Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowoczesna firma – bez koloru?

Wydruk w nowoczesnej firmie jest czymś koniecznym i naturalnym. Oprócz wygody, czyli łatwiejszego czytania tekstu na kartce niż na laptopie czy tablecie, dochodzą kwestie przepisów prawnych, czyli określonego czasu przechowywania dokumentacji papierowej. Najważniejszym pytaniem jest, jak połączyć trwałość wydruku, tanią eksploatację oraz najwyższą jakość?

Expo LD – system CtS

Expo LD, system Computer-to-Screen firmy G4 Automation jest zorientowanym pionowo systemem do produkcji szablonów z wykorzystaniem technologii niebieskiego lasera UV. Światło lasera przechodzi przez przezroczyste włókna szklane z diody do optycznego systemu soczewek.

Plotery frezujące CNC Mcut

Oferta Atrium Centrum Ploterowe poszerzyła się o plotery frezujące CNC Mcut, które są optymalnym pod względem stosunku jakości do ceny wyborem dla klientów z branży reklamowej, stolarskiej i nie tylko. Ciężka konstrukcja stalowa ze sztywnym portalem bramowym zapewnia doskonałą jakość obróbki tworzyw sztucznych, kompozytów, drewna i jego materiałów pochodnych oraz metali kolorowych.

Przemysł: zwiększenie produkcji dzięki lepszej dostępności do danych

Przedsiębiorstwa produkcyjne odczuwają silną potrzebę ograniczenia kosztów w łańcuchu dostaw. Przejrzystość procesów oraz kontrola nad nimi nigdy nie była tak istotna jak dzisiaj, jednak przedsiębiorcy często mają problem, by ją osiągnąć w obszarze, który jest tak mocno zależny od papieru.

Materiały na kompostowalne opakowania

W 2014 ma wejść w życie nowa dyrektywa UE, która zapewni, że „opakowanie nie jest przesadnie wykonane w stosunku do zamierzonego celu i nadaje się do recyklingu, odzysku energii czy kompostowania” (wg Incpen), co będzie ściśle potwierdzone przez producenta opakowania. Minimalizacja odpadów i stopień odzysku mają być określane już w fazie jego projektowania. Innovia Films i Sappi Fine Paper Europe uważają, że najlepszymi metodami utylizacji elastycznych laminatów są przemysłowe/przydomowe kompostownie lub, ostatecznie, fermentacja beztlenowa, która zamienia odpady w użyteczne źródła energii. Poprzez połączenie swoich kompostowalnych produktów, NatureFlex firmy Innovia Films i asortymentu Algro Nature firmy Sappi, oferują alternatywne rozwiązanie.

Nowa generacja lamp fluorescencyjnych dla stref niebezpiecznych

Nowa linia opraw oświetleniowych R.Stahl przeznaczona do użytku w strefie Ex 1/21 oraz w strefach niebezpiecznych 2/22 osiąga lepszą wydajność energetyczną niż porównywalne urządzenia, zapewniając przy tym o ok. 10% większą luminancję. Nowe produkty z serii Exlux 6001 charakteryzują się również bardziej zwartą, stabilną i odporną na skręcanie konstrukcją niż poprzednia seria Exlux 6000.

Nowy klej

Firma Avery Dennison wyprodukowała nowy klej R1490M umożliwiający wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowań – jest on przeznaczony zwłaszcza dla producentów opakowań na środki higieniczne, tzn. „wilgotne chusteczki” (nawilżane chusteczki do rąk, pielęgnacji niemowląt czy czyszczenia mebli).

Czyściwa firmy Mewa w systemie pełnego serwisu

Ekonomiczna produkcja oznacza, że maszyny i urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne – zoptymalizowane, a sama produkcja odbywać się będzie sprawnie. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma Mewa pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca w sposób kompetentny i niezawodny.

Pewne mocowanie płyt przy wyższych prędkościach

Taśmy tesa Softprint Hard zapewniają pewne i łatwe mocowanie płyt drukowych, rzetelny proces i stale wysoką jakość nadruku, nawet przy dłuższych cyklach druku i wyższych prędkościach. Struktura tesa Softprint Hard z pianki polietylenowej o zamkniętych komórkach pozwala na uniknięcie niezadrukowanych miejsc. Natomiast twardość pianki wpływa znacząco na gęstość zadruku dzięki optymalnemu transferowi farby drukowej.

Płyty bezprocesowe Kodak Sonora: roczne oszczędności wody rzędu 265 mln litrów

Firma Kodak poinformowała, że stworzone przez nią bezprocesowe płyty Kodak Sonora mogą zapewnić znaczące oszczędności wody korzystającym z nich drukarniom akcydensowym. Swoje prognozy w tym zakresie oparła na planowanych przychodach ze sprzedaży najnowszych rozwiązań wprowadzonych w zakresie produkcji form drukowych, które zakładają zupełne wyeliminowanie wywoływarki z fazy prepress. Przyjmując konkretną sprzedaż materiałów eksploatacyjnych, firma Kodak obliczyła, że tylko w nadchodzącym roku zastosowanie płyt Sonora przyniesie oszczędności wody sięgające 265 mln litrów.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.