Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe atramenty dla sektora oznakowań i ekspozycji

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Poliestrowa folia do dekoracji wnętrz

Firma Ikonos – polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych – poszerzyła portfolio o nowy materiał skierowany do rozwijającego się rynku dekoracji wnętrz. Poliestrowa folia Easy Stick jest przeznaczona do zadruku atramentami ekosolwentymi, lateksowymi i UV, odznacza się delikatną strukturą przypominającą jedwab, dzięki czemu pozwala uzyskać wysokojakościowy efekt. Dodatkowo specjalny, łatwo usuwalny klej umożliwia nawet kilkukrotne repozycjonowanie.

Gama taśm antyadhezyjnych dla branży opakowań

Essentra Tapes, globalny producent rozwiązań w zakresie taśm do opakowań, które otwierają, zamykają, informują i chronią, wprowadza na rynek nową gamę papierowych taśm antyadhezyjnych na bazie silikonu – Easyliner. Chronią one lepką powierzchnię produktów samoprzylepnych przed przedwczesnym sklejeniem. Produkty z tej serii są przeznaczone przede wszystkim do opakowań stosowanych w branży e-commerce.

Lakiery barierowe dla tlenu dla sektora opakowań

Firma hubergroup Print Solutions, dostawca farb drukarskich, poszerzyła swoje portfolio w zakresie fleksografii UV. Jak podkreśla producent, asortyment ponownie wprowadzany na rynek pod marką iray oferuje jeszcze lepszą wydajność, a także został uzupełniony o primer, kleje oraz farby drukarskie i lakiery o niskiej migracji do opakowań na żywność.

Nowa generacja maszyn drukujących

Firma Heidelberger Druckmaschinen poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej generacji znanych maszyn drukujących serii Speedmaster – modelu SX 102. Jak podaje producent, zawiera on ulepszenia opracowane w odpowiedzi na aktualne potrzeby klientów i w związku z tym jest promowany hasłem „Doskonały ze wszystkich stron”. Maszyna jest przeznaczona głównie dla wymagających wysokiej wydajności i jakości drukarń akcydensowych, realizujących szeroki zakres produktów – od broszur i katalogów po ulotki do opakowań farmaceutycznych (pozwala drukować w jednym przebiegu nawet na bardzo cienkich materiałach).

Dni otwarte z nową maszyną do druku produkcyjnego

Canon Polska organizuje dni otwarte, podczas których będzie można poznać możliwości nowej, dostępnej od początku września na polskim rynku maszyny imagePRESS V1000 do druku produkcyjnego na papier cięty (pisaliśmy o niej TUTAJ). Spotkania zaplanowano w trzech miastach: Warszawie (27–29.09), Katowicach (4–6.10) i Poznaniu (11–13.10). Odwiedzający będą mogli wykonać próbne wydruki i przetestować funkcjonalności urządzenia.

Miodowe upominki w opakowaniach przyciągających uwagę

W ostatnim czasie firma Mr.PolBee z miejscowości Kamień w woj. mazowieckim, specjalizująca się w konfekcjonowaniu miodu i produktów pszczelich, tworząc nietuzinkowe zestawy prezentowe, zakupiła od firmy Atrium Centrum Ploterowe ploter LED/UV Mutoh XpertJet 461UF do gadżetów. Dzięki temu rozwiązaniu we własnym zakresie tworzy przyciągające wzrok opakowania na miodowe upominki. Poniżej krótkie wideo pokazujące przykładowe realizacje.

Hiszpańska drukarnia udoskonala produkcję

Hiszpański producent etykiet wchodzący w skład grupy Docuworld Packaging – firma Navarra de Etiquetajes – doposażyła swoją maszynę do druku fleksograficznego Mark Andy P5E w sklejarkę końcówek wstęgi Martin Automatic MBS. Celem inwestycji jest zwiększenie wydajności produkcji w zakładzie w Villatuerta oraz ograniczenie strat surowca.

Szwedzi z nową bobiniarką

AR Packaging Halmstad, firma działająca w sektorze opakowań kartonowych i giętkich, zakupiła w ostatnim czasie bobiniarkę Comexi S1 DS. Będzie to kolejne rozwiązanie tej marki zainstalowane w zakładzie w Halmstad (południe Szwecji) – obecnie pracują tam trzy rodzaje maszyn Comexi: drukarki fleksograficzne z bębnem centralnym, bobiniarki i laminatory, a pierwsza maszyna została zaimplementowana około 30 lat temu.

Ulepszone oprogramowanie do zarządzania biznesem

Firma EFI poinformowała o wprowadzeniu nowych, zaawansowanych funkcji chmury i dodatkowych ulepszeń wydajności dla firm poligraficznych w nowej wersji 6.8 EFI Fiery Command WorkStation – rozwiązania do zarządzania zadaniami w firmach poligraficznych. Dzięki integracji z chmurą EFI IQ jego użytkownicy mogą m.in. tworzyć kopie zapasowe i przywracać niestandardowe ustawienia interfejsu użytkownika, lokalnych ustawień wstępnych i szablonów impozycji.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.