Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie
Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.
Specjalizująca się w systemach identyfikacji wizualnej firma Fokina jako pierwszy użytkownik w Niemczech zainstalowała 5-metrową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED z portfolio Fujifilm. To już drugie rozwiązanie tego producenta pracujące w zakładzie w Eppingen niedaleko Stuttgartu – od lutego 2020 r. wydruki wielkoformatowe powstają tam przy użyciu modelu Acuity Ultra. Nowy model, zakontraktowany podczas targów Fespa 2023, ma zwiększyć wydajność niemieckiej firmy.
Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 mln euro w swój zakład w St. Ruprecht niedaleko Grazu i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.
Mondi inwestuje w Solcu 16 mln euro w nową technologię do produkcji nowej gamy opakowań o nazwie FunctionalBarrier Paper Ultimate. To rozwiązanie na bazie papieru o ultrawysokiej barierowości odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na zrównoważone opakowania, które przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkcja serii na skalę przemysłową ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 r.
Roland DG wprowadził na rynek nowy 64-calowy ekosolwentowy model ER-642 z serii DGXPRESS. Jak podaje producent, urządzenie łączy liczne funkcje zwiększające wydajność pracy. Nowe, większe głowice drukujące, które mogą wyrzucać drobniejsze krople atramentu o większej gęstości, a także nowo opracowana technologia szybkiej kontroli danych zapewniają, że ploter ER-642 wytwarza wysokiej jakości żywe kolory i jest wydajny, osiągając prędkość ponad 46,8 m2/h w trybie 900 × 600 dpi dla druku PVC i 76,1 m2/h w trybie 600 × 1200 dpi dla druku banerowego.
Ikonos – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – poinformował o poszerzeniu oferty o folię Mirror Sticker PET, której powierzchnia imituje lustro. Materiał ten może być aplikowany na wszelkich przeszklonych powierzchniach, jest przeznaczony do dekoracji wnętrz oraz produkcji nietypowych naklejek. Produkt PET jest trwalszy i bardziej ekologiczny niż folie PCV. Oprócz walorów estetycznych i wizualnych folia bardzo dobrze zabezpiecza powierzchnię aplikacji, chroniąc ją przed zarysowaniami oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami.
Cyfrowa drukarnia etykiet Grafpress zainwestowała w maszynę semirotacyjna SMART-L portugalskiego producenta Lemorau. Wdrożenie, które przeprowadziła firma Grafmasz, ma zapewnić olkuskiemu zakładowi zwiększenie mocy produkcyjnych oraz dostosować działalność do rosnących wymagań rynku, gdzie coraz większa rolę odgrywają wysoka jakość idąca w parze z przystępną ceną i szybką realizacją.
Pierwsza w Norwegii maszyna hybrydowa Mark Andy Digital Series HD (wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne) rozpocznie we wrześniu pracę w drukarni Ellco Etikett w Gjelleråsen k. Oslo. Zastąpi ona starszą maszynę tonerową stosowaną w tym zakładzie, co wpłynie – jak przewiduje Christian Egedius, dyrektor zarządzający drukarni – na większą wydajność i elastyczność w jej działalności.
Fabryka Ikonos – jedyny polski producent mediów do druku wielkoformatowego – poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego podłoża o nazwie Canvas Natural. To wysokiej jakości naturalne beżowe płótno o splocie idealnie odwzorowującym płótno malarskie jest przeznaczone do reprodukcji obrazów, wszelkich dekoracji wewnętrznych, a także do produkcji gadżetów reklamowych takich jak torby, serwetki, makatki ścienne czy ozdobne woreczki. Materiał z roli nadaje się do wszystkich drukarek i ploterów wielkoformatowych z atramentami ekosolwentowymi, solwentowymi, UV i lateks.
W firmie Druk-Intro z Inowrocławia, specjalizującej się w produkcji dziełowej, rozpoczęła pracę pierwsza w naszym kraju linia CtP marki ECO3 (dawniej Agfa Offset Solutions) wyposażona w ramię robotyczne podające płyty. Rozwiązanie, dostarczone i wdrożone do produkcji w maju br., składa się z pełnoformatowej naświetlarki Avalon N80 90S, wywoływarki Elantrix 85DX z wykładakiem i wspomnianego robota marki Beil-Systems. Całością steruje oprogramowanie workflow Apogee PlateMaker LE.
Interket – europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej, posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w Helsingborgu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm, zwiększy ona znacząco – jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni Interket, gdzie urządzenie pracuje – jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.
W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.
Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.