Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Mija 35 lat od wynalezienia drukarki laserowej

W tym roku mija 75. rocznica wynalezienia przez Chestera Carlsona kserografii – technologii wykorzystywanej dziś we wszystkich biurach, którą rozwinął i wprowadził na rynek Xerox. W 2013 mija także 35 lat od wynalezienia przez firmę drukarki laserowej. Marka ma na swoim koncie ponad 10,7 tys. aktywnych patentów oraz miliardy dolarów wydanych na badania i rozwój. Koncern pracuje obecnie m.in. nad techniką drukowania baterii słonecznych i metodami bezdotykowego badania noworodków.

Zadbaj o bezpieczeństwo informacji

Pomimo rosnącej świadomości wrażliwości danych firmowych, wciąż sporo osób zapomina o znaczeniu bezpiecznego obiegu dokumentów. W wielu podmiotach przygotowywane tam raporty i analizy są produktem końcowym, a zawarta nich wiedza stanowi know-how przedsiębiorstwa. Tym bardziej należy ją chronić. Można to zrobić dzięki zastosowaniu specjalistycznych aplikacji i… zdrowego rozsądku. Trzeba tylko wiedzieć o zagrożeniu.

Komori H-UV – innowacyjny system suszenia UV podbija rynek

Coraz więcej instalacji innowacyjnego systemu suszenia Komori H-UV na świecie jest dowodem na to, że ta – pokazana po raz pierwszy podczas targów Ipex 2010 – technologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem drukarń z całego świata, również z Polski. W drukarni Chroma z Żar pracuje od kilku miesięcy pierwsza w naszym kraju maszyna wyposażona w to ciekawe, przynoszące szereg korzyści rozwiązanie. Kolejne polskie drukarnie przymierzają się do zakupu tego systemu, co świadczy o tym, że poszukują innowacyjnych rozwiązań, usprawniających procesy produkcyjne i pozwalających na uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

10 nowości polskiej chmury obliczeniowej

Polski rynek usług IT ma swoje wymagania, swoją charakterystykę i upodobania. Oktawave jest już na tym rynku od jakiegoś czasu, co pozwoliło firmie dokładnie wsłuchać się w potrzeby użytkowników w zakresie nowych narzędzi i funkcji. W tym czasie przeprowadzono rozmowy z użytkownikami, by dać klientom dokładnie to, czego potrzebują w realizacji swoich codziennych zadań. Wynikiem tych prac jest aktualizacja Oktawave. Poniżej 10 najciekawszych nowości, które wdrożono wraz z użytkownikami platformy.

NEC MultiSync P242W do zastosowań profesjonalnych

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor do profesjonalnych zastosowań MultiSync P242W, wyróżniający się wysoką jakością obrazu, odwzorowania barw i opcji połączeniowych. 24-calowy monitor 16:10 z panelem IPS i podświetleniem LED jest dedykowany do obróbki fotografii, specjalistycznego projektowania, aplikacji finansowych, inżynierii i obrazowania medycznego, czyli do zastosowań, w których wymagana jest niezawodna jakość obrazu.

Nowy Xerox Color 8250 do druku transakcyjnego

Xerox wprowadza do swojej oferty nowy system produkcyjny do druku zmiennych danych, Xerox Color 8250. Urządzenie charakteryzuje się zalecanym średnim miesięcznym obciążeniem do 4 mln kolorowych wydruków. Poszerzanie portfolio produktów do kolorowego druku transakcyjnego to odpowiedź firmy na potrzeby rynku, który według badań InfoTrends rośnie w tempie 25 proc. rocznie.

Mała, kolorowa drukarka LED

Firma Brother zaprezentowała najnowszą kolorową drukarkę, wykorzystującą technologię LED: HL-3170CDW. To najmniejsze urządzenie tego typu w ofercie producenta. Kompaktowa konstrukcja, wysoka prędkość i jakość druku sprawiają, że urządzenie sprawdzi się w środowisku biurowym.

Monitor 23" Eizo do systemów monitoringu z technologią Smart Insight

Firma Eizo poinformowała o nowym modelu z serii DuraVision – FDF2303W. Ten 23-calowy monitor o rozdzielczości full HD przeznaczony jest do systemów monitoringu i nadzoru. Wyposażono go w wejścia HDMI, a dodatkowo zaimplementowano w nim autorską technologię Smart Insight, która polepsza widoczność w ciemnych obszarach ekranu.

Do tłoczenia okładek

Firma Durrer Spezialmaschinen AG poszerzyła ofertę produktów w zakresie tłoczenia od czasu targów drupa 2012, kiedy to pokazała swoje pierwsze w pełni automatyczne urządzenie P-Flex. Po dyskusjach z klientami na wystawie Durrer zaczął rozwijać drugą, tańszą wersję podstawową urządzenia: P-Flex M, obsługiwaną ręcznie.

Drukowana etykieta z pamięcią wielokrotnego zapisu

Firma Thin Film Electronics ASA zaprezentowała prototyp zintegrowanej elektronicznie etykiety opartej na pamięci wielokrotnego zapisu. Wydrukowana etykieta ma wbudowaną pamięć, proste układy logiczne oraz czujnik temperatury. Gdy zadane parametry zostaną przekroczone, informacja o tym zostanie zapisana w pamięci, skąd będzie ją można później odczytać.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.