Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy dyrektor zarządzający 3M Poland

Stanowisko dyrektora zarządzającego 3M Poland zajmuje obecnie Sebastian Arana Araya. Zastąpił on Xaviera Douellou, pełniącego tę funkcję od roku 2010.

Jeff Clarke nowym CEO firmy Kodak

Decyzją rady dyrektorów firmy Eastman Kodak Company 12 marca br. jej kierownictwo – jako CEO i członek rady – objął 52-letni Jeff Clarke, związany wcześniej z takimi koncernami jak Hewlett-Packard, Compaq czy Orbitz Worldwide.

Swapan Chaudhuri w ścisłym zarządzie Infosystems SA

Od 1 marca br. do ścisłego zarządu Infosystems SA dołączył Swapan Chaudhuri, obejmując stanowisko Vice President Sales & Marketing. Jest odpowiedzialny za sprzedaż produktów firmy i jej działania marketingowe w kraju oraz zagranicą.

Rafael Penuela top managerem 2013 roku

Austriackie czasopismo branży poligraficznej „4c” ogłosiło wyniki przeprowadzonych wśród czytelników badań internetowych, których celem było wskazanie dyrektora generalnego (CEO), który w największym stopniu kształtował przemysł poligraficzny w 2013 roku. Rafael Penuela, zarządzający firmą manroland sheetfed, zdobył 40,8% głosów wśród ankietowanych wyprzedzając Eckharda Hoerner-Marass, prezesa manroland web systems (do stycznia br.). Klaus Bolza-Schauenemann z KBA i Gerold Linzbach z firmy Heidelberg otrzymali, odpowiednio, 15,3% i 8,1% głosów.

Nowy dyrektor sprzedaży Arctic Paper SA

Michał Sawka, pełniący wcześniej funkcję prezesa zarządu Arctic Paper Polska Sp. z o.o., został z dniem 12 lutego 2014 roku powołany na stanowisko członka zarządu i dyrektora sprzedaży Arctic Paper SA, przejmując tym samym obowiązki Wolfganga Lübberta, który od 27 listopada 2013 roku pełni funkcję prezesa zarządu Arctic Paper SA.

Nominacje na stanowiska kierownicze w Quad/Graphics Europe

Drukarnia Quad/Graphics Europe ogłosiła trzy awanse na stanowiska kierownicze, wchodzące w życie z dniem 1 marca 2014. Dyrektorem zarządzającym Quad/Graphics Europe został Jakub Dyląg.

Nowy szef marketingu KBA Radebeul

Z dniem 1 stycznia br. szefem marketingu ds. arkuszowych maszyn offsetowych w fabryce firmy Koenig & Bauer (KBA) w Radebeul został Walter Hartmann, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w znanych drukarniach offsetowych. Zastąpił Jürgena Veila, który po 15 latach pracy znalazł dla siebie nowe miejsce w obszarze arkuszowej produkcji offsetowej – obejmując stanowisko menedżera ds. kluczowych klientów rynku opakowań we wrześniu ub.r.

Nominacje w EFI

W firmie EFI miały miejsce dwie nominacje, których celem jest wzmocnienie zespołu zarządzającego i polepszenie pozycji spółki oraz dalszy jej rozwój. David Reeder został dyrektorem finansowym, a Marc Olin (na zdjęciu), dotychczasowy starszy wiceprezes i główny menedżer Productivity Software Group, od sierpnia 2013 tymczasowy dyrektor finansowy spółki, objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. Na razie nie wiadomo, kto będzie zarzadzać Productivity Software Business.

Nowy prezes Samsung Electronics Polska

Samsung Electronics desygnował Hadriana Baumanna na prezesa polskiego oddziału spółki. Nowy szef Samsung Electronics Polska jest związany z koncernem od 20 lat. W 1994 r. rozpoczął pracę w biurze Samsung Electronics w Korei Południowej w działach zarządzania marką, marketingu i strategii. W 2002 roku przeniósł się do europejskiej centrali firmy w Londynie i jako szef zespołu przejął odpowiedzialność za zarządzanie marką.

Kinga Piecuch obejmuje stery SAP Polska

Z początkiem roku stanowisko prezesa zarządu SAP Polska objęła Kinga Piecuch. Wśród kluczowych zadań, jakie stawia przed sobą, będzie umacnianie i rozwój współpracy z dotychczasowymi klientami oraz konsekwentne promowanie rozwiązań SAP wśród przedsiębiorstw poszukujących skutecznego wsparcia informatycznego wobec wyzwań rynkowych, przed którymi staje polska gospodarka.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.