Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Tecnau zapowiada rozszerzenie oferty

Na 2019 rok firma Tecnau zapowiedziała wprowadzenie kilka nowych produktów. Będą to rozwiązania z zakresu prowadzenia wstęgi oraz introligatorskie przeznaczone do stosowania z szybkimi drukarkami inkjetowymi.

Brytyjczycy zbudowali sukces z Onyx Thrive

Brytyjska firma Imaginators, specjalizująca się w rozwiązaniach do druku cyfrowego w dużym formacie, obsługuje różne sektory rynku, w tym wydarzenia muzyczne, reklamy eksperymentalne, sportowe, detaliczne, wystawiennicze i outdoorowe. Swój wydajny przepływ pracy, spójność i jakość produkcji opiera na wykorzystaniu oprogramowania Onyx Thrive, które było rozbudowywane wraz z rozwojem firmy.

Mimaki zwiększy kreatywność w branży detalicznej

Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, zapowiedziała wprowadzenie nowego oprogramowania projektowego pod nazwą Simple POP, którego premierę zaplanowano na kwiecień 2019 r. Oprogramowanie Simple POP jest przeznaczone na rynek handlu detalicznego i ma zwiększyć kreatywność w obszarze wystroju sklepów. Umożliwi firmom detalicznym łatwe projektowanie i samodzielne produkowanie elementów dekoracji oraz poszerzanie gamy materiałów do punktów sprzedaży (typu POP) przez stosowanie szablonów.

Océ Touchstone w firmie Print1

Niemiecka firma Print1, specjalizująca się w druku oznakowani, elementów wystroju wnętrz i reprodukcji dzieł sztuki, to pierwsza drukarnia na świecie, która wdrożyła rozwiązanie Océ Touchstone od Canon. Firma, która od wielu lat korzysta z ploterów płaskich Océ Arizona 1280 GT, chciała wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji w regionie, dlatego zdecydowała się poszerzyć swoje portfolio o innowacyjne rozwiązanie do produkcji teksturowanych aplikacji w najwyższej jakości.

Kolejna inwestycja drukarni Totem.com.pl

Dziełowa drukarnia cyfrowa z Kujaw, dysponująca jednym z nowocześniejszych parków maszynowych w Europie, zainwestowała w kolejny system drukujący marki Screen. W minionym roku został zakupiony Screen Truepress Jet520HD, teraz zdecydowano się na zakup systemu Truepress Jet520HD+. Ma być on używany głównie do druku kolorowego na podłożach powlekanych oraz jako wsparcie dla wymagających zleceń druku monochromatycznego.

Instytut Morski pracuje z Océ ColorWave 500

Pomimo postępującej cyfryzacji wiele firm i instytucji nie jest w stanie obejść się bez wydruków. Należy do nich Instytut Morski w Gdańsku, który zajmuje się pracami naukowo-badawczymi i wdrożeniowymi, opracowuje studia i ekspertyzy oraz udziela konsultacji z zakresu gospodarki morskiej. Aby usprawnić pracę, władze placówki zdecydowały o wdrożeniu Océ ColorWave 500 ze składarką Océ EsteFold 4311.

Premiera serii Ricoh Pro 8300

Firma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu na rynek następcy serii Pro 8200 – Pro 8300. Najnowsze rozwiązania oferują prędkość drukowania na poziomie 96, 111 oraz 136 str./min i będą dostępne w sprzedaży pod koniec marca. Wszystkie korzystają z autorskiej technologii VCSEL, zapewniającej rozdzielczość druku na poziomie 2400 × 4800 dpi. Wyposażono je w dotykowy panel sterowania o przekątnej 17”.

Syntetyczne podłoża dla HP Indigo

W portfolio firmy Kernow Coatings pojawiły się syntetyczne podłoża drukowe KernowPrint Lucid Clear przeznaczone do stosowania w maszynach HP Indigo. Są to przezroczyste folie poliestrowe wytwarzane w autorskiej technologii Cobalt Coating, opracowane z myślą m.in. o drukowaniu uszlachetnianych materiałów promocyjnych, przemysłowych tabliczek znamionowych czy paneli przyciskowych.

Mutoh ValueJet 1626UH pracuje w firmie Kurcewicz

Firma Kurcewicz z Nowego Tomyśla wzbogaciła na początku tego roku swój park maszynowy o hybrydowy ploter LED UV – Mutoh ValueJet 1626UH. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo mogło jeszcze bardziej wzmocnić swoje bogate portfolio usług.

Najnowsza wersja Canon uniFLOW

Canon wprowadza kolejną generację rozwiązania uniFLOW Online – 2019.1 – do zarządzania i przetwarzania dokumentów firmowych w chmurze. Oferuje ono scentralizowane funkcje zarządzania, które usprawniają integrację, zwiększają produktywność i pomagają firmom precyzyjnie kontrolować koszty, a dzięki łatwiejszej konfiguracji i większej elastyczności, mają oni możliwość rozwijania swojej oferty i wyróżnienia się na tle konkurencji.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu