Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Przemysław Arabski szefem działu inkjetowego Agfa Graphics

W kwietniu br. Przemysław Arabski, dotychczas pełniący funkcję regionalnego szef sprzedaży, objął stanowisko szefa działu inkjetowego Agfa Graphics w Polsce. Nadzoruje tym samym całość działań firmy, związanych ze sprzedażą i serwisowaniem jej rozwiązań wielkoformatowych z serii Anapurna i Jeti na terenie Polski.

Zmiany personalne w PIAP

22 maja w Warszawie odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, podczas którego wyłoniono nowy zarząd Izby i przedstawiono plan działań na 2014/2015 rok. Nowym prezesem PIAP został dotychczasowy jej wiceprezes, Tomasz Chwiłowicz z firmy Jaguar.

Nowy prezes Konica Minolta Business Solutions Europe

Ikuo (Indy) Nakagawa został prezesem Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH. Zastąpi na tym stanowisku Kena Osugę, który kierował europejskim zarządem firmy przez ostatnie trzy lata. Osuga obejmie funkcję Chief Financial Officer w siedzibie głównej Konica Minolta, Konica Minolta Inc., w Tokio.

Smutna wiadomość

30 kwietnia zmarł ŚP. Wiesław Grabowski, wieloletni prezes Drukarni Dziełowej SA w Łodzi, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych, członek władz Polskiej Izby Druku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 maja na cmentarzu rzymskokatolickim w Koluszkach.
To wielka strata dla łódzkiego środowiska poligrafów i całej naszej branży, przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i wszystkim, którzy znali Zmarłego
Redakcja „Świata DRUKU”

Wybrano nowe władze Polskiej Izby Druku

Na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Polskiej Izby Druku, zorganizowanym w Warszawie 24 kwietnia 2014, wybrano nowe władze PID. Prezesem Izby ponownie został Edward Dreszer.

Nowy prezes Xerox Polska

Od 12 marca stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Xerox Polska zajmuje Alex Remez. Przed rozpoczęciem pracy w Xerox pełnił szereg funkcji zarządczych związanych ze sprzedażą i logistyką w Izraelu i na Ukrainie. Przed objęciem stanowiska w Xerox Polska przez trzy lata zajmował analogiczne stanowisko w regionie Ukrainy i Kaukazu.

Zmiany w zarządzie manrolanda

W marcu firma manroland web systems podała, że Eckhard Hoerner-Marass przestał być członkiem jej zarządu. Od września 2012 r. odpowiadał on za rozwój firmy. Od 1 stycznia br. zarząd firmy stanowili Eckhard Hoerner-Marass, jako rzecznik zarządu, i Joern Gossé, na stanowisku dyrektora działu sprzedaży i serwisu. Eckharda Hoernera-Marassa zastąpił Uwe Lüders, prezes L. Possehl & Co, Joern Gossé pozostał przy dotychczasowej funkcji

Zmiany w zarządzie Heidelberga

31 marca Marcel Kiessling, członek zarządu ds. sprzedaży i serwisu Heidelberger Druckmaschinen AG, który pracował w firmie od 1989 roku, pożegnał się z nią za porozumieniem stron. W związku z tym rada nadzorcza Heidelberga powołała Haralda Weimera (w firmie od ponad 15 lat) na zwykłego członka zarządu z dniem 1 kwietnia.

Zmarł dr inż. Andrzej Ciszewski, prezes SIMP

W dniu 6 marca 2014 roku zmarł dr inż. Andrzej Ciszewski, w latach 2000-2014 prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, członek honorowy SIMP, członek Rady Krajowej FSNT-NOT, członek Rady Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych. Pogrzeb odbył się 14 marca na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi.
Redakcja „Świata DRUKU” żegna go z żalem

Nowa kadra kierownicza i platforma usługowa w koncernie Iggesund

Iggesund Paperboard, producent wyrobów papierniczych należący do działającej w sektorze przemysłu drzewnego grupy Holmen, przechodzi szereg przekształceń na wielu szczeblach. Od jesieni ubiegłego roku nowym prezesem zarządu jest Annica Bresky.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.