Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Inkcups wprowadza drukarkę X360 na rynek europejski

Amerykańska firma Inkcups, dostarczająca rozwiązania do druku atramentowego i tampondruku, systematycznie rozszerza swoją obecność na rynku europejskim. Obecnie wprowadziła do sprzedaży swoją najnowszą drukarkę do druku bezpośredniego na przedmiotach cylindrycznych – model X360, oferujący dużą prędkość produkcyjną.

TFP Grafika na FestiwalMarketingu.pl pokaże drukarkę 3D Massivit 1800 PRO

Podczas tegorocznej edycji FestiwalMarketingu.pl, odbywającej się równolegle z targami FestiwalDruku.pl (18–19 września br., EXPO XXI Warszawa) po raz pierwszy zaprezentuje swoją ofertę producent display’ów, opakowań i materiałów POS – firma TFP Grafika. Na swoim stoisku będzie można zobaczyć drukarkę 3D Massivit 1800 PRO – rozwiązanie przeznaczone do druku wielkoformatowego 3D dla komunikacji wizualnej (o jej debiucie podczas targów Fespa 2019 pisaliśmy TUTAJ).

EFI poszerza możliwości serii Fiery

Firma EFI wprowadziła na rynek nowe wersje cyfrowego interfejsu DFE Fiery dla drukarek wielkoformatowych. Według deklaracji producenta najnowsza wersja Fiery proServer Premium z wydajnym procesorem graficznym z akceleracją sprzętową i zaktualizowanym oprogramowaniem Fiery DFE ma nawet dwukrotnie poprawiać osiągi wielkoformatowych drukarek EFI. Dodatkowo oprogramowanie obsługuje ponad 70 nowych modeli drukarek zewnętrznych producentów.

Premiera Onset X HS – nowych systemów od Inca Digital

19 czerwca w siedzibie brytyjskiego producenta maszyn typu flatbed do druku atramentowego – firmy Inca Digital – miała miejsce premiera dwóch nowych systemów: Onset X2 HS (high speed) i Onset X3 HS, wchodzących w skład rodziny płaskich maszyn drukujących serii Onset X. W pracach nad ich stworzeniem brał udział partner technologiczny – firma Fujifilm, która opracowała nowy, opatentowany system atramentów – Uvijet OX, zaprojektowany specjalnie dla rodziny drukarek Onset X HS. Jest to technologia oferująca uzyskanie wyjątkowej przyczepności na sztywnych nośnikach z tworzyw sztucznych przy najwyższych prędkościach.

Anglicy kupili dwie maszyny EFI VUTEk 5r+ LED

Brytyjska firma Digital Sign Services, mająca siedzibę w Guildford, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zainwestowała w dwie cyfrowe maszyny drukujące EFI VUTEk 5r+ z systemem utrwalania LED. Pierwsza z nich (w konfiguracji CMYK + biały) została zainstalowana na początku tego roku, instalacja kolejnej (7-kolorowej) właśnie trwa. Firma specjalizuje się w druku wielkoformatowym oznakowań w handlu detalicznym, witryn i punktów sprzedaży, swą działalność prowadzi wyłącznie w oparciu o maszyny EFI.

Dwa nowe plotery drukujące Agfa w firmie BMT

W ostatnim czasie park sprzętowy firmy BMT z Gliwic, specjalizującej się w rozwiązaniach i usługach w zakresie identyfikacji wizualnej, rozszerzył się o dwa plotery drukujące Agfa. Pod koniec ubiegłego roku pracę rozpoczęły: pierwsza w naszym kraju maszyna Jeti Mira LED MG2732 (przeznaczone do zadruku podłoży sztywnych) oraz jedno z pierwszych w Polsce urządzeń Avinci DX3200 (do druku na tekstyliach). Oba plotery zastąpiły starsze, pracujące tu od sześciu lat rozwiązania marki Agfa.

Oprogramowanie EFI do druku odzieży

Firma EFI poszerzyła swoje portfolio o oprogramowanie umożliwiające producentom odzieży zautomatyzowanie realizacji małych, zróżnicowanych zamówień na pojedynczej roli materiału. Najnowsza wersja EFI Optitex – bo o niej mowa – to CAD-owska platforma workflow, oferująca szereg rozwiązań z zakresu druku i cięcia.

Pierwszy Geoman e:line rozpoczął pracę

Założone w 1823 r. wydawnictwo Siegener Zeitung jest pierwszym użytkownikiem nowej maszyny Geoman e:line firmy manroland Goss. Jest to maszyna drukująca w technice zimnego offsetu, a jednym z elementów jej wyposażenia jest system kontroli gęstości IDCµ, opracowany przez niemiecką firmę specjalnie na potrzeby maszyn do drukowania gazet.

Nowy system Vetaphone do czyszczenia wstęgi

Do oferty firmy Vetaphone, specjalizującej się w rozwiązanich do koronowej i plazmowej aktywacji powierzchni podłoży drukowych, dołączył system Web Cleaner opracowany z myślą o drukarniach wąskowstęgowych. Nowe urządzenie dostępne będzie jako jedno- lub dwustronne w czterech wariantach różniących się szerokością obsługiwanej wstęgi – w zakresie od 350 do 570 mm. Jego maksymalna prędkość robocza wynosi 250 m/min.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu EDP

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja br.) wręczone zostały już po raz 13. doroczne wyróżnienia EDP Award. Te najbardziej prestiżowe i cenne nagrody, honorujące najlepsze osiągnięcia w druku w technologii cyfrowej, są przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie 21 magazynów branżowych z 27 krajów. Kryteria, według których oceniane są produkty, to innowacje, jakość i koszty. W tegorocznej edycji konkursu z ponad 100 zgłoszeń komitet techniczny EDP ostatecznie wyłonił 28 zwycięzców w pięciu głównych kategoriach.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu