Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Duńczycy inwestują, by realizować personalizowane kampanie

Duńska firma Creative DM Factory poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000. Inwestycja ta pozwoli realizować wysokojakościowe wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów.

Nowy monitor 23,8” ze złączem USB-C i funkcjami ułatwiającymi pracę

Firma EIZO poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o bezramkowy monitor FlexScan EV2480 z 23,8-calowym panelem IPS o rozdzielczości full HD (1920 × 1080) oraz złączem USB-C, które zwiększa produktywność i komfort pracy zarówno w domu, jak i w biurze. Monitor ma być dostępny w czerwcu br.

Hybrydowa drukarka nagrodzona złotem na targach DREMA

Odbywające się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (14–17 września 2021 r.) to przestrzeń do prezentacji technologii i rozwiązań poświęconych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Każdego roku podczas wystawy przyznawana jest także prestiżowa nagroda – Złoty Medal, którym nagradzane są produkty wyróżniające się innowacyjnością, doskonałą technologią lub wartością użytkową. Wśród uhonorowanych nią w minionym roku rozwiązań znalazła się hybrydowa drukarka EFI Pro 16h, która w Poznaniu prezentowana była na stoisku Atrium Centrum Ploterowego.

Nowe możliwości i perspektywy rosyjskiego rynku tekstylnego

EFI Reggiani, włoska spółka-córka firmy EFI, poinformowała, że wraz ze swoim lokalnym partnerem działającym na rynku rosyjskim, firmą Nissa Distribution, sfinalizowała trzy kontrakty dotyczące sprzedaży i instalacji rozwiązań do przemysłowego zadruku tkanin. Nowymi użytkownikami cyfrowych drukarek tekstylnych EFI Reggiani Power i EFI Reggiani Next będą duzi producenci tekstyliów – D-TEX Digital Textile Printing, MIRtex i Sima-Land. Obsługą techniczną, konserwacją nowych drukarek oraz dostarczaniem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych zajmie się Nissa Distribution.

Farby offsetowe LED do zadruku na papieru i tektury

Firma Zeller + Gmelin, dostawca farb drukarskich, poinformowała o poszerzeniu oferty farb drukarskich o serię Uvalux LED U540 – offsetowe farby LED UV przeznaczone do druku na papierze i tekturze. Dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej. Znajdą one zastosowanie m.in. w branży etykiet i opakowań z segmentu non-food.

Oceniaj puszkę po… nadruku

Wiadomo powszechnie, że tworzywa sztuczne, zwłaszcza jednorazowego użytku, są szkodliwe dla środowiska, a puszki aluminiowe to opakowania niemal w 100% odzyskiwalne. Dlaczego więc tak wielu producentów nadal używa plastikowych etykiet termokurczliwych do ich dekoracji? W dążeniu do tworzenia bardziej zrównoważonych opakowań lepszym rozwiązaniem jest nadruk bezpośredni. System do cyfrowego drukowania bezpośrednio na aluminiowych puszkach znajdziemy m.in. w ofercie angielskiej firmy Tonejet.

Hiszpanie inwestują w druk tonerowy

Hiszpańska drukarnia InterPrint, specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych i bezklejowych na różnych podłożach, kupiła Xeikon CX3 – cyfrową maszynę do drukowania etykiet na dowolnym materiale bez konieczności wcześniejszego gruntowania podłoża, pracującą w technologii Cheetah.

Konica AccurioPress C12000 w Machinie Druku

Machina Druku z Torunia zainwestowała niedawno w cyfrową maszynę do wielokolorowej produkcji wysokonakładowej – AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta. To jedna z pierwszych instalacji w Polsce tego urządzenia i jednocześnie pierwsza tak rozbudowana o funkcje automatyzujących jej działanie. Zakup maszyny – w bardzo trudnym okresie związanym z pandemią – pozwolił drukarni nie tylko na zachowanie ciągłości produkcji, ale również umożliwił jej dalszy rozwój m.in. dzięki wprowadzeniu druku książek i katalogów w technologii cyfrowej.

Dwie maszyny dla nowoczesnej introligatorni

Firma Müller Martini wprowadziła na rynek dwa udoskonalone systemy do obróbki po druku, oferujące zwiększony poziom cyfrowej kontroli prędkości i pozwalające na obsługę krótszych serii. Jeden z nich to nowa wersja linii do oprawy prostej Vareo – Vareo PRO, drugi to następczyni KM 412 – linia do oprawy miękkiej Publica PRO, która ma stać się flagowym produktem w portfolio szwajcarskiego producenta.

Szersze możliwości dla branży opakowań

Firma Omet wprowadziła na rynek nową maszynę drukującą przeznaczoną dla branży opakowań – VaryFlex V4. Została ona zaprezentowana 3 grudnia 2020 r. podczas otwartej transmisji na żywo, opatrzonej tytułem „Packaging Revolution”. System ten wzbogaca rodzinę VaryFlex i bazuje na jej rozwiązaniach, został jednak wzbogacony o zespoły offsetowe, które – jak zapewnia producent – umożliwiają uzyskanie najwyższej jakości druku, niższych kosztów przygotowania płyt i precyzyjnej kontroli kolorów. Maszyna, łącząc różne technologie drukowania i suszenia, oferuje bardzo szeroki wachlarz zastosowań. W Polsce jest dostępna w ofercie firmy Omigraf.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.