Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Pierwsza w Polsce zautomatyzowana linia CtP z robotem podającym płyty

W firmie Druk-Intro z Inowrocławia, specjalizującej się w produkcji dziełowej, rozpoczęła pracę pierwsza w naszym kraju linia CtP marki ECO3 (dawniej Agfa Offset Solutions) wyposażona w ramię robotyczne podające płyty. Rozwiązanie, dostarczone i wdrożone do produkcji w maju br., składa się z pełnoformatowej naświetlarki Avalon N80 90S, wywoływarki Elantrix 85DX z wykładakiem i wspomnianego robota marki Beil-Systems. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee PlateMaker LE.

Interket z kolejną maszyną fleksograficzną

Interket – europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej, posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w Helsingborgu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm, zwiększy ona znacząco – jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni Interket, gdzie urządzenie pracuje – jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.

Skaner plug and play dla biur domowych i małych firm

Canon Europe ogłasza wprowadzenie na rynek skanera dokumentów imageFORMULA R30, przeznaczonego dla domowych biur i małych firm. Jak podaje producent, urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem konfiguracji, umożliwiając użytkownikom podłączenie i pracę w mniej niż 60 sekund i jest idealne dla użytkowników skanerów, którzy poszukują wydajności, wygody i łatwości obsługi.

Zgrany tandem produkcyjny

Płynny proces produkcyjny wymaga doboru odpowiednich narzędzi, nie inaczej jest w przypadku druku plakatów (np. wyborczych). Bardzo dobry przykład zgranego tandemu urządzeń mogli zobaczyć uczestnicy czerwcowego wydarzenia o nazwie Summa Experience Day, które odbyło się w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu. Mowa o premierowym ploterze hybrydowym LED-UV Artemis Allwin 220 oraz stołowym ploterze tnącym Summa F1612. Jakie możliwości oferują te urządzenia?

Kolekcja materiałów etykietowych do wina i mocnych alkoholi

Firma UPM Raflatac ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej kolekcji materiałów do etykietowania win, napojów spirytusowych i napojów – Rêverie 3. Zawiera ona zestaw atrakcyjnych wizualnie etykiet wykonanych z materiałów pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC, materiałów pochodzących z recyklingu i innych kontrolowanych źródeł. Kolekcja łącząca zrównoważony rozwój i efektowny design powstała w wyniku współpracy producenta z pięcioma czołowymi hiszpańskimi projektantami.

Etiflex rozszerza możliwości dzięki technologii atramentowej

Drukarnia Etiflex z Poznania w ostatnim czasie zainwestowała w drukarkę atramentową UV marki Xeikon, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność zakładu, odpowiedzieć na silny wzrost popytu na wysokiej jakości etykiety cyfrowe oraz wejść na nowe rynki. Wśród głównych powodów, dla których wybrano model PX3000, kierownictwo firmy podało doskonałe wyniki testów i możliwość drukowania bieli o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

Recykling kartonów po napojach

Dzięki wspólnej, wynoszącej ok. 29 mln euro inwestycji firm Tetra Pak i Stora Enso, w Ostrołęce rozpoczyna działanie nowoczesna linia do recyklingu kartonów po napojach. Pozwoli ona potroić moce przerobowe recyklingu wspomnianych opakowań w kraju z 25 tys. do 75 tys. ton w skali roku. Zapewni możliwość przyjęcia całego wolumenu kartonów po napojach sprzedawanych w Polsce, a także dodatkowych wolumenów z sąsiednich krajów, w tym Czech, Węgier, Słowacji, Łotwy, Estonii i Litwy.

Drukexpress.pl doposaża introligatornię

Drukexpress.pl – drukarnia cyfrowa obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy, w ostatnim czasie dokonała kilku znaczących dla jej działalności inwestycji. Kierownictwo firmy, chcąc wdrożyć kolejne nowe usługi, na które jest zapotrzebowanie rynku, zdecydowała o zakupie maszyny do cięcia. Wybór padł na urządzenie Duplo DC 618, które oprócz cięcia biguje i perforuje w jednym przebiegu. Jest to kolejne urządzenie z oferty tego producenta, które pracuje obecnie we wrocławskim zakładzie.

Instalacja czterech ploterów Jeti Tauro

The Bernard Group (TBG) – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej – zakupił w ostatnim czasie cztery wysokowydajne plotery hybrydowe Jeti Tauro H3300 UHS LED firmy Agfa. Kierownictwo TBG poszukiwało systemu zapewniającego wysoką jakość druku, a przy tym proekologicznego i elastycznego oraz oferującego niskie koszty związane z eksploatacją; istotna była także kompleksowa opieka ze strony dostawcy m.in. w zakresie serwisu i bieżącego utrzymania urządzeń. By umożliwić jeszcze większe wykorzystanie możliwości maszyn, Agfa zintegrowała system workflow Asanti z oprogramowaniem firmy PrintFactory.

Łatwiejsza produkcja gadżetów sportowych z ploterem DTF

Firma BD-ART, specjalizująca się w produkowaniu gadżetów sportowych, w ostatnim czasie zainwestowała w zestaw urządzeń wykorzystujący technologię DTF (Direct To Film) – Xenons X3-602. To już drugie rozwiązanie tej marki dostarczone i zainstalowane przez firmę Polkos: w bydgoskim zakładzie pracuje już ploter UV Xenons X6090.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.