Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Folia samoprzylepna na cegle

Producent specjalnych podłoży drukowych, firma Stafix z Finlandii, stworzyła przyjazną środowisku naturalnemu folię typu cling – Stafix. Dzięki swoim właściwościom elektrostatycznym nie wymaga ona nanoszenia kleju – mikroskopijne pęcherzyki wewnątrz niej zapewniają dobre przyleganie do szerokiej gamy materiałów.

Nowy system mieszania farb dla rynku opakowań metalowych

Podczas targów Metpack 2014 odbywających się w dniach 6–10 maja br. w Essen (Niemcy) Sun Chemical zaprezentował po raz pierwszy nowy system mieszania farb Polare, przeznaczony dla rynku opakowań metalowych. To unikalne, kompaktowe rozwiązanie, zoptymalizowane pod kątem jak najniższego zużycia farb specjalnych, wykorzystywanych przy zadrukowywaniu opakowań z metalu. Bazując na sprawdzonej technologii Sun Chemical system ten spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi usprawniając jednocześnie proces produkcji farb specjalnych.

Nowy Xerox Versant 2100

Xerox zaprezentował nowy system produkcyjny Xerox Versant 2100. Dostosowane do każdego środowiska pracy urządzenie o wydajności 100 str./min łączy w sobie szybkość, wyjątkową jakość obrazu i zautomatyzowane funkcje obsługi, umożliwiając drukowanie personalizowanych materiałów promocyjnych, a także: ulotek, broszur, fotografii, czy materiałów specjalnych.

Komory raklowe z włókna węglowego

Brytyjska firma Absolute Engineering w ciągu ostatniego roku odnotowała znaczny wzrost zapotrzebowania na jej wykonywane z włókna węglowego komory raklowe, które są instalowane w maszynach do bezpośredniego zadruku tektury falistej.

Vortex 4200 – drukarka dla rynku CAD/GIS RTI Digital z technologią Memjet

Vortex 4200 (dawniej WideStar 2000) to szybkie atramentowe urządzenie oparte na rewolucyjnej technologii Memjet, przeznaczone do druku na podłożach z roli i arkuszach o szerokości maks. 1067 mm, za pomocą wodnych atramentów CMYK.

Reklama wyświetlana na Samsungu

Koncern Samsung Electronics, producent profesjonalnych wyświetlaczy wielkoformatowych (LFD), oferuje nowości sprzętowe, a także szereg innowacyjnych rozwiązań Digital Signage pozwalających w efektywnie zarządzać urządzeniami i treściami marketingowymi w przestrzeni publicznej.

Produkt specjalny: cekiny do sublimacji

Tych, którzy szukają ciekawych pomysłów na nadruki, zainteresuje produkt specjalny: cekiny do sublimacji. Nie jest to folia flex o nowej strukturze czy neonowy flock albo papier transferowy. Firma AGAWA.PL rozszerzyła swoją ofertę o cekiny do sublimacji, które przenosi się na tkaniny za pomocą prasy termotransferowej.

Innowacyjna seria ploterów Mutoh

Na rynku zadebiutowała innowacyjna seria ploterów Mutoh ValueJet X. To najwyższej klasy drukarki ekosolwentowe, osiągające maksymalną prędkość druku 94 m2/h. Pierwszym modelem z nowej serii jest Mutoh ValueJet 1638X, wyposażony w najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Vardot, krople od 3,5 do 35 pl).

Zielony laser do znakowania

Technifor rozszerzył swoją ofertę wprowadzając zielony laser TG400. Nowe rozwiązanie, o długości fali 532 nm, umożliwia znakowanie na materiałach, które nie podlegają tradycyjnej obróbce laserem (promieniowanie w paśmie podczerwonym) Yag, Fibre czy CO2.

Nowa głowica Xaar

Xaar wprowadził na rynek głowicę nowej generacji All New Xaar 1002 GS6, do zastosowań UV. Głowica została zaprojektowana i zoptymalizowana do szeregu zastosowań UV; obejmują one etykiety, laminaty, nadruk bezpośredni, opakowania oraz zdobienie wyrobów, w których zasadnicze znaczenie ma jakość produktów i niezawodność na poziomach przemysłowych.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.