Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany personalne w Oki

Od 1 stycznia 2014 roku polskim oddziałem Oki zarządza Marek Szczepański (na zdjęciu), który objął funkcję Managing Director. Na stanowisko Regional Vice President regionu CEE w Oki awansował Miroslav Tyburec. Po ponad 20 latach pracy Piotr Nowak żegna się z firmą Oki.

Jacek Kobyliński na czele sieci sprzedaży w ramach struktury CEE

Z początkiem 2014 roku Jacek Kobyliński, dyrektor zarządzający i wiceprezes Müller Martini Sp. z o.o., zaczął kierować siecią sprzedaży w ramach struktury CEE.

Peter Oswald z Mondi – CEO roku

Firma RISI ogłosiła 17 grudnia laureatów 2013 Pulp & Paper International Awards, które są wyróżnieniami honorującymi przywództwo, wizję, innowacyjność i osiągnięcia strategiczne w przemyśle pulpy i papieru. To jedyne międzynarodowe nagrody przyznawane w uznaniu zasług firm, producentów papieru i osobistości w tym sektorze.

Nowa CEO Durst Digital Technology

Z dniem 7 stycznia 2014 Barbara Schulz została CEO Durst Digital Technology GmbH (Lienz, Austria). W zarządzie Durst Phototechnik Digital Technology zastąpiła Klausa Schneidera, który zginął w wypadku wiosną ubiegłego roku.

Martin Schibitzki nowym managerem w firmie Epson

Martin Schibitzki jest od grudnia br. Channel Account Managerem, odpowiada za współpracę z sieciami handlu detalicznego. W produktowym portfolio Martina są projektory, drukarki, w tym z ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament) oraz atramenty i papiery fotograficzne.

Bartosz Pilkowski nowym Country Managerem w Roland DG North Europe

W związku z umacnianiem swojej pozycji na rynku polskim, firma Roland DG North Europe powołała na stanowisku Country Managera Bartosza Pilkowskiego. Do jego głównych obowiązków będzie należało zarządzanie codziennymi działaniami i kontakt pomiędzy centralą w Danii a obecną strukturą dystrybucji w Polsce, prowadzenie sprzedaży, marketingu, rozwój kanałów partnerskich oraz dystrybucję produktów Roland DG w Polsce.

Prezes Chespy nagrodzony

Joachim Siekiera, prezes Chespy, zwyciężył w kategorii „usługi” w konkursie Przedsiębiorca Roku 2013, zorganizowanym przez Ernst & Young. Jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego wyłoniło finalistów, a następnie przyznało nagrody. Prezesa Chespy nagrodzono „za wytrwałość w pokonywaniu przeszkód i za skuteczny rozwój przedsiębiorstwa do pozycji lidera w produkcji klisz poligraficznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz istotnego gracza na rynku farb i wykrojników w Polsce i w Europie”.

Zmiany w zarządzie Arctic Paper SA

Rada Nadzorcza Arctic Paper SA powołała z dniem 27 listopada 2013 roku Wolfganga Lübberta, pełniącego od 19 czerwca tego roku obowiązki prezesa zarządu, na stanowisko prezesa zarządu spółki, zaś Małgorzatę Majewską-Śliwa na stanowisko członka zarządu Arctic Paper SA odpowiedzialnego za finanse spółki. Małgorzata Majewska-Śliwa piastuje jednocześnie w firmie stanowisko dyrektora finansowego.

Epson z nowym managerem

Agnieszka Wnuczak jest od października Business Account Managerem w dziale biznesowych urządzeń biurowych Epsonie. Jej kompetencje obejmują atramentowe urządzenia wielofunkcyjne WorkForce Pro, monochromatyczne i kolorowe maszyny ITS (Ink Tank System – system stałego zasilania w atrament), skanery sieciowe, projektory i drukarki laserowe. Odpowiada za województwa: lubelskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie.

CEO koncernu UPM w Radzie ds. zrównoważonego rozwoju

CEO koncernu UPM-Kymmene Jussi Pesonen będzie w latach 2014–2016 współzarządzał Forest Solutions Group wchodzącą w skład World Business Council for Sustainable Development. UPM jest członkiem WBCSD od 2012 r. Rada stanowi forum promowania globalnych rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju dla ponad 200 firm członkowskich, reprezentujących wszystkie sektory biznesowe.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.