Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Naświetlarki termiczne nowej generacji

Fujifilm zapowiada wprowadzenie na rynek nowej gamy naświetlarek termicznych Luxel do produkcji płyt offsetowych. W skład serii wchodzi pięć kompaktowych i łatwych w użyciu urządzeń: dwa modele Luxel T-X (wysokiej prędkości) i trzy modele Luxel T-S (standardowe). Nowe naświetlarki oferują wysoką jakość i wydajność oraz stabilność ekspozycji dzięki zaawansowanej technologii wielokanałowego przestrzennego modulatora światła.

Nowe oprogramowanie zwiększa wydajność urządzeń

Urządzenia serii varioPRINT iX to jedne z najważniejszych arkuszowych systemów drukujących z portfolio Canon. Jak podaje producent, od czasu premiery w 2020 r. sprzedano niemal 300 egzemplarzy do drukarń na całym świecie, i wiele z nich deklaruje chęć wdrożenia drugiego urządzenia z tej serii. Teraz Canon prezentuje oprogramowanie, dzięki któremu modele iX2100 i iX3200 mogą pracować jeszcze wydajniej i dostarczać wydruki o jeszcze wyższej jakości.

Nowe drukarki LFP do wydruków technicznych i plakatów

Firma Epson znacząco powiększa rodzinę jednofunkcyjnych drukarek SureColor SC-T. Poza zmodernizowaniem 44-calowego modelu (SC-T7700D) producent wprowadza na rynek modele 24- i 36-calowe. Zaprojektowano je z myślą o potrzebach branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej w zakresie druku rysunków technicznych, jednak sprawdzą się również w produkcji wysokiej jakości plakatów reklamowych dla handlu i sektora publicznego.

Nowe urządzenia wielkoformatowe w drukarni Mprint.pl

Drukarnia internetowa Mprint.pl, mająca siedzibę w wielkopolskiej Krobii, podczas tegorocznych targów RemaDays zamówiła u firmy Atrium Centrum Ploterowe zestaw składający się z plotera eko-żywicznego Mutoh XpertJet 1641SR Pro, laminatora Artemis Lam oraz trymera ręcznego Neolt. To nie pierwsza inwestycja firmy w rozwiązania z portfolio polskiego dostawcy ploterów japońskiej marki.

Print Extra poszerza możliwości produkcyjne

Drukarnia offsetowa Print Extra z Łodzi zainwestowała w ostatnim czasie w maszynę z portfolio marki Komori – Lithrone GL 640A H-UVC e-UV Advanced. Ta 6-kolorowa maszyna drukująca w formacie B1, wyposażona w zaawansowany system kontroli druku PQA, została dostarczona przez firmę Reprograf-Grafikus po przeprowadzce drukarni do nowej lokalizacji o większej powierzchni.

Drukarnia Sowa z kolejną inwestycją

Drukarnia Sowa z Piaseczna, mająca wieloletnie doświadczenie w obszarze druku dziełowego, zwiększa potencjał maszynowy dzięki inwestycjom w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najnowszy zakup to inkjetowa kolorowa maszyna arkuszowa marki Canon – varioPRINT iX3200.

Ploter tnący do produkcji opakowań, naklejek i etykiet

Firma Riset Polska poszerzyła portfolio o nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 z automatycznym podajnikiem. Ta powiększona wersja uznanego na rynku cyfrowego systemu do wycinania – SC5000 – została doposażona w wiele nowych funkcji.

Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Mimaki rozszerza swój asortyment urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej o drukarkę atramentową, przeznaczoną do druku w technologii Direct-to-Film. Maszyna TxF150-75, oparta na uznanym modelu 150, to pierwsze urządzenie w portfolio producenta do druku DTF.

Brytyjczycy inwestują w sztancę rotacyjną typu High-Board-Line

Przedsiębiorstwo Cepac, specjalizujące się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainwestowało w maszynę ChromaCUT X Pro z portfolio Koenig & Bauer. Ma ona zostać uruchomiona latem br. w jednej z czterech lokalizacji firmy – w Rotherham koło Sheffield (północna Anglia).

Urządzenie nowej generacji do komercyjnego druku rolowego

Canon poszerzył rodzinę urządzeń do szybkiego druku rolowego ProStream o najnowszy model – 3000. Jak podaje producent, maszyna oferuje bardzo wysoką prędkość druku, jakość porównywalną z drukiem offsetowym, i możliwość wykorzystania jeszcze szerszej gamy podłoży, wliczając w to papier o wyższej niż dotychczas gramaturze.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.