Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompaktowe skanery Brother

Firma Brother wprowadziła na rynek dwa nowe modele skanerów A4 przeznaczone do biur. Modele ADS-1700W i ADS-1200 odznaczają się kompaktową budową, łatwością konfiguracji i szybkością.

Pierwsza w Europie Środkowej maszyna EFI Nozomi w firmie UDS

Zajmująca się produkcją systemów ekspozycyjnych (POS) warszawska firma UDS zdecydowała się na zakup cyfrowej, jednoprzebiegowej maszyny EFI Nozomi C18000 do druku na tekturze falistej. Ma ona przyczynić się do usprawnienia produkcji – szybszej reakcji na potrzeby klientów, rozwiązania problemu magazynowania zleceń dla klientów oczekujących dostaw just-in-time, dodania nowych produktów do oferty. Instalację zaplanowano na styczeń 2019 r.

Cosmo Films wprowadza folię odporną na sterylizację

Firma Cosmo Films wprowadziła na rynek zgrzewalną folię uszczelniającą przeznaczoną głównie do opakowań z polipropylenu i polietylenu na produkty spożywcze. Odznacza się odpornością na wysokie temperatury, może więc być poddawana procesowi sterylizacji, który jest stosowany w celu wydłużenia okresu trwałości produktu.

Portugalczycy inwestują w Jet Press 750S

Portugalska drukarnia FloriColor, specjalizująca się w fotoalbumach, jest jedną z pierwszych w Europie firm poligraficznych, jakie zdecydowały się na zakup nowej inkjetowej maszyny półformatowej Fujifilm Jet Press 750S. Inwestycja ta ma umożliwić bardziej wydajne i ekologiczne drukowanie swoich sztandarowych produktów i zapewnić im wyższą jakość reprodukcji.

Poznańskie ZOO drukuje na ValueJet 426 UF

Poznański ogród zoologiczny zdecydował się na zakup plotera A3+ LED-UV marki Mutoh, aby drukować tabliczki informacyjne o mieszkańcach ZOO, także w języku Braille'a. Model ValueJet 426UF jest przeznaczony do precyzyjnego znakowania małych przedmiotów, zadruku materiałów „trudnych” i specjalnych zastosowań.

Heidelberg otworzył Centrum Innowacyjności

Heidelberger Druckmaschinen AG uruchomił najbardziej zaawansowany na świecie ośrodek badawczy przemysłu poligraficznego w swojej centrali w Wiesloch-Walldorf w Badenii-Wirtembergii, który jest wyrazem zwiększenia wysiłków koncernu w przyspieszeniu transformacji cyfrowej w tym sektorze. W Centrum Innowacji (IVC), w które firma Heidelberg zainwestowała około 50 milionów euro, pracę nad cyfrową przyszłością firmy i przemysłu poligraficznego rozpoczęło ponad 1000 pracowników.

Ricoh Pro VC70000 zadebiutuje w Lucernie

Producent rozwiązań do druku produkcyjnego Ricoh zapowiedział premierę atramentowego systemu produkcyjnego na papier ciągły – Ricoh Pro VC70000 podczas odbywających się w dniach 25–28 lutego 2019 r. w Lucernie Hunkeler Innovationdays. Podczas wydarzenia będzie można również przekonać się, w jaki sposób funkcjonuje nowa technologia suszenia, opracowana z myślą o tym modelu, która obecnie jest w trakcie procedury patentowej.

Ponad 1500 instalacji Océ VarioPrint 6000 w Europie

Firma Canon poinformowała, że u europejskich klientów zainstalowano już ponad 1500 monochromatycznych systemów druku cyfrowego Océ VarioPrint 6000, a od premiery serii arkuszowych urządzeń Océ VarioPrint 6000 TITAN w sierpniu 2017 r. zrealizowano już ponad 175 zamówień.

Niemcy stawiają na Jet Press 750S

W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

Farmaceutyczne etykiety ochronne

Z myślą o ochronie tzw. wrażliwych medykamentów, takich jak biofarmaceutyki czy szczepionki, firma Schreiner MediPharm opracowała trzy nowe rodzaje etykiet różniące się poziomem zabezpieczenia. Mają one chronić płynne substancje farmaceutyczne opakowane w szklane pojemniki przed szkodliwym dla nich wpływem światła i promieni UV.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu