Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Brother uzupełnia ofertę

Firma Brother wprowadziła na rynek model MFC-L2752DW, który jest uzupełnieniem serii monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych zaprojektowanych specjalnie do biur domowych oraz małych firm.

Nowe drukarki w ofercie Epson

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe modele drukarek technicznych klasy podstawowej: 24-calową SureColor SC-T3400 i 36-calową SureColor SC-T5400 oraz dwa modele wydajnych drukarek atramentowych WorkForce Pro A4 RIPS: czterofunkcyjną WF-C579RDTWF i jednofunkcyjną WF-C529RDTW.

Lintec oferuje zwiększoną ochronę marki

Lintec Europe wprowadza na rynek Securafol, niepalny materiał etykietowy, zaprojektowany w celu przeciwdziałania manipulacjom produktowym, oszustwom gwarancyjnym i kradzieży aktywów. Może być wykorzystywany do produkcji etykiet, plomb zabezpieczających, etykiet gwarancyjnych czy uszczelniających np. opakowania farmaceutyczne.

Fujifilm wprowadza na rynek Jet Press 750S

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Lakierówka DDC-810 w firmie Badge4U

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

NiceLabel modernizuje proces etykietowania

NiceLabel, producent oprogramo­wania do projektowania etykiet i systemów zarządzania etykietami, wprowadził na rynek pierwszy na świecie system zarządzania etykietami oparty na chmurze publicznej. Umożliwia on firmom szybką cyfryzację procesów etykietowania w fabrykach i magazynach.

Nowa generacja oprogramowania OneVision

Głównym celem, który przyświecał twórcom najnowszych wersji oprogramowania OneVision, było zwiększenie stopnia automatyzacji produkcji poligraficznej począwszy od fazy prepress i przygotowania plików, aż po sam druk i wykańczanie. Wśród nowości wprowadzonych w wersjach 18.2 programów Workspace, Asura i Amendo wymienić można m.in. obsługę technologii XPath, czyli języka służącego do adresowania części dokumentów XML, wstępne konfiguracje linii produkcyjnych oraz możliwość konwertowania całych stron na obrazy.

Wytrzymałe kleje do etykiet od UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac wprowadza nową rodzinę klejów RX bez rozpuszczalników do trwałego etykietowania. Seria RX składa się z dwóch produktów o wysokiej przyczepności: RX15 do powierzchni polarnych, takich jak metal i szkło, oraz RX18 do powierzchni niepolarnych, takich jak tworzywa PP i PE.

Xerox z globalną certyfikacją EPEAT

Urządzenia z obsługą ConnectKey – Xerox VersaLink i Xerox AltaLink – otrzymały główne, globalne oznakowanie ekologiczne dla sektora IT przyznawane przez Green Electronics Council.

Czwarta aktualizacja EFI Fiery DesignPro

Firma EFI udostępniła 4. wersję oprogramowania Fiery DesignPro przeznaczonego dla projektantów odzieży i tekstyliów. Zawiera wtyczki Adobe Photoshop, których użycie pozwala na znaczną redukcję czasu potrzebnego na poprawę kolorystyki, separację kolorów i powtarzanie wzorów bezpośrednio w programie Photoshop.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu