Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Częstochowska firma z kilkoma maszynami od Atrium

Wydawnictwo Precjoza z Częstochowy zakupiło zestaw produkcyjny z oferty Atrium Centrum Ploterowego, składający się z plotera eko-żywicznego Mutoh 1341SR Pro (1.3m) i rolowego plotera tnącego Summa S-one D120. To jednak nie koniec inwestycji – dystrybutor z Opola dostarczył dodatkowo ploter LED UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461UF oraz zestaw do produkcji nadruków na koszulkach (złożony z drukarki OKI Pro 8432WT i termoprasy Insta 256 Forever Edition) do stowarzyszenia Atelier Sportu. Obie firmy łączy osoba Rafała Gniły, który jest właścicielem wydawnictwa i kieruje organizacją mającą na celu popularyzację sportu.

Sowa pierwszym w Polsce użytkownikiem varioPRINT iX 3200

Drukarnia Sowa z Piaseczna to najstarsza dziełowa drukarnia cyfrowa w Polsce. W lutym br. – jako pierwsza w Polsce – uzupełniła swój park maszynowy o najnowszy arkuszowy system druku atramentowego Canon varioPRINT iX 3200. Nowa maszyna, dzięki wydajności na poziomie 19,2 tys. obr. A4/godz. i zaawansowanym technologiom samokontroli, trzykrotnie zwiększy możliwości produkcyjne w druku kolorowym i pozwoli zastąpić 5–6 obecnych maszyn tonerowych.

Nowe atramenty inkjetowe

Firma Agfa poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, przeznaczonych do ploterów z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla producent, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja). Z myślą o klientach z Polski, przez cały okres targów na stoisku firmy będzie obecna Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale.

Rozwiązania inkjetowe w meksykańskiej drukarni PSM

Meksykańska drukarnia PSM (Producciones Signaléticas Mexicanas) zakupiła niedawno czwartą na przestrzeni minionych czterech lat maszynę inkjetową marki Agfa. Jest nią hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED. Jak podaje kierownictwo PSM, wdrożenie rozwiązań tej marki pozwoliło zredukować zużycie atramentu nawet o 50%, a zarazem znacząco zwiększyć wydajność. Firma obsługuje klientów reprezentujących segment sprzedaży detalicznej, domy towarowe i supermarkety.

PolKos prezentuje nowy żywiczny ploter Rolanda

Czy masz potrzebę zmiany technologii druku? Nie jesteś obojętny na ekologię? Chciałbyś drukować na prostym w obsłudze urządzeniu, które daje dodatkowe możliwości pozyskania klientów, ze względu na żywiczne, ekologiczne atramenty? PolKos ma dla Ciebie rozwiązanie.
Nowy Roland TrueVis AP 640 umożliwi Ci wejście w nowe obszary reklamy i pozyskanie nowych odbiorców. Drukarka AP 640 z nowym atramentem żywicznym to możliwość drukowania na bardzo szerokiej gamie mediów często wykorzystywanych w branży home decor. Tapety, obrazy canvas, plakaty, banery ścienne to tylko niektóre możliwości wykorzystania tej żywicznej technologii.

Informacja reklamowa

Labelprint24 z dwiema nowymi maszynami do druku cyfrowego

Drukarnia internetowa Labelprint24, dostawca produktów opakowaniowych, zainwestowała niedawno w dwie maszyny do druku cyfrowego firmy Fujifilm, by zwiększyć moce produkcyjne i skrócić czas realizacji zleceń. Jedna z nich to model Jet Press 750S High Speed z nową opcją zwiększającą wysokość stosu podawania i odbierania (dodatkowe 300 mm wysokości stosu oznacza wzrost pojemności o 37%). Labelprint24 jest pierwszym użytkownikiem tak doposażonej maszyny. Drugie urządzenie to tonerowa maszyna do druku produkcyjnego – Revoria Press PC1120.

Pierwsza tubka z papieru z zamknięciem bazującym na włóknach

Stora Enso zaprezentowała przełomowe – jak podkreśla – rozwiązanie w zakresie opakowań na produkty kosmetyczne i higieniczne oferowane w tubkach. Wspólnie z Blue Ocean Closures i AISA firma opracowała pierwszą na świecie tubkę wykonaną z papieru, z zamknięciem również bazującym na włóknach. Stora Enso wskazuje, że ta nowatorska koncepcja może pomóc właścicielom marek w szerszym niż dotychczas zastosowaniu materiałów odnawialnych w opakowaniach.

Tektura opakowaniowa dla segmentu mrożonej i świeżej żywności

Stora Enso poszerzyła portfolio o proekologiczną tekturę opakowaniową przeznaczoną dla rynku świeżej i mrożonej żywności. Tambrite Aqua+ redukuje udział tworzyw sztucznych w opakowaniach, podnosząc jednocześnie poziom ich odzyskiwalności po wykorzystaniu. To kolejny materiał z rodziny Tambrite; produkty z tej serii odznaczają się odpowiednią sztywnością i pulchnością (szczególnie ważne w kontekście opakowań pudełkowych), a także możliwością zadruku, łatwością obróbki i trwałością. Zastosowane tu rozwiązanie Aqua+ to nowa, wodna powłoka dyspersyjna, dostarczająca niezbędny poziom ochrony i bezpieczeństwa żywności.

Bardziej wszechstronne plotery z rodziny Jeti Tauro H3300

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego, kompaktowego modułu do drukowania w trybie „z roli na rolę” – Flex RTR, zwiększającego wszechstronność jej hybrydowych ploterów przemysłowych z rodziny Jeti Tauro H3300. Wyposażona w niego maszyna, najszybsza z serii – Tauro H3300 UHS LED, zostanie zaprezentowana przez firmę podczas zbliżających się targów Fespa 2023. Nowy moduł, umożliwiający sprawne przełączanie się między produkcją z wykorzystaniem podłoży sztywnych i giętkich (co istotne, bez konieczności jego odłączania od maszyny) i zwiększający tym samym wydajność pracy, jest już dostępny komercyjnie na wszystkich rynkach.

Nowe media do druku wielkoformatowego

Fabryka Ikonos – polski producent mediów do druku wielkoformatowego – wprowadza na rynek nowe, nie zawierające PVC, rozwiązanie do druku ścianek, pop-up’ów, „pajączków”, potykaczy czy standów. BLM 620 to niezwykle sztywna i stabilna wymiarowo odmiana materiału typu blockout. Bardzo wysokie właściwości blokowania światła z obu stron producent osiągnął dzięki trwałemu połączeniu wielu warstw (dwie zewnętrzne warstwy z powlekanej folii polipropylenowej + rdzeń PET + specjalny czarny klej).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.