Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe rysiki Bamboo Ink i Bamboo Ink Plus

Firma Wacom zaprezentowała dwa nowe rysiki wyposażone w ulepszone funkcje zoptymalizowane pod kątem pisania, sporządzania notatek lub rysowania i szkicowania – Bamboo Ink i Bamboo Ink Plus.

HP wprowadza drukarkę laserową bez kartridży

Firma HP wprowadza do sprzedaży HP Neverstop Laser – drukarkę laserową bez kartridży do samodzielnego napełniania, zaprojektowaną z myślą o właścicielach małych firm. Nowością w portfolio amerykańskiego producenta jest także ulepszona seria HP Smart Tank, przeznaczona do użytku domowego, oferująca druk szybszy o 38 proc.

Maszyna Manroland Sheetfed w drukarni Caffeprint.eu

Działająca 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu drukarnia internetowa Caffeprint.eu zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę drukującą marki Manroland Sheetfed – R704 LV Evolution. Jak zapewnia kierownictwo firmy, zwiększyła ona wydajność zakładu, zredukowała czas potrzebny na produkcję zamówień i wpłynęła na jeszcze wyższą ich jakość.

Spir@l – nowy raster dla heatsetu i coldsetu od Agfy

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio nowej, opatentowanej technologii rastrowania, w której tradycyjny obraz punktu zostaje zastąpiony alternatywnymi ich kształtami, zwiększając jakość reprodukcji i redukując koszty z nią związane. To rozwiązanie o nazwie Spir@l jest kolejną propozycją firmy Agfa, wchodzącą w skład jej programu ECO3, którego założeniem jest oferowanie produktów proekologicznych, podnoszących ekonomikę działania i zwiększających wygodę ich użytkowania.

Drukarnia Wist z linią do produkcji broszur Horizon

Drukarnia offsetowa Wist działa na rynku poligraficznym nieprzerwanie od 1988 r. Firma znajduje się w dwóch lokalizacjach – główna siedziba drukarni wraz z oddziałem zajmującym się drukiem offsetowym oraz z introligatornią mieści się w Zgierzu, w Łodzi zaś znajduje się przygotowalnia do druku w zakresie CTP i CTF wraz z systemem odbitek próbnych oraz dział druku cyfrowego. Wist oferuje ponadto druk w technologii fleksograficznej. W ostatnim czasie drukarnia wzbogaciła swój park maszynowy o linię do produkcji broszur marki Horizon.

Kompaktowa suszarka do drukowanych tekstyliów

Firma Vastex International wprowadziła na rynek najmniejszą na świecie – według producenta –przenośną suszarkę do tekstyliów zdobionych za pomocą technologii bezpośredniego druku cyfrowego DTG. Urządzenie LittleRed X1D jest dopasowane do wydajności systemów druku DTG Anajet, Brother, Epson, Polyprint i innych.

rPE – etykiety z odzysku

Dwaj niemieccy producenci materiałów etykietowych, Herma i Schäfer-etiketten, wraz z ekspertami z firmy Polifilm, opracowali tworzywo polietylenowe wykonane w całości z materiału pochodzącego z recyklingu. W skład nowej etykiety rPE wchodzą granulaty uzyskane w równych proporcjach z odpadów przemysłowych i domowych. Materiał ten, jak zapewniają jego twórcy, oferuje bardzo dobrą drukowność bez względu na technikę – od fleksografii i druku offsetowego do sitodruku i druku cyfrowego. Jest to kolejna próba stworzenia odsłona wysiłków podejmowanych przez producentów, mających na celu wkład w ochronę środowiska – niedawno pisaliśmy o zakończeniu etapu testów materiału etykietowego wykonanego z przetworzonego polietylenu (rPE), który opracowała firma Avery Dennison (zobacz TUTAJ).

Bezpieczne etykiety dla rynku farmaceutycznego

Ritrama, włoski dostawca materiałów samoprzylepnych, wprowadza na rynek nową serię produktów zaprojektowanych do etykietowania produktów farmaceutycznych o nazwie Tamperproof. Jest ona zgodna z dyrektywą wymagającą, aby każde opakowanie leków było opatrzone numerem seryjnym identyfikującym dany produkt i zapieczętowane (aby każda próba naruszenia była natychmiast widoczna).

Prostsze procesy audytowe dzięki EyeC

EyeC, niemiecki producent systemów inspekcji wizyjnej opakowań, uzupełnił swoją ofertę o nowe oprogramowanie mające uprościć przygotowanie i podgląd danych ścieżek audytu – EyeC Audit Trail Viewer. Opracowano je z myślą o produkcji opakowań głównie dla rynku farmaceutycznego, które muszą być zgodne z wieloma restrykcyjnymi normami i przepisami prawnymi.

Etykiety do tłustych powierzchni

Firma Lintec rozszerzyła swój asortyment o kolejne materiały etykietowe do zadań specjalnych – tym razem przeznaczone do tłustych powierzchni. Oferta obejmuje trzy produkty: biała folia polipropylenowa 0T8060, biała folia poliestrowa 0T5040 i przezroczysta folia poliestrowa OT5050. Nowe materiały zawierają mocny klej „pochłaniający” substancje oleiste, który umożliwia łatwe nakładanie etykiet na zatłuszczone podłoża.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu