Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Wkrótce 7. sympozjum Instytutu Fogra nt. zarządzania barwą

Już niedługo, w dniach 12 i 13 lutego 2020 r. w Monachium odbędzie się kolejne sympozjum dotyczące zarządzania barwą, organizowane przez prestiżowy instytut badawczy Fogra. Po raz siódmy w hotelu Holiday Inn spotka się ponad 200 specjalistów z całego świata, którzy wezmą udział w licznych panelach dyskusyjnych i wykładach prowadzonych przez profesjonalistów zajmujących się color managementem oraz producentów rozwiązań prepress.

IX Targi Ciekawej Książki w Łodzi

W dniach 22–24 listopada br. w łódzkiej Hali Expo przy ul. Politechniki 4 odbędzie się dziewiąta już edycja wydarzenia poświęconego branży wydawniczo-księgarskiej, odbywającego się pod nazwą Targi Ciekawej Książki. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi: „Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie”. Targi Ciekawej Książki są strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury, a także popularyzowanie czytelnictwa, również wśród dzieci. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. "Świat DRUKU" jest patronem medialnym wydarzenia.

Poznaj wystawców RemaDays Warsaw 2020

Do targów RemaDays Warsaw, które odbędą się w terminie 12–14 lutego 2019 r., zostało nieco ponad 100 dni. Już teraz dostępna jest lista wystawców, których liczba systematycznie wzrasta. Organizator oferuje także możliwość umawiania spotkań z wystawcami, co ułatwi odwiedzającym targi zaplanowanie rozmów handlowych.

Packaging Innovations – październikowa promocja

Blisko półtora roku po wejściu w życie przepisów RODO marketing komercyjny zmienił się bezpowrotnie. Nasze skrzynki mailowe przestały być zalewane masą niechcianych wiadomości. Z drugiej jednak strony sprzedawcom, chcącym dotrzeć do klientów, RODO ogranicza zasięgi pracy wyłącznie do zdobytych już dotąd kontaktów. Tutaj z pomocą przychodzą organizatorzy spotkań branżowych, na które przyjeżdżają wyłącznie zainteresowane strony.
Jeżeli jesteś producentem lub dostawcą opakowań i etykiet, szukasz nowych odbiorców, a także chcesz zobaczyć, co słychać w branży, nie przegap kwietniowych Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Zapraszamy 1–2 kwietnia 2020 r. do EXPO XXI Warszawa. Rezerwacja stoisk w promocyjnych warunkach jeszcze tylko do końca października.

Informacja reklamowa

Ranking polskich drukarń dziełowych i książka edytorsko doskonała

Podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (24–27 października 2019 r.) poznaliśmy wyniki rankingu polskich drukarń dziełowych, który organizuje redakcja magazynu „Wydawca”. Jak podaje organizator, tytuł Najlepszej Drukarni Dziełowej 2018/2019 zdobył Abedik z Poznania. Drugie miejsce przypadło Zakładowi Graficznemu Colonel z Krakowa, trzecie zaś – Drukarni Wydawniczej im. W. L. Anczyca także z Krakowa.

Drukarnie dziełowe roku wg Magazynu Literackiego "Książki"

Podczas 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (24–27 października 2019 r.) ogłoszono również wyniki 16. edycji rankingu Magazynu Literackiego „Książki” na najlepszą drukarnię dziełową roku. W tegorocznej rywalizacji pozycję lidera zajęło Mazowieckie Centrum Poligrafii z Marek – nowoczesna drukarnia cyfrowa zajmująca się drukiem książek i akcydensów. Drugie miejsce – po raz kolejny – zdobyły Olsztyńskie Zakłady Graficzne OZGraf. Na podium znalazły się także Łódzkie Zakłady Graficzne (w zeszłym roku na miejscu 5.).

Dni Otwarte Perfecta 2019

W dniach 5–7 listopada br. odbędą się Dni Otwarte firmy Perfecta, której wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf. Wydarzenie będzie miało miejsce w fabryce producenta krajarek oraz systemów cięcia w Bautzen (Niemcy). W programie m.in.: prezentacja wielkoformatowych, automatycznych systemów cięcia oraz możliwości automatyzacji cyklu produkcji. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się systemem Perfecta Straight 2 Cut.

Heidelberg organizuje Prinect Users Day

Heidelberg Polska organizuje pierwszą polską edycję Dnia Użytkowników Systemu Prinect, która odbędzie się 29 października br. w siedzibie firmy (ul. Popularna 82 w Warszawie). Spotkanie poświęcone będzie teoretycznym i praktycznym aspektom dotyczącym systemu Prinect do zarządzania i produkcji w drukarni.

Finowie zapraszają do współpracy w obszarze GOZ

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Colop Polska organizuje kolejną edycję szkolenia Akademia Lasera

Firma Colop Polska organizuje dodatkowe spotkanie w ramach cyklu szkoleniowego pt. Akademia Lasera, które odbędzie się w dniach 7–8 listopada br. w Bytomiu w siedzibie firmy.

Z ostatniej chwili

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.