Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Premiera rolowego systemu atramentowego

Firma Ricoh Europe zaprezentowała następcę rolowego systemu do druku atramentowego Pro VC70000 – model Pro VC80000. Maszyna, która w regionie EMEA będzie dostępna już od stycznia 2024 r., umożliwia wysokowydajną pracę i elastyczność dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji produkcji.

Trzy instalacje w ciągu dwóch lat

Brytyjski producent opakowań z tektury falistej – Manor Packaging, należący do Grupy Fencor Packaging – w 2020 r. zakupił pierwszą maszynę z portfolio BOBST. Była to składarko-sklejarka nowej generacji: FFG 8.20 Discovery. Zalety urządzenia oraz serwis okołosprzedażowy spowodowały, że zaraz po instalacji firma z Peterborough zdecydowała się na kolejną inwestycję, tym razem nowoczesną sztancę płaską VisionCut 1.6. Inwestycja szybko się opłaciła, pojawiła się natomiast potrzeba dalszego rozwijania parku maszynowego. I znów wybór padł na rozwiązanie szwajcarskiego producenta – latem 2021 r. pracę w zakładzie rozpoczęła składarko-sklejarka ExpertFold 165.

AN Studio inwestuje w jakość i zrównoważony rozwój

AN Studio – producent opakowań i nowoczesna drukarnia offsetowa jako pierwsza firma w Polsce zainstalowała maszynę do uszlachetnień wydruków, wyposażoną w technologię Smart High Definition – Scodix Ultra 6000 w formacie B1. Urządzenie, które dostarczyła i wdrożyła firma Digiprint, zapewni zakładowi w podpoznańskim Suchym Lesie elastyczność w ozdabianiu różnorodnych produktów za pomocą ponad 10 efektów dekoracyjnych dostępnych na jednej platformie – od efektownych folii po błyszczące, wytłaczane tekstury i efekty holograficzne 3D.

Masterpress znacząco zwiększa moce produkcyjne

Masterpress – producent wysokiej jakości etykiet i drukowanych opakowań ozdobnych – zwiększa możliwości wytwórcze o około 16 mln m2 rocznie dzięki inwestycji w dwie nowe hybrydowe maszyny do zadruku etykiet termokurczliwych. Zostaną one uruchomione w styczniu 2024 r. i zwiększą moce produkcyjne białostockiego zakładu o 40%. Inwestycja jest elementem strategii zakładającej rozwój firmy i sprawną obsługę coraz bardziej wymagających klientów oraz ekspansję na nowe rynki europejskie (mowa zwłaszcza o Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu).

Producent reklam powiększa ofertę z ploterem laserowym

Firma Brandgood, prowadzona przez braci Golonka od 35 lat i specjalizująca się w modelarstwie oraz produkcji oznakowania reklamowego wewnętrznego i zewnętrznego, zakupiła niedawno ploter laserowy Speedy 400. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo z podkrakowskiego Ochojna dwukrotnie przyspieszyło pracę i znacząco powiększyło swoją ofertę produktową.

Drukarnia internetowa PrintONE poszerzyła park maszynowy

Duża liczba różnorodnych zamówień, zmieniające się natężenie pracy i konieczność utrzymywania konkurencyjnych cen – to codzienne problemy, z jakimi borykają się drukarnie internetowe. Aby wyjść im naprzeciw, właściciel drukarni PrintONE postanowił odnowić swój park maszynowy. Jego wybór padł na Canon imagePRESS V1350 – flagowe urządzenie producenta do kolorowego druku cyfrowego w średnim i dużym nakładzie. To już czwarte urządzenie tej marki, jakie w codziennej pracy wykorzystuje firma spod Szczecina.

Przygotowalnia DigiFlex Group zwiększa jakość usług

Kierownictwo DigiFlex Group – przygotowalni płyt polimerowych – chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów w zakresie przygotowania do druku fleksograficznego, zdecydowało się na zakup pierwszego w Polsce lasera CtP ThermoflexX 80 w wersji S (o wydajności do 6 m2/h ) wraz z naświetlarką LED UVA – XSYS Catena E-80. Urządzenia dostarczyła i wdrożyła firma SCORPIO.

Rozwiązanie dla reklamowego druku cyfrowego

Caldera, globalny dostawca oprogramowania do druku cyfrowego, poinformował o dostępności najnowszej wersji RIP – V17. Aktualizacja oferuje wiele zmian, które znacznie podnoszą jakość i efektywność produkcji w drukarniach i agencjach reklamowych.

Ploter do cięcia wodą dostępny w Polsce

Firma Colop Polska zawarła w ostatnim czasie umowę na wyłączną dystrybucję urządzeń marki Wazer na terenie Polski. W ofercie amerykańskiego producenta jest m.in. Water Jet – uniwersalny, przemysłowy, zautomatyzowany ploter do cięcia strumieniem wody CNC o kompaktowych rozmiarach, który obsługuje niemal wszystkie materiały: szkło, plastik, ceramikę, kamień, mosiądz, a nawet stal.

Nowe plotery Artemis w ofercie firmy Atrium

Jak informuje firma Atrium, jej oferta urządzeń do druku wielkoformatowego zostanie w najbliższym czasie wzbogacona o nowe plotery: hybrydowy LED UV Artemis Hybrid 180 oraz ekosolwentowy Artemis A180 Eco. Ploter Artemis 1,8 m to hybrydowa drukarka do druku bezpośrednio na materiałach zarówno sztywnych, jak i giętkich z roli na rolę. Technologia LED UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę: szkle, ceramice, metalu, tekturze, skórze, tapetach, foliach, PVC, PP, PE.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.