Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy specjalista w polskim Fujifilm

W dniu 15 kwietnia do zespołu Fujifilm w Polsce dołączył Marek Czarnocki, obejmując stanowisko inżyniera serwisu w zachodniej części kraju.

Nowy CEO Inca Digital

Inca Digital ogłosiła 2 kwietnia, że dr John Mills zostaje mianowany CEO firmy ze skutkiem natychmiastowym. John Mills ma duże doświadczenie w opracowywaniu i komercjalizacji zaawansowanych technologii przemysłowych, szczególnie w dziedzinie technologii atramentowych i elektroniki organicznej.

Nowy prezes Papyrus Polska

W strukturze organizacyjnej regionu Europy Południowo-Wschodniej (SEE Cluster) firmy Papyrus zaszły zmiany. Z dniem 1 kwietnia stanowisko prezesa zarządu Papyrus Polska objął Erik Jassi – przeszedł z firmy Papyrus w Estonii, którą rozwinął od podstaw. Aktualnie na rynku estońskim Papyrus zajmuje pozycję lidera w segmencie graficznym.

Zmiana w zarządzie manroland web systems

Peter Kuisle, członek zarządu manroland web systems GmbH, odpowiedzialny za sprzedaż, serwis i marketing, 31 marca opuścił firmę. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Eurografica GmbH. W najbliższym czasie podejmie nowe wyzwanie w swojej karierze zawodowej. Odpowiedzialność za sprzedaż, serwis i marketing przejął dyrektor zarządzający Eckhard Hoerner-Marass (na zdjęciu).

Krzysztof Żarnotal nadal prezesem zarządu PWPW S.A.

W wyniku postępowania konkursowego prezesem zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. został jednogłośnie wybrany Krzysztof Żarnotal, który kieruje firmą od początku 2008 roku.

Zmiany personalne w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe

W ostatnim czasie w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe sp. z o.o. – która odpowiada za działalność grupy ABC/Allied na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – zaszły zmiany personalne. Do kierowanego przez Konrada Lewandowskiego zespołu dołączyli: Paweł Kosiacki, który objął stanowisko koordynatora ds. wdrożeń, oraz Michał Brzychcyk i Tomasz Reczka, którzy wzmocnili dział handlowy.

Nowy szef działu badań i rozwoju w firmie Gallus

Od początku lutego br. Georg Riescher jest szefem działu badań i rozwoju działu etykiet w firmie Gallus. Poprzednio pracował jako szef działu systemów do produkcji gazetowej u jednego z wiodących niemieckich producentów maszyn zwojowych, wcześniej przez ponad 10 lat należąc do kadry zarządzającej tej samej firmy.

Nowy CEO firmy GMC Software Technology

Firma GMC Software Technology, producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami, poinformowała o zmianie na stanowisku CEO. Objął je Henri Dura, dotychczasowy dyrektor zarządzający Neopost Document Solutions, zastępując René Müllera, założyciela oraz – do chwili obecnej – prezesa i CEO firmy GMC Software Technology.

Ron Voigt nowym prezesem X-Rite

Ron Voigt został prezesem firmy X-Rite (Danaher Corporation), zaś Tom Vacchiano, dotychczas zajmujący to stanowisko, przeszedł na emeryturę. Zmiany weszły w życie z początkiem marca br. By zmiana szefa X-Rite nie zaburzyła pracy firmy, Vacchiano sprawuje funkcje doradcze.

Zmarł Hans Müller

W wieku 96 lat zmarł w Zofingen (Szwajcaria) Hans Müller, założyciel firmy Müller Martini i pionier w budowie maszyn dla przemysłu poligraficznego. Skonstruował wiele maszyn Müller Martini, które są jeszcze w użyciu. Niektóre z nich stały się kamieniami milowymi w przemysłowym wytwarzaniu produktów poligraficznych.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.