Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Cztery pytania, które należy zadać przed zakupem kolejnego systemu druku na tekstyliach

Zakup nowego systemu druku na tekstyliach jest dla każdej firmy niezwykle ważnym wydarzeniem. Może oznaczać początek nowego przedsięwzięcia biznesowego, rozbudowę lub dojrzałość prowadzonej działalności oraz zrozumienie, że nasi docelowi odbiorcy wymagają więcej niż obecnie oferujemy.
Jednak wybór maszyny, która najlepiej spełni nasze wymagania (jeśli mamy dokładną listę wymagań), może być stresujący. Aby ułatwić przejście przez ten proces, ograniczyć niepokój i zwiększyć szanse odniesienia sukcesu, podsuwamy cztery proste, bezpośrednie pytania, które należy zadać sobie i ekspertom, z którymi współpracujesz, przed podjęciem decyzji.

Informacja reklamowa

Nowa seria rolowych ploterów tnących na polskim rynku

Jak podaje Atrium Centrum Ploterowe, jedną z nowości wprowadzonych w ostatnim czasie do oferty firmy są rolowe plotery tnące Summa S Class 3. Prezentację premierowego modelu urządzenia tej serii – TC160 – przy współudziale przedstawiciela z firmy Summa będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 19 października br. w siedzibie firmy Atrium i Ikonos w Opolu.

All4Labels poszerza możliwości produkcyjne

All4Labels Global Packaging Group, specjalizująca się w druku etykiet i opakowań, została pierwszym europejskim użytkownikiem cyfrowej maszyny drukującej HP PageWide Advantage 2200. Dzięki tej inwestycji niemiecka grupa może szybko realizować wysokonakładowe zlecenia, kolejną istotną korzyścią jest poszerzenie oferty o etykiety typu booklet i ulotki informacyjne.

Premiera kolorowego systemu produkcyjnego na papier cięty

Ricoh wprowadził do sprzedaży w regionie EMEA nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty – maszynę Pro C9500. Urządzenie jest następcą modelu Ricoh Pro C9200. Nowy system wyposażono w liczne usprawnienia pozwalające na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Producent podkreśla, że zwiększona automatyzacja wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej.

Inkjetowe maszyny rolowe z Państwa Środka dostępne w Polsce

Na polskim rynku dostępne są już rolowe inkjetowe maszyny monochromatyczne VegaPress w różnych konfiguracjach szerokości wstęgi, rozdzielczości i prędkości, produkowane przez Atexco. Są to modele wykonane z wysokiej jakości komponentów, oferujące również wysokojakościowe wydruki. Producent może się poszczycić ponad 200 instalacjami w Chinach.

Najdłuższa na świecie maszyna arkuszowa stanęła w Tczewie

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) dostarczyła dwie najdłuższe arkuszowe maszyny offsetowe, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, globalnemu producentowi opakowań WestRock. Ta rekordowa, 42-metrowa, specjalnie dostosowana konfiguracja niestandardowa maszyny Speedmaster XL 106 z łącznie 20 zespołami drukującymi i lakierującymi trafiła do zakładu WestRock w Tczewie. Nieco krótszą maszynę Speedmaster XL 106, ale drugą co do długości na świecie, z łącznie 19 zespołami drukującymi i lakierującymi, Heidelberg dostarczył do zakładu WestRock w Obersulm w Niemczech.

Rozwiązanie dla nowoczesnej introligatorni

Firma Müller Martini poszerzyła portfolio o SigmaLine Compact – zautomatyzowane, kompaktowe i wydajne rozwiązanie do wykańczania druków cyfrowych, pozwalające, jak podkreśla producent, zyskać użytkownikom przewagę rynkową. Urządzenie oferuje wszystkie rodzaje finishingu książek, czasopism i broszur: oprawę miękką i twardą oraz zszywanie (także zeszytowe). Ten najnowszy dodatek do rodziny SigmaLine, zastępujący znany model SigmaLine lll, odznacza się krótkim czasem przezbrajania – zmiana schematu składania zajmuje mniej niż 10 sekund.

Kolejne inwestycje w fabryce mediów do druku wielkoformatowego

Ikonos media – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – nie zwalnia tempa i nadal inwestuje w maszyny, zwiększając wydajność produkcji. Materiały powstające w Opolu trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach w Europie i na świecie. Najnowszą inwestycją zakładu jest przemysłowa przewijarka do mediów, która pracuje od połowy września. Instalacja urządzenia o maks. szerokości 1800 mm, maks. średnicy 1300 mm i maks. obciążeniu 1300 kg zwiększa wydajność fabryki i pozwala na szybszą obsługę zamówień wewnątrz grupy Atrium, ponadto dzięki niej firma może realizować odpłatne usługi przewijania i konfekcji zlecone przez podmioty zewnętrzne.

Drukarki wielkoformatowe do rysunków technicznych i plakatów

Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek – imagePROGRAF TM. Zawiera ona trzy modele w formacie A0+: TM-355, TM-350 i TM-340 oraz dwa w formacie A1+: TM-255 i TM-240. Urządzenia, wykorzystujące nowo opracowany atrament magenta, są przeznaczone dla użytkowników z takich sektorów jak np. architektura, inżynieria, budownictwo (pliki CAD), ale też produkcja, handel detaliczny, hotelarstwo czy edukacja, którzy wymagają wysokojakościowych, precyzyjnych wydruków.

Drukarnia Natalii inwestuje w 14. maszynę Nilpeter

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.