Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Drukarnia ABC z nowym ploterem

Drukarnia ABC niedawno zdecydowała się na poszerzenie parku maszynowego o ploter wielkoformatowy Mutoh ValueJet 1324X z oferty firmy Amagraf. To kolejna inwestycja zrealizowana przy udziale tego dostawcy, który od wielu lat nie tylko zaopatruje zakład w Piotrkowie Trybunalskim w sprzęt i materiały eksploatacyjne, ale też serwisuje pracujące tam urządzenia.

Większa produktywność w miejscu pracy

Xerox ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów i oprogramowania. Głównym celem rozwoju portfolio jest zwiększenie produktywności osób pracujących w trybie hybrydowym, których liczba ciągle rośnie. Rozwiązania Xerox płynnie integrują już istniejącą infrastrukturę każdej firmy, będącej klientem producenta drukarek, z ofertą szerokiej gamy elastycznej współpracy i narzędzi do poprawy sprawności pracowników w miejscu pracy.

Zaawansowane zabezpieczanie produktów drukowanych

Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie autorska technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na zaawansowanej maszynie offsetowej Rapida 105-6+L ALV3 nowej generacji.

Brazylijczycy zwiększają produkcję etykiet RFID

Firma Beontag – drugi co do wielkości producent etykiet RFID w skali świata – rozbudowała w ostatnim czasie swój park sprzętowy o nową 20-calową maszynę Mark Andy Performance Series P7 z modułem RFID firmy Tamarack. Brazylijskie przedsiębiorstwo silnie się rozwija, przejmując inne firmy, i zamierza wkrótce przenieść swoją siedzibę główną do Mediolanu.

Zrównoważona produkcja opakowań

Xeikon wprowadza na rynek nową formułę tonera o nazwie Titon, bazującą na technologii suchego tonera i oferującą, jak podkreśla producent, wszystkie zalety atramentów UV z pominięciem ich wad. Została ona opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na rozwiązania zapewniające zrównoważoną produkcję opakowań giętkich i etykiet.

Mikrobiologiczny materiał do druku 3D

Technologia druku 3D ze względu na liczne zastosowania jest coraz bardziej obecna w naszej codzienności. W ostatnim czasie naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zaprezentowali swoje odkrycie – tusz mikrobiologiczny o galaretowatej konsystencji, który może być z powodzeniem stosowany w druku addytywnym. Co sprawia, że ten odnawialny materiał jest wyjątkowy i zasługuje na uwagę?

Atrament sublimacyjny do cyfrowego zadruku tkanin

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ElvaJet Topaz SC – nowego tuszu sublimacyjnego i towarzyszącego mu systemu zarządzania barwą. Są one przeznaczone do produkcji z udziałem tekstyliów. Firma podkreśla, że rozwiązanie to bazuje na jej wieloletnich doświadczeniach w tym segmencie (zwłaszcza w kontekście zastosowania tu technologii sublimacyjnej), jak też na szeroko rozumianym rynku druku cyfrowego.

Beta-Point z nową maszyną drukującą

Dzięki ośmiokolorowej maszynie Mark Andy Evolution E3, jaka rozpoczęła niedawno pracę w drukarni Beta-Point z Bydgoszczy, to intensywnie rozwijające się przedsiębiorstwo może zaoferować swoim klientom nowe, wysokiej jakości produkty. Co więcej – wpisują się one w ekologiczny trend, który stał się ważnym nie tylko dla samej drukarni, ale o który coraz częściej dopytują również jej klienci. Inwestycja otworzyła nowe rynki, a także umożliwiła firmie jeszcze większą ekspansję poza granice Polski.

Magia kolorów i tkanin: innowacje od Kornit

Każdy profesjonalista zajmujący się drukiem wie, że atrament jest równie ważny jak systemy i urządzenia drukujące, może bowiem zapewnić albo doskonałe rezultaty, albo przysporzyć frustracji. Szczególnie trudne jest stosowanie białego tuszu na kolorowych i ciemnych tkaninach – nowa technologia MAX od Kornit Digital w łatwy i ekonomiczny sposób pozwala osiągnąć nieograniczone możliwości w tym względzie.
Kreatywnym, a zarazem strategicznym dodatkiem z pewnością okażą się także nowe neonowe atramenty od Kornit o najwyższej jakości i szerokiej palecie barw, które wyróżnią stroje sportowe i kąpielowe, a także kolejna nowość w ofercie – ekologiczne, certyfikowane atramenty Robusto. Korzyści te, a także wierne odwzorowanie barw i dokładne powielenie tego efektu na prawie każdej, nawet najdelikatniejszej tkaninie, oferuje najnowszy system Kornit – Presto MAX.
A czy Ty jesteś gotowy wynieść swoje projekty na zupełnie nowy poziom?

Informacja reklamowa

Nowy materiał do produkcji roll-upów

Ikonos – polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poszerzył ofertę o wysokiej jakości materiał kompozytowy (polipropylen/poliester) o matowosrebrnej jednej z warstw – Blockout Sihl Silver Back Satin 205. Materiał ten, o szerokości 1,08 m, przeznaczony jest do produkcji wysokiej jakości roll-upów i grafik display’owych przy użyciu atramentów solwentowych, lateksowych i UV.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.