Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Targi Plastpol już w maju

XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się w dniach 28–31 maja w Kielcach. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy zapowiadają udział ponad 800 wystawców z 39 krajów świata, którzy zaprezentują najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty oraz metody recyklingu tworzyw sztucznych. W poprzedniej edycji targi odwiedziło niemal 19 tys. odwiedzających.

W czerwcu odbędzie się Festiwal SEPARATOR

W dniach 13–15 czerwca 2019 r. odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Inicjatyw Kreatywnych SEPARATOR, organizowanego przez studentów grafiki Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Na program wydarzenia składają się warsztaty tematyczne, wystąpienia specjalistów prowadzących prelekcje oraz wiele paneli dyskusyjnych na temat zagadnień z zakresu UX, UI, Digital Art, edytorstwa i multimediów. Zwieńczeniem festiwalu jest wystawa wybranych prac studentów, stanowiąca okazję do dyskusji i wymiany spostrzeżeń z autorami prezentowanych projektów.

Otwarto Galerię Książki Kolekcjonerskiej Kurtiak i Ley

W minionym tygodniu, 8 maja 2019 r., miało miejsce uroczyste otwarcie Galerii Książki Kolekcjonerskiej Kurtiak i Ley. Mieści się ona w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 62. Przy tej okazji odbył się również wernisaż książki Włodzimierza Majakowskiego – poematu pt. „Dobrze” w opracowaniu graficznym Hanny Bakuły. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Szkolenia z zakresu prawa autorskiego i prawa prasowego

Ośrodek Edukacyjny FORUM organizuje w dn. 3 czerwca br. w Warszawie szkolenie pt. „Prawo autorskie i prawo do ochrony wizerunku – aktualne przepisy, interpretacja i praktyczne ich stosowanie. Nowe przepisy dotyczące organizacji zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi”. Dzień później, 4 czerwca odbędzie się kolejne: „Wykorzystanie wizerunku w publikacjach prasowych i internetowych. Prawo prasowe – rok po istotnych zmianach ustawy”.

XLII Poligraficzne Konfrontacje o cyfrowym druku wielkoformatowym

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami organizuje spotkanie połączone z warsztatami, poświęcone tematyce drukowania wielkoformatowego techniką cyfrową, które odbędzie się 23 maja 2019 r. w Sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie przy ul. Sapieżyńskiej 10A. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W maju i czerwcu Akademia Heidelberga

Polski oddział firmy Heidelberg organizuje cykl seminariów poświęconych tematyce opakowaniowej pod nazwą „Akademia Heidelberga. Opakowania”. Spotkania odbędą się w trzech miastach: Katowice (30 maja), Gdańsk (27 czerwca) i Poznań (podczas wrześniowych targów Taropak).

13. edycja konferencji Meet Kodak Polska już w maju

30 maja 2019 r. w hotelu Warsaw Plaza (Warszawa, ul. Łączyny 5) odbędzie się kolejna, już 13. edycja konferencji Meet Kodak Polska. Jest to wydarzenie skierowane do przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. W tym roku tematem przewodnim będzie 20-lecie Prinergy Workflow oraz innowacje z portfolio Kodak. Będzie także mowa o nowej firmie Miraclon (zobacz TUTAJ) i planach dalszego rozwoju po nowym szyldem rozwiązań Flexcel NX.

Opole zaprasza na Festiwal Książki

Zbliża się 4. edycja Festiwalu Książki, który odbędzie się w dniach 7–9 czerwca 2019 r. na opolskim placu Wolności. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń placu zostanie zmieniona w Miasteczko Literackie, gdzie będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.

Już za tydzień targi PCI Days 2019

Już za tydzień, 15 maja 2019 r. w Warszawie (EXPO XXI, hala nr 4), rozpocznie się 1. edycja dwudniowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Odbywające się w formule B2B wydarzenie powstało z myślą o producentach leków i kosmetyków, a także dostawcach maszyn, opakowań, surowców, usług laboratoryjnych, logistycznych, IT oraz innych skierowanych do obu branż. Goście będą mogli poznać nowinki technologiczne, znaleźć nowych dostawców, poznać trendy, którymi branża farmaceutyczna i kosmetyczna będzie żyła przez najbliższe miesiące, oraz uczestniczyć w serii ponad 30 wystąpień merytorycznych, odbywających się w dwóch strefach inspiracji, a także w warsztatach. Organizatorzy zadbali o ich atrakcyjny program, którego szczegóły są dostępne na stronie internetowej targów: www.pcidays.pl.

Monachijska odsłona targów InPrint 2019

Tegoroczna edycja targów InPrint odbędzie się w Monachium w dniach 12–14 listopada. Międzynarodowa wystawa poświęcona technologii druku przemysłowego co roku gromadzi w jednym miejscu najważniejszych producentów technologii do zadruku metalu, plastiku, folii, tekstyliów, szkła, ceramiki, drewna i innych powierzchni, skupionych wokół pięciu obszarów tematycznych: druk sitowy, specjalny, cyfrowy, inkjetowy i 3D. Wydarzeniu co roku towarzyszy program konferencji tematycznych.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.