Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowi wiceprezesi Esko

W grudniu ub.r. firma Esko poinformowała o utworzeniu nowej funkcji – starszego wiceprezesa ds. sprzedaży – i objęciu jej przez Christiana Korte (na zdjęciu), który ma odpowiadać za sprzedaż, marketing i serwisu na całym świecie, koncentrując się na poszerzaniu współpracy z dotychczasowymi klientami w nowych segmentach i na rynkach pokrewnych. Wcześniej Christian Korte był zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w spółkach Oystar Holding i Optima, wnosi do firmy Esko swoje bogate doświadczenie zawodowe i wiedzę na temat rynku opakowań.

Oliver Becker w hubergroup

Od początku listopada 2012 roku Oliver Becker, były prezes KBA CEE w Polsce, pracuje dla hubergroup. Odpowiada za sprzedaż offsetowych farb arkuszowych produkowanych w fabryce Hostmann-Steinberg w północnych Niemczech, należącej do koncernu, i ścisłą współpracę z oddziałami firmy w całej Europie.

Tomasz Łagodzki w 3M Poland

Tomasz Łagodzki został mianowany specjalistą ds. rozwoju rynku paper and print w firmie 3M Poland. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Chojnackiego, który w strukturach firmy awansował do działu Comercial Graphics, gdzie pełni obowiązki Sales Managera.

Claus Bolza-Schünemann ponownie przewodniczącym drupy

Prezes firmy Koenig & Bauer AG pokieruje targami drupa 2016. Był już przewodniczącym tej imprezy w latach: 1995, 2000, 2004 i 2008. „Jestem zachwycony perspektywą prowadzenia targów w tak ekscytującym momencie. Nasza branża gwałtownie się zmienia, drupa 2016 będzie kamieniem milowym na drodze do przyszłości poligrafii – powiedział Claus Bolza-Schünemann. Wiceprzewodniczącymi drupy 2016 zostali Jürgen Vutz, prezes Windmöller & Hölscher KG, i Rolf Schwarz, prezes Niemieckiej Federacji Przemysłu Druku.

Frank Romano człowiekiem roku 2013

W październiku George Ryan, prezes Graphics of the Americas (GOA) ogłosił, że nagrodę Graphic Arts Leader of the Americas 2013 (GALA) Ameryki Północnej otrzyma prof. Frank Romano, znany na świecie autor, konsultant i mówca. Zostanie ona wręczona na uroczystości GOA w Orlando, 21 lutego przyszłego roku. Wydarzenie będzie towarzyszyć Graphics of the Americas Conference & Exposition.

Zmiana w zarządzie manroland Polska

Z końcem roku firmę manroland Polska sp. z o.o. opuści Tomasz Galant – obecnie dyrektor zarządzający manroland Polska i manroland CEE – który po blisko siedmiu latach pracy w firmie zdecydował się na kontynuację swojej kariery zawodowej w branży IT. Funkcję dyrektora zarządzającego manroland Polska przejmie Krzysztof Pietrzak (na zdjeciu), dotychczas pełniący funkcję prokurenta i dyrektora sprzedaży w firmie manroland Polska.

Nowy Senior Vice President firmy Kodak

W dniu 30 października br. Eastman Kodak Company poinformowała, że zarząd powołał Douglasa Edwardsa na stanowisko Senior Vice President spółki ze skutkiem natychmiastowym.

Sabine Geldermann nowym dyrektorem drupy

W październiku dotychczasowy dyrektor targów drupa, Manuel Mataré, który będzie obchodził swoje 60. urodziny w przyszłym roku, poinformował o rezygnacji ze stanowiska ze względów zdrowotnych. Od nowego roku zacznie stopniowo przekazywać obowiązki Sabine Geldermann, co potrwa do końca pierwszego półrocza; potem Mataré będzie konsultantem kierownictwa targów drupa i digi:media.

Nowy prezes zarządu SGIA

Od 2013 roku nowym prezesem zarządu SGIA będzie Lynn Krinsky z firmy Stella Color (Seattle). Zastąpi dotychczasowego prezesa Gordona Browna.

Polak zwycięzcą międzynarodowego konkursu Fotolia TEN

Sebastian Powszuk, 24-letni grafik z Polski, został zwycięzcą kreatywnego konkursu graficznego Fotolia TEN, wygrywając m.in. międzynarodową kampanię reklamową o wartości ok. 750 tys. zł. Jego pracę, której przewodnim tematem jest „Podróż” (na zdjęciu), wybrano jako najlepszą z pośród 1260 grafik nadesłanych z całego świata. W konkursie wyróżniono również pracę drugiej osoby z Polski – w kategorii „Lifestyle”.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.