Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Xerox zwiększa możliwości drukowania i produktywność

Xerox ogłosił, że urządzenia produkcyjne Iridesse i Versant będą teraz wyposażone w podajnik próżniowy o nazwie High Capacity XLS Vacuum Feeder. Ulepszenie to umożliwi klientom rozszerzenie podstawowych możliwości maszyn drukujących podczas wykonywania każdego zadania, nawet tych wykorzystujących dłuższe arkusze.

Drukarnia Cyfrowa Foto poszerza możliwości

Cyfrowa Foto – jedna z większych drukarni w Europie – to nowoczesna firma działająca w obszarze druku cyfrowego, poligrafii oraz introligatorstwa, które swoją działalność opiera na maszynach HP Indigo. W rzeszowskim zakładzie przedsiębiorstwa niedawno pracę rozpoczęła kolejna maszyna tej marki – model 12000 z zestawem do grubego podłoża. Jak podkreśla drukarnia, inwestycja ta pozwoliła jej rozszerzyć ofertę produktową przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości.

Niemcy zainstalowali największy na świecie system CTP

Firma Kodak w grudniu 2021 r. zakończyła instalację pierwszej naświetlarki Kodak Magnus Q4800 w Grupie WKS w niemieckim Essen. W pełni automatyczne urządzenie przeznaczone do produkcji form drukowych w formacie XLF jest wyposażone w system załadunku XPL z czterema stacjami dla różnych formatów płyt. Jest to największy system CTP, jaki kiedykolwiek został zainstalowany na świecie – ma prawie 19 m długości i 3,5 m szerokości.

Premiera plotera eko/żywicznego Mutoh serii XpertJet

Japoński producent ploterów – firma Mutoh – wprowadza na rynek nowe urządzenie do druku atramentami eko oraz żywicznymi – model XpertJet 1341SR Pro. Prezentacja tej zaawansowanej technologicznie maszyny będzie miała miejsce podczas dni otwartych Atrium Centrum Ploterowego i Ikonos w nowym centrum demonstracyjnym firmy w Opolu, które odbędą się w dn. 24–25 lutego br. (formularz rejestracyjny i szczegóły dotyczące tego wydarzenia, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, znajdą Państwo TUTAJ).
Jakie możliwości oferuje nowy ploter?

MPS unowocześnia maszynę EF do druku etykiet

Firma MPS Systems, producent fleksograficznych, offsetowych i hybrydowych (z udziałem druku cyfrowego) maszyn do produkcji etykiet oraz opakowań, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej, siódmej generacji swojej maszyny flekso – EF. Udoskonalony model zostanie zaprezentowany premierowo podczas targów Labelexpo (Bruksela, 26–29 kwietnia 2022 r.), podczas których MPS będzie świętował jubileusz 25-lecia.

Nowa generacja rozwiązań etykietowych Xeikon

Xeikon kontynuuje swoją drogę do pełnej cyfryzacji, wprowadzając na rynek nową serię urządzeń zaprojektowanych z myślą o produkcji etykiet premium – LCU (Label Converting Units). Jednostki te mają modułową i skalowalną architekturę, która zapewnia większą elastyczność, połączenie z chmurą i pełną integrację. Dostępne są dwa modele: Xeikon LCU350 (wersja rozbudowana) oraz Xeikon LCU33 (wersja podstawowa). Obydwa można zobaczyć w Global Innovation Center firmy Xeikon.

Beta-Point usprawnia proces czyszczenia wałków

Firma Beta-Point z Bydgoszczy, specjalizująca się w druku etykiet samoprzylepnych, zainwestowała w ostatnim czasie w urządzenie do ultradźwiękowego mycia wałków rastrowych – NextWave 2 francuskiej marki Recyl. Zakup ten wpisuje się w strategię drukarni, która stawia na ekologię, wysoką jakość wydruków i terminowość dostaw. Instalację przeprowadziła firma Graw.

Szersza oferta drukarek HP na polskim rynku

Firma HP wprowadza na polski rynek nowe drukarki. Kompaktowe drukarki LaserJet M100 przeznaczone są dla osób pracujących z domu lub hybrydowo, zaś LaserJet M200 skierowane są do właścicieli małych firm. Jak podaje producent, obie serie urządzeń są bardzo intuicyjne w konfiguracji i zapewniają najwyższą jakość druku laserowego, dodatkowo wybrane modele z obu linii wyposażono w inteligentny system druku HP+.

Nowe możliwości dekorowania i personalizacji notesów książkowych

Od pewnego czasu w zakładzie firmy PromoNotes z Suchego Lasu k. Poznania pracuje hybrydowy ploter Agfa Anapurna H2500i LED. Urządzenie zostało zakupione z myślą o zadrukowywaniu zarówno oklein introligatorskich, stosowanych przy produkcji notesów książkowych (w jakich to przedsiębiorstwo się specjalizuje), jak też innych produktów. O zakupie maszyny pracującej w technice inkjet UV zdecydowała wszechstronność urządzenia w kontekście obsługiwanych podłoży i możliwości produkcyjnych, stosowanych w niej elastycznych atramentów, a także zdolność do personalizacji gotowych produktów.

Skuteczne czyszczenie suchym lodem

Firma Kärcher poszerzyła swoją ofertę o w pełni autonomiczne urządzenie do czyszczenia suchym lodem. Ice Blaster IB 10/8 L2P to urządzenie, które z powodzeniem usuwa zabrudzenia typu zaschnięty olej, tłuszcz, kleje, silikon, nie powodując przestojów w pracy. Jego zastosowanie jest szerokie i obejmuje różne gałęzie przemysłu, sprawdzi się m.in. w drukarniach, gdzie wyczyści maszyny drukarskie, cylindry i narzędzia, oraz w przemyśle papierniczym, gdzie skutecznie poradzi sobie z usuwaniem kleju, wapna, pyłu i celulozy z urządzeń produkcyjnych.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.