Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Od sitodruku do druku cyfrowego

Firma Natura Druk i Bawełna, specjalizująca się w produkcji toreb bawełnianych i wielu innych produktów z bawełny, między innymi woreczków, fartuchów, kosmetyczek, workoplecaków, zdecydowała się na wprowadzenie druku cyfrowego, jako uzupełnienie produkcji drukiem sitowym. Dzięki inwestycji w urządzenia DTG marki Epson – SC-F2100 i SC-F3000, które zakład ze Słupska wykorzystuje również do druku transferów DTF, firmie udało się wejść na nowe rynki i pozyskać kolejnych klientów. Wdrożenie zrealizowała firma API.PL.

Rewolucja w firmie HFT71 dzięki sześciu drukarkom KORNIT ATLAS MAX

Firma HFT71, oferująca kompleksowe usługi zdobienia odzieży, wyposażyła swoje zaplecze produkcyjne w sześć drukarek cyfrowych najnowszej generacji. Maszyny KORNIT ATLAS MAX są przeznaczone do wysokojakościowego druku DTG (Direct-to-Garment). Dzięki tej inwestycji wrocławska firma może uczestniczyć w procesie globalnej transformacji rynku w zakresie produkcji zdobień na odzieży, jednocześnie zapewniając klientom szerszy zakres oferowanych usług.
Nie wierz na słowo – obejrzyj krótki filmik i sam zobacz, jak łatwo odnieść sukces z Kornit!

Informacja reklamowa

Jesienią zacznie pracę rozbudowywana maszyna do produkcji tektury

Metsä Board – europejski producent wysokiej jakości tektury z włókien pierwotnych, należący do Metsä Group, rozpoczął ostatni etap rozbudowy mocy produkcyjnych linii do produkcji tektury litej w fabryce Husum w Szwecji. Po zakończeniu inwestycji maszyna BM1 o długości 213 m będzie największą i najnowocześniejszą maszyną do produkcji tektury w Europie, która dostarczy rocznie 600 tys. ton (czyli więcej o 200 tys. ton) tektury litej premium o niskiej gramaturze przeznaczonej do produkcji opakowań i zastosowań końcowych w gastronomii.

Backlity Ikonos kompatybilne z maszynami Agfa

Fabryka Ikonos z Opola – jedyny w Polsce producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych do druku wielkoformatowego – poinformowała, że wytwarzane przez nią backlity (folie przeznaczone do podświetleń, stosowane w kasetonach reklamowych) są kompatybilne z maszynami drukującymi Agfa. Wysoką jakość materiałów potwierdziły testy tej marki, przeprowadzone w jej laboratorium.

Trzeci ploter swissQprint w Mid Ocean

Firma Mid Ocean – dostawca artykułów promocyjnych – właśnie zainstalowała trzeci ploter wielkoformatowy szwajcarskiego producenta swissQprint. Model Nyala 4 to najnowsza inwestycja w rozwijającym się portfolio technologicznym firmy, która ma zwiększyć elastyczność, efektywność i jakość oferowanych usług z zakresu wytwarzania produktów reklamowych.

Pierwsza w Niemczech instalacja maszyny Acuity Ultra Hybrid LED

Specjalizująca się w systemach identyfikacji wizualnej firma Fokina jako pierwszy użytkownik w Niemczech zainstalowała 5-metrową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED z portfolio Fujifilm. To już drugie rozwiązanie tego producenta pracujące w zakładzie w Eppingen niedaleko Stuttgartu – od lutego 2020 r. wydruki wielkoformatowe powstają tam przy użyciu modelu Acuity Ultra. Nowy model, zakontraktowany podczas targów Fespa 2023, ma zwiększyć wydajność niemieckiej firmy.

Austriacy stawiają na offset arkuszowy w formacie jumbo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 mln euro w swój zakład w St. Ruprecht niedaleko Grazu i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

Będzie więcej ultrawysokobarierowych opakowań na bazie papieru

Mondi inwestuje w Solcu 16 mln euro w nową technologię do produkcji nowej gamy opakowań o nazwie FunctionalBarrier Paper Ultimate. To rozwiązanie na bazie papieru o ultrawysokiej barierowości odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na zrównoważone opakowania, które przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkcja serii na skalę przemysłową ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 r.

Ekosolwentowy ploter atramentowy

Roland DG wprowadził na rynek nowy 64-calowy ekosolwentowy model ER-642 z serii DGXPRESS. Jak podaje producent, urządzenie łączy liczne funkcje zwiększające wydajność pracy. Nowe, większe głowice drukujące, które mogą wyrzucać drobniejsze krople atramentu o większej gęstości, a także nowo opracowana technologia szybkiej kontroli danych zapewniają, że ploter ER-642 wytwarza wysokiej jakości żywe kolory i jest wydajny, osiągając prędkość ponad 46,8 m2/h w trybie 900 × 600 dpi dla druku PVC i 76,1 m2/h w trybie 600 × 1200 dpi dla druku banerowego.

Folia PET z efektem lustra

Ikonos – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poinformował o poszerzeniu oferty o folię Mirror Sticker PET, której powierzchnia imituje lustro. Materiał ten może być aplikowany na wszelkich przeszklonych powierzchniach, jest przeznaczony do dekoracji wnętrz oraz produkcji nietypowych naklejek. Produkt PET jest trwalszy i bardziej ekologiczny niż folie PCV. Oprócz walorów estetycznych i wizualnych folia bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię aplikacji, chroniąc ją przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.