Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Andrzej Boryszewski wzmacnia dział handlowy Agfa Graphics

Z początkiem stycznia do działu handlowego Agfa Graphics dołączył Andrzej Boryszewski, związany z branżą poligraficzną od ponad pięciu lat. Objął w nim stanowisko regionalnego szefa sprzedaży, odpowiedzialnego za współpracę z klientami z Polski centralnej.

Nowy prezes Screen Europe

Brian Filler (na zdjęciu) został prezesem firmy Screen Europe. Zastąpił na tym stanowisku Keesa Muldera, któremu w grudniu ub.r. skończył się dwuletni kontrakt. Brian Filler będzie obecny zarówno w siedzibie głównej Screen Europe, która mieści się w Amstelveen w Holandii, jak i w oddziale brytyjskim w Milton Keynes – po zmianach w strukturze działalności firmy będzie on także odpowiedzialny za funkcjonowanie oddziału Screen UK.

Nowy prezes Xerox Polska

Kinga Piecuch (na zdjęciu) 1 stycznia 2013 r. objęła stanowisko prezesa zarządu Xerox Polska. Dotychczas pełniła funkcję członka zarządu oraz dyrektora sprzedaży i marketingu polskiego oddziału firmy. Jako prezes zarządu Xerox Polska będzie odpowiadać za kompleksowe zarządzanie polskim oddziałem. Kinga Piecuch na stanowisku prezesa zastąpiła Marzenę Tarkowską, która awansowała do globalnych struktur firmy na stanowisko GDO Head of Strategy i będzie odpowiedzialna za strategię oraz rozwój usług z portfolio Xerox.

Pożegnanie Jerzego Strucińskiego

W dniu 26 grudnia 2012 r. zmarł dr Jerzy Struciński, jeden z organizatorów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej i jego wieloletni pracownik, zastępca dyrektora Instytutu ds. nauczania. Doskonały wykładowca – prowadził zajęcia z chemii organicznej, autor podręczników akademickich. Pogrzeb odbył się 4 stycznia na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Redakcja "Świata DRUKU" składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom Zmarłego

Nowi wiceprezesi Esko

W grudniu ub.r. firma Esko poinformowała o utworzeniu nowej funkcji – starszego wiceprezesa ds. sprzedaży – i objęciu jej przez Christiana Korte (na zdjęciu), który ma odpowiadać za sprzedaż, marketing i serwisu na całym świecie, koncentrując się na poszerzaniu współpracy z dotychczasowymi klientami w nowych segmentach i na rynkach pokrewnych. Wcześniej Christian Korte był zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w spółkach Oystar Holding i Optima, wnosi do firmy Esko swoje bogate doświadczenie zawodowe i wiedzę na temat rynku opakowań.

Oliver Becker w hubergroup

Od początku listopada 2012 roku Oliver Becker, były prezes KBA CEE w Polsce, pracuje dla hubergroup. Odpowiada za sprzedaż offsetowych farb arkuszowych produkowanych w fabryce Hostmann-Steinberg w północnych Niemczech, należącej do koncernu, i ścisłą współpracę z oddziałami firmy w całej Europie.

Tomasz Łagodzki w 3M Poland

Tomasz Łagodzki został mianowany specjalistą ds. rozwoju rynku paper and print w firmie 3M Poland. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Chojnackiego, który w strukturach firmy awansował do działu Comercial Graphics, gdzie pełni obowiązki Sales Managera.

Claus Bolza-Schünemann ponownie przewodniczącym drupy

Prezes firmy Koenig & Bauer AG pokieruje targami drupa 2016. Był już przewodniczącym tej imprezy w latach: 1995, 2000, 2004 i 2008. „Jestem zachwycony perspektywą prowadzenia targów w tak ekscytującym momencie. Nasza branża gwałtownie się zmienia, drupa 2016 będzie kamieniem milowym na drodze do przyszłości poligrafii – powiedział Claus Bolza-Schünemann. Wiceprzewodniczącymi drupy 2016 zostali Jürgen Vutz, prezes Windmöller & Hölscher KG, i Rolf Schwarz, prezes Niemieckiej Federacji Przemysłu Druku.

Frank Romano człowiekiem roku 2013

W październiku George Ryan, prezes Graphics of the Americas (GOA) ogłosił, że nagrodę Graphic Arts Leader of the Americas 2013 (GALA) Ameryki Północnej otrzyma prof. Frank Romano, znany na świecie autor, konsultant i mówca. Zostanie ona wręczona na uroczystości GOA w Orlando, 21 lutego przyszłego roku. Wydarzenie będzie towarzyszyć Graphics of the Americas Conference & Exposition.

Zmiana w zarządzie manroland Polska

Z końcem roku firmę manroland Polska sp. z o.o. opuści Tomasz Galant – obecnie dyrektor zarządzający manroland Polska i manroland CEE – który po blisko siedmiu latach pracy w firmie zdecydował się na kontynuację swojej kariery zawodowej w branży IT. Funkcję dyrektora zarządzającego manroland Polska przejmie Krzysztof Pietrzak (na zdjeciu), dotychczas pełniący funkcję prokurenta i dyrektora sprzedaży w firmie manroland Polska.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.