Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Maszyny drukujące nie tylko dla sektora poligraficznego

Amagraf, dostawca maszyn drukujących i materiałów dla drukarń, jakiś czas temu poszerzył grono klientów o przedsiębiorstwa działające poza branżą, które produkcję poligraficzną realizują na własne potrzeby. Jednym z przykładów jest współpraca z firmą Kospel – polskim producentem elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła oraz zasobników ciepłej wody. Wśród dostarczonych tu maszyn były m.in.: Canon VarioPrint 115 i nieco wcześniej – Mutoh XpertJet SR 1641.

Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego bezrozpuszczalnikowego rozwiązania do laminowania – SunLam. Jest ono efektem współpracy tego producenta z firmą HP i znajdzie zastosowanie w oferowanych przez nią cyfrowych maszynach z serii HP Indigo.

Plotery TrueVIS trzeciej generacji

Firma Roland DG wprowadziła na rynek ulepszone modele ploterów drukująco-tnących z serii TrueVIS – m.in. profesjonalny model VG3-640/540 i model SG3-540/300 z wieloma funkcjami. Stanowią one najnowszą generację wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów atramentowych na rynku urządzeń drukująco-tnących.

Mimaki poszerza portfolio

Firma Mimaki Europe wprowadza na rynek wielkoformatowe drukarki atramentowe z serii 330, do której należą urządzenia JV330-160, CJV330-160 i TS330-1600, a także nową podstawową serię ploterów tnących CG-AR. Nowości te stanowią odpowiedź producenta na zapotrzebowanie rynku znaków graficznych i tekstyliów na przystępne cenowo technologie średniej i wysokiej klasy.

Brother poprawia szybkość i jakość druku atramentowego

Nowe urządzenia atramentowe w portfolio Brother będą wyposażone w MaxiDrive – opatentowaną technologię druku atramentowego nowej generacji. Jak podaje producent, zwiększy ona prędkość pracy drukarek nawet o 150% w porównaniu z poprzednimi modelami, a jednocześnie poprawi jakość druku i wytrzymałość urządzeń.

Rozwiązanie dla szybszego druku offsetowego

hubergroup Print Solutions wprowadza nowy dodatek do roztworu zwilżającego Perfect-Dry-Fix, który nadaje się zarówno do offsetowego druku konwencjonalnego, jak i UV. Jak zapewnia producent, środek ten umożliwia płynną pracę i wysoką jakość nawet przy dużych prędkościach drukowania, ponadto jest optymalnie dopasowany do serii farb Eco-Perfect-Dry, która została opracowana specjalnie do szybkiego druku.

ProfiLabel inwestuje w nową linię drukującą

Niemiecka firma ProfiLabel GmbH, należąca do grupy ICS, po intensywnych badaniach rynku i testach zdecydowała się zainwestować w linię FA duńskiej marki Nilpeter. Maszyna stanęła w niedawno otwartym zakładzie intensywnie rozwijającej się drukarni, zlokalizowanym w Wiehl niedaleko Kolonii.

Samooczyszczanie głowic drukujących

Firma Xaar wprowadziła na rynek Sure Flow – pozwalające na ultradźwiękowe samooczyszczenie recyrkulacyjnych głowic drukujących bez konieczności ich demontażu na jakimkolwiek etapie procesu produkcji. Jak zapewnia producent, użytkownicy zyskują tym samym możliwość znacznego wydłużenia żywotności głowic i zoptymalizowania wydajności.

Nowe urządzenia wielofunkcyjne w formacie A3

Brother poszerzył swoje portfolio o trzy atramentowe urządzenia wielofunkcyjne A3 obsługujące sieć bezprzewodową z serii MFC – MFC-J6957DW, MFC-J6955DW oraz MFC-J5955DW. Jak podaje producent, nowe modele oferują wysokiej jakości drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie w formacie A3. Są również wyposażone w układ drukujący MaxiDrive, który pozwala na ultraszybki, trwały i precyzyjny druk.

Nowe papiery etykietowe od Sappi

Sappi, producent papierów opakowaniowych i specjalistycznych dla wielu branż, wprowadza na rynek jednostronnie powlekany, półbłyszczący papier na wierzchnią część etykiety – Parade Label SG. Jak podaje producent, wyróżnia się on pod względem nieprzezroczystości, sztywności oraz drukowności w technologii termotransferowej, a także dużego potencjału wykańczania po druku, ma także certyfikaty dopuszczające bezpośredni kontakt z żywnością i zabawkami.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.