Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Adobe Muse do projektowania stron internetowych

W maju firma Adobe wprowadziła na rynek oprogramowania Adobe Muse, które umożliwia projektantom tworzenie stron internetowych bez konieczności pisania kodu. Rozwiązanie Adobe Muse było dotychczas dostępne jako publiczna wersja beta. Dzięki niemu planowanie, projektowanie i publikowanie oryginalnych stron w standardzie HTML jest równie łatwe jak opracowywanie układów wydruku. Adobe Muse udostępnia strony główne, wbudowane narzędzia interaktywne i możliwość korzystania z ponad 400 czcionek WWW w bibliotece Adobe Typekit, dzięki czemu tworzenie wyjątkowych, profesjonalnych stron internetowych jest proste.

Druk zmiennych danych na potrzeby rynku reklamy

Rynek reklamowy szybko się zmienia. Coraz częściej akcje reklamowe szyte są na miarę potencjalnych klientów i kierowane do konkretnych odbiorców. Przygotowanie materiałów promocyjnych dla odbiorców znanych z imienia i nazwiska znacznie zwiększa skuteczność kampanii i obniża koszty. Do realizacji nowych wyzwań, produkcji materiałów w niewielkiej liczbie egzemplarzy i z krótkim terminem realizacji, świetnie nadaje się druk cyfrowy.

Monochromatyczna drukarka do etykiet i kodów

Bazując na doświadczeniach i sukcesie kolorowej drukarki etykiet TM-C3400 firma Epson stworzyła monochromatyczny model TM-C3400BK. Jest to kompaktowa, biurkowa drukarka atramentowa do druku monochromatycznych etykiet, kodów paskowych i biletów. Może drukować różne rodzaje etykiet, tworząc trwałe wydruki na wielu typach nośników o szerokości od 30 do 112 mm.

Technologia nawijarek w druku na ultracienkiej folii z tworzywa sztucznego

Jedną z najnowszych innowacji technologicznych firmy B&R jest biblioteka programowa do kontrolowania procesów nawijania, zapewniająca wysoką precyzję i wydajność. Może ona obsługiwać kontrolę naciągu w układzie otwartym na podstawie wartości zadanej momentu siły lub w układzie zamkniętym za pomocą pomiaru odpowiedzi lub tzw. „tańczącej rolki”.

Linia produktów do precyzyjnego, spektralnego pomiaru światła

Nowa na rynku marka, pod którą firma Just-Normlicht – producent znormalizowanych technologii oświetleniowych dla grafiki i przemysłu fotograficznego – dostarcza od niedawna kompletną linię produktów przeznaczonych do precyzyjnego, spektralnego pomiaru światła to GL Optic. Ich projektantem jest polski fizyk Jan Lalek, właściciel firmy Lafot z Puszczykowa pod Poznaniem.

Drukuj w hotelu z bEST Payment

Goście hotelowi nie muszą się już martwić, gdzie wydrukować potrzebne im dokumenty. Zamiast gorączkowo szukać punktu poligraficznego będą mogli to zrobić na miejscu. Konica Minolta oferuje hotelom aplikację bEST Payment. Pozwala ona ich gościom na łatwe drukowanie dokumentów, a administracji na automatyczne doliczanie opłat za usługę do rachunku za pokój.

Benzofenon w lakierach UV

Mając na uwadze pomyłki i zamieszanie, jakie panuje wokół zagadnień „druk opakowań artykułów spożywczych” oraz „lakiery UV niezawierające benzofenonu” firma Weilburger Graphics GmbH chciałaby nieco przybliżyć i wyjaśnić aktualny stan rzeczy.

Ricoh wchodzi na rynek kolorowych urządzeń szerokoformatowych

Z myślą o rozwijającym się rynku CAD Ricoh Europe zaprojektował Aficio MP CW2200SP – unikalne, kolorowe urządzenie szerokoformatowe, znakomite rozwiązanie dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, konstrukcyjnej czy budowlanej. Dzięki zastosowaniu nowego, szybko schnącego płynnego żelu Ricoh Liquid Gel, urządzenie jest oszczędne, wydruki nie rozmazują się, a całość zapewnia znakomitą precyzję przy drukowaniu bardzo cienkich linii. Aficio MP CW2200SP będzie dostępne w Polsce na przełomie jesieni i zimy br.

X-Rite wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą

X-Rite Inc. wprowadza nową wersję pakietu rozwiązań do profesjonalnego zarządzania barwą i1, które zostały dodatkowo wzbogacone o nowo zaprojektowany spektrofotometr i1Pro 2. Bazujący na sukcesie spektrofotometru X-Rite i1Pro (który stał się w ciągu ostatniej dekady standardem branżowym) nowy i wzbogacony model i1Pro 2 został zaprojektowany na nowo w taki sposób, by zapewnić swoim użytkownikom jeszcze wyższy poziom dokładności pomiarów, wszechstronności, ergonomii i funkcjonalności.

Mikro-rakle do aplikacji

Innowacyjne dodatki do profesjonalnej gamy Avery Tools, firmy Avery Dennison, czyli „mikro-rakle” Avery FleXtreme, radzą sobie z jednym z odwiecznych problemów, z którymi borykają się firmy nanoszące grafiki samoprzylepne – szczególnie przy oklejaniu pojazdów. Dzięki nowemu narzędziu można uzyskać gładkie wykończenie nawet na ekstremalnie wygiętych lub zakrzywionych powierzchniach.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.