Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Czas pomyśleć o kalendarzach

Lato to w branży poligraficznej czas na przygotowanie się do produkcji kalendarzy. Warto przyjrzeć się ofercie dystrybutorów w zakresie maszyn i urządzeń do ich oprawy. Avargraf proponuje np. rozwiązania JBI, zarówno proste urządzenia do oprawy kalendarzowej, jak też duże, wysokowydajne maszyny i rozwiązania przeznaczone do pracy w linii np. z falcerkami.

Wydawnictwo UMK z maszyną AccurioPress C6085

Dzięki inwestycji w cyfrową maszynę do druku kolorowego Konica Minolta AcccurioPress C6085 w Wydawnictwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zautomatyzowano wiele czasochłonnych i złożonych zadań, związanych z korektą jakości. Wydawnictwo może teraz oferować klientom jeszcze wyższą jakość i spójność wydruków, oszczędzając przy tym czas na kalibrację urządzeń, optymalizując budżet i – co za tym idzie – zwiększając konkurencyjność na rynku.

Etykiety z odzysku dzięki Avery Dennison

Firma Avery Dennison poinformowała o pomyślnym zakończeniu etapu testów innowacyjnego materiału etykietowego wykonanego ze zrecyklowanego polietylenu (rPE). Prace nad nową technologią są wyrazem zaangażowania tego producenta podłoży do druku w znalezienie bardziej zrównoważonych rozwiązań dla branży etykietowania oraz odpowiedzią na potrzeby rynku, który coraz częściej poszukuje materiałów pochodzących z recyklingu.

Rotocontrol i Screen łączą siły w druku etykiet

Dwaj producenci rozwiązań do druku – Rotocontrol i Screen – wspólnie stworzyli hybrydowy system łączący technologie cyfrową i flekso do druku i wykańczania etykiet o nazwie Rotocontrol DT 340 Screen L350. System ten oparto na modułowym połączeniu platform: linii wykończeniowej Rotocontrol DT-340 oraz maszyny Truepress Jet L350UV+ firmy Screen. Oferuje on zaawansowane opcje łączenia druku cyfrowego i fleksograficznego, utwardzania diodami LED UV i uszlachetniania.

Drugi ploter Mutoh w drukarni Aplikatornia

Kołobrzeska drukarnia Aplikatornia z Kołobrzegu zainstalowała w ostatnim czasie drugie już rozwiązanie „Made in Japan”. Kiedy po kilkuletnim użytkowaniu plotera Mutoh ValueJet 1324X przyszedł czas na kolejną inwestycję, wybór właściciela padł na większy model tego samego producenta – ValueJet 1624X.

Nowa suszka do farb offsetowych

Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe poszerzyła swoje portfolio o nowy środek chemiczny o nazwie Turbo Dry, który – zdaniem producenta – znacząco usprawnia procesy poligraficzne, realizowane z udziałem techniki offsetowej. Jest to suszka do farb, której zadaniem jest skrócenie czasu schnięcia druków nawet o połowę (przy odpowiednim dozowaniu). Może być stosowana ze wszystkimi konwencjonalnymi farbami offsetowymi.

Pierwsza instalacja maszyny Acuity Ultra w Europie Wschodniej

Moskiewska firma GlavPrint, zajmująca się produkcją materiałów reklamowych i ekspozycyjnych, w lutym br. zainstalowała maszynę do druku w superszerokim formacie – Acuity Ultra. Fujifilm poinformował również o wstępnej umowie sprzedaży kolejnej maszyny Acuity Ultra, zawartej podczas majowych targów Fespa z belgijską drukarnią wielkoformatową HECHT. Instalację przewidziano na czerwiec br. Drukarnia ta jest długoletnim użytkownikiem rozwiązań tego producenta.

Fotorealistyczny druk rotacyjny od Inkcups

Amerykański producent rozwiązań do druku atramentowego i tampondruku, firma Inkcups, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego modelu drukarki o nazwie Helix Hi-Fi. Stanowi on ewolucję popularnej drukarki Inkcups Helix i oferuje druk bezpośredni na przedmiotach cylindrycznych w siedmiu kolorach, w tym także fotorealistyczne odwzorowanie odcieni skóry.

Gdziekolwiek jesteś – z API.PL możesz więcej!

Poznaj ofertę sprawdzonych urządzeń i akcesoriów do druku wielkoformatowego i druku na tekstyliach. Weź udział w Dniach Otwartych w oddziałach API.PL. W programie m.in. prezentacja możliwości ploterów Epson serii SureColor SC-S i SC-F, a także praktyczne pokazy zdobienia odzieży oraz zastosowania mediów do druku. Prezentowane technologie: Ekosolwent | DTG | Folie FLEX | Sublimacja | Druk UV | Media do druku.

Harmonogram Dni Otwartych: 3–7 czerwca: Bydgoszcz, 4–6 czerwca: Szczecin, 11–13 czerwca: Poznań, 26–27 czerwca: Białystok.

Dla uczestników Dni Otwartych do 20% RABATU na wybrany asortyment. TUTAJ sprawdzisz szczegóły.

Informacja reklamowa

Kolejna Rapida w firmie Werner Kenkel

Firma Werner Kenkel, specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej oraz litej, obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia. Od niemal 10 lat jej park sprzętowy – w obszarze produkcji realizowanej w technice offsetowej – bazuje na zaawansowanych rozwiązaniach Koenig & Bauer. Niedawno rozpoczęła tu pracę trzecia już wielkoformatowa maszyna z serii Rapida, zwiększając w znacznym stopniu moce wytwórcze firmy w zakresie opakowań z nadrukiem. Tym razem jej kierownictwo zdecydowało się na model Rapida 164-6+L SPC ALV3, wyposażony w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu