Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Opakowania na słodycze robią wrażenie dzięki inwestycji

Producent personalizowanych słodyczy reklamowych – firma Slodkie – jakiś czas temu zakupiła cyfrową maszynę Revoria Press PC1120. W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się ponad 600 rodzajów produktów, z których każdy musi być odpowiednio opakowany, z uwzględnieniem m.in. personalizacji, wysokiej jakości druku, zgodności kolorystycznej przy powtarzalnej produkcji. Inwestycję poprzedziły testy urządzenia, które wykazały, że rozwiązanie Fujifilm spełnia wszystkie oczekiwania firmy.

Obróbka wstępna w wersji mini

Firma Inkcups wprowadziła na rynek mniejszy odpowiednik swojego systemu obróbki wstępnej naczyń szklanych i metalizowanych MagiCoat – MagiCoat Mini. To kompaktowe rozwiązanie, wyposażone w najnowocześniejsze funkcje, jest przeznaczone dla użytkowników potrzebujących uzyskać optymalną przyczepność tuszu na przedmiotach cylindrycznych o stożkowych i prostych ściankach, zadrukowywanych nie na skalę przemysłową.

Nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej

Firma Duplo zaprezentowała niedawno po raz pierwszy swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). Urządzenie, opracowane na bazie rozwiązania iSaddle 5.0, oferuje zwiększoną wydajność od swojego poprzednika, ustanawiając – jak podaje producent – nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.

Trzy światowe premiery maszyn inkjetowych

Agfa podczas targów Fespa 2024 (19–22 marca br.) zaprezentowała trzy zupełnie nowe maszyny w swojej ofercie. W Amsterdamie zadebiutowały: rolowy ploter Jeti Condor RTR5200 HS oraz hybrydowe modele Jeti Bronco H3300 S i Anapurna Ciervo H3200. Firma ogłosiła też rebranding maszyn, oferowanych i promowanych na targach pod wspólnym mottem „Powerful by Nature”. Tym samym portfolio rozwiązań belgijskiego producenta, bazujących na technice inkjetowej, zostało znacząco rozszerzone.

Brytyjczycy inwestują w cyfrową maszynę hybrydową

Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels nabyła – z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym w Bristolu – nową cyfrową maszynę hybrydową Mark Andy Digital Pro 3. Firma, założona w 1996 r. przez Martina Jacksona i Stana Galdwina, którzy zaczynali wówczas od dwóch maszyn Mark Andy 830, jest obecnie zarządzana przez Karla Jacksona i Andy’ego Wattsa. Na powierzchni liczącej ponad 2 tys. m2 pracują tu w sumie trzy maszyny fleksograficzne oraz nowo zakupiona, hybrydowa Digital Pro 3.

Nowe rozwiązania od amerykańskiego producenta

Firma EFI poszerzyła swoje portfolio rozwiązań o dwie nowe maszyny; obie zadebiutowały przed szerszą publicznością podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca). Jedna z nich to produkcyjny, hybrydowy model LED z płaskim stołem i podawaniem z roli – VUTEk Q3h XP; druga to 3,2-metrowa rolowa maszyna drukująca nowej generacji – Pro33r LED.

Druk cyfrowy bez ograniczeń dyktowanych kształtem

Firma Mimaki Europe podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca) zaprezentowała premierowo ulepszony opcjonalny system przeznaczony do płaskich ploterów drukujących UV serii UJF, umożliwiający bezpośredni, „bezszwowy” zadruk 360° na przedmiotach cylindrycznych (także pochyłych i stożkowatych). Przystawka o nazwie Kebab HS zapewnia trzykrotnie wyższą wydajność niż jej popularny poprzednik (w regionie EMEA zainstalowano ponad 1,6 tys. urządzeń Kebab MkII).

Druk24h z nową maszyną cyfrową

W jednym z trzech warszawskich oddziałów firmy Druk24h od kilku miesięcy pracuje nowa, wysokowydajna maszyna cyfrowa Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, obecnie działa na pełne dwie zmiany przez wszystkie dni tygodnia. Realizuje różne zlecenia o charakterze komercyjnym – od jednej sztuki do nakładów sięgających setek czy nawet tysięcy egzemplarzy.

Drukarnia Mirage Studio z nowym ploterem tnącym

Drukarnia Mirage Studio, oferująca zróżnicowane usługi – od druku offsetowego, przez cyfrowy oraz wielkoformatowy, po produkcję prototypów opakowań (mock-upów) – w ostatnim czasie zdecydowała się rozszerzyć swój park maszynowy o kolejny ploter tnąco-bigujący Sinajet 1007 MT. Za pomyślne wdrożenie urządzenia odpowiedzialna jest firma Grafmasz, która kilka lat wcześniej dostarczyła do warszawskiego zakładu także laminator wydruków cyfrowych Matrix 370P. Nowa inwestycja pozwoliła drukarni na wykonywanie części prac w sposób cyfrowy, bez konieczności stosowania wykrojników.

Taśma dwustronna w nowej odsłonie

Producent rozwiązań samoprzylepnych, firma tesa, zaprezentował nową generację jednego ze swoich znanych produktów – dwustronnej taśmy 4965 Original. Unowocześnioną wersję produktu– 4965 Original Next Gen – wyróżnia wdrożenie zmian na etapie jej produkcji, które skutkują zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 40%, co potwierdzają badania zgodne z normą ISO 14067. Taśma jest wytwarzana z surowców zrównoważonych biomasą i zachowuje wszystkie właściwości pierwotnej wersji.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.