Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Wszystko co niezbędne do DTF UV w ofercie API.PL

Firma API.PL oferuje kompletny zestaw narzędzi niezbędnych do pracy z drukiem DTF UV. W ofercie znajdują się drukarki Gongzheng DTF UV, laminatory oraz folie do druku i transferu A+B.
Metoda DTF UV pozwala na przenoszenie wydruków z folii transferowej na różne powierzchnie, w tym na gadżety reklamowe, długopisy, szkło czy drewno. Drukowanie UV DTF posiada wiele zalet, takich jak możliwość znakowania produktów o nieregularnych kształtach i zastosowanie elastycznych atramentów.

Informacja reklamowa

Visual Promotion z dwoma nowymi ploterami

Visual Promotion – firma z podkrakowskiego Kokotowa – realizująca kompleksowe kampanie reklamowe dla krajowych i europejskich sieciowych sieci handlowych z branży sportowej, odzieżowej, budowlanej czy spożywczej, kilka miesięcy temu wymieniła dwa starsze plotery Canon Arizona na najnowsze modele z serii Arizona 2360 XTF, które teraz są sercem parku maszynowego. Inwestycja zbiegła się w czasie z przeprowadzką do nowo powstałej przestrzeni produkcyjnej, gdzie wraz z dwiema siostrzanymi spółkami – Brand Creation i VColor – firma zamknęła całą produkcję pod jednym dachem.

Wydruk doposaża introligatornię

Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn była tu firma Tadan, jej lokalny dealer.

Premiera plotera płaskiego LED UV na targach Fespa

Jak wcześniej zapowiadała firma Mutoh, podczas trwania targów FESPA Global Print Expo 2023 (Monachium, 23–26 maja) swą premierę miała stołowa drukarka LED UV o polu roboczym A1+. Firma Atrium Centrum Ploterowe – dystrybutor rozwiązań japońskiego producenta na polskim rynku – już teraz odsłania kilka podstawowych szczegółów odnośnie do nowego plotera.

Poszerzona oferta dla cyfrowego druku wielkoformatowego

Grupa Durst na targach FESPA Global Print Expo 2023 wystąpiła pod hasłem „360° Production Excellence”, prezentując rozszerzone portfolio rodziny urządzeń P5. Motto odnosi się do ewolucji firmy od producenta jedynie maszyn do dostawcy systemów, który łączy wszystkie aspekty produkcji cyfrowej, takie jak automatyzacja, elastyczność, szybkość, oprogramowanie, usługi i zrównoważony rozwój.

Premiera płaskiego plotera na targach Fespa

Monachium stało się w maju tego roku miejscem wielu premier technologicznych – jedną z nich na targi Fespa przywiozła firma Fujifilm. Na stoisku producenta można było zobaczyć najnowszy dodatek do linii Acuity, która zadebiutowała na targach Fespa 2022 w Berlinie. Ploter Acuity Prime Hybrid został zaprojektowany od podstaw w ramach nowego „planu dla szerokiego formatu” – dzięki możliwości obsługi zarówno sztywnych, jak i giętkich nośników zapewnia jeszcze większą wszechstronność, oferuje także równowagę między prędkością i jakością druku oraz ceną zakupu, a jednocześnie zapewnia prostą, intuicyjną obsługę.

Nowości od EFI na targach Fespa

Podczas targów FESPA Global Print Expo 2023 firma EFI ogłosiła wprowadzenie na rynek atramentów UV LED przeznaczonych do zastosowań w druku 3D. Premierowo zaprezentowano także wydajny, jednoprzebiegowy system drukujący Nozomi 14000 SD o szerokości 1,4 m do tworzenia znaków i grafiki ekspozycyjnej.

Technologia zwiększająca wydajność fleksodruku

Firma Miraclon wprowadza na rynek rozwiązanie UV Choice Printing, dostępne dla użytkowników technologii Kodak Flexcel NX. Dzięki technologii zaawansowanego patterningu powierzchni płyt umożliwia ono zwiększenie wydajności i stabilności produkcji fleksograficznej, szczególnie z zakresu druku wąskowstęgowego.

Sprawniejsza kontrola nad drukiem

Firma Kodak poinformowała o premierze rozwiązania do zarządzania treścią – Prinergy Access – w wersji Software as a Service (SaaS). Oznacza to poszerzenie portfolio Prinergy Cloud o rozwiązanie oparte na przeglądarce, umożliwiające drukarniom usprawnienie procesu przesyłania i zatwierdzania plików oraz oferujące klientom drukarni kontrolę nad przygotowaniem plików.

Setny ploter VUTEk Qr w szwajcarskiej firmie

Firma Electronics For Imaging poinformowała, że firma poligraficzna Richnerstutz AG nabyła setny egzemplarz superszerokoformatowej drukarki VUTEk z serii Qr. Rolowy ploter LED Q5r zastąpi używany od 13 lat model VUTEk GS5000r. Inwestycja ta nie tylko zwiększy możliwości produkcyjne firmy – dzięki temu, że nowa maszyna oferuje zadruk inline powłoką EFI UltraClear Coat, Richnerstutz stanie się jedyną firmą w Szwajcarii, która będzie realizować wielkoformatowe grafiki zewnętrzne do samodzielnego przylepiania z bezbarwną warstwą ochronną.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.