Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy Chief Operating Officer i członek zarządu w Ricoh Europe

Enrique Calabuig otrzymał nominację na stanowisko Chief Operating Officera oraz członka zarządu Ricoh Europe w funkcji Executive Vice President.
Enrique Calabuig jest związany Ricoh od ponad 23 lat. W tym czasie zajmował wiele kierowniczych stanowisk a przez ostatnie 4 lata był odpowiedzialny za zarządzanie francuskim oraz hiszpańskim oddziałami Ricoh. Enrique Calabuig dysponuje ogromnym doświadczeniem oraz bardzo dobrym zrozumieniem potrzeb rynku.

Poligrafia 3M rośnie w siłę

Dział Paper and Print Market 3M Industrial Adhesive and Tapes firmy 3M Poland rośnie w siłę. 1 marca do zespołu dołączyła Magdalena Maleszewska, obejmując stanowisko Senior Marketing Coordinator 3M Industrial Adhesives & Tapes.

Sławomir Wontrucki prezesem PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacja branżowa skupiająca obecnie 22 najważniejsze na polskim rynku firmy wynajmu długoterminowego oraz Rent a Car, wybrał nowe władze. Prezesem PZWLP został Sławomir Wontrucki, który na co dzień zarządza firmą LeasePlan Fleet Management Polska, największym dostawcą usług CFM w kraju. Nowy prezes był już członkiem związku, jego współzałożycielem, pełnił funkcję członka zarządu do 2014 r., a ostatnie 2 lata zasiadał w radzie programowej.

Nowy dyrektor zarządzający w firmie Kornit

Dnia 1 stycznia 2016 Eyal Manzoor objął stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie Kornit Digital Europe, zastępując Wilfrieda Kampe. Jego misją jest dalsze wspieranie rozwoju firmy. Będzie nadzorował działalność przedsiębiorstwa w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Manzoor rozpoczął pracę w firmie Kornit w kwietniu 2007 roku, w 2012 został dyrektorem zarządzającym w Kornit Digital Asia Pacific. Ma ponad 15 lat doświadczenia w działach związanych z drukiem cyfrowym i zadrukiem tekstyliów, wsparciem klienta oraz sprzedaży i marketingu. Wcześniej pracował m.in. dla firm NUR, Macroprinters i Scitex Vision.

Gerold Linzbach prezesem zarządu

Po raz kolejny funkcję prezesa zarządu w firmie Heidelberger Druckmaschinen AG objął Gerold Linzbach. Siegfried Jaschinski, przewodniczący rady nadzorczej: „Skład zarządu w minionych miesiącach się zmienił, ale będzie to miało pozytywny wpływ na przyszłość naszego przedsiębiorstwa. Firma nabrała wiatru w żagle. Cała rada nadzorcza cieszy się z powrotu Gerolda Linzbacha, który wspólnie ze swoimi kolegami będzie realizował strategiczne założenia Heidelberga”.

Nowy dyrektor w firmie Gallus

Dnia 1 listopada 2015 roku Karl-Gerhard Amerongen rozpoczął pracę w firmie Gallus Group (w St. Gallen, w Szwajcarii) na stanowisku Head of Digital Sales Europe. Amerongen zdobył już duże doświadczenie w sprzedaży, pracując w firmach działających w branży poligraficznej. W latach 2000–2010 pracował w działach zajmujących się sprzedażą, systemami workflow oraz działami CtP dla firm Scitex, Creo i Kodak. W latach 2010–2015 był odpowiedzialny za systemy zarządzania informacjami i efi VUTEk w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w firmie Efi Germany. Ponadto w latach 1997–2000 był dyrektorem zarządzającym w firmie Reprotechnik Deutschland.

Odszedł Apolinary Brodecki

Z ogromnym żalem informujemy, że 17 lutego zmarł Apolinary Brodecki, m.in. wieloletni redaktor naczelny Poligrafiki i działacz Sekcji Poligrafów SIMP, jak również dyrektor PWPW i Drukarni Skarbowej, a prywatnie – dziadek naszego kolegi, Sławomira Sokołowskiego, jednego ze współwłaścicieli PrintinPoland.com.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 23 lutego na cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie.
Rodzinie śp. Apolinarego Brodeckiego składamy wyrazy współczucia.

Andrzej Płatek w firmie Reprograf

14 grudnia ub.r. do zespołu pracowników firmy Reprograf dołączył Andrzej Płatek, obejmując stanowisko dyrektora handlowego oraz wiceprezesa firmy. Przejęcie obowiązków nastąpiło tego samego dnia. „Dziękuję Radzie Nadzorczej firmy Reprograf za okazane zaufanie. Cieszę się, że w mojej karierze menedżerskiej będę mógł rozwijać firmę z czysto polskim rodowodem, która przez ostatnie 24 lata odniosła tak wielki sukces na rynku polskim. Od dziś zaczynam dogłębne poznawanie spółki i pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku przedstawię dalszą strategię rozwoju dla całej firmy, w której uwzględnimy kluczowe cele biznesowe na najbliższe lata. Wierzę, że uda się nam z dalszymi sukcesami realizować plany rozwoju firmy” – powiedział Andrzej Płatek.

Iain Maxwell nowym dyrektorem zarządzającym Canon Polska

Firma Canon Europe poinformowała, że Iain Maxwell został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Canon Polska i będzie odpowiadał bezpośrednio przed Rokusem van Iperenem, prezydentem i dyrektorem generalnym, Canon Europe, Middle East & Africa.
Iain Maxwell rozpoczął pracę w Canon w 1983 roku, co pozwoliło mu bardzo dobrze poznać firmę i rozwinąć umiejętności menedżerskie.

Zmiany personalne w firmie Roland

W ostatnim czasie w firmie Roland DG North Europe przyjęto na stanowisko menedżera ds. marketingu Tinie Hauch Tarp, na stanowisko koordynatora ds. sprzedaży Anne Witt, a stanowisko asystentki dyrektora zarządzającego objęła Camilla Lembøl.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.