Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Eizo – poszerzona seria i „chmura”

Eizo poszerza serię monitorów graficznych ColorEdge o dwa 24,1-calowe modele i wprowadza do oferty pierwsze oparte na chmurze rozwiązanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie pracą wszystkich monitorów z rodziny ColorEdge.

Ekologiczny papier Crush

W dniach 26–27 marca w Kartotece przy ul. Pańskiej w Warszawie odbyła się oficjalna polska premiera ekologicznego papieru Crush, włoskiego producenta Favini, który dystrybuuje Europapier. Innowacyjność papieru Crush polega na zastosowaniu odpadów rolnoprzemysłowych, które zastępują nawet do 15% tradycyjnej celulozy. Badania i próby prowadzone przez firmę Favini zaowocowały opracowaniem nowej metody pozyskiwania wysokiej jakości papieru z odpadów pochodzących z przetwórstwa kukurydzy, cytrusów, kiwi, oliwek, migdałów, orzechów laskowych i ziaren kawy.

Remanufakturowany Canon imagePRESS

Canon Europe zaprezentowała remanufakturowaną (Factory Produced New Model; FPNM) cyfrową kolorową maszynę drukującą imagePRESS C7000VPe. Rozwiązanie to oferuje wysoką jakość i wydajność przy niewielkich nakładach finansowych i ma pomóc przedsiębiorstwom w wykonaniu pierwszego kroku w kierunku druku cyfrowego.

tesa Printer’s Friend

Dziesiątki lat doświadczenia tesa jako pioniera w produkcji taśm do owijania wałków sprawiły, że taśmy tesa Printer’s Friend stały się wyznacznikiem jakości na rynku. Taśmy te są znakomicie przystosowane do szerokiej gamy procesów produkcyjnych i drukarskich wykorzystujących systemy wałków. Obsługują przy tym bardzo różne materiały, np. folię, tkaniny, papier i wiele innych.

ProVantage Kraftliner Aqua

Na lutowych targach Fruit Logistica w Berlinie firma Mondi Containerboard zaprezentowała swoje portfolio wysoko funkcjonalnych gatunków papieru do produkcji tektury. Papiery te zabezpieczają towary, a jednocześnie są ekologiczną formą pakowania owoców i warzyw. Pokazano udoskonalony ProVantage Kraftliner Aqua, który zapewnia optymalną wytrzymałość nawet po upływie dwóch godzin od bezpośredniego kontaktu z wodą.

Wzrost wydajności dzięki systemom Feraga

Na nową technologię insertującą firmy Ferag w Coldset Printing Partners zdecydowano się głównie ze względu na prędkość. Trzy linie insertujące pracują z prędkością 42–43 tys. egzemplarzy na godzinę – dzięki inwestycji zwiększono wydajność o 45%. MultiSertDrum jest nie tylko bardziej wydajny, ale może obsługiwać wiele formatów, dzięki czemu produkcja może być bardziej zróżnicowana.

Kula Marusenki w 3D vs kostka Rubika

Kula Marusenki to kolorowa układanka, na którą składają się 54 elementy: 32 zewnętrzne i 22 wewnętrzne. Ta następczyni kultowej kostki Rubika została wykonana przy pomocy drukarki EOS Formiga P100, która z konieczną precyzją zgrzała laserowo warstwy poliamidu. W ten sposób prototyp zabawki złożył się w całość bez użycia kleju, sprężyn czy śrub, które mogłyby być zagrożeniem dla małych dzieci.

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne

Firma Sharp wprowadziła na rynek sześć energooszczędnych, czarno-białych urządzeń wielofunkcyjnych z wyjątkowymi możliwościami wymiany danych w sieci, a także nowy, rewolucyjny toner Mycrostoner-CAP, który umożliwia druk w niższej temperaturze, co z kolei zwiększa energooszczędność urządzenia. Nowa seria urządzeń wykorzystuje również plastik z biomasy, wykonany z materiałów roślinnych, co ogranicza negatywny wpływ na środowisko.

LANDesk Service Desk 7.7

Alstor wprowadził do sprzedaży kolejną wersję oprogramowania LANDesk Service Desk 7.7. Opracowując nową wersję producent położył duży nacisk na walkę ze zjawiskiem „Shadow IT”. Tym mianem określa się praktyki polegające na wykorzystywaniu przez pracowników zewnętrznych rozwiązań i zasobów informatycznych, bez zgody działu IT.

bizhub PRO 754e – PROduktywność

Bizhub PRO 754e to doskonałe rozwiązanie zarówno dla Centralnych Punktów Druku, jak i drukarni komercyjnych. Został zaprojektowany z myślą o wydajności i produktywności. Zapewnia dostęp do innowacyjnych technologii, będąc przy tym rozwiązaniem oferującym bardzo korzystny stosunek ceny do efektywności. System realizuje czarno-białe wydruki A4 z prędkością 75 str./min, wyposażono go także w automatyczne opcje wykańczania i zaawansowane funkcje skanowania.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.