Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Systemy Böwe dla mailroomów

Lutowe Hunkeler Innovatiodays dla firmy Böwe Systec oznaczały rozpoczęcie produkcji seryjnej wysoko wydajnego system kopertującego Fusion Cross. Rozwiązanie zaprezentowano w specjalnej konfiguracji, po raz pierwszy z odwijarką papieru ze zwoju Hunkelera. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak, dzięki dołączonemu oprogramowaniu Böwe Cockpit, łatwa i intuicyjna jest eksploatacja Fusion Cross.

Efekt złota w druku cyfrowym: Kodak Gold Dry Ink

Jeszcze do niedawna uzyskanie efektu złota w procesie poligraficznym wiązało się z wysokimi kosztami, w wielu przypadkach nie do zaakceptowania dla drukarń i dla ich klientów. Jednak już wkrótce opcja koloru złotego będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem. A to za sprawą wprowadzenia przez firmę Kodak rozwiązania Kodak NexPress Gold Dry Ink.

Premiery Canona dla fotografów

Na spotkaniu prasowym zorganizowanym 21 marca br. podczas łódzkich targów Film Video Foto firma Canon przedstawiła nowości: kompaktowe aparaty fotograficzne PowerShot SX280 HS i PowerShot SX270 HS – z procesorem nowej generacji Digic 6, cyfrowe lustrzanki EOS 700D i EOS 100D oraz standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM.

Heidelberg: rozwiązania dla opakowań

Firma Heidelberg oferuje rozwiązania skrojone na miarę całego łańcucha produkcyjnego opakowań, łącznie z usługami dodatkowymi i wsparciem technologicznym specjalistów z branży. Wszystkie te możliwości zostały podsumowane w specjalnej publikacji – „White Paper” – przedstawiono tam, uwzględniając najaktualniejsze fakty i liczby dotyczące szeroko rozumianego rynku opakowań oraz obecne i przyszłe trendy nim rządzące, jak firma Heidelberg przemienia sygnały płynące z branży opakowaniowej w konkretne rozwiązania.

Secure Content Monitor

Lexmark Secure Content Monitor ogranicza ryzyko i chroni przedsiębiorstwa oraz agencje państwowe przed potencjalnymi zagrożeniami, pozwalając automatycznie śledzić i kontrolować wrażliwe informacje. Rozwiązanie może również zaoszczędzić firmie kosztów wynikających z konieczności spełnienia norm państwowych i branżowych.

Rozwiązania Kodaka usprawniają pracę włoskiej drukarni

Po zrealizowaniu inwestycji w kompleksowe rozwiązanie firmy Kodak, obejmujące oprogramowanie i sprzęt, włoska drukarnia Trento odnotowała znaczącą poprawę jakości wykonywanych zleceń, zapewniając standardy produkcyjne oczekiwane przez jej klientów. Jako wieloletni użytkownik systemów Kodak firma ma obecnie dwie wielkoformatowe naświetlarki Kodak Magnus VLF; system workflow Kodak Prinergy; portal Kodak InSite (pozwalający na zdalne przesyłanie prac przez klientów, dokonywanie zmian oraz akceptację bądź odrzucanie zleceń) oraz oprogramowanie Kodak ColorFlow integrujące wszystkie elementy związane z kolorystyką prac w ramach jednego środowiska produkcyjnego.

Drukarki RFID z funkcją automatycznej serializacji

Firma Sato wprowadziła do drukarek przemysłowych sprawdzonej już serii CL4 nowe oprogramowanie, umożliwiające drukowanie „inteligentnych” etykiet z pasywnymi tagami RFID. Nowa wersja oprogramowania pozwala na automatyczne przydzielanie numerów seryjnych, zapisywanych na chipie razem z Globalnym Numerem Jednostki Handlowej (GTIN), dawniej Europejskim Kodem Towarowym (EAN-13).

Nowa wersja Caldera Flow+

Firma Caldera zeszłej jesieni na targach SGIA Expo wprowadziła na rynek najnowszą wersję wszechstronnego oprogramowania do zarządzania przepływem prac Flow+ 1.6. Nowy Flow+ 1.6 poprawia system kalkulacji ceny (quoting system), zarządzanie kontaktami z klientem i interfejs użytkownika oraz daje nowe narzędzia i szybszy procesor.

Nowe stanowisko laserowe EasyMark

Pod koniec ub.r. firma Rofin wprowadziła na rynek czwartą wersję popularnego laserowego stanowiska znakującego EasyMark. To kompaktowe rozwiązanie dzięki zdejmowanym osłonom bocznym może pracować jako tzw. otwarty laser klasy IV, łatwo go integrować z automatycznymi i półautomatycznymi liniami produkcyjnymi.

Nowy wielofunkcyjny Brother

W styczniu Brother przedstawił nowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – MFC-J4510DW, zaprojektowane od podstaw, aby sprostać nowym wyzwaniom. Zupełnie nowy, innowacyjny sposób podania kartki, opcja druku mobilnego i możliwość drukowania materiałów bezpośrednio z Internetu z poziomu urządzenia czyni z MFC-J4510DW prawdziwe urządzenie Print 3.0. MFC-J4510DW jest mniejsze, szybsze, jednym słowem – lepsze.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.