Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany w zarządzie firmy KBA CEE w Polsce

Po ponad sześciu latach pracy w zarządzie firmy KBA-Polska, przekształconej w marcu 2011 w spółkę KBA CEE z siedzibą w Warszawie, prezes zarządu Oliver Becker otrzymał nowe zadanie zawodowe w północnych Niemczech i w związku z tym 1 listopada 2012 przekaże prowadzenie polskiej spółki zajmującej się sprzedażą i serwisowaniem maszyn drukujących firmy Koenig & Bauer AG swojemu następcy, Janowi Korencowi. Jan Korenc obecnie zarządza z powodzeniem przedstawicielstwem firmy KBA CEE (KBA Central Eastern Europe) w Pradze, obejmującym terytorialnie Czechy i Słowację. Wkrótce przejmie on również odpowiedzialność za rynek polski i będzie prowadził samodzielnie spółkę KBA CEE na stanowisku dyrektora zarządzającego.

Zmiany w zarządzie manroland web systems

Od 15 września br. dyrektorem zarządzającym spółki manroland web systems GmbH jest Eckhard Hörner-Maraß. Uwe Lüders, dotychczasowy dyrektor generalny, nadal odpowiada za zarządzanie firmą manroland, nie nadzoruje już jednak działalności operacyjnej. Za ten obszar jest odpowiedzialny wraz z Eckhardem Hörner-Maraß.

Nowy szef działu drukarek specjalistycznych w polskim Epsonie

Grzegorz Moch jest nowym szefem (Business Account Manager) działu Business Solutions w polskim oddziale Epson Europe BV. Dział ten obejmuje drukarki igłowe i rozwiązania drukujące dla punktów sprzedaży: drukarki etykiet, biletów, replikatory dysków itp.

Nowy szef Fujifilm European Graphic Systems Division

Yasufumi Morimoto to świeżo mianowany Senior Vice President w firmie Fujifilm Europe GmbH. Będzie odpowiadał za Graphic Systems Division w Europie. Nominacja jest związana z reorganizacją firmy Fujifilm w Japonii i utworzeniem Fujifilm Global Graphic Systems Company Ltd. (FFGS), która zacznie funkcjonować z dniem 1 października 2012. Pan Morimoto został także członkiem rady nadzorczej FFGS w Japonii.

Mariusz Geras w firmie Esko

Esko podkreśliło swoje zaangażowanie na rynkach polskim i ościennych. mianując Mariusza Gerasa (46) na stanowisko Sales Account Manager. Geras będzie odpowiedzialny na terenie Polski za szerokie portfolio urządzeń i oprogramowań firmy Esko oraz będzie wspierał partnerów firmy: DigiPrint, DMsystem, Dupont i Dantex.

Nowy prezes WRH Marketing

Tegoroczne spotkanie prasowe zorganizowane przez firmę Ferag 13 września w szwajcarskim Hinwil miało wyjątkowy charakter, ponieważ było okazją do ogłoszenia zmian w strukturach WRH Marketing, firmy – podobnie jak Ferag – wchodzącej w skład holdingu WRH. Po wielu latach pracy na stanowisku dyrektora wykonawczego Guido Steffen obejmie funkcję prezesa zarządu WRH Marketing.

Nowy szef biura patentów Memjet

Firma Memjet, dostawca innowacyjnej technologii kolorowego druku cyfrowego, stosowanej w coraz większej liczbie urządzeń różnych producentów, powołała Bena Millera na szefa biura patentów. Zatrudniono tam także Davida Osborna.

Nowy dyrektor marketingu Domino poprowadzi kampanię w zakresie FMD

Firma Domino Printing Sciences, zamierzając wzmacniać swoją pozycję w sektorze specjalistycznych produktów do identyfikacji na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, zatrudniła Julię Felgate jako dyrektora marketingu. Julia dołączyła do grona ekspertów w zakresie dyrektywy Falsified Medicines. Korzystając ze swego doświadczenia w międzynarodowym marketingu będzie prowadzić kampanię informującą i edukującą klientów Domino w zakresie nowych legislacji FMD.

Powołano nowego dyrektora generalnego FSC

Kim Carstensen przejmie po Andre de Freitas obowiązki dyrektora generalnego FSC (Forest Stewardship Council) w październiku tego roku – pokieruje najpopularniejszym leśnym programem certyfikacyjnym na świecie.

Nowy menadżer serwisu w KBA CEE sp. z o.o.

Jacek Dąbrowski, związany od kilku lat z niemiecką firmą Koenig & Bauer AG, objął z dniem 1 sierpnia 2012 funkcję menadżera serwisu w firmie KBA CEE sp. z o.o. Nabytym doświadczeniem będzie wspierał działania serwisowe na terenie całej Polski.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.