Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Drukarnia Sowa z kolejną inwestycją

Drukarnia Sowa z Piaseczna, mająca wieloletnie doświadczenie w obszarze druku dziełowego, zwiększa potencjał maszynowy dzięki inwestycjom w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Najnowszy zakup to inkjetowa kolorowa maszyna arkuszowa marki Canon – varioPRINT iX3200.

Ploter tnący do produkcji opakowań, naklejek i etykiet

Firma Riset Polska poszerzyła portfolio o nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 z automatycznym podajnikiem. Ta powiększona wersja uznanego na rynku cyfrowego systemu do wycinania – SC5000 – została doposażona w wiele nowych funkcji.

Więcej możliwości w zadruku tekstyliów

Mimaki rozszerza swój asortyment urządzeń przeznaczonych dla branży tekstylnej o drukarkę atramentową, przeznaczoną do druku w technologii Direct-to-Film. Maszyna TxF150-75, oparta na uznanym modelu 150, to pierwsze urządzenie w portfolio producenta do druku DTF.

Brytyjczycy inwestują w sztancę rotacyjną typu High-Board-Line

Przedsiębiorstwo Cepac, specjalizujące się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainwestowało w maszynę ChromaCUT X Pro z portfolio Koenig & Bauer. Ma ona zostać uruchomiona latem br. w jednej z czterech lokalizacji firmy – w Rotherham koło Sheffield (północna Anglia).

Urządzenie nowej generacji do komercyjnego druku rolowego

Canon poszerzył rodzinę urządzeń do szybkiego druku rolowego ProStream o najnowszy model – 3000. Jak podaje producent, maszyna oferuje bardzo wysoką prędkość druku, jakość porównywalną z drukiem offsetowym, i możliwość wykorzystania jeszcze szerszej gamy podłoży, wliczając w to papier o wyższej niż dotychczas gramaturze.

Farby offsetowe o niskim stopniu migracji do druku zwojowego

Producent farb drukarskich, firma hubergroup Print Solutions, wprowadza na rynek offsetowe farby nie zawierające olejów mineralnych, przeznaczone do zwojowego zadruku papierowych opakowań na żywność. Niski stopień migracji farb serii MGA Food News i MGA Evolution potwierdziły testy przeprowadzone z udziałem znanych właścicieli marek, drukarń i producentów papieru.

Plotery termiczne do cięcia długich listew

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nową gamę urządzeń – plotery termiczne Artemis serii HC. Maszyny te zostały zaprojektowane do cięcia długich elementów ze styropianu i styroduru przy pomocy rozgrzanego tytanowego drutu oporowego.

Dubliński zakład z nową maszyną fleksograficzną

Austriacka firma MM Packaging zakupiła do swojego zakładu w Dublinie nową, 8-kolorową fleksograficzną maszynę drukującą FA-17, która może pracować z różnymi rodzajami podłoży. Nowy nabytek to pierwsze urządzenie firmy Nilpeter w tej lokalizacji.

Grupa KK powiększyła park technologiczny

Drukarnia Grupa KK z Radomia, która w ubiegłym roku świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku poligraficznym, zainstalowała maszynę drukującą Durst Tau 330 RSC E. Urządzenie dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi

Matowa, ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi, opracowana przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Atrium i Ikonos, to najnowsza propozycja w portfolio folii samoprzylepnych marki Ikonos. Wodne powleczenie, na którym oparto jej produkcję, nie zawiera żadnych chemicznych rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Folia wkrótce trafi do sprzedaży w trzech szerokościach rolki: 61 cm, 110 cm i 127 cm.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.