Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ploter bigująco-tnący w warszawskim W2Print

Warszawska drukarnia cyfrowa W2Print pod koniec 2020 r. wzbogaciła swój park maszynowy o ploter bigująco-tnący iEcho PK0604 Plus. Powodem inwestycji była potrzeba zwiększenia automatyzacji oraz – co za tym idzie – wydajności pracy zakładu, a także zredukowanie kosztów produkcji naklejek oraz możliwość zaproponowania klientom nowych, niestandardowych produktów, pozwalających im wyróżnić się z tłumu.

HP poszerza ofertę drukarek Latex

Firma HP podczas konferencji 28 stycznia br. zaprezentowała nową serię rozwiązań do druku wielkoformatowego – Latex 700 i 800. Urządzenia te zostały wyposażone w szereg nowych funkcji opracowanych, by pozwolić zakładom poligraficznym na bardziej elastyczne działanie i zróżnicowanie oferty oraz realizację ambitnych projektów, by zaspokoić rosnące wymagania rynku. Nowe maszyny oferują również szybki przepływ pracy, który pomaga firmom dotrzymywać terminów przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Na polskim rynku drukarka HP Latex 800 W (z białym atramentem) będzie dostępna już na przełomie lutego i marca w ofercie firmy Integart.

Druk offsetowy w rozmiarze A1-plus

Firma RMGT z początkiem roku rozpoczęła wysyłkę swojej zaprezentowanej premierowo kilka miesięcy temu arkuszowej maszyny drukującej w technologii offsetowej – modelu 970 A1-plus. Jak podaje producent, ten ulepszony system został oparty na rozwiązaniach znanych z wydajnych i niezawodnych modeli A1 w rozmiarze 920 i 940, dodatkowo został wyposażony w liczne nowe funkcje.

Xerox przejmuje platformę CareAR

Xerox poinformował o przejęciu firmy CareAR, oferującej platformę wsparcia rozszerzonej rzeczywistości (AR), dzięki której pracownicy mogą mieć natychmiastowy, w czasie rzeczywistym dostęp do specjalistycznej wiedzy i poglądu wykonywanej pracy. Transakcja ta pozwoliła producentowi na rozszerzenie portfolio oprogramowania.

Etykiety pomagające eliminować błędy ludzkie

Drukarnia Repacorp, działająca na rynku północnoamerykańskim, od ponad 15 lat oferuje produkty z zastosowaniem technologii RFID, dzięki czemu jej klienci otrzymują różnorodne, innowacyjne rozwiązania etykietowe oraz inne produkty zawierające tagi RFID. Od początku obecności na tym rynku Repacorp stosuje technologię RFID w zaawansowanych, wąskowstęgowych maszynach Mark Andy.

Kreatywny druk biznesowy

Canon wprowadza na rynek najnowszego przedstawiciela serii drukarek biznesowych imagePRESS C170. Urządzenia tej serii mają zapewnić przedsiębiorstwom nowe możliwości kreatywnego druku na własne potrzeby. Zostały zaprojektowane, aby dostarczać różnego rodzaju wydruki o żywych barwach w wysokiej rozdzielczości nawet 2400 × 2400 dpi.

Nowa seria produkcyjnych maszyn cyfrowych do druku kolorowego

Konica Minolta poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego – AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta. Jednocześnie urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające wspierać użytkowników w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu.

Etykiety bez podkładu po nowemu

Firma UPM Raflatac poinformowała o poszerzeniu swojego portfolio materiałów etykietowych bez podkładu o rozwiązanie OptiCut. Jak podaje producent, zastosowana w nim technologia klejów zapobiega zakleszczaniu się papieru podczas drukowania i zapewnia doskonałe przyklejanie przy minimalnym nakładzie kleju w różnych zastosowaniach – od szorstkich powierzchni po niskie temperatury.

Sprawniejsze monitorowanie druku termicznego i termotransferowego

Sato, dostawca rozwiązań z zakresu auto-ID oraz etykietowania, wprowadza na rynek nową drukarkę CL6NX Plus do druku termicznego i termotransferowego. Nowy model został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu monitorowania operacji. Firma uatrakcyjniła również ofertę dotychczasowych urządzeń serii NX, wprowadzając szereg aktualizacji dla drukarek serii CL4NX Plus.

Brytyjczycy z nową inwestycją

Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych, a dzięki nowej maszynie będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.