Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Ekologiczne podkłady w materiałach Avery Dennison

W europejskiej ofercie firmy Avery Dennison pojawiły się samoprzylepne materiały etykietowe na papierach nośnych (linerach) wytwarzanych częściowo z materiału PET pochodzącego z odzysku – rPET. Na początku dostępne będą cztery takie produkty.

Debiut Martin Automatic na zbliżających się targach ICE Europe

Martin Automatic, amerykański producent systemów łączenia, napinania i przewijania, zadebiutuje na zbliżających się targach ICE Europe (Monachium, 12–14 marca 2019 r.). To największe na arenie międzynarodowej targi w branży przetwórczej, poświęcone materiałom elastycznym, takim jak papier, folia, taśmy i włókniny.

Xeikon będzie rozwijać technologię suchego tonera

Firma Xeikon deklaruje zaangażowanie w rozwój technologii druku suchym tonerem i zamierza potwierdzić to podczas zbliżających się Hunkeler Innovationdays. Impreza ta będzie odbywać się od 25 do 28 lutego w Lucernie, a firma Xeikon będzie prowadzić tam pokazy drukowania albumów i obwolut na pięciokolorowej maszynie CX500 skonfigurowanej do pracy w trybie z roli na rolę.

Drukarka OKI Pro9542 z systemem do druku na kopertach na RemaDays 2019

OKI Pro9542 z systemem do druku na kopertach oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego, dzięki temu gwarantuje wyjątkowe, przykuwające wzrok efekty: doskonałą biel i żywe kolory także na kolorowych i czarnych kopertach. W prosty sposób można uzyskać niezwykle wyraźny tekst oraz bogate i nasycone kolory, wyglądające niczym wytłoczone elementy na szerokiej gamie jasnych lub ciemnych nośników. Z Pro9542 drukowanie krótkich serii nawet na niewielkich kopertach staje się opłacalne. Więcej o jej możliwościach TUTAJ oraz na targach RemaDays 2019.

Informacja reklamowa

Oferta Canon na targi RemaDays 2019

Podczas targów firma Canon zaprezentuje przegląd swoich najnowszych technologii cyfrowego druku oraz szereg aplikacji pokazujących możliwości wykorzystania druku do zastosowań reklamowych, artystycznych czy wnętrzarskich, oraz rozwiązania z zakresu CAD/GIS.

Igepa na targach RemaDays 2019

Podczas targów RemaDays (Nadarzyn, 13–15 lutego br.) Igepa Polska na dwóch stoiskach zaprezentuje zarówno swoje tegoroczne nowości i bestsellery, jak i przekrój oferty: plotery i urządzenia, płyty z tworzyw sztucznych, materiały elastyczne, atramenty do druku wielkoformatowego, wsparcie techniczne ploterów.

Debiut firmy Derya na RemaDays 2019

Firma Derya po raz pierwszy znajdzie się wśród wystawców tegorocznych targów RemaDays Warsaw 2019 w Nadarzynie (13–15 lutego). Na jej stoisku zwiedzający będą mogli zobaczyć maszyny marek Horizon, Foliant i Zechini, tworzące ciąg technologiczny do kompleksowej produkcji oprawy twardej oraz miękkiej. Ekspozycję będą uzupełniać prezentacje multimedialne pokazujące całą ofertę maszyn i urządzeń z portfolio Derya.

Propozycja 3M na RemaDays 2019

W strefie firmy 3M, organizowanej wspólnie z partnerami – Certyfikowaną Drukarnią Wielkoformatową DPSdruk.pl oraz Certyfikowanym Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnym 3M – The Wrap Center, na tegorocznych targach RemaDays Warsaw (Ptak Warsaw Expo, 13–15 lutego) odbędą się mistrzostwa 3M Wrap!t Ring #2 oraz prezentacje najnowszych rozwiązań produktowych.

Nowa seria ploterów płaskich Canon Océ Arizona 1300

Canon zaprezentował nową serię sześciu ploterów płaskich Océ Arizona 1300 do produkcji średnich nakładów oznakowań i materiałów graficznych. Nowe urządzenia zaprojektowano pod kątem podniesienia efektywności produkcji, aby zaspokajać zapotrzebowanie rynku na coraz bardziej różnorodne aplikacje. Oferując szybkość druku do 52,8 m2/h, nowe plotery z serii Océ Arizona 1300 przeznaczone są dla dostawców usług druku produkujących rocznie do nawet 15 tys. m2 grafik. Klienci mogą wybierać spośród trzech modeli GT (Océ Arizona 1340 GT, 1360 GT, 1380 GT) o powierzchni stołu 1,25 m × 2,5 m lub trzech większych modeli o wymiarach stołu 2,5 m × 3,08 m XT (Océ Arizona 1340 XT, 1360 XT, 1380 XT).

Śnieżnobiały G-Snow od Arctic Paper

Firma Arctic Paper wprowadziła do swojej oferty nowy, śnieżnobiały, wysokiej jakości papier powlekany G-Snow. Przeznaczony jest szczególnie do wielkonakładowego druku wysokiej jakości raportów firmowych, katalogów, albumów, ekskluzywnych materiałów reklamowych i broszur.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu