Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Kolorowe urządzenia Sharp

Firma Sharp poszerzyła swoje portfolio wysokiej klasy urządzeń wielofunkcyjnych o dwa lekkie modele produkcyjne stworzone przede wszystkim z myślą o korporacyjnych działach reprograficznych. Nowe urządzenia są również doskonałą propozycją dla punktów usługowych, które muszą być przygotowane na pilne i niezapowiedziane zlecenia. Urządzenia MX-7040N i MX-6240N mogące kopiować i drukować z prędkością, odpowiednio, 70 i 62 stron na minutę, są w stanie wytwarzać w pełni wykończone dokumenty różnego typu bez skomplikowanej obsługi.

Premiery Lexmarka zwiększające produktywność w firmie

Lexmark przedstawił nowe modele drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych opartych na zaawansowanej platformie technologicznej, zapewniającej rozwiązania zwiększające produktywność w firmie. To jedna z najważniejszych premier produktowych w historii firmy. Urządzenia wielofunkcyjne Lexmarka dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu zapewniają dostęp do wielu aplikacji, które upraszczają złożone procesy manualne i zwiększają produktywność. Płynna integracja urządzeń wielofunkcyjnych Lexmarka z rozwiązaniami Perceptive Software poprawia efektywność infrastruktury oraz wydajność zespołów generując wzrost.

Hybrydowy notebook HP

Firma HP poszerza ofertę tabletów biznesowych o urządzenie hybrydowe najnowszej generacji. Notebook HP EliteBook Revolve jest wyposażony w ekran dotykowy, który można obrócić, aby umożliwić innym zapoznanie się z wyświetlanymi informacjami, a także rozłożyć, aby przekształcić urządzenie w tablet.

Efektywne kosztowo drukarki LED Oki z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM

Firma Oki Europe wprowadziła na rynek nową linię drukarek z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) skierowaną dla rynku specjalistycznego obrazowania w medycynie. Oki to pierwsza firma, która wprowadziła rozwiązania druku oparte na technologii LED, które są znacznie szybsze, bardziej elastyczne i efektywniejsze kosztowo niż dotychczas dostępne na rynku rozwiązania DICOM wykorzystujące technologie obrazowania na kliszy lub z wykorzystaniem atramentu.

Lekka drukarka etykiet P-touch H105

Firma Brother wprowadza na rynek nową drukarkę etykiet z serii P-touch – H105. Urządzenie pozwala na szybki wydruk wytrzymałych etykiet, które ułatwią organizację pracy w biurze, urzędzie, szkole, sklepie i innych miejscach pracy, dzięki oznaczaniu dokumentów, segregatorów i teczek, płyt CD/DVD, kabli i wtyczek, identyfikatorów, półek na dokumenty oraz wielu innych przedmiotów.

Ricoh AficioSP C830DN/SP C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3

Ricoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe: SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

Jakość, mobilność i bezpieczeństwo dokumentów

Firma Canon zorganizowała 25 października w Warszawie konferencję prasową poświęconą swoim produktom i rozwiązaniom dla biznesu. Zaprezentowano wyniki kolejnego ogólnoeuropejskiego badania z cyklu Insight Report, przeprowadzonego przez Canon, które opisuje trendy na rynku urządzeń biurowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję wypróbować najnowsze produkty biznesowe Canona, w szczególności rozwiązania pozwalające na pracę w ramach mobilnego systemu i w chmurze, jak np. najnowsza linia produktów imageRUNNER ADVANCE drugiej generacji.

Kolejna generacja Compucut

Compucut Generation 5.0 zaprezentowany na tegorocznej drupie to nowa wersja znanego od ponad 25 lat rozwiązania, które miało prawie 2 tys. instalacji. Compucut, istotna składowa całego systemu Polar P-Net, pozwala na przygotowanie poza krajarką programu cięcia w oparciu o dane z działu cyfrowej przygotowalni (pliki CIP3/CIP4). Pozwala wykorzystać dostępne dane prepress i automatycznie tworzyć programy dla superszybkich krajarek. To ogranicza czas ustawienia maszyny prawie do zera.

Profesjonalne drukowanie z nowym bizhubem PRO 951

Urządzenie bizhub PRO 951 to najnowszy model monochromatyczny z segmentu urządzeń produkcyjnych w ofercie Konica Minolta. Dedykowany jest centralnym punktom druku, dostawcom cyfrowych usług poligraficznych oraz innym środowiskom drukarskim o dużym natężeniu pracy. Do głównych zalet urządzenia należą: przystępna cena, niezwykle wysoka jakość druku oraz wyjątkowa elastyczność pod kątem stosowanych nośników. Bizhub PRO 951 jest wyposażony w narzędzie Tone Curve Utility, wyróżnia go również duża liczba papieru na wejściu oraz profesjonalne opcje wykańczania.

Sieciowe, biurowe drukarki atramentowe Epson do małych firm

Epson pomaga małym firmom oszczędzać, wprowadzając do sprzedaży nową serię niezawodnych i elastycznych biurowych drukarek atramentowych. Dzięki oddzielnym wkładom atramentowym drukarki WF-3000 i WF-2000 są bardzo tanie w eksploatacji, zwłaszcza WF-3000, której koszty drukowania w przeliczeniu na stronę są nawet o 50% niższe niż konkurencyjnych drukarek laserowych. Nowe drukarki nadają się do małych biur szukających tanich, niezawodnych urządzeń wielofunkcyjnych łatwo podłączanych do sieci – przewodowo i poprzez Wi-Fi.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.