Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Brazylijczycy zwiększają produkcję etykiet RFID

Firma Beontag – drugi co do wielkości producent etykiet RFID w skali świata – rozbudowała w ostatnim czasie swój park sprzętowy o nową 20-calową maszynę Mark Andy Performance Series P7 z modułem RFID firmy Tamarack. Brazylijskie przedsiębiorstwo silnie się rozwija, przejmując inne firmy, i zamierza wkrótce przenieść swoją siedzibę główną do Mediolanu.

Zrównoważona produkcja opakowań

Xeikon wprowadza na rynek nową formułę tonera o nazwie Titon, bazującą na technologii suchego tonera i oferującą, jak podkreśla producent, wszystkie zalety atramentów UV z pominięciem ich wad. Została ona opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na rozwiązania zapewniające zrównoważoną produkcję opakowań giętkich i etykiet.

Mikrobiologiczny materiał do druku 3D

Technologia druku 3D ze względu na liczne zastosowania jest coraz bardziej obecna w naszej codzienności. W ostatnim czasie naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zaprezentowali swoje odkrycie – tusz mikrobiologiczny o galaretowatej konsystencji, który może być z powodzeniem stosowany w druku addytywnym. Co sprawia, że ten odnawialny materiał jest wyjątkowy i zasługuje na uwagę?

Atrament sublimacyjny do cyfrowego zadruku tkanin

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ElvaJet Topaz SC – nowego tuszu sublimacyjnego i towarzyszącego mu systemu zarządzania barwą. Są one przeznaczone do produkcji z udziałem tekstyliów. Firma podkreśla, że rozwiązanie to bazuje na jej wieloletnich doświadczeniach w tym segmencie (zwłaszcza w kontekście zastosowania tu technologii sublimacyjnej), jak też na szeroko rozumianym rynku druku cyfrowego.

Beta-Point z nową maszyną drukującą

Dzięki ośmiokolorowej maszynie Mark Andy Evolution E3, jaka rozpoczęła niedawno pracę w drukarni Beta-Point z Bydgoszczy, to intensywnie rozwijające się przedsiębiorstwo może zaoferować swoim klientom nowe, wysokiej jakości produkty. Co więcej – wpisują się one w ekologiczny trend, który stał się ważnym nie tylko dla samej drukarni, ale o który coraz częściej dopytują również jej klienci. Inwestycja otworzyła nowe rynki, a także umożliwiła firmie jeszcze większą ekspansję poza granice Polski.

Magia kolorów i tkanin: innowacje od Kornit

Każdy profesjonalista zajmujący się drukiem wie, że atrament jest równie ważny jak systemy i urządzenia drukujące, może bowiem zapewnić albo doskonałe rezultaty, albo przysporzyć frustracji. Szczególnie trudne jest stosowanie białego tuszu na kolorowych i ciemnych tkaninach – nowa technologia MAX od Kornit Digital w łatwy i ekonomiczny sposób pozwala osiągnąć nieograniczone możliwości w tym względzie.
Kreatywnym, a zarazem strategicznym dodatkiem z pewnością okażą się także nowe neonowe atramenty od Kornit o najwyższej jakości i szerokiej palecie barw, które wyróżnią stroje sportowe i kąpielowe, a także kolejna nowość w ofercie – ekologiczne, certyfikowane atramenty Robusto. Korzyści te, a także wierne odwzorowanie barw i dokładne powielenie tego efektu na prawie każdej, nawet najdelikatniejszej tkaninie, oferuje najnowszy system Kornit – Presto MAX.
A czy Ty jesteś gotowy wynieść swoje projekty na zupełnie nowy poziom?

Informacja reklamowa

Nowy materiał do produkcji roll-upów

Ikonos – polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poszerzył ofertę o wysokiej jakości materiał kompozytowy (polipropylen/poliester) o matowosrebrnej jednej z warstw – Blockout Sihl Silver Back Satin 205. Materiał ten, o szerokości 1,08 m, przeznaczony jest do produkcji wysokiej jakości roll-upów i grafik display’owych przy użyciu atramentów solwentowych, lateksowych i UV.

Barierowe bezwonne opakowania na żywność na bazie papieru

Archroma, dostawca specjalistycznych chemikaliów, wprowadziła na rynek Cartaseal VWAF – nową powłokę barierową przeznaczoną do produkcji bezzapachowych opakowań na żywność na bazie papieru. Rozwiązanie to nie zawiera szkodliwych polifluorokarbonów (PFC) ani amoniaku.

Rozwiązania zmieniające sposób organizacji produkcji etykiet

Firma BOBST poszerzyła swoje portfolio urządzeń typu All-in-One, All-Inline o nową serię Digital Master. Urządzenia Digital Master 340 i Digital Master 510 są oparte na w pełni modułowej architekturze z możliwością rozbudowy, i stanowią całkowicie zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną – od drukowania po uszlachetnianie i wycinanie.

Lepsze narzędzia do wykańczania

Firma Grafotronic, dostawca cyfrowych urządzeń do wykańczania, zaprezentowała nowości, których premiera miała mieć miejsce podczas odwołanych targów Labelexpo Europe 2022. Jedna z nich to IQ – kompletny pakiet do automatyzacji procesów workflow. Drugi produkt to The One – semirotacyjny moduł do wycinania z pojedynczym cylindrem dociskowym, oferujący pracę z prędkością 150 m/min.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.