Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Plotery termiczne do cięcia długich listew

Firma Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła swoją ofertę o nową gamę urządzeń – plotery termiczne Artemis serii HC. Maszyny te zostały zaprojektowane do cięcia długich elementów ze styropianu i styroduru przy pomocy rozgrzanego tytanowego drutu oporowego.

Dubliński zakład z nową maszyną fleksograficzną

Austriacka firma MM Packaging zakupiła do swojego zakładu w Dublinie nową, 8-kolorową fleksograficzną maszynę drukującą FA-17, która może pracować z różnymi rodzajami podłoży. Nowy nabytek to pierwsze urządzenie firmy Nilpeter w tej lokalizacji.

Grupa KK powiększyła park technologiczny

Drukarnia Grupa KK z Radomia, która w ubiegłym roku świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku poligraficznym, zainstalowała maszynę drukującą Durst Tau 330 RSC E. Urządzenie dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi

Matowa, ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi, opracowana przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Atrium i Ikonos, to najnowsza propozycja w portfolio folii samoprzylepnych marki Ikonos. Wodne powleczenie, na którym oparto jej produkcję, nie zawiera żadnych chemicznych rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Folia wkrótce trafi do sprzedaży w trzech szerokościach rolki: 61 cm, 110 cm i 127 cm.

Nowe rozwiązanie do produkcji opakowań z tektury falistej

Firma Kolbus podczas targów CCE International (Monachium, 14–16 marca br.) zaprezentuje premierowo maszynę Boxmaker BX Motion, wyposażoną w zintegrowany moduł druku cyfrowego. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla sektora produkcji opakowań z tektury falistej.

Monochromatyczne urządzenia do druku produkcyjnego

Nowe urządzenie do druku produkcyjnego – varioPRINT 140 Quartz – odświeży linię monochromatycznych maszyn drukarskich Canon. Bazując na sprawdzonej serii varioPRINT 140, najnowszy model o nazwie Quartz daje dostawcom usług druku dodatkową opcję tymczasowego przyspieszenia pracy podczas spiętrzenia prac drukarskich. Użytkownicy mogą też czerpać korzyści z całkowicie cyfrowego urządzenia, niezawierającego elementów, które ulegają zużyciu podczas eksploatacji.

Maszyna do produkcji opakowań z tektury falistej

HP wprowadza na rynek PageWide C550 – nowoczesną maszynę do wysokonakładowego druku na tekturze falistej. Ta zaawansowana jednoprzebiegowa platforma ma pomóc przetwórcom w optymalizacji kosztów produkcji i zwiększeniu wydajności operacyjnej w procesie wytwarzania opakowań z tektury falistej.

Większa wydajność dzięki modułowym systemom

Firma Koenig & Bauer wyposaża offsetową maszynę arkuszową Rapida we w pełni zautomatyzowaną logistykę form drukowych. Z tego typu instalacji korzystają zakłady akcydensowe, zwłaszcza dostawcy usług web-to-print.

Drukarki cyfrowe do lekkiej produkcji już dostępne

Firma Fujifilm ogłosiła, że urządzenia z serii ApeosPro C, przeznaczone do szybkiego drukowania na żądanie, są już dostępne w sprzedaży. Gama maszyn zbudowanych na platformie nowej generacji sprawdzi się w biurze korporacyjnym, agencji projektowej, czy też profesjonalnym środowisku druku do lekkiej produkcji, zapewniając wysokiej jakości wydruki na szerokiej gamie podłoży.

Farby do druku na metalu

Firma Zeller+Gmelin, dostawca farb drukarskich, poszerzył swoją ofertę do druku na metalu, wprowadzając na rynek serię farb MetalDry O30. Działają one na bazie alkidowej i zastępują markę Eurapid O3.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.