Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie
Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.
Roland DG wprowadził na rynek nowy 64-calowy ekosolwentowy model ER-642 z serii DGXPRESS. Jak podaje producent, urządzenie łączy liczne funkcje zwiększające wydajność pracy. Nowe, większe głowice drukujące, które mogą wyrzucać drobniejsze krople atramentu o większej gęstości, a także nowo opracowana technologia szybkiej kontroli danych zapewniają, że ploter ER-642 wytwarza wysokiej jakości żywe kolory i jest wydajny, osiągając prędkość ponad 46,8 m2/h w trybie 900 × 600 dpi dla druku PVC i 76,1 m2/h w trybie 600 × 1200 dpi dla druku banerowego.
Ikonos – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poinformował o poszerzeniu oferty o folię Mirror Sticker PET, której powierzchnia imituje lustro. Materiał ten może być aplikowany na wszelkich przeszklonych powierzchniach, jest przeznaczony do dekoracji wnętrz oraz produkcji nietypowych naklejek. Produkt PET jest trwalszy i bardziej ekologiczny niż folie PCV. Oprócz walorów estetycznych i wizualnych folia bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię aplikacji, chroniąc ją przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami.
Cyfrowa drukarnia etykiet Grafpress zainwestowała w maszynę semirotacyjna SMART-L portugalskiego producenta Lemorau. Wdrożenie, które przeprowadziła firma Grafmasz, ma zapewnić olkuskiemu zakładowi zwiększenie mocy produkcyjnych oraz dostosować działalność do rosnących wymagań rynku, gdzie coraz większa rolę odgrywają wysoka jakość idąca w parze z przystępną ceną i szybką realizacją.
Pierwsza w Norwegii maszyna hybrydowa Mark Andy Digital Series HD (wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne) rozpocznie we wrześniu pracę w drukarni Ellco Etikett w Gjelleråsen k. Oslo. Zastąpi ona starszą maszynę tonerową stosowaną w tym zakładzie, co wpłynie – jak przewiduje Christian Egedius, dyrektor zarządzający drukarni – na większą wydajność i elastyczność w jej działalności.
Fabryka Ikonos – jedyny polski producent mediów do druku wielkoformatowego – poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego podłoża o nazwie Canvas Natural. To wysokiej jakości naturalne beżowe płótno o splocie idealnie odwzorowującym płótno malarskie jest przeznaczone do reprodukcji obrazów, wszelkich dekoracji wewnętrznych, a także do produkcji gadżetów reklamowych takich jak torby, serwetki, makatki ścienne czy ozdobne woreczki. Materiał z roli nadaje się do wszystkich drukarek i ploterów wielkoformatowych z atramentami ekosolwentowymi, solwentowymi, UV i lateks.
W firmie Druk-Intro z Inowrocławia, specjalizującej się w produkcji dziełowej, rozpoczęła pracę pierwsza w naszym kraju linia CtP marki ECO3 (dawniej Agfa Offset Solutions) wyposażona w ramię robotyczne podające płyty. Rozwiązanie, dostarczone i wdrożone do produkcji w maju br., składa się z pełnoformatowej naświetlarki Avalon N80 90S, wywoływarki Elantrix 85DX z wykładakiem i wspomnianego robota marki Beil-Systems. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee PlateMaker LE.
Interket – europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej, posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w Helsingborgu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm, zwiększy ona znacząco – jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni Interket, gdzie urządzenie pracuje – jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.
Canon Europe ogłasza wprowadzenie na rynek skanera dokumentów imageFORMULA R30, przeznaczonego dla domowych biur i małych firm. Jak podaje producent, urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem konfiguracji, umożliwiając użytkownikom podłączenie i pracę w mniej niż 60 sekund i jest idealne dla użytkowników skanerów, którzy poszukują wydajności, wygody i łatwości obsługi.
Płynny proces produkcyjny wymaga doboru odpowiednich narzędzi, nie inaczej jest w przypadku druku plakatów (np. wyborczych). Bardzo dobry przykład zgranego tandemu urządzeń mogli zobaczyć uczestnicy czerwcowego wydarzenia o nazwie Summa Experience Day, które odbyło się w Laboratorium Druku Atrium i Ikonos w Opolu. Mowa o premierowym ploterze hybrydowym LED-UV Artemis Allwin 220 oraz stołowym ploterze tnącym Summa F1612. Jakie możliwości oferują te urządzenia?
Firma UPM Raflatac ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej kolekcji materiałów do etykietowania win, napojów spirytusowych i napojów – Rêverie 3. Zawiera ona zestaw atrakcyjnych wizualnie etykiet wykonanych z materiałów pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC, materiałów pochodzących z recyklingu i innych kontrolowanych źródeł. Kolekcja łącząca zrównoważony rozwój i efektowny design powstała w wyniku współpracy producenta z pięcioma czołowymi hiszpańskimi projektantami.
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.