Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Personalizacja z jadalnymi atramentami inkjetowymi

Sun Chemical poinformował o rozszerzeniu swojej oferty jadalnych atramentów i farb o serię FSR, stworzoną z myślą o specyficznych potrzebach przemysłu spożywczego i uwzględniającą możliwość bezpośredniego zadrukowywania żywności, w tym pieczywa.

Brytyjczycy rozbudowują park maszynowy

Brytyjska drukarnia etykietowa Daymark Labels z Hartlebury wzbogaciła ostatnio swój park sprzętowy o dwa rozwiązania wąskowstęgowe z oferty Mark Andy. Pojawiły się w nim: pierwsza w historii tego przedsiębiorstwa maszyna cyfrowa – Digital Pro 3 oraz fleksograficzna – Evolution Series E5.

Proekologiczny papier opakowaniowy

Stora Enso wprowadziła na rynek nowy papier opakowaniowy, przeznaczony do produkcji toreb zakupowych oraz spożywczych (dania na wynos) o nazwie CarrEco Brown. Ten niebielony, niepowlekany materiał, w 100% wykonany z włókien pierwotnych, można w 100% poddać recyklingowi. Jak zapewnia producent, cechuje go wysoka trwałość i odporność na rozdarcia, spełnia też odpowiednie normy w kontekście bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Drukarnia Mal-Pol z kolejną inwestycją

Drukarnia etykietowa Mal-Pol konsekwentnie inwestuje w zwiększenie potencjału wytwórczego – jej najnowszy nabytek to (kolejna już) modułowa maszyna Gallus RCS 430. Decyzja o zakupie wynika z rosnących wymagań rynku w zakresie druku zaawansowanych, wysoko przetworzonych i uszlachetnionych etykiet.

Nowa mobilna drukarka etykiet

Brother dodał do swojej oferty urządzeń do druku oznaczeń nowy model P-touch CUBE Pro (PT-P910BT). Ta kompaktowa drukarka etykiet i taśm wstążkowych z ładowaniem przez USB umożliwia komunikację Bluetooth z urządzeniami mobilnymi oraz stacjonarnymi.

Bezpośredni druk na gadżetach

Atrium Centrum Ploterowe, dostawca kompleksowych rozwiązań do produkcji m.in. reklamy wielkoformatowej i gadżetów, udostępnił darmowy pakiet próbek pokazujących możliwości najnowszych drukarek LED/UV Mutoh XpertJet 461UF/661UF do bezpośredniego zadruku na gadżetach różnego typu.

Drukarnia ABC z nowym ploterem

Drukarnia ABC niedawno zdecydowała się na poszerzenie parku maszynowego o ploter wielkoformatowy Mutoh ValueJet 1324X z oferty firmy Amagraf. To kolejna inwestycja zrealizowana przy udziale tego dostawcy, który od wielu lat nie tylko zaopatruje zakład w Piotrkowie Trybunalskim w sprzęt i materiały eksploatacyjne, ale też serwisuje pracujące tam urządzenia.

Większa produktywność w miejscu pracy

Xerox ogłosił wprowadzenie na rynek nowych produktów i oprogramowania. Głównym celem rozwoju portfolio jest zwiększenie produktywności osób pracujących w trybie hybrydowym, których liczba ciągle rośnie. Rozwiązania Xerox płynnie integrują już istniejącą infrastrukturę każdej firmy, będącej klientem producenta drukarek, z ofertą szerokiej gamy elastycznej współpracy i narzędzi do poprawy sprawności pracowników w miejscu pracy.

Zaawansowane zabezpieczanie produktów drukowanych

Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie autorska technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na zaawansowanej maszynie offsetowej Rapida 105-6+L ALV3 nowej generacji.

Brazylijczycy zwiększają produkcję etykiet RFID

Firma Beontag – drugi co do wielkości producent etykiet RFID w skali świata – rozbudowała w ostatnim czasie swój park sprzętowy o nową 20-calową maszynę Mark Andy Performance Series P7 z modułem RFID firmy Tamarack. Brazylijskie przedsiębiorstwo silnie się rozwija, przejmując inne firmy, i zamierza wkrótce przenieść swoją siedzibę główną do Mediolanu.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.