Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Epson: Krzysztof Modrzewski szefem sprzedaży w Polsce i krajach bałtyckich

Krzysztof Modrzewski jest od września br. National Sales Managerem dla Polski i krajów bałtyckich (Estonia, Litwa i Łotwa), odpowiada za całość działalności firmy Epson na tym obszarze.

Wybrano prezesa targów Ipex 2014

Informa Exhibitions poinformowała we wrześniu, że Patrick Martell, dyrektor generalny St Ives Group, brytyjskiej firmy oferującej rozwiązania marketingowe i wydawnicze, został mianowany prezesem targów Ipex 2014.

Jubileusz 50-lecia pracy zawodowej inż. poligrafa Mirosława Wieczorka

W sierpniu tego roku 50-lecie pracy zawodowej obchodził Mirosław Wieczorek, inżynier poligraf. Od 1997 roku do chwili obecnej związany z firmą Heidelberg Polska. Swoje ogromne doświadczenie wykorzystuje przy wsparciu technicznym działów sprzedaży i serwisu maszyn i urządzeń oferowanych w Polsce.

Odszedł Stanisław Szymański

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Stanisława Szymańskiego, założyciela i wieloletniego prezesa firmy Reproserwis oraz dyrektora generalnego Miller Graphics Poland. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 września.

„Świat DRUKU” składa kondolencje rodzinie Zmarłego i jego współpracownikom z firmy Miller Graphics Poland

Zmiany w kierownictwie UPM Raflatac

Od 1 września funkcję wiceprezesa wykonawczego UPM Raflatac sprawuje Tapio Kolunsarka. Został on także członkiem Zespołu Wykonawczego Grupy UPM. Uprzednio zajmował stanowisko starszego wiceprezesa UPM Raflatac EMEA.

Zmiany personalne w „Świecie DRUKU”

Z końcem bieżącego miesiąca w naszym wydawnictwie kończy pracę nasz wieloletni współpracownik Michał Jakubiszyn, menedżer ds. marketingu. Dziękujemy Panu Michałowi za jego pracę, ogromne zaangażowanie w realizację projektów wydawniczych oraz sympatyczną i przyjacielską współpracę. Życzymy mu sukcesów w dalszej karierze zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.
Jednocześnie informujemy, że do naszego zespołu dołączył Pan Rafał Kłąb (na zdjęciu), który będzie zajmował się sprzedażą produktów wydawniczych i marketingiem, i wspólnie z nami będzie realizował strategię naszego wydawnictwa. Życzymy Panu Rafałowi owocnej współpracy i wielu sukcesów. Liczymy, że z przychylnością powitają Państwo naszego nowego współpracownika w naszej branży i jak zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zespół „Świata DRUKU”

Epson rozbudowuje polski dział druku wielkoformatowego

Grzegorz Mencfel jest od 1 sierpnia br. Business Account Managerem w dziale LFP, czyli druku wielkoformatowego i profesjonalnych drukarek fotograficznych. Odpowiada za region południowej Polski.

Nowy prezes WAN-IFRA

Na początku czerwca Tomas Brunegård (na zdjęciu), prezes szwedzkiej Stampen Media Group, został wybrany, na okres dwóch lat, nowym prezesem WAN-IFRA, zastępując na tym stanowisku Jacoba Mathew. „Pragnę przyczynić się do rozwoju naszej branży multimediów i do rozwijania podstawowej misji WAN-IFRA, którą jest ochrona i wspieranie wolności prasy, a także ekonomicznej niezależności mediów, jako istotnego warunku tej wolności” – powiedział.

Nowy dyrektor generalny KBA-MePrint

W początkach czerwca rada nadzorcza KBA-MePrint AG powołała na stanowisko dyrektora generalnego Axela Thiena (na zdjęciu). Holger Volpert zwalniając to stanowisko jednocześnie opuścił firmę KBA.

Nowi współpracownicy firmy WAB

Firma WAB Artykuły Poligraficzne Sp. Jawna, dostawca materiałów i urządzeń dla przemysłu poligraficznego, z dniem 9 maja 2013 poszerzyła swoją działalność o współpracę z pracującymi dotychczas na rzecz Impexmetal SA Anną Janczewską i Hanną Wylezińską.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.