Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa seria drukarek bizhub

Najnowsza seria bizhub 3300P, 4000P i 4700P powstała z myślą o efektywności. Dzięki kompaktowym rozmiarom i zoptymalizowanej wydajności nowe modele stanowią znakomite rozwiązanie dla małych i średnich grup roboczych. Każdy z modeli wyposażono w specjalnie dobrany zestaw cech i parametrów, na których podstawie użytkownik może z łatwością wybrać ten, który w najwyższym stopniu będzie odpowiadał jego potrzebom.

Nowy monitor NEC z podświetleniem LED

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor do profesjonalnych zastosowań MultiSync P242W, wyróżniający się wysoką jakością obrazu, odwzorowania barw i opcji połączeniowych. 24-calowy monitor 16:10 z panelem IPS i podświetleniem LED jest dedykowany do obróbki fotografii, specjalistycznego projektowania, aplikacji finansowych, inżynierii i obrazowania medycznego.

Technologia Kodak Prosper S w praktyce

Szybki wzrost, niższe koszty operacyjne, zwiększona konkurencyjność i szersze portfolio usług – m.in. na te cechy wskazują coraz liczniejsze firmy z Europy, które zdecydowały się na wdrożenie w swoich zakładach systemów drukujących z serii Kodak Prosper S. Bazujący na innowacyjnej technologii Stream, system drukujący Kodak Prosper S jest hybrydowym rozwiązaniem, umożliwiającym dostawcom usług poligraficznych zaoferowanie wyrobów zbliżonych do offsetu, tak pod względem jakości jak i wydajności oraz kosztów jednostkowych.

Nowa lustrzanka EOS 70D

Canon powiększył słynną serię EOS o kolejny model – EOS 70D. Stanowi on połączenie nowej technologii obrazowania z rozbudowaną funkcjonalnością bezprzewodową i możliwościami kreatywnymi. Został wyposażony w nową matrycę CMOS 20,2 MP APS-C, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon. Jest pierwszą na świecie cyfrową lustrzanką z przełomową technologią Dual Pixel CMOS AF, która zapewnia płynny i dokładny autofocus (AF) podczas filmowania i szybki AF w czasie fotografowania w trybie Live View.

Xerox ColorQube 8900 powraca z technologią ConnectKey

Xerox ColorQube 8900 – kolorowe urządzenie wielofunkcyjne dobrze już znane użytkownikom – zostało wyposażone w kontroler ConnectKey, który umożliwia mobilny druk oraz druk w chmurze. Urządzenie produkuje w technologii stałego atramentu materiały o wyjątkowo intensywnych, nasyconych barwach, na różnego rodzaju mediach.

Maszyny Heidelberg Speedmaster XL 162 w ekonomicznej produkcji przemysłowej

Drukarnie produkujące w formacie 7B (121×162 cm) muszą obecnie zmagać się z tymi samymi wyzwaniami jak te, które drukują w mniejszych formatach: wysoka produktywność bez kompromisu co do jakości czy mniejszych możliwości uszlachetniania. Odbiorcy produktów drukowanych wymagają coraz krótszych terminów dostaw. Aby być konkurencyjnym w tym segmencie rynku i wyróżnić się na tle konkurencji, drukarnie potrzebują maszyn nowych generacji.

100 milionów pobrań cyfrowych publikacji dzięki Adobe DPS

Firma Adobe ogłosiła, że czytelnicy i klienci dokonali 100 milionów cyfrowych pobrań magazynów, gazet, publikacji korporacyjnych czy aplikacji stworzonych w Adobe Digital Publishing Suite (DPS) w ciągu zaledwie dwóch lat. Najlepsi współcześni wydawcy, tacy jak Fast Company, Hearst Corporation, National Geographic, Martha Stewart Living Omnimedia, Rodale, Scientific American czy Time Inc. używają DPS do publikacji cyfrowych wydań swojej prasy.

Bright Book do publikacji

W ofercie papierów drzewnych Zing jest nowość – Bright Book, drzewny spulchniony papier niepowlekany, maszynowo wykańczany, niepigmentowany, o bardzo wysokiej nieprzezroczystości. Dzięki wolumenowi 1.5 niższe gramatury Bright Book można wykorzystywać zamiast papierów offsetowych bezdrzewnych o wyższych gramaturach.

Nowe systemy Xerox Color J75 i C75

Dwa nowe cyfrowe systemy produkcyjne Xerox Color C75 i J75 drukują z prędkością do 75 str./min. Umożliwiają również druk w chmurze i z urządzeń mobilnych. Produkują wysokiej jakości kolorowe materiały, takie jak broszury, korespondencję z zakresu marketingu bezpośredniego, katalogi, fotoalbumy i inne.

Innowacyjne łączenie zwojów

Taśma 3M do łączenia zwojów papieru „w biegu” jest wyjątkowo wytrzymała i niezawodna dzięki zastosowaniu innowacyjnego kleju Azure, świetnie sprawdza się nawet w najwyższych temperaturach. Dzięki innowacyjnym pomysłom i nowoczesnym technologiom koncern 3M dostarcza swoim klientom rozwiązania, które odpowiadają na ich bieżące potrzeby. Bazując na doświadczeniu i wiedzy polskich naukowców firma 3M opracowała nową technologię, która w znacznym stopniu usprawniła proces łączenia papieru zarówno na maszynach drukujących, jak i papierniczych.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.