Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Zmiany personalne w PIAP

22 maja w Warszawie odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, podczas którego wyłoniono nowy zarząd Izby i przedstawiono plan działań na 2014/2015 rok. Nowym prezesem PIAP został dotychczasowy jej wiceprezes, Tomasz Chwiłowicz z firmy Jaguar.

Nowy prezes Konica Minolta Business Solutions Europe

Ikuo (Indy) Nakagawa został prezesem Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH. Zastąpi na tym stanowisku Kena Osugę, który kierował europejskim zarządem firmy przez ostatnie trzy lata. Osuga obejmie funkcję Chief Financial Officer w siedzibie głównej Konica Minolta, Konica Minolta Inc., w Tokio.

Smutna wiadomość

30 kwietnia zmarł ŚP. Wiesław Grabowski, wieloletni prezes Drukarni Dziełowej SA w Łodzi, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych, członek władz Polskiej Izby Druku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 maja na cmentarzu rzymskokatolickim w Koluszkach.
To wielka strata dla łódzkiego środowiska poligrafów i całej naszej branży, przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i wszystkim, którzy znali Zmarłego
Redakcja „Świata DRUKU”

Wybrano nowe władze Polskiej Izby Druku

Na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Polskiej Izby Druku, zorganizowanym w Warszawie 24 kwietnia 2014, wybrano nowe władze PID. Prezesem Izby ponownie został Edward Dreszer.

Nowy prezes Xerox Polska

Od 12 marca stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Xerox Polska zajmuje Alex Remez. Przed rozpoczęciem pracy w Xerox pełnił szereg funkcji zarządczych związanych ze sprzedażą i logistyką w Izraelu i na Ukrainie. Przed objęciem stanowiska w Xerox Polska przez trzy lata zajmował analogiczne stanowisko w regionie Ukrainy i Kaukazu.

Zmiany w zarządzie manrolanda

W marcu firma manroland web systems podała, że Eckhard Hoerner-Marass przestał być członkiem jej zarządu. Od września 2012 r. odpowiadał on za rozwój firmy. Od 1 stycznia br. zarząd firmy stanowili Eckhard Hoerner-Marass, jako rzecznik zarządu, i Joern Gossé, na stanowisku dyrektora działu sprzedaży i serwisu. Eckharda Hoernera-Marassa zastąpił Uwe Lüders, prezes L. Possehl & Co, Joern Gossé pozostał przy dotychczasowej funkcji

Zmiany w zarządzie Heidelberga

31 marca Marcel Kiessling, członek zarządu ds. sprzedaży i serwisu Heidelberger Druckmaschinen AG, który pracował w firmie od 1989 roku, pożegnał się z nią za porozumieniem stron. W związku z tym rada nadzorcza Heidelberga powołała Haralda Weimera (w firmie od ponad 15 lat) na zwykłego członka zarządu z dniem 1 kwietnia.

Zmarł dr inż. Andrzej Ciszewski, prezes SIMP

W dniu 6 marca 2014 roku zmarł dr inż. Andrzej Ciszewski, w latach 2000-2014 prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, członek honorowy SIMP, członek Rady Krajowej FSNT-NOT, członek Rady Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych. Pogrzeb odbył się 14 marca na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi.
Redakcja „Świata DRUKU” żegna go z żalem

Nowa kadra kierownicza i platforma usługowa w koncernie Iggesund

Iggesund Paperboard, producent wyrobów papierniczych należący do działającej w sektorze przemysłu drzewnego grupy Holmen, przechodzi szereg przekształceń na wielu szczeblach. Od jesieni ubiegłego roku nowym prezesem zarządu jest Annica Bresky.

Nowy wiceprezes ds. marketingu i technologii produktów fleksograficznych Flint Group

Flint Group powołała dr Evę Freudenthaler na stanowisko wiceprezesa ds. marketingu i technologii produktów fleksograficznych. Jednocześnie została ona członkiem zespołu zarządzającego działem Flint Group Flexographic Products.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.