Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Lasermax – do obróbki po druku cyfrowym

Firma Lasermax Roll Systems podczas targów Print 13 w Chicago (8–12 września) zaprezentowała nowe rozwiązanie do obróbki po druku Cutter c23, nowoczesną technologię Zero Speed Splicer u40, dynamiczny perforator Tecnau TC 1550 PLUS, nowy, pracujący offline system tnąco-łączący do obróbki po offsetowym druku arkuszowym PageReady OL oraz innowacyjny system monitorujący WebVision.

NEC MultiSync V801 – 80-calowy monitor wielkoformatowy z serii V

NEC Display Solutions poszerza serię monitorów wielkoformatowych V o największy, 80-calowy model MultiSync V801, do zastosowań, w których wymagany jest duży monitor LCD (sale telekonferencyjne, instalacje Digital Signage, informacja cyfrowa). Pomimo dużych gabarytów, model zaprojektowano z myślą o łatwej konfiguracji i instalacji.

Nowe technologie Xerox na targach PRINT13

Podczas trwających od 8 do 12 września w Chicago targów PRINT 13 i CPP EXPO Xerox prezentuje m.in. najnowsze urządzenia do druku inkjetowego, oprogramowanie do personalizacji map oraz tworzenia platform web-to-print.

Nowy system UVS w ofercie alma trend

Firma alma trend wprowadziła na rynek nowy system UVS. Jego sedno to hybrydowy atrament UVS oraz specjalny moduł utrwalający, Lightpanel UVS, które można zastosować w zarówno ploterach nowych, jak i używanych. Ten system pozwala zmienić drukarkę solwentową w wysokiej jakości drukarkę UV.

Trzy nowe modele Eizo FlexScan

W ofercie Eizo pojawiły się trzy nowe monitory biurowe: 21,3-calowy model FlexScan S2133 oraz dwa 19-calowe monitory FlexScan S1923 i FlexScan S1903. Wszystkie modele mają podświetlenie LED i szereg energooszczędnych funkcji, które sprawiają, że nadają się doskonale do małych i dużych biur, w których wykorzystywane są nadal monitory o tradycyjnych proporcjach ekranu.

MFP Ricoh z technologią VCSEL i tonerem o nowej formule

Ricoh wprowadza do oferty dwa nowe modele urządzeń wielofunkcyjnych – Ricoh MP C6502SP i MP C8002SP, przeznaczone dla zaawansowanych środowisk, gdzie istnieje zapotrzebowanie na najwyższą jakość druku. Urządzenia te spełnią każdą potrzebę zarówno środowisk biurowych, jak i biur projektowych oraz CRD.

HP prezentuje nowe, profesjonalne stacje robocze i monitory z serii Z

HP wprowadza innowacje w ewoluującym środowisku pracy, czego dowodem są nowe monitory IPS HP Z22i oraz Z24i. Monitory te gwarantują doskonałą jakość obrazu i niezawodność, a także są zoptymalizowane pod kątem współpracy ze stacjami roboczymi HP z rodziny Z. Monitory HP Z są przeznaczone dla inżynierów, architektów, projektantów i fotografów wymagających wysokiej jakości i precyzyjnego odwzorowania obrazu.

Regenerowane urządzenia Canona

Canon Europe wprowadził do sprzedaży cztery regenerowane wersje popularnych urządzeń wielofunkcyjnych (MFD) formatu A3: czarno-białe modele iR3025Ne, iR3045Ne, iR5065Ne oraz kolorowy model iRC3580Ne. Urządzenia są regenerowane w zakładach Canona w Giessen w Niemczech. Doświadczenie i wiedza zespołu, nabyta w ciągu ponad 40 lat produkcji kopiarek, pozwala na zregenerowanie urządzeń z wykorzystaniem nawet 93% istniejących komponentów (według wagi), co minimalizuje zapotrzebowanie na nowe zasoby i ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Atramenty Mutoh NanoResin UMS

Podczas targów FESPA 2013 firma Mutoh zaprezentowała nową generację atramentów o innowacyjnej formule opartych na bazie żywic.

Nowe Xerox WorkCentre 7800

W lipcu Xerox zaprezentował serię WorkCentre 7800 z architekturą Cisco TrustSec zabezpieczającą firmowe dane. Urządzenia wielofunkcyjne wyposażone są również w kontroler ConnectKey, który umożliwia druk w chmurze i z urządzeń mobilnych.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.