Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa seria rolowych ploterów tnących na polskim rynku

Jak podaje Atrium Centrum Ploterowe, jedną z nowości wprowadzonych w ostatnim czasie do oferty firmy są rolowe plotery tnące Summa S Class 3. Prezentację premierowego modelu urządzenia tej serii – TC160 – przy współudziale przedstawiciela z firmy Summa będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 19 października br. w siedzibie firmy Atrium i Ikonos w Opolu.

All4Labels poszerza możliwości produkcyjne

All4Labels Global Packaging Group, specjalizująca się w druku etykiet i opakowań, została pierwszym europejskim użytkownikiem cyfrowej maszyny drukującej HP PageWide Advantage 2200. Dzięki tej inwestycji niemiecka grupa może szybko realizować wysokonakładowe zlecenia, kolejną istotną korzyścią jest poszerzenie oferty o etykiety typu booklet i ulotki informacyjne.

Premiera kolorowego systemu produkcyjnego na papier cięty

Ricoh wprowadził do sprzedaży w regionie EMEA nowy kolorowy system produkcyjny na papier cięty – maszynę Pro C9500. Urządzenie jest następcą modelu Ricoh Pro C9200. Nowy system wyposażono w liczne usprawnienia pozwalające na podniesienie efektywności oraz uzyskanie jeszcze lepszej jakości druku. Jednocześnie zadbano o lepszą intuicyjność obsługi oraz rozszerzenie zakresu realizowanych prac. Producent podkreśla, że zwiększona automatyzacja wpływa na oszczędność czasu podczas zróżnicowanej produkcji poligraficznej.

Inkjetowe maszyny rolowe z Państwa Środka dostępne w Polsce

Na polskim rynku dostępne są już rolowe inkjetowe maszyny monochromatyczne VegaPress w różnych konfiguracjach szerokości wstęgi, rozdzielczości i prędkości, produkowane przez Atexco. Są to modele wykonane z wysokiej jakości komponentów, oferujące również wysokojakościowe wydruki. Producent może się poszczycić ponad 200 instalacjami w Chinach.

Najdłuższa na świecie maszyna arkuszowa stanęła w Tczewie

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) dostarczyła dwie najdłuższe arkuszowe maszyny offsetowe, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, globalnemu producentowi opakowań WestRock. Ta rekordowa, 42-metrowa, specjalnie dostosowana konfiguracja niestandardowa maszyny Speedmaster XL 106 z łącznie 20 zespołami drukującymi i lakierującymi trafiła do zakładu WestRock w Tczewie. Nieco krótszą maszynę Speedmaster XL 106, ale drugą co do długości na świecie, z łącznie 19 zespołami drukującymi i lakierującymi, Heidelberg dostarczył do zakładu WestRock w Obersulm w Niemczech.

Rozwiązanie dla nowoczesnej introligatorni

Firma Müller Martini poszerzyła portfolio o SigmaLine Compact – zautomatyzowane, kompaktowe i wydajne rozwiązanie do wykańczania druków cyfrowych, pozwalające, jak podkreśla producent, zyskać użytkownikom przewagę rynkową. Urządzenie oferuje wszystkie rodzaje finishingu książek, czasopism i broszur: oprawę miękką i twardą oraz zszywanie (także zeszytowe). Ten najnowszy dodatek do rodziny SigmaLine, zastępujący znany model SigmaLine lll, odznacza się krótkim czasem przezbrajania – zmiana schematu składania zajmuje mniej niż 10 sekund.

Kolejne inwestycje w fabryce mediów do druku wielkoformatowego

Ikonos media – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – nie zwalnia tempa i nadal inwestuje w maszyny, zwiększając wydajność produkcji. Materiały powstające w Opolu trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach w Europie i na świecie. Najnowszą inwestycją zakładu jest przemysłowa przewijarka do mediów, która pracuje od połowy września. Instalacja urządzenia o maks. szerokości 1800 mm, maks. średnicy 1300 mm i maks. obciążeniu 1300 kg zwiększa wydajność fabryki i pozwala na szybszą obsługę zamówień wewnątrz grupy Atrium, ponadto dzięki niej firma może realizować odpłatne usługi przewijania i konfekcji zlecone przez podmioty zewnętrzne.

Drukarki wielkoformatowe do rysunków technicznych i plakatów

Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek – imagePROGRAF TM. Zawiera ona trzy modele w formacie A0+: TM-355, TM-350 i TM-340 oraz dwa w formacie A1+: TM-255 i TM-240. Urządzenia, wykorzystujące nowo opracowany atrament magenta, są przeznaczone dla użytkowników z takich sektorów jak np. architektura, inżynieria, budownictwo (pliki CAD), ale też produkcja, handel detaliczny, hotelarstwo czy edukacja, którzy wymagają wysokojakościowych, precyzyjnych wydruków.

Drukarnia Natalii inwestuje w 14. maszynę Nilpeter

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

Canon zwiększa cyberbezpieczeństwo

Canon EMEA ogłosił, że został autoryzowany przez program CVE jako organ numerujący CVE (CNA). Ta inicjatywa umożliwi firmie indeksowanie i publikowanie informacji o podatnościach związanych z bezpieczeństwem jej produktów. Dotyczy to zarówno produktów opracowanych przez Canon, jak i jej spółki zależne w regionie EMEA. Kluczowym elementem tego procesu jest możliwość przypisania globalnie uznawanego identyfikatora CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.