Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kompostowalne laminowane opakowania

W roku 2014 ma wejść w życie nowa dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie opakowań, która zapewni, że „opakowanie nie jest przesadnie wykonane w stosunku do zamierzonego celu i nadaje się do recyklingu, odzysku energii czy kompostowania” (wg Incpen), co będzie ściśle potwierdzone przez producenta opakowania. Założeniem jest, aby minimalizacja odpadów i stopień odzysku były określane już w fazie projektowania opakowania, w celu zapewnienia efektywności zasobów oraz ochrony samych produktów. Firmy Innovia Films i Sappi Fine Paper Europe uważają, że najlepszymi metodami utylizacji elastycznych laminatów są przemysłowe/przydomowe kompostownie lub ostatecznie fermentacja beztlenowa, która zamienia odpady w użyteczne źródła energii.

Produkcja książek z urządzeniami Duplo

WD Klaudia Druk to drukarnia z Inowrocławia, która w ciągu ostatnich kilku lat przebudowała i unowocześniła swój park maszynowy. Zainwestowała w maszyny drukujące, a także w introligatornię – w dużej mierze w sprzęt firmy Duplo, pracuje tu już kilka maszyn tego producenta. Dzięki tym inwestycjom możliwe były zmiany, jakie zaszły w profilu produkcji WD Klaudia Druk. Obecnie, po wielu latach produkcji akcydensowej, firma skupiła się na produkcji książek i w niewielkim zakresie czasopism.

Rapida 164 – większa siostra Rapidy 145

Na targach drupa 2012 koncern KBA oficjalnie zaprezentował nową Rapidę 145 z rodziny najbardziej wydajnych wielkoformatowych maszyn drukujących w formacie VI (106×145 cm). Do tej pory na rynku znalazło się prawie 40 maszyn tego nowego, zaawansowanego technologicznie modelu, pracującego z wydajnością do 17 tys. ark./godz. Na przełomie roku 2012 i 2013 uruchomiono sprzedaż Rapidy 164 w formacie VIIb (120,5×164 cm), zautomatyzowanej w takim stopniu jak KBA Rapida 145.

Systemy Böwe dla mailroomów

Lutowe Hunkeler Innovatiodays dla firmy Böwe Systec oznaczały rozpoczęcie produkcji seryjnej wysoko wydajnego system kopertującego Fusion Cross. Rozwiązanie zaprezentowano w specjalnej konfiguracji, po raz pierwszy z odwijarką papieru ze zwoju Hunkelera. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak, dzięki dołączonemu oprogramowaniu Böwe Cockpit, łatwa i intuicyjna jest eksploatacja Fusion Cross.

Efekt złota w druku cyfrowym: Kodak Gold Dry Ink

Jeszcze do niedawna uzyskanie efektu złota w procesie poligraficznym wiązało się z wysokimi kosztami, w wielu przypadkach nie do zaakceptowania dla drukarń i dla ich klientów. Jednak już wkrótce opcja koloru złotego będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem. A to za sprawą wprowadzenia przez firmę Kodak rozwiązania Kodak NexPress Gold Dry Ink.

Premiery Canona dla fotografów

Na spotkaniu prasowym zorganizowanym 21 marca br. podczas łódzkich targów Film Video Foto firma Canon przedstawiła nowości: kompaktowe aparaty fotograficzne PowerShot SX280 HS i PowerShot SX270 HS – z procesorem nowej generacji Digic 6, cyfrowe lustrzanki EOS 700D i EOS 100D oraz standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM.

Heidelberg: rozwiązania dla opakowań

Firma Heidelberg oferuje rozwiązania skrojone na miarę całego łańcucha produkcyjnego opakowań, łącznie z usługami dodatkowymi i wsparciem technologicznym specjalistów z branży. Wszystkie te możliwości zostały podsumowane w specjalnej publikacji – „White Paper” – przedstawiono tam, uwzględniając najaktualniejsze fakty i liczby dotyczące szeroko rozumianego rynku opakowań oraz obecne i przyszłe trendy nim rządzące, jak firma Heidelberg przemienia sygnały płynące z branży opakowaniowej w konkretne rozwiązania.

Secure Content Monitor

Lexmark Secure Content Monitor ogranicza ryzyko i chroni przedsiębiorstwa oraz agencje państwowe przed potencjalnymi zagrożeniami, pozwalając automatycznie śledzić i kontrolować wrażliwe informacje. Rozwiązanie może również zaoszczędzić firmie kosztów wynikających z konieczności spełnienia norm państwowych i branżowych.

Rozwiązania Kodaka usprawniają pracę włoskiej drukarni

Po zrealizowaniu inwestycji w kompleksowe rozwiązanie firmy Kodak, obejmujące oprogramowanie i sprzęt, włoska drukarnia Trento odnotowała znaczącą poprawę jakości wykonywanych zleceń, zapewniając standardy produkcyjne oczekiwane przez jej klientów. Jako wieloletni użytkownik systemów Kodak firma ma obecnie dwie wielkoformatowe naświetlarki Kodak Magnus VLF; system workflow Kodak Prinergy; portal Kodak InSite (pozwalający na zdalne przesyłanie prac przez klientów, dokonywanie zmian oraz akceptację bądź odrzucanie zleceń) oraz oprogramowanie Kodak ColorFlow integrujące wszystkie elementy związane z kolorystyką prac w ramach jednego środowiska produkcyjnego.

Drukarki RFID z funkcją automatycznej serializacji

Firma Sato wprowadziła do drukarek przemysłowych sprawdzonej już serii CL4 nowe oprogramowanie, umożliwiające drukowanie „inteligentnych” etykiet z pasywnymi tagami RFID. Nowa wersja oprogramowania pozwala na automatyczne przydzielanie numerów seryjnych, zapisywanych na chipie razem z Globalnym Numerem Jednostki Handlowej (GTIN), dawniej Europejskim Kodem Towarowym (EAN-13).

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.