Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowość Rolanda

W połowie września firma Roland DG wprowadziła na rynek SolJet Pro 4 XR-640, największy i najszybszy ploter drukująco-tnący marki Roland. Cechuje go wyjątkowa jakość wydruków, wszechstronność i wydajność. Model XR 640 zaprojektowano do druku produkcyjnego: konfiguracja głowic „dual inline” zapewnia doskonałą jakość druku przy prędkościach rzędu 21,6 m2/h w trybach druku szybkiego.

Lepsze kartony powlekane Pankaboard

Pankaboard zaprezentował swoją główną grupę kartonów – PankaBrite i PankaWhite, ze znacznie polepszonymi właściwościami. W minionym roku firma nasiliła starania mające na celu jakościową poprawę swych kartonów do produkcji opakowań. W rezultacie powstały kartony grubsze, mocniejsze, optycznie bielsze i ulepszone pod względem własności sensorycznych.

Jak ulepszyć produkcję pudełek ze składanym dnem i dużych pudeł

Dla zainteresowanych produkcją pudełek ze składanym dnem oraz dużych pudeł, którzy myślą o ulepszeniu tego rodzaju produkcji, firma Avargraf przygotowała ciekawą propozycję. Maszyny Lamina System – renomowanego, szwedzkiego producenta automatów i półautomatów do kaszerowania, linii do klejenia pudeł tekturowych, także wielkogabarytowych, półautomatów do klejenia opakowań do gier, toreb, podklejania podpórek standów, naklejania taśmy, kompaktowych klejarek do produkcji pudełek z dnem składanym (prezentowane podczas tegorocznej drupy) – są dostępne w ofercie Avargrafu.

Nowe drukarki Mimaki

Firma Mimaki Engineering Co., Ltd. opracowała ostatnio dwa nowe produkty: wielkoformatową płaską drukarkę UV JFX-500-2131 z opcją utrwalania diodami LED, oraz płaską drukarkę UJF-6042 w formacie A2, z technologią UV LED.

Cyfrowe uszlachetnianie ze Scodix SENSE

Scodix, firma produkująca cyfrowe urządzenia do uszlachetniania, uznała targi drupa za swój największy wystawienniczy sukces w historii. Scodix po raz pierwszy zaprezentował wówczas unikalne rozwiązania cyfrowe pozwalające uzyskać połysk i efekt Braille’a. Po raz pierwszy też otrzymał zamówienia z Rosji, Dalekiego Wschodu, Holandii i zaakcentował swą obecność w innych krajach na całym świecie. Warto dodać, że ponad 12 zamówień złożyli klienci, którzy z propozycjami Scodix SENSE zetknęli się po raz pierwszy właśnie na drupie.

Nowy energooszczędny system UV E2C firmy GEW

Firma GEW podczas targów Labelexpo Americas wprowadziła na rynek system ‘energy2cure’ E2C, który zużywając tylko 90 W/cm, pozwala na pełne odwzorowanie kolorów przy pełnej prędkości produkcyjnej.

Nowy spektrofotometr eXact firmy X-Rite:

Firma X-Rite Inc. poinformowała o oficjalnej rynkowej premierze rodziny spektrofotometrów eXact anonsowanych na majowych targach drupa. Urządzenia te mają usprawnić i ułatwić procesy pomiarów barwy właścicielom marek, firmom z obszaru premediów, dostawcom farb, drukarniom oraz przedsiębiorstwom zajmującym się przetwarzaniem wyrobów drukowanych. Spektrofotometry eXact mają - jak zapewnia firma X-Rite - rozwiązać powszechny problem pomiaru i dopasowywania barw drukowanych na różnych materiałach i powierzchniach.

GMC Inspire HybridMail

Firma GMC Software Technology, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami, poinformowała, że na rozpoczynających się jutro w Brukseli targach Post-Expo 2012 zaprezentuje Inspire HybridMail – nowej generacji rozwiązanie do automatyzacji i zarządzania mailingiem. Będzie ono demonstrowane przez wszystkie trzy dni, odbywającej się do czwartku wystawy na stoisku nr 4000.

Czyściwa do każdego procesu technologicznego

Codziennie czyściwa wykorzystywane są w drukarniach do czyszczenia maszyn, urządzeń i narzędzi. Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku charakteryzują się wysoką chłonnością, prawie się nie rwą i mogą być stosowane wiele razy. Świetnie nadają się do czyszczenia maszyn i obciągów offsetowych.

Nowe funkcje pakietu Creative Suite dla użytkowników usługi Creative Cloud

Firma Adobe stworzyła nowy zestaw funkcji programu Illustrator dostępnych wyłącznie dla użytkowników usługi Creative Cloud. We wrześniu na platformie pojawią się również nowe funkcje oprogramowania Adobe Dreamweaver i premierowe rozwiązanie Digital Publishing Suite w wersji Single Edition.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.