Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Maszyna Fujifilm w Bluetree Group

Zatrudniająca 270 osób internetowa drukarnia Bluetree Group z Rotherham, osiągająca przychody ze sprzedaży szacowane na 32 mln funtów, to jeden z najważniejszych graczy na brytyjskim rynku usług typu web-to-print. W ostatnim czasie Brytyjczycy zainwestowali w cyfrową maszynę arkuszową Fujifilm Jet Press 720S, która służy im do drukowania wizytówek.

Setny EFI VUTEk 3r/5r trafił do Belgii

Firma Dacar Digital Printing z belgijskiego miasta Beerse kupiła setny egzemplarz wielkoformatowego plotera EFI VUTEk 3r/5r z funkcją drukowania w trybie z roli na rolę i utrwalania UV LED. Do belgijskiej drukarni trafiła większa, pięciometrowa wersja tego urządzenia. Będzie ono tam wykorzystywane m.in. do drukowania materiałów reklamowych na podłożach typu Airtex, frontlit, backlit, blackout oraz siatkach, a także mediach papierowych i samoprzylepnych.

Trzecia generacja ploterów swissQprint

Na tegorocznych targach Fespa w Berlinie zaprezentowano pięć nowych urządzeń reprezentujących trzecią generację ploterów swissQprint. Były to modele Nyala 3, Impala 3 i Oryx 3, a także dwa warianty pracujące z większą prędkością - Nyala 3S i Impala 3S. Każdy z tych płaskich ploterów wykorzystujących technologię LED został rozbudowany o nowe funkcje, m.in. druk w trybie z roli na rolę.

Nowe materiały etykietowe UPM Raflatac

Fiński producent wprowadza na europejski rynek cztery nowe produkty etykietowe przeznaczone do opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej. Oprócz nowej przezroczystej folii do druku termicznego do oferty UPM Raflatac dołączają trzy papierowe materiały etykietowe. Wszystkie nowe produkty spełniają wymagania Unii Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Opalizujący efekt i metaliczne kolory na nowej maszynie Xeroxa

Firma Xerox zaprezentowała nowe, sześciokolorowe urządzenie Xerox Iridesse, dzięki któremu w jednym przebiegu można uzyskać zarówno kolorowy, jak i metaliczny wydruk. Drukarka została wyposażona w moduł do druku w czterech kolorach podstawowych oraz w dwa kolory dodatkowe – drukowane przy użyciu suchych tonerów.

Heidelberg rozwija serię Versafire

Firma Unterleider Medien Gruppe od kilku tygodni testuje najnowszą maszynę Heidelberga z serii Versafire – model EP. Stanowi ona rozwinięcie znanego już modelu CP i podobnie jak zaprezentowana w marcu Versafire EV została opracowana z myślą o elastycznej produkcji i jak największej wydajności. Obydwie maszyny zaprezentowane wiosną przez Heidelberga obsługują interfejs Prinect Digital Frontend. Czterokolorowa maszyna Versafire EV dostępna będzie w Europie od czerwca.

Insignis drukuje etykiety na Gallusie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na etykiety drukowane w niskich nakładach, również personalizowane lub wersjonowane, wiedeńska drukarnia Insignis w lutym tego roku zainstalowała u siebie cyfrową maszynę Gallus Labelfire 340. Zainstalowany egzemplarz został skonfigurowany ze wszystkimi opcjonalnymi dodatkami. To pierwsza taka maszyna nie tylko w Austrii, ale też w całej wschodniej Europie.

Agfa Expert Loader do automatyzacji procesów prepress

Użytkownikom systemów CtP z serii Avalon N8 firma Agfa proponuje kilka rozwiązań usprawniających produkcję form drukowych, m.in. jedno- i wielokasetowe podajniki płyt. Dla najszybszego modelu Avalon N8-90 belgijski producent wprowadził jeszcze jedną opcję – Expert Loader. Ten kompaktowy, paletowy system, mieszczący 1200 płyt w formacie B1, pozwala na ich automatyczne ładowanie z prędkością do 70 szt./godz. bez konieczności ingerowania przez operatora w cały proces.

Modułowa platforma QualiTronic od Koenig & Bauer

Firma z Würzburga wprowadza na rynek nowy system pomiaru i kontroli do offsetowych maszyn arkuszowych z rodziny Rapida – QualiTronic NextGeneration. Jest to platforma o modularnej konstrukcji, która raz zainstalowana w danym środowisku produkcyjnym, może być w przyszłości rozbudowywana o kolejne elementy bez konieczności ponownej konfiguracji sprzętowej.

OKI ColorPainter E64s w firmie Tozamet

Wielkoformatowy ploter OKI ColorPainter E64s rozpoczął niedawno pracę w firmie Tozamet zajmującej się produkcją maszyn i urządzeń do stabilizacji gruntu wykorzystywanych w różnych dziedzinach przemysłu. Firma z podkarpacia zakupiła ploter, a także urządzenie tnące Graphtec i rozwiązania do uszlachetniania, aby uniezależnić się od zewnętrznych podwykonawców oraz umożliwić sobie poszerzenie oferty o usługi poligraficzne.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu