Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowy spektrofotometr eXact firmy X-Rite

Firma X-Rite Inc. poinformowała o oficjalnej premierze rynkowej anonsowanej na majowych targach drupa nowej rodzinie spektrofotometrów eXact. Urządzenia te mają usprawnić i ułatwić procesy pomiarów barwy dokonywanych przez właścicieli marek, firmy z obszaru premediów, dostawców farb, drukarnie oraz przedsiębiorstwa zajmujące się przetwarzaniem wyrobów drukowanych. Spektrofotometry eXact mają – jak zapewnia X-Rite – rozwiązać powszechny problem pomiaru i dopasowywania barw drukowanych na różnych materiałach i powierzchniach.

Szybki skaner dokumentów Brother

Firma Brother wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy na polskim rynku skaner biurowy – ADS-2100. Skanowanie dokumentów o rozmiarach od wizytówki aż po A4 jest możliwe po przyciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

ProLiner PP30 w branży kosmetycznej

Podkład ProLiner PP30, produkowany przez UPM Raflatac, jest teraz dostępny wraz z szeroką gamą wysokiej jakości foliowych materiałów wierzchnich do zastosowań w branży kosmetycznej. Można uzyskać większą wydajność i stworzyć etykiety doskonałej jakości, a zużyty podkład oddać do recyklingu i otrzymać zwrot jego wartości.

Szybkie przemysłowe średnionakładowe drukarki etykiet

PM43 i PM43c to przemysłowe średnionakładowe drukarki etykiet o bardzo dużej wydajności, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach przemysłowych: w centrach transportowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych. Ich producentem jest firma Intermec. Modele PM43 (o metalowej konstrukcji) i PM43c (wersja kompaktowa) zapewniają wyższą sprawność i niższe koszty utrzymania.

Saszetki z Printpacku

Kolejny nowy produkt opuścił fabrykę Printpack w Kutnie. Całość projektu, od stworzenia koncepcji do wdrożenia nowej, trójwarstwowej struktury dla jednorazowych saszetek, powstała w polskim oddziale, a uzyskany produkt wprowadził na rynek wiodący producent żywności i napojów w Wielkiej Brytanii, firma Aimia Foods Limited.

Rewolucja w rodzinie EIZO ColorEdge

EIZO wprowadza na rynek nową linię monitorów z serii ColorEdge przeznaczonych zarówno do profesjonalnych zastosowań graficznych, jak i, co jest nowością, dla mniej wymagających użytkowników, w których działalności istotne jest prawidłowe odwzorowanie barw. W skład nowej linii wchodzą trzy serie z 5 modelami.

Technologia drukowania w maszynach KBA Rapida: większa wydajność przy niższym zużyciu energii

Offsetowy druk arkuszowy to proces wymagający dużej ilości energii. Dlatego tym bardziej istotne jest tworzenie i rozwijanie energooszczędnych rozwiązań w maszynach drukujących oraz ponowne wykorzystywanie generowanego podczas produkcji ciepła. Firma Koenig & Bauer (KBA) od wielu lat systematycznie wprowadza do swojej oferty tego typu rozwiązania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i działając w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Nowa technologia Libra firmy Flint Group

Flint Group wprowadza na rynek technologię Libra, na którą składają się farby i dodatki nawilżające; celem jest optymalizacja procesu drukowania przez m.in. redukcję odpadów papieru i kartonu oraz możliwość druku bez alkoholu izopropylowego (IPA).

Drukarka etykiet TH2 spełnia nowe normy

Firma Sato, producent urządzeń do drukowania kodów kreskowych, etykietowania i rozwiązań EPC/RFID, ogłosiła, że produkowana przez nią drukarka do etykiet TH2 umożliwia producentom żywności spełnianie najnowszych wymagań europejskich przepisów w zakresie identyfikacji żywności. Prawo to zostało wprowadzone z myślą o lepszym informowaniu konsumentów. Lista informacji, które obecnie muszą pojawiać się na etykietach pakowanej żywności, ma zastosowanie od grudnia 2011 r. i będzie obowiązywać w całej Europie od grudnia 2014 r.

Xerox wprowadza na polski rynek ColorQube

Xerox wprowadza na polski rynek nowy ColorQube 8900, wielofunkcyjne urządzenie drukujące w technologii stałego atramentu, które ma szansę zredefiniować pojęcie „ekologicznego” druku w kolorze. ColorQube 8900 w porównaniu do laserowych urządzeń tej samej klasy produkuje do 90% mniej odpadów podczas drukowania i zużywa o 17% mniej energii w trakcie całego cyklu życia produktu. Nowy model w portfolio Xerox to szczególnie ciekawa propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw, które korzystając z szeregu jego funkcji, mogą tworzyć własne barwne materiały promocyjne, nie tylko wysokiej jakości, ale i w rozsądnej cenie – dzięki hybrydowemu planowi rozliczania.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.