Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Eduidea rozbudowuje park maszynowy

Eduidea to klient, który przed rokiem trafił do Amagrafu z polecenia innego przedsiębiorstwa i już wówczas zakupił tu trzy pierwsze maszyny. Ponieważ miały one wpływ na rozwój firmy, Filip Franczak – jej właściciel, podczas targów RemaDays zakupił kolejne trzy urządzenia: wielkoformatowy ploter drukujący Mutoh 1641SR Pro, wielkoformatowy ploter tnący Summa S-One D160 oraz wielkoformatowy laminator o szerokości 160 cm.

Brytyjczycy stawiają na pełną automatyzację

Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset X3 HS.

Pierwsza norweska instalacja maszyny Digital Series HD

Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii – zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen koło Oslo nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy – większą elastyczność i wydajność produkcji.

Agencja reklamowa z Nowego Sącza z nowym ploterem DTF

Koncept Art z Nowego Sącza to duża drukarnia i agencja reklamowa, która oferuje usługi oklejania samochodów, wykonuje witryny, reklamy świetlne, oznakowania budynków, fototapety, znakowanie odzieży i gadżetów, dostarcza też systemy wystawiennicze, wyroby z pleksi i wiele innych. W ostatnim czasie firma zainwestowała w nowy ploter DTF do nadruków na odzieży – Artemis DTF 604 z oferty Atrium Centrum Ploterowego. Dlaczego wybrano właśnie to urządzenie?

Nowe serie drukarek wielkoformatowych

Canon wprowadził nowości do swojego portfolio. Wśród nich są trzy ulepszone modele 12-kolorowych drukarek wielkoformatowych imagePROGRAF PRO, zaprojektowane z myślą o rynku fotograficznym i artystycznym – 60-calowy (1524 mm) imagePROGRAF PRO-6600, 44-calowy (1118 mm) PRO-4600 i 24-calowy (610 mm) PRO-2600. Kolejne nowości to trzy modele 7-kolorowych urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF GP, przeznaczonych do druku plakatów w jakości premium – 60-calowy imagePROGRAF GP-6600S, 44-calowy GP-4600S i 24-calowy GP-2600S.

Drukarki ścienne Made in Germany

Na polskim rynku od niedawna dostępne są urządzenia firmy wallPen, oferujące bezpośredni druk UV na ścianach i innych pionowych powierzchniach. Rozwiązanie to zostało skonstruowane i w całości wykonane za naszą zachodnią granicą. Jak podkreśla jedyny autoryzowany partner niemieckiej marki na polskim rynku – nowo powstała firma MeWALL z Bydgoszczy – na tle innych rozwiązań wyróżnia się wysoką jakością odwzorowywanych obrazów. Jakie możliwości mają te drukarki?

System przyspieszający druk etykiet i opakowań

Firma Fujifilm udostępniła w sprzedaży zintegrowany system drukujący 46kUV Inkjet Printbar, przeznaczony do przemysłowej produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązanie umożliwia druk na różnorodnych materiałach; jak podaje producent, dzięki konstrukcji typu drop-on-demand usprawnia przepływ pracy i zapewnia bardzo wysoką prędkość druku, sięgającą 150 m/min.

Brytyjczycy inwestują w najnowszy model maszyny Jet Press

Firma Eco Flexibles z siedzibą w Northampton potwierdziła (po udanych testach beta) inwestycję w nową maszynę cyfrową Fujifilm do zadruku opakowań giętkich. Jest to jedna z pierwszych na świecie i pierwsza poza Japonią instalacja modelu Jet Press FP790.

Sześć nowych urządzeń biurowych w formacie A4

Canon Europe ogłasza rozszerzenie oferty o sześć nowych urządzeń A4, będących ulepszonymi wersjami drukarek i-SENSYS i i-SENSYS X. Jak zapewnia producent, te zaawansowane technologicznie urządzenia zapewnią firmom dodatkowe korzyści dzięki licznym ulepszonym funkcjom, które przekładają się na: szybsze skanowanie, niższe zużycie energii, łatwiejsze w użyciu interfejsy i większe bezpieczeństwo.

Inkjetowy ploter hybrydowy nowej generacji od Agfa

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej generacji inkjetowego plotera hybrydowego – Anapurna H3200. Jak podkreśla producent, urządzenie stanowi znaczący krok naprzód zarówno pod względem prędkości, jak też jakości drukowania. Ploter zadebiutuje na targach C!Print w Lyonie (6–8 lutego br.), zaś nieco później zostanie pokazany międzynarodowej publiczności podczas wystawy Fespa 2024 w Amsterdamie (19–22 marca br.).

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.