Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Spektrofotometr z pozycjonowaniem pomiarów na ekranie

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC wprowadzają na rynek eXact 2 – bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji, ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań. Goście Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022 (9–10 czerwca br.) mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowej prezentacji urządzenia podczas wystąpienia Leszka Bartkowiaka z firmy Reprograf-Grafikus.

Najnowsze rozwiązania BOBST dla sektora opakowań

Firma BOBST, dążąca do głębokiej transformacji przemysłu opakowaniowego, w 2020 r. przedstawiła wizję tego sektora opartą na czterech kluczowych filarach – zdalnej komunikacji, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonym rozwoju. Obecnie stały się one kamieniami węgielnymi nie tylko strategii szwajcarskiego producenta, ale całej branży, dlatego BOBST stale rozwija swoje portfolio produktów i usług, aby pomóc przetwórcom i właścicielom marek w prowadzeniu działalności w nowych warunkach.

Drukarnia Wydawnictwa Nowiny z nową bigówko-falcerką

Bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 z oferty Duplo to pierwsze urządzenie tego producenta, które pracuje od pewnego czasu w drukarni Wydawnictwa Nowiny. Było ono odpowiedzią na potrzebę tego zakładu poligraficznego w zakresie wykańczania.

HP zwiększa możliwości platformy Jet Fusion 5200

HP udostępniło nowe funkcje w zakresie profesjonalnego, przemysłowego druku 3D przy wykorzystaniu HP Jet Fusion 5200. Zwiększone możliwości produkcji seryjnej i masowej personalizacji dotyczą większej szybkości, zmniejszenia kosztów produkcji oraz dodania funkcji pozwalających na lepszą kontrolę poszczególnych zadań i drukarek. HP wprowadziło na rynek także nowe usługi mające wspierać klientów (xRServices) oraz rozwiązania sprzętowe (HP Automatic Unpacking Station).

Mal-Pol zwiększa zdolności produkcyjne

Drukarnia Mal-Pol realizuje poważny plan modernizacji parku maszynowego, u podstaw którego leży potrzeba utrzymania silnej pozycji na rynku etykiet oraz zapewnienie wartości dodanej zleceniodawcom. W ostatnim czasie w zakładzie w Olesinie niedaleko Warszawy pracę rozpoczęły trzy wysoko zautomatyzowane maszyny fleksograficzne BOBST Master M5X 430, dzięki czemu firma zwiększyła wydajność o 10%. Tym samym Mal-Pol posiada już cztery takie systemy – pierwszy zainstalowano w 2018 r. (wówczas zastąpił on zestaw starszych maszyn BOBST, pracujących w zakładzie od 2000 r.). Wszystkie dostarczyła firma Rotary.

Premiera cyfrowej maszyny do druku etykiet

Konica Minolta podczas pokazu European Labels & Packaging Exhibition w Madrycie zaprezentowała premierowo model maszyny do zadruku etykiet – AccurioLabel 400. Choć rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r., producent już teraz ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nowego urządzenia.

Nowa konfiguracja multifiniszera

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do wykańczania – Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2. Jak podaje producent, jest to najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez niego rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania.

Premiera nowego plotera swissQprint

Firma swissQprint podczas targów Fespa 2022 (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo nowy model płaskiego plotera wielkoformatowego – Kudu. Jak zapewnia szwajcarski producent, rozwiązanie to stanowi połączenie wysokiej wydajności, jakości i wszechstronności.

Jeszcze bardziej autonomiczna produkcja w drukarniach

Heidelberger Druckmaschinen zapowiada zmianę przepływu pracy w systemie Prinect przeznaczonym do zarządzania drukarnią – wkrótce będzie on dostępny w chmurze. Jak podkreśla producent, nowy pakiet workflow o nazwie Prinect Direct, wraz z nową aplikacją Smart Product do tworzenia zadań i przygotowania do druku, stanowią kolejny kamień milowy na drodze do w pełni autonomicznej produkcji. Wszystkie nowe funkcje pakietu będą stopniowo udostępniane klientom.

Nowa generacja farb fleksograficznych

Siegwerk poinformował o wprowadzeniu na rynek EMEA najnowszej generacji farb do zadruku opakowań giętkich techniką fleksografii i wklęsłodruku. Formuła farb NC została na nowo opracowana i dostosowana zarówno do aktualnych trendów rynkowych, jak i najnowszych technologii produkcyjnych. Nowa seria oprócz produktów kolorowych zawiera także bezbarwne.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.