Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Lepsze utrwalanie nadruków

Firma Fujifilm wprowadza system utrwalania przeznaczony do wąskowstęgowych maszyn drukarskich – Activ Hybrid LED UV. Może być instalowany w nowych maszynach lub posłużyć producentom etykiet i opakowań do modernizacji posiadanego sprzętu. System, wykorzystujący najnowszych technologii utrwalania za pomocą niskotemperaturowych lamp UV LED, umożliwia bezproblemową konwersję tradycyjnych maszyn UV lub maszyn fleksograficznych wykorzystujących atramenty na bazie wody do systemu utrwalania LED UV.

Cyfrowe uszlachetnianie połączone z wycinaniem

Cartes – włoski producent urządzeń do uszlachetniania i konwertowania – wprowadza na rynek nowe rozwiązanie, które oferuje zintegrowane funkcje cyfrowego ozdabiania etykiet i jednoczesnego ich wycinania. Zautomatyzowana maszyna GE363VJL wykorzystuje technologię Jet D-Screen producenta oraz jego autorski system wykrawania laserowego.

Jeszcze szybszy druk atramentowy

Firma Kodak zaprezentowała najnowszy model pełnokolorowej, rolowej maszyny drukującej w technologii atramentowejProsper 7000 Turbo Press. Jak podaje producent, oferuje ona druk szybszy o prawie 35% niż konkurencyjne rozwiązania (dostępne są trzy tryby pracy), a także dużą wszechstronność zastosowań i obsługiwanych podłoży.

Optymalizacja produkcji w dziale prepress i w drukarni

Firma XSYS poszerzyła portfolio o Flexo Solution Finder – narzędzie online, którego zadaniem jest pomoc drukarniom, działom prepress i przygotowalniom fleksograficznym w zoptymalizowaniu produkcji i osiągnięciu większej całkowitej efektywności wyposażenia (OEE).

Wipak poszerza park maszynowy o kolejną bobiniarkę

Wipak Polska – firma specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne przedsiębiorstwa z Grupy Wipak, zainwestowała w ostatnim czasie w drugą już bobiniarkę Comexi S1 DT (pierwsza taka maszyna pracuje w zakładzie firmy od 2017 r.).

Rzeczywiste ekologiczne skutki przejścia na druk cyfrowy

30% wszystkich wyprodukowanych dziś wyrobów odzieżowych nikt nigdy nie kupi. To 21 milionów ton tkanin trafiających bezpośrednio do śmieci. To 28 bilionów litrów wody (dość, aby 300 milionów ludzi przez całe życie miało co pić) zmarnowane na rzeczy, których nie chce rynek. Jeśli możemy produkować naszą odzież, nie zagarniając dla siebie zasobów wody… to czy nie powinniśmy tego robić?

Informacja reklamowa

Drukarka do smartfonów instax mini Link 2

Firma Fujifilm Europe wprowadziła na rynek kompaktową drukarkę do zdjęć, współpracującą za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonami – instax mini Link 2. Urządzenie jest wyposażone w liczne funkcje mające pobudzać kreatywność użytkowników. Potrafi wydrukować odbitkę w ok. 15 s, umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora.

Drukarnia z RPA zwiększa potencjał produkcyjny

W ostatnim czasie w hali produkcyjnej Label Leaders z Geroge (RPA) rozpoczęło pracę kolejne, szóste już rozwiązanie Mark Andy – maszyna fleksograficzna Evolution Series E5. W parku maszynowym działają także m.in.: Performance Series P5, 2200, Scout i 830 (ten system pracuje od początku istnienia firmy).

Funkcjonalny papier barierowy dla e-commerce

Firma Mondi nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn – beck packautomaten, aby stworzyć funkcjonalne rozwiązanie papierowe, które ma zrewolucjonizować proces pakowania w intensywnie rozwijającym się sektorze handlu elektronicznego poprzez zastąpienie opakowań plastikowych i stworzenie odpowiedniej wielkości opakowań dla szerokiej gamy produktów.

Unowocześnione plotery z serii XpertJet Pro

Obchodząca w tym roku jubileusz 70-lecia firma Mutoh podczas targów FESPA Global Print Expo (Berlin, 31 maja – 3 czerwca) zaprezentowała premierowo dwa urządzenia drukujące z serii XpertJet Pro. Były to: ploter eko/żywiczny XpertJet 1682SR Pro oraz wykorzystujący technikę sublimacji model XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Co je wyróżnia?

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.