Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Ponad 1300 uczestników z 46 krajów na UV Days 2019!

W trakcie UV Days, które odbyły się w dniach 13–16 maja w Nürtingen, światowy lider na rynku systemów utwardzających UV i LED, firma IST Metz, miała zaszczyt gościć 1300 odwiedzających i 55 wystawców związanych z branżą UV z 46 krajów.
Ponad 30 wystąpień i krótkich prezentacji, 16 pokazów druku na żywo na własnej offsetowej maszynie arkuszowej i osiem na maszynie wąskowstęgowej oraz trzy różne drukowane prace – tak krótko można opisać tegoroczne wydarzenie UV Days IST Metz. „Jesteśmy zachwyceni wielkim sukcesem dziewiątej edycji naszych dni otwartych. Ostatnie UV Days cieszyły się większym zainteresowaniem i były bardziej zróżnicowane niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Christian-Marius Metz, prezes IST Metz GmbH.

Informacja reklamowa

Ruszyła rejestracja na Labelexpo Europe 2019

Rejestracja na tegoroczną, jubileuszową edycję Labelexpo Europe, jest już otwarta. Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach odbędą się już po raz 40., po raz kolejny w przestrzeniach Brussels Expo. W dniach 24–27 września 2019 r. możemy się spodziewać imprezy wystawienniczej z większą liczbą pokazów na żywo zaawansowanych urządzeń drukarskich niż na jakichkolwiek innych targach.

Półmetek cyklu Dni Otwartych firmy DKS

Firma DKS, dostarczająca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii, jest na półmetku cyklu imprez Dni Otwartych, o których pisaliśmy w wydaniu kwietniowym „Świata DRUKU” i na naszej stronie internetowej. Dotąd odbyły się spotkania w Białymstoku, Warszawie i Gdańsku, podczas których uczestnicy mogli przetestować i porównać maszyny oraz wymienić poglądy.

Ruszyła rejestracja na FestiwalDruku.pl

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające: konkursy branżowe, szkolenia i warsztaty (m.in. na temat druku na tkaninach, termotransferu, obsługi zgrzewarek, oklejania samochodów, gięcia liter 3D). Organizatorzy zapowiadają udział w targach blisko 250 wystawców.

Spotkanie branży reklamowej

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zorganizowała 17 maja br. w Przypkach pod Tarczynem kolejne Sprawozdawcze Walne Zebranie. Było nie tylko okazją do integracji, ale przede wszystkim do dyskusji na temat spraw ważnych dla całej branży, pokazujących problemy rynku od różnych stron łańcucha dystrybucji.

Za nami 26. warsztaty aplikowania folii wylewanych

W opolskiej siedzibie firm Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos 12 kwietnia br. odbyła się 26. już edycja warsztatów pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Najważniejszym punktem szkolenia był proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania, zaprezentowany podczas części pokazowej i warsztatowej spotkania.

Kraków zaprasza na 23. Targi Książki w październiku

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się w dniach 24–27 października. Zapowiada się następująco: miliony książek, tysiące zaczytanych zwiedzających, spotkania z ulubionymi autorami, spotkania i konkursy branżowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Za hasło przewodnie wydarzenia organizatorzy wybrali słowa Carlosa Ruiza Zafóna: „Czytać to bardziej żyć”.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone oprogramowaniu Corel

Podczas zbliżających się 22. Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video oraz Technologii Multimedialnych (Expo-Łódź, 23–25 maja br.) „Świat DRUKU” organizuje warsztaty poświęcone oprogramowaniu Corel. Poprowadzi je Aleksy Pawluczuk, wykładowca ASP w Krakowie. Wspólnie z firmą Colop zapraszamy na stoisko nr D22, gdzie jak co roku odbywać się będą ponadto warsztaty grawerowania laserowego i prelekcje na temat materiałów wykorzystywanych w druku fotografii.

Canon i Akonda zaprezentują druk książek na żądanie

W dniach 28–31 maja firmy Canon i Akonda organizują warsztaty i pokazy „na żywo” najnowszych systemów druku i urządzeń do uszlachetniania książek oraz materiałów wydawniczych. Podczas wydarzenia, skierowanego do właścicieli oraz pracowników drukarń dziełowych i wydawnictw, będzie można zobaczyć m.in. po raz pierwszy w tej części Europy działanie urządzenia Océ varioPRINT 6330 zintegrowanego z oklejarką C.P. Bourg. Prezentacja odbędzie się w Ośrodku Campoverde w Łodzi (ul. Grabińska 43).

DKS organizuje multibrandowe dni otwarte

Firma DKS, dostawca rozwiązań dla poligrafii, wraz z partnerami – Akonda, Canon, Contex, EFI, es-te, KIP, Konica Minolta, Zing – organizuje w terminie 22–23 maja br. bezpłatne dni otwarte. W programie prezentacje pięciu różnych technologii druku cyfrowego (od tradycyjnych technik opartych na inkjecie, eko-solwencie oraz elektrofotografii, poprzez coraz bardziej popularną, szczególnie w druku książek, technologię direct press, po nowatorską UVgel) oraz prelekcje na tematy związane z automatyzacją, najnowszymi trendami w branży poligraficznej oraz pomysłami, jak wyróżnić się na tle trudnej konkurencji.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.