Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe modele z serii Acuity Advance Select

W grudniu firma Fujifilm wprowadziła na rynek cztery nowe modele maszyn z serii Acuity Advance Select – wydajnych drukarek płaskich UV najnowszej generacji, do różnorodnych zastosowań. Nowe modele poszerzają uniwersalność platformy Acuity Advance Selekt dzięki wykorzystaniu czterech, sześciu lub ośmiu niezależnych kanalików atramentu i dwóch różnych rozmiarów płaskiego stołu, z możliwością dalszej rozbudowy.

Najnowsze „chmurowe” rozwiązania drukujące HP

11 grudnia 2012 r. w HP Solution Discovery Center w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentowano najnowszą ofertę HP w zakresie drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych. Nowe rozwiązania umożliwiają przedsiębiorstwom efektywne przygotowanie dokumentów najwyższej jakości przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w dziedzinie przetwarzania danych.

Zmiany w Adobe Creative Cloud

Firma Adobe ogłosiła 11 grudnia ważną aktualizację usługi Creative Cloud. Podczas internetowej konferencji Create Now firma zaprezentowała ponad tuzin nowych funkcji w programie Photoshop, które będą dostępne dla użytkowników Creative Cloud. Ogłoszono też, że liczba darmowych i płatnych członkostw w usłudze przekroczyła milion (w tym ponad 326 tys. płatnych, stan na koniec listopada 2012).

Kolorowe urządzenia Sharp

Firma Sharp poszerzyła swoje portfolio wysokiej klasy urządzeń wielofunkcyjnych o dwa lekkie modele produkcyjne stworzone przede wszystkim z myślą o korporacyjnych działach reprograficznych. Nowe urządzenia są również doskonałą propozycją dla punktów usługowych, które muszą być przygotowane na pilne i niezapowiedziane zlecenia. Urządzenia MX-7040N i MX-6240N mogące kopiować i drukować z prędkością, odpowiednio, 70 i 62 stron na minutę, są w stanie wytwarzać w pełni wykończone dokumenty różnego typu bez skomplikowanej obsługi.

Premiery Lexmarka zwiększające produktywność w firmie

Lexmark przedstawił nowe modele drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych opartych na zaawansowanej platformie technologicznej, zapewniającej rozwiązania zwiększające produktywność w firmie. To jedna z najważniejszych premier produktowych w historii firmy. Urządzenia wielofunkcyjne Lexmarka dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu zapewniają dostęp do wielu aplikacji, które upraszczają złożone procesy manualne i zwiększają produktywność. Płynna integracja urządzeń wielofunkcyjnych Lexmarka z rozwiązaniami Perceptive Software poprawia efektywność infrastruktury oraz wydajność zespołów generując wzrost.

Hybrydowy notebook HP

Firma HP poszerza ofertę tabletów biznesowych o urządzenie hybrydowe najnowszej generacji. Notebook HP EliteBook Revolve jest wyposażony w ekran dotykowy, który można obrócić, aby umożliwić innym zapoznanie się z wyświetlanymi informacjami, a także rozłożyć, aby przekształcić urządzenie w tablet.

Efektywne kosztowo drukarki LED Oki z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM

Firma Oki Europe wprowadziła na rynek nową linię drukarek z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) skierowaną dla rynku specjalistycznego obrazowania w medycynie. Oki to pierwsza firma, która wprowadziła rozwiązania druku oparte na technologii LED, które są znacznie szybsze, bardziej elastyczne i efektywniejsze kosztowo niż dotychczas dostępne na rynku rozwiązania DICOM wykorzystujące technologie obrazowania na kliszy lub z wykorzystaniem atramentu.

Lekka drukarka etykiet P-touch H105

Firma Brother wprowadza na rynek nową drukarkę etykiet z serii P-touch – H105. Urządzenie pozwala na szybki wydruk wytrzymałych etykiet, które ułatwią organizację pracy w biurze, urzędzie, szkole, sklepie i innych miejscach pracy, dzięki oznaczaniu dokumentów, segregatorów i teczek, płyt CD/DVD, kabli i wtyczek, identyfikatorów, półek na dokumenty oraz wielu innych przedmiotów.

Ricoh AficioSP C830DN/SP C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3

Ricoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe: SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

Jakość, mobilność i bezpieczeństwo dokumentów

Firma Canon zorganizowała 25 października w Warszawie konferencję prasową poświęconą swoim produktom i rozwiązaniom dla biznesu. Zaprezentowano wyniki kolejnego ogólnoeuropejskiego badania z cyklu Insight Report, przeprowadzonego przez Canon, które opisuje trendy na rynku urządzeń biurowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję wypróbować najnowsze produkty biznesowe Canona, w szczególności rozwiązania pozwalające na pracę w ramach mobilnego systemu i w chmurze, jak np. najnowsza linia produktów imageRUNNER ADVANCE drugiej generacji.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.