Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe rozwiązanie do produkcji opakowań z tektury falistej

Firma Kolbus podczas targów CCE International (Monachium, 14–16 marca br.) zaprezentuje premierowo maszynę Boxmaker BX Motion, wyposażoną w zintegrowany moduł druku cyfrowego. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla sektora produkcji opakowań z tektury falistej.

Monochromatyczne urządzenia do druku produkcyjnego

Nowe urządzenie do druku produkcyjnego – varioPRINT 140 Quartz – odświeży linię monochromatycznych maszyn drukarskich Canon. Bazując na sprawdzonej serii varioPRINT 140, najnowszy model o nazwie Quartz daje dostawcom usług druku dodatkową opcję tymczasowego przyspieszenia pracy podczas spiętrzenia prac drukarskich. Użytkownicy mogą też czerpać korzyści z całkowicie cyfrowego urządzenia, niezawierającego elementów, które ulegają zużyciu podczas eksploatacji.

Maszyna do produkcji opakowań z tektury falistej

HP wprowadza na rynek PageWide C550 – nowoczesną maszynę do wysokonakładowego druku na tekturze falistej. Ta zaawansowana jednoprzebiegowa platforma ma pomóc przetwórcom w optymalizacji kosztów produkcji i zwiększeniu wydajności operacyjnej w procesie wytwarzania opakowań z tektury falistej.

Większa wydajność dzięki modułowym systemom

Firma Koenig & Bauer wyposaża offsetową maszynę arkuszową Rapida we w pełni zautomatyzowaną logistykę form drukowych. Z tego typu instalacji korzystają zakłady akcydensowe, zwłaszcza dostawcy usług web-to-print.

Drukarki cyfrowe do lekkiej produkcji już dostępne

Firma Fujifilm ogłosiła, że urządzenia z serii ApeosPro C, przeznaczone do szybkiego drukowania na żądanie, są już dostępne w sprzedaży. Gama maszyn zbudowanych na platformie nowej generacji sprawdzi się w biurze korporacyjnym, agencji projektowej, czy też profesjonalnym środowisku druku do lekkiej produkcji, zapewniając wysokiej jakości wydruki na szerokiej gamie podłoży.

Farby do druku na metalu

Firma Zeller+Gmelin, dostawca farb drukarskich, poszerzył swoją ofertę do druku na metalu, wprowadzając na rynek serię farb MetalDry O30. Działają one na bazie alkidowej i zastępują markę Eurapid O3.

Brytyjczycy pierwszym użytkownikiem Acuity Ultra Hybrid LED

Firma Echo House z podlondyńskiego Surbiton jako pierwsza na świecie przetestuje nową wielkoformatową maszynę hybrydową Fujifilm – Acuity Ultra Hybrid LED. Jej instalacja rozpoczęła się pod koniec stycznia br.

Profesjonalne urządzenia laserowe do druku w kolorze

Oferta firmy Brother została uzupełniona o cztery kolorowe urządzenia laserowe A4. Jak podaje producent, modele HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN oraz MFC-L9670CDN to profesjonalne, wydajne kolorowe rozwiązania laserowe, które zapewnią pracownikom biurowym wysoką jakość wydruków w kolorze przy niskich kosztach.

Inspekcja w druku szerokowstęgowym

Firma EyeC dołączyła do swojego portfolio nowe rozwiązanie do kontroli druku szerokowstęgowego – ProofRunner Wide Web. Jak podaje producent, system tez zapewnia superszybką i precyzyjną 100-proc. inspekcję druku, niezmiennie wysoką wydajność kontroli przy każdej prędkości maszyny drukującej oraz dane dokumentujące jakość i wyniki inspekcji. Wykrywanie wad w czasie rzeczywistym optymalizuje wydajność i bezpieczeństwo procesu produkcyjnego.

Zautomatyzowane zszywanie zeszytowe

Firma Müller Martini wprowadza na rynek nową, wysoko zautomatyzowaną maszynę do oprawy zeszytowej – Prinova Digital. Światową premierę tego rozwiązania zaplanowano podczas Hunkeler Innovationdays 2023 (Lucerna, 27 lutego – 2 marca br.).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.