC digitalizuje hiszpańską drukarnię

Hiszpańska firma Printeos Group zainwestowała w inkjetową, drukującą w jednym przebiegu maszynę Durst Tau 330 RSC, aby prowadzić transformację cyfrową w jednym z oddziałów – nabytej przed trzema laty drukarni etykiet Adhesivos del Segura z siedzibą w Murcji.

Z ostatniej chwili

Polscy przedsiębiorcy mają związane ręce – z jednej strony dostrzegają potencjał efektywnego narzędzia marketingowego, jakim jest gadżet reklamowy, a z drugiej strony ograniczają ich limity kwotowe na przekazywanie takich upominków. „Jeżeli nie chcemy zostać zalani przez falę tanich, kiepskiej jakości gadżetów, musimy zwiększyć limity, a zaproponowana przez nas kwota to nadal ułamek tego, co jest normą w innych krajach UE” – przekonuje prezes PIAP, Edyta Lisowska.

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu