Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Oprogramowanie zwiększające wydajność produkcji

Firma Miraclon wprowadziła na rynek oprogramowanie nowej generacji – Kodak Flexcel NX Central. Rozwiązanie to – jak zapewnia producent – oferuje klientom znaczące zwiększenie wydajności wytwarzania płyt fleksograficznych: pozwala zaoszczędzić nawet 90% czasu potrzebnego na ręczne przygotowanie układu płyty i zwiększa jej wykorzystanie nawet o 10%.

Personalizacja z jadalnymi atramentami inkjetowymi

Sun Chemical poinformował o rozszerzeniu swojej oferty jadalnych atramentów i farb o serię FSR, stworzoną z myślą o specyficznych potrzebach przemysłu spożywczego i uwzględniającą możliwość bezpośredniego zadrukowywania żywności, w tym pieczywa.

Brytyjczycy rozbudowują park maszynowy

Brytyjska drukarnia etykietowa Daymark Labels z Hartlebury wzbogaciła ostatnio swój park sprzętowy o dwa rozwiązania wąskowstęgowe z oferty Mark Andy. Pojawiły się w nim: pierwsza w historii tego przedsiębiorstwa maszyna cyfrowa – Digital Pro 3 oraz fleksograficzna – Evolution Series E5.

Proekologiczny papier opakowaniowy

Stora Enso wprowadziła na rynek nowy papier opakowaniowy, przeznaczony do produkcji toreb zakupowych oraz spożywczych (dania na wynos) o nazwie CarrEco Brown. Ten niebielony, niepowlekany materiał, w 100% wykonany z włókien pierwotnych, można w 100% poddać recyklingowi. Jak zapewnia producent, cechuje go wysoka trwałość i odporność na rozdarcia, spełnia też odpowiednie normy w kontekście bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Drukarnia Mal-Pol z kolejną inwestycją

Drukarnia etykietowa Mal-Pol konsekwentnie inwestuje w zwiększenie potencjału wytwórczego – jej najnowszy nabytek to (kolejna już) modułowa maszyna Gallus RCS 430. Decyzja o zakupie wynika z rosnących wymagań rynku w zakresie druku zaawansowanych, wysoko przetworzonych i uszlachetnionych etykiet.

Nowa mobilna drukarka etykiet

Brother dodał do swojej oferty urządzeń do druku oznaczeń nowy model P-touch CUBE Pro (PT-P910BT). Ta kompaktowa drukarka etykiet i taśm wstążkowych z ładowaniem przez USB umożliwia komunikację Bluetooth z urządzeniami mobilnymi oraz stacjonarnymi.

Bezpośredni druk na gadżetach

Atrium Centrum Ploterowe, dostawca kompleksowych rozwiązań do produkcji m.in. reklamy wielkoformatowej i gadżetów, udostępnił darmowy pakiet próbek pokazujących możliwości najnowszych drukarek LED/UV Mutoh XpertJet 461UF/661UF do bezpośredniego zadruku na gadżetach różnego typu.

Drukarnia ABC z nowym ploterem

Drukarnia ABC niedawno zdecydowała się na poszerzenie parku maszynowego o ploter wielkoformatowy Mutoh ValueJet 1324X z oferty firmy Amagraf. To kolejna inwestycja zrealizowana przy udziale tego dostawcy, który od wielu lat nie tylko zaopatruje zakład w Piotrkowie Trybunalskim w sprzęt i materiały eksploatacyjne, ale też serwisuje pracujące tam urządzenia.

Większa produktywność w miejscu pracy

Xerox ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów i oprogramowania. Głównym celem rozwoju portfolio jest zwiększenie produktywności osób pracujących w trybie hybrydowym, których liczba ciągle rośnie. Rozwiązania Xerox płynnie integrują już istniejącą infrastrukturę każdej firmy, będącej klientem producenta drukarek, z ofertą szerokiej gamy elastycznej współpracy i narzędzi do poprawy sprawności pracowników w miejscu pracy.

Zaawansowane zabezpieczanie produktów drukowanych

Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie autorska technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na zaawansowanej maszynie offsetowej Rapida 105-6+L ALV3 nowej generacji.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.