Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

O ekotransformacji opakowań na konferencji Modern Packaging

Z inicjatywy Polskiej Izby Opakowań, w trakcie targów Warsaw Pack (3–5 marca 2020 r.) zorganizowana zostanie konferencja pt. „Modern Packaging – ekotransformacja opakowań – wizja 2030”. Organizatorem spotkania jest Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego SIMP przy współudziale Polskiej Izby Opakowań, targów Warsaw Pack oraz Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Celem konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, jest omówienie procesu zmian zachodzących w branży opakowań i nakreślenie jej wizji w najbliższych 10 latach.

Rzut oka na przyszłość: konferencja Print4All

W dniach 18 i 19 maja br. w Mediolanie w IBM Studios odbędzie się konferencja poświęcona przyszłorocznym targom dla drukarzy i przetwórców opakowań, etykiet i wydruków komercyjnych – Print4All (Mediolan, 4–7 maja 2021 r.). Jak zapowiadają organizatorzy, celem spotkania jest porównanie doświadczeń i pomysłów dotyczących kluczowych wyzwań, przed którymi stoi dziś rynek, oraz wskazanie obszarów tematycznych, na których skoncentrują się targi. Będzie więc mowa o zagadnieniach budujących pojęcie „Future Factory”, czyli produkcji opartej na innowacyjnych technologiach oraz nowym myśleniu i umiejętnościach – dominować będą tematy, na których bazują obecne trendy: zrównoważony rozwój i Przemysł 4.0.

W kwietniu targi Film Video Foto

Już wkrótce, w dniach 2–4 kwietnia 2020 r. będzie miała miejsce 23. odsłona Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio, Video oraz Technologii Multimedialnych. To jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych branży fotograficznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Do Łodzi przyjedzie ponad 120 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio. W tym roku targi, nad którymi jak co roku patronat objął „Świat DRUKU”, po raz pierwszy odbędą się w nowym miejscu – hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena.

Seminarium laserowe firmy Gravotech po raz 50.

Firma Gravotech, producent i dostawca rozwiązań do grawerowania, we współpracy z Sico Polska organizuje w dniach 5–6 marca br. seminarium poświęcone tematyce grawerowania laserowego i znakowania. Odbędzie się ono w siedzibie firmy, we Wrocławiu przy ul. Kobierzyckiej 20 BA. Jak zapowiada organizator spotkania, które odbędzie się już po raz 50., tym razem zyska ono nową formułę i skoncentruje się na praktycznym aspekcie użytkowania zarówno oprogramowania, jak i urządzeń. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, uwzględniające poziom zaawansowania i interesującą ich tematykę.

Piąta edycja targów Warsaw Pack już za miesiąc

W dniach 3–5 marca 2020 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędą się V Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack 2020. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń wystawiennicza zostanie usystematyzowana tematycznie. Wystawcy zaprezentują swoje rozwiązania w sześciu strefach: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania. „Świat DRUKU” jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Packaging [R]evolution

Firma Aniflex, producent etykiet samoprzylepnych z Tomaszowa Mazowieckiego, organizuje konferencję pod nazwą Packaging [R]evolution. Będzie ona towarzyszyć targom Packaging Innovations i odbędzie się 2 kwietnia br. w warszawskim EXPO XXI. Wydarzenie, nad którym „Świat DRUKU” objął patronat medialny, skierowane jest do wszystkich osób związanych z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem, a także szeroko rozumianym designem – w szczególności osób odpowiedzialnych za kreowanie i wdrażanie strategii opakowań.

Warsztaty Flekso po raz trzeci

Firmy Miraclon, 3M, Koenig & Bauer oraz hubergroup Polska wraz z firmami partnerskimi organizują 3. edycję Warsztatów Flekso – spotkania praktyków branży. Podczas spotkania, które odbędzie się 5 marca br. w Warszawie, poruszone zostaną problemy i zagadnienia technologiczne, występujące na co dzień przy produkcji opakowań i etykiet drukowanych technologią fleksograficzną.

Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań

Polska Izba Opakowań organizuje Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań pt. „Przemysł opakowań w obliczu nowych wyzwań”, które odbędzie się 4 marca 2020r. podczas drugiego dnia targów Warsaw Pack. Spotkanie, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, poświęcone będzie omówieniu najważniejszych bieżących problemów, z którymi musi zmierzyć się branża, i określeniu warunków zapewniających w miarę racjonalne metody transformacji czekającej przemysł opakowań.
Jakie to problemy?

Poznaj sektory targów RemaDays Warsaw 2020

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 12–14 lutego br.) wyróżniają się różnorodnością, która pozwala sytuować to wydarzenie w gronie najważniejszych imprez targowych w kalendarzu firm z szeroko rozumianej branży reklamowej. Organizatorzy, chcąc ułatwić zwiedzającym poruszanie się po halach i pomóc im zaplanować wizytę na najbardziej interesujących stoiskach, wyodrębnili 11 sektorów targowych w przestrzeni wystawienniczej podzielonej na trzy grupy – Gifts & Textile, Sign & Visual oraz Tech & Print.

Innowacja jest kluczem. Seminarium techniczne FINAT

W dniach 4–6 marca 2020 r. w Barcelonie odbędzie się kolejna edycja seminarium technicznego, organizowanego przez stowarzyszenie przedstawicieli branży etykiet samoprzylepnych FINAT. Głównym celem odbywającego się co dwa lata wydarzenia jest wskazanie firmom produkującym etykiety, jakie wartości dodane, podnoszące rentowność firmy, oferują nowe technologie z zakresu nie tylko samej produkcji, ale też organizacji łańcucha dostaw, działania całego przedsiębiorstwa i obsługi klienta.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.