Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa wersja Caldera Flow+

Firma Caldera zeszłej jesieni na targach SGIA Expo wprowadziła na rynek najnowszą wersję wszechstronnego oprogramowania do zarządzania przepływem prac Flow+ 1.6. Nowy Flow+ 1.6 poprawia system kalkulacji ceny (quoting system), zarządzanie kontaktami z klientem i interfejs użytkownika oraz daje nowe narzędzia i szybszy procesor.

Nowe stanowisko laserowe EasyMark

Pod koniec ub.r. firma Rofin wprowadziła na rynek czwartą wersję popularnego laserowego stanowiska znakującego EasyMark. To kompaktowe rozwiązanie dzięki zdejmowanym osłonom bocznym może pracować jako tzw. otwarty laser klasy IV, łatwo go integrować z automatycznymi i półautomatycznymi liniami produkcyjnymi.

Nowy wielofunkcyjny Brother

W styczniu Brother przedstawił nowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – MFC-J4510DW, zaprojektowane od podstaw, aby sprostać nowym wyzwaniom. Zupełnie nowy, innowacyjny sposób podania kartki, opcja druku mobilnego i możliwość drukowania materiałów bezpośrednio z Internetu z poziomu urządzenia czyni z MFC-J4510DW prawdziwe urządzenie Print 3.0. MFC-J4510DW jest mniejsze, szybsze, jednym słowem – lepsze.

Innowacyjne podłoża Ilforda

Podczas ostatnich targów SGIA w Las Vegas Ilford wprowadził na rynek dwa nowe podłoża do druku inkjetowego z serii Ilford Omnijet Trans i Ilford Omnijet NanoSolvent, będące alternatywą dla tradycyjnych materiałów typu backlit z halogenkiem srebra. Produkty te mogą być wykorzystywane na różnego typu urządzeniach wielkoformatowych – również na popularnym ploterze Epson Stylus Pro 11880. Z produkcji nowych materiałów Ilford wyeliminował użycie chemikaliów; przebieg poszczególnych procesów jest bardziej wydajny i atrakcyjny cenowo.

Nowe modele bizhubów

Nowe bizhuby C224, C284, C364, C454, C554 i C654 to udoskonalone modele wielokrotnie nagradzanych urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta. Każdy z modeli zapewnia sprawną realizację wszystkich zadań drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania, a przy tym wyjątkową prostotę obsługi. Jest to możliwe dzięki dotykowemu panelowi sterowania, charakterystycznemu dla większości smartfonów czy tabletów PC. Dodatkowe rozwiązania ekologiczne pozwalają chronić środowisko i ograniczyć koszty eksploatacji.

Nowe NAS-y Infortrendu

Podczas targów CES 2013 Infortrend zaprezentował pięć nowych modeli z rodziny EonNAS Pro i EonNAS 1000. W nowych urządzeniach, przeznaczonych na rynek SMB i SOHO, zastosowano szereg technologii spotykanych w najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach i zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa, takich jak na przykład system plików ZFS. Nowe systemy pojawią się w ofercie Alstora, polskiego dystrybutora Infortrend, już w marcu.

Papier ochroni zabytki i żywność

Wygląda jak zwykły, szary papier, ale ma niezwykłe właściwości: pochłania szkodliwe pyłki i gazy oraz zabija drobnoustroje. Dzieła sztuki pakowane w papier, nad którym pracuje doktorant Roman Gołąb i jego koledzy z Pracowni Badań nad Trwałością i Degradacją Papieru Uniwersytetu Jagiellońskiego, mają przetrwać dłużej i w lepszym stanie.

Firma Avargraf – usługi serwisowe

Firma Avargraf – działający już od wielu lat dostawca maszyn i urządzeń poligraficznych – podsumowuje swoje usługi serwisowe w kontekście działalności firmy w minionym 2012 roku, który wyraźnie pokazał, że kompleksowa, oparta na wieloletniej współpracy obsługa klientów, w tym serwis, ma coraz większe znaczenie dla klientów.

Nowe drukarki Videojet redukują błędy znakowania

Firma Videojet Technologies Sp. z o.o. wprowadziła na rynek dwie drukarki atramentowe nowej generacji z linii 1000 – 1550 i 1650. Drukarki są wyposażone w nowe opcje zwiększające produktywność i rentowność. Ponadto umożliwiają pomiar i udostępniają narzędzia do analizy czasu pracy, jak i całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Nowe modele są łatwe w obsłudze i mają funkcję kontroli jakości nadruku, która pomaga ograniczyć liczbę błędów oraz zapewnić wydruk odpowiedniego oznaczenia na właściwych produktach.

Nowe rozwiązania "chmurowe" Canona

Firma Canon wprowadza trzy nowe rozwiązania biznesowe, które wspierają pracę w ramach mobilnego systemu obiegu dokumentów i mają ułatwić użytkownikom podłączenie się do usług biznesowych dostępnych w chmurze.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.